Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Само не мога да разбера защо страницата която разглеждам ми показва бяло отгоре а информацията стои отдолу под всичко. това е проблема и не ми харесва. иначе като дизайн става.

В момента се потя над разрешаването на този проблем, ама изглежда няма да стане. То това разтягане на съдържанието надолу е само под IE, и се дължи на width на левия и десния панел, само че не знам как да го оправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Посредствен сайт, всякаш сме 1994г, нито пък има амбиция да бъде ресурс. Освен "Аксонометрия" има диметрия и изометрия. За тях ни ред. Наблъсканите в ляво банери са чудесен начин да скапете сайта, про

Ми не позна точно от каде е темплейта.. Иначе е готов да...леко редактиран Абе.. мерси много за мнението

По добре да не ти казвам какво ми е мнението за сайта.

Публикувани изображения

В момента се потя над разрешаването на този проблем, ама изглежда няма да стане. То това разтягане на съдържанието надолу е само под IE, и се дължи на width на левия и десния панел, само че не знам как да го оправя.

Пробвай:
width: auto;
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо ти излиза с такъв шрифт. Аз тука сайта го тествам под Firefox 2.0.0.4, Internet Explorer 6.0 и Opera 9.21 и чак толкова зле като при тебе не бях виждал да е ставало :)

Може да е нещо от твоя комп, ако ти липсва шрифта, който съм задал като главен, да ти зарежда някой от следващите (не съм сигурен за това, обаче за друго не се сещтам)

При мен така се вижда и под трите браузъра

Редактирано от HackerX (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо ти излиза с такъв шрифт. Аз тука сайта го тествам под Firefox 2.0.0.4, Internet Explorer 6.0 и Opera 9.21 и чак толкова зле като при тебе не бях виждал да е ставало :)

Може да е нещо от твоя комп, ако ти липсва шрифта, който съм задал като главен, да ти зарежда някой от следващите (не съм сигурен за това, обаче за друго не се сещтам)

При мен така се вижда и под трите браузъра

Не съм гледал кода, просто нямам време, днес мисля да го видя щото добре си се справил, относно изгледа при мен, не се шашкай толкова, това е от емулиран IE6, предполагам имаш някои пропуски в кода, които шашкат моя броузер, като пример мога да ти кажа да провериш на всякъде ли си задал размери на блоковите елементи, примерно width: 100% or width: auto; по-трудно се позиционират релативно в съчетание с margin: 0 auto;. По принцип се твърди, че няма разлики в стандартите при различните ОС-ми що се късае броузерите, да речем че не съм много съгласен... ето ТУК може да видиш за какво иде реч под FF 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да ми кажеш с твоя шашнат браузър на www.pmg-blg.com има ли проблем?

Че признавам това IE6 е най-тъпия браузър, който познавам след IE7 ама него не го познавам Публикувано изображение това да си показва всеки път различни неща без да се променя кода е не просто тъпотия ами изумителна тъпотия. Всеки път да разбира кода по различен начин. Добре че успях да го оправя с вмъкването на една таблица иначе при 3 div-a вкарани на един ред в един общ див правят мизерии като намаляват height na общия див. Такова нещо не бех виждал през живота си и при всеко презареждане е по различен начин един път ОК друг път тъпотия батка и то на страници с един и същ код и един и същ CSS на едни нема проблем на други има. Поне го оправих ама кажи дали при твоя шашнат браузър нема да има нещо друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С блоковите елементи мисля че нямам проблеми, задал съм им width в пиксели. Относно менюто, така излиза наляво защото може би прозореца първо не ти е бил максимизиран? Или е нещо от position-ирането, ще го погледна след малко Е сега пък вече тоя IE ваправо: за width: като задам 540px и съдържанието отива надолу, а като махна двете букви px е ок. Само че така css кода не е валиден

Редактирано от HackerX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@m_sharky Предполагам знаеш кой е броузера най-вманиечен относно стандартите Konqueror, видиш ли какво ми излиза, иначе поздравлвления за проекта.... Имам идея защо става така, но трябва да видя и кода...

@HackerX Като не задаваш 'px' кутиика си приема стойност 'auto' ,

П.С. Тези проблеми не бива да ви стряскат, идеята на тези ми постове е най-накрая да се работи за мултиплатформеност, като най-малкия проблем е някой WWW проект....Ползвайки M$ няма как да знаете каква е ситуацията при нормалните ОС-ми.... SportingBet ги изядох с парцалите.... такова мазолo бяха избачкали и то най-вече в JS-a... нямам думи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях на твое място въобще нямаше да се занимавам с IE (този скапан браузер) ... Щах да си гледам как ми излиза на FFто а който е с IE мн му здраве... пък и с IE не е чак толкова зле пак може да си рови из сайта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях на твое място въобще нямаше да се занимавