Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Без периферия и монитор.

Здравейте,

Като цяло се огледах в асус gl552 около тези пари, но може и да е настолен с крайна цел batman arham knight на препоръчителните спецификации ако стигнат парите ще е добре :)

-За процесор се огледах в i7 6700/6700k каква им е разликата? Или вие предложете друг

-видео nvidia 3/4gb ddr5 разликата в производителите голяма/съществена ли е?

-дъно среден-средно висок клас , минимум 5.1 аудио и 6 юсб порта :)

-хард 1/2Т hdd/hsdd какво мнение имате?

-ссд 120/250 ценово струва ли си разлика ? И игрите на него ли е по добре,като няма да са много

-захранване среден/висок клас(Приоритетно)

-кутията е изцяло ваш избор като +прах филтър ако е по-добре , по-семпла и добър въздушен поток :)

-рам 8гб ( ддр3 vs ддр4) на първо време 1х8 или 2х4 е по добре +8 след време

-охлаждането пак изцяло ваш избор, доколкото знам зависи от процесора

Ако съм изпуснал нещо го добавяте, а аз като цяло съм гледал какви са цените горе долу (без кутия,захранване и охлаждане) ,но от към марките не ги знам.

Предложете как е по добре за рам, ссд и хдд и според това може да се дигне цената на друг елемент.

Другото което е по коледа ще има ли някакво по сериозно намаление според вас 100лв ++ разлика за което да си заслужава чакането до тогава?

Мисля че е това за момента, като благодаря за отделеното ви време и предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя с буквата К е отключен и подлежи на клок.  По-голямо SSD излиза по-изгодно тъй като плащаш по-малко на GB а и е по-бързо.

Споменатата игра иска 55GB та с 120GB SSD си за никъде.

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 

KINGSTON 8GB DDR4 2400MHz HyperX FURY, CL15 

INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 

COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB  

ASUS Z170-K, DDR4 3466(O.C.)/2133, VGA, DVI, HDMI, SATA III, M.2 Socket, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

ZALMAN R1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

ADATA 256GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III  

Крайна цена 2 024 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без периферия и монитор.

Здравейте,

Като цяло се огледах в асус gl552 около тези пари, но може и да е настолен с крайна цел batman arham knight на препоръчителните спецификации ако стигнат парите ще е добре :)

-За процесор се огледах в i7 6700/6700k каква им е разликата? Или вие предложете друг

-видео nvidia 3/4gb ddr5 разликата в производителите голяма/съществена ли е?

-дъно среден-средно висок клас , минимум 5.1 аудио и 6 юсб порта :)

-хард 1/2Т hdd/hsdd какво мнение имате?

-ссд 120/250 ценово струва ли си разлика ? И игрите на него ли е по добре,като няма да са много

-захранване среден/висок клас(Приоритетно)

-кутията е изцяло ваш избор като +прах филтър ако е по-добре , по-семпла и добър въздушен поток :)

-рам 8гб ( ддр3 vs ддр4) на първо време 1х8 или 2х4 е по добре +8 след време

-охлаждането пак изцяло ваш избор, доколкото знам зависи от процесора

Ако съм изпуснал нещо го добавяте, а аз като цяло съм гледал какви са цените горе долу (без кутия,захранване и охлаждане) ,но от към марките не ги знам.

Предложете как е по добре за рам, ссд и хдд и според това може да се дигне цената на друг елемент.

Другото което е по коледа ще има ли някакво по сериозно намаление според вас 100лв ++ разлика за което да си заслужава чакането до тогава?

Мисля че е това за момента, като благодаря за отделеното ви време и предложения :)

За видео картата не само собствената памет е важна, но видео картата има и много други важни показатели.

За хард диска зависи какъв капацитет Ви трябва, а относно типа зависи за какво ще се ползва. 

За SSD важи същото. Имах наскоро един спор с човек от форума за това дали има смисъл от ssd  за игри или не и накрая стигнахме до извода, че зависи от игрите... В кадрите и производителността няма да има разлика, но за игри, които четат/пишат големи файлове има разлика при зареждането. 

За рам паметта ако ще взимате Skylake процесор каквито сте описал, разбира се е по-добре DDR4. 

Коледните "намаления" са спорен въпрос. Тези намаления не се знае до колко ще са такива и ще има някаква съществена разлика. В повечето случаи служат за разчистване на застоялата стока по магазините. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колега(съфорумец)общо взето търся нещо средно което да не се пипа няколко години с игра на средно с 30-60 фпс като смяна само на процесор и видео + рам след време. Като игри играя главно LoL понеже толкова може печката имам и cs:go но не върви добре и така, филми и музика, както се вика хард по всяко време може да де бодне нов че тия филми ги правят големи вече :)

Това са всички чаркове за поръчка сглобен само уиндос да му сложа и почва тормоза нали? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колега(съфорумец)общо взето търся нещо средно което да не се пипа няколко години с игра на средно с 30-60 фпс като смяна само на процесор и видео + рам след време. Като игри играя главно LoL понеже толкова може печката имам и cs:go но не върви добре и така, филми и музика, както се вика хард по всяко време може да де бодне нов че тия филми ги правят големи вече :)

Това са всички чаркове за поръчка сглобен само уиндос да му сложа и почва тормоза нали? :)

По принцип да. В магазина обаче едвали ще Ви сложат пиратски Windows. За тези изисквания и доста по-евтин компютър ще се справи перфектно. За тези пари спокойно може да се вземе процесор с отключен множител за клок.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да вмъкна нещо. Ако и ти като мен обичаш да имаш добър звук, май ще е по-добре да си купиш отделна аудиокарта. Ако просто искаш да си включиш колоните, все тая. Но тия евтини и не толкова евтини дъна на Asus ( и не само) с вградено аудио на базата на ALC1150  чипа на Realtek,  не се представят много  добре. Или по-точно ниските честоти не са ясно изразени, а и не могат да се оправят с ползването на DSP  или нещо подобно. Обаче ако ти се дават повечко пари, може да попаднеш и на дъно с Creative  аудиокарта. Иначе просто си вземаш евтино дъно и външна аудиокарта. Резултатът би бил по-добър, ако събереш парите и сравниш качеството на звука. Това е мое предположение. 

Относно процесорите i7  да допълня, че i7 6700  работи максимум на 3.7 GHz  с 4 ядра, а i7 6700K  на 4 GHz,  с възможност на достигане лесно на 4.5-4.6 GHz   в зависимост от охладителя. 

Що се отнася до играта BAK, то аз съм доста доволен от вървежа, макар че много хора се оплакваха преди време и играта бе изтеглена временно от STEAM.  Ето и едно клипче за вървежа с i7 6700K, GTX970+GTX750Ti  за физика:

Втората карта оказваше голямо влияние за изчисляване на физиката, както се вижда от мониторинга на натоварванията. С една карта не съм пробвал играта, но определено би било много по-зле. Все пак тия обещаха да оправят играта, което на мой език означава да я развалят за моя хардуер, както правят много други разработчици, когато почнат да им реват. А те правят нещо много просто. Пренасочват натоварването от процесора към видеокартата или в случая от втората видеокарта или към процесора или директно ще преправят физиката. Но това на по-късен етап, щото такива работи не стават за седмица или две.  Един пресен пример от вчера. Разработчиците на Race Room Racing Experience  пуснаха нова версия на играта, при която кадрите са...спокойно, правилно го пиша...близо два пъти повече отпреди. И всичко това благодарение на разтоварения процесор. И ако преди не бе сигурно, дали ще хвана 50  fps при 1920х1080, то  сега е сигурно, че играя на 2560х1440 с повишена от 2 на 4xAA+ още малко човъркане в настройките на драйверите за по-качествена картина ( =по-малко кадри). Та драскачите могат да направят чудеса - и в добрия и в лошия смисъл, в зависимост от наличния хардуер. И ако си с бавна видеокарта, ще псуваш, ако   ти прехвърлят допълнително натоварване на нея. И обратно. Ще се радваш, ако процесора ти е бавен. Аз в повечето случаи псувам заради факта, че новите игри бяха насочени повече към бърз процесор, а последващите пачове коригират нещата към видеокартата. Лайна с една дума. 

И още малко за играта и чарколяците. Обърни внимание колко РАМ памет е заета при мен и помисли, дали 8 GB  ще стигнат. 

За SSD...едно с M.2   интерфейс е добра идея. Не заема място, няма кабели, евтино е. Примерно Samsung 850 EVO 250 GB е на цена под 220 лева. Това е достатъчно за няколкото игри. А дори и да имаш повече игри, пак ще е достатъчно, защото не всички игри могат да се възползват от SSD по простата причина, че при тях забавянето идва от интернет връзката или наличието на някакви заставки при стартирането им. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blue

Пиратското сам ще си го сложа, не мога и не искам да дам 300лв за прозореца :)

Кико

Можеш ли да дадеш конлретен пример за аудио картата?

След като спомена 2ра видео карта да имаш под ръка линк с инфо или по на кратко, каква е 2рата карта какво подобрява тези предложени дъна позволяват ли 2ра като ъпдейт след 1г примерно

Примерни с дадената конфигурация на какъв ъпдейт подлежи , то отиде темата като за по бира :) че много неща има за научаваме като за обща култура дето викат хората

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип да. В магазина обаче едвали ще Ви сложат пиратски Windows. За тези изисквания и доста по-евтин компютър ще се справи перфектно. За тези пари спокойно може да се вземе процесор с отключен множител за клок.  

Легален за 34 лева:

http://www.fast2play.bg/category/19429/windows-10-professional-oem-key/

А къде забрави Batman Arkam Knight,  от който проплака целия свят? Само тая игра е достатъчна да вдигне цената до небесата. 

Blue

Пиратското сам ще си го сложа, не мога и не искам да дам 300лв за прозореца :)

Кико

Можеш ли да дадеш конлретен пример за аудио картата?

След като спомена 2ра видео карта да имаш под ръка линк с инфо или по на кратко, каква е 2рата карта какво подобрява тези предложени дъна позволяват ли 2ра като ъпдейт след 1г примерно

Примерни с дадената конфигурация на какъв ъпдейт подлежи , то отиде темата като за по бира :) че много неща има за научаваме като за обща култура дето викат хората

Легален джам за 34 лева. OEM  е, ама ако няма да сменяш дъно скоро, става. Аз си взех точно такава версия, че тоя безплатния ъпдейт нещо не ми е по вкуса. Твърде много усложнения при преинсталация, която трябва да почне от пиратски win 7,  да се активира и после на легален Win 10. Е не. Не се и знае какво ще стане след година, когато няма да може вече да се ъпгрейдва до Win 10  безплатно. А да се върна на Win 7 с евентуално спряна поддръжка, няма да стане. 

Не се занимавай с втора видеокарта само за една игра. Ако имаш стара, добре. Ако не, не си заслужава. Вместо да даваш 150 лева за подобна карта, по-добре добави 150 лева към видеокартата и нещата ще бъдат уравновесени. Обаче който има купища стари видеокарти като мен, спокойно може да си бодне  още една за физика, стига да е с NVIDIA  главна видеокарта. като цяло има само още една игра, която се възползва добре от втора карта за физика - Metro  във всичките си варианти. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш отключен I7 просто няма какво да подобряваш.

Следващото поколение през 2017 г. ще е на същия сокет та тогава ако вземеш отново най-добрия I7 може и да има няква пиклива разлика в бенчове.

Може да се вземе още една плочка рам и разбира се по-добро видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето такава ми е идеята като само допълнително рам след някои месец ,видео като почне да се предава и харда като омалее :)

Със захранването колко още товар ще понесе, какъв аванс остава и как се смята( пиков ток ,макс напрежение и каквото още има) гледам и някакви сертификати споменавате из форума . Смисъл мога да се откажа от нещо за по- качествено все пак то носи целия товар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

960 под товар е около 120W. Да кажем малко над 200W общо при екстремни ситуации все пак ще има и клок та ще е под 50% от възможностите му.

Захранването е тихо и модулно. 12V линия е 38А (456W) та нямаш проблеми с която и да е карта на Nvidia.

970 и 980 са под 200W единствено 980TI е по-лакома но и нея да вземеш пак нямаш никакви проблеми.

пс. Ако толкова ти се харчат пари виж за - http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002342

Захранването е изгодно за парите си стига да е налично. И да уточня че 630W модел не е със същото качество.

Гледаш за това -   THERMALTAKE PSU Smart SE 530W, Gold 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоя с буквата К е отключен и подлежи на клок.  По-голямо SSD излиза по-изгодно тъй като плащаш по-малко на GB а и е по-бързо.

Споменатата игра иска 55GB та с 120GB SSD си за никъде.

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 

KINGSTON 8GB DDR4 2400MHz HyperX FURY, CL15 

INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 

COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB  

ASUS Z170-K, DDR4 3466(O.C.)/2133, VGA, DVI, HDMI, SATA III, M.2 Socket, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

ZALMAN R1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

ADATA 256GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III  

Крайна цена 2 024 лв.

Вече е в нас с леки промени в кутия Z11 zalman и хард seagate barracuda ,чакам ди флашката да стане и така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, но имам голями мъки с инсталацията на уин-а 7 х64 ,някакви драйвер първо ,после не ми стартира изобщо, слагах го и на усб 2/3

Уиндоската прпграма за правене използвам по едно 30+ мин прави флашката, а имам само една за проба :( , след малко ще пробвам и с х86 да видя да не е рилииза нещо калпав, въртях всякакви настройки из биоса незнам вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено мога да ти препоръчам да се придържаш към оригиналния релийз които не е пипан.

Половин час е твърде много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, но имам голями мъки с инсталацията на уин-а 7 х64 ,някакви драйвер първо ,после не ми стартира изобщо, слагах го и на усб 2/3

Уиндоската прпграма за правене използвам по едно 30+ мин прави флашката, а имам само една за проба :( , след малко ще пробвам и с х86 да видя да не е рилииза нещо калпав, въртях всякакви настройки из биоса незнам вече

Човек, слагай директно Win 10. Не се занимавай със 7. Ето тук вземаш един за 34 лева: http://www.fast2play.bg/category/19429/windows-10-professional-oem-key/

OEM версия, която може да ползваш само на едно дъно, но ти няма да сменяш скоро дъно, нали?

Седмицата не може да се инсталира и при мен с флашка. Аз го правя с диск. За флашка се базараха някакви опции, но ще те излъжа точно кои. Ако се разтършуваш в нета ще разбереш или пък ако някой по-знаещ ти каже в темата за Windows,  че тук може и да не погледне.

2015-10-23_215848.jpg

Ей от тук теглиш  за Windows 7 64 бит. EZ Installer:

https://www.asus.com/Motherboards/Z170-K/HelpDesk_Download/

2015-10-23_220435.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 брат ми има на неговия и не ми харесва, все пак мерси са бързите реакции

П.п темата се измести малко но мъка :( , ще изтрия мнения по късно или модераторите ако решат заключване/триене на темата, реално е направен пазара вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тоя смешен и недъгав 10 моля ти се!

Пробвал ли си  го на Асуско дъно Z170?  Аз откакто  си взех Z170   дъното, поне по 10 пъти инсталирах Windows  7  и Windows 10. Тия дъна дори не са предвидени за Win 7,  та и затова тия проблеми с инсталацията му от USB. А Win 10  си работи не по-зле от Win 7  при чиста инсталация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико от Асус ясно са си написали Operating System Support

Windows® 10 , 64bit
Windows® 8.1 , 64bit
Windows® 7 , 32bit/64bit *3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай разбира се то за това има и пробен период ама не се връзвай на Кико да даваш пари за нещо преди да го тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай разбира се то за това има и пробен период ама не се връзвай на Кико да даваш пари за нещо преди да го тестваш.

Всъщност, игрите вървят по-добре на Win 10  при тия дъна :) Поне при мен е така, а аз както знаеш, имам доста игри. За да бъда точен, около 150. Вярно, десятката има  и някои проблеми, като например тоя, че се спогажда по-зле с MSI Afterburner,  но това мисля интересува единствено мен в случая. Всъщност, аз отдавна съм решил повече да не се връщам на Win 7,  макар че имам такъв на другата щайга. Кофтито при десятката е, че трябва да се търсят драйвери за Win 10. Но минаха 3 месеца вече и много от производителите пуснаха  нови драйвери и за Win 10. Че и фърмуер. 

Та ако ще се играят игри, по-добре Win 10.  Проблеми могат да възникнат при надграждане на Win 7, затова веднага след надграждането се прави нова инсталация на чисто, като се форматира дела, където ще се инсталира Windows.  Ти го караш да пробва десятката.  А как да я пробва, като надгради седмицата ли? Ами така ще има доста проблеми и няма да може да разбере нищо от Win 10  и дали си заслужава. 

Кико от Асус ясно са си написали Operating System Support

Windows® 10 , 64bit
Windows® 8.1 , 64bit
Windows® 7 , 32bit/64bit *3

Абе ти четеш ли какво пиша и какво пишат Асус? Не ме ядосвай. След като не си се занимавал, просто си трай. Съвсем приятелски ти го казвам. Задръж малко парата! Дадох линкове горе.  казах, че и при мен не иска да се инсталира от флашка. Затова си инсталирах седмицата от диск. Там няма проблеми. Има чалъм за инстталация от USB,  да и Асус са го написали на сайта си. Който го интересува да чете. Повече не мога да направя, защото пари вземам за инсталация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.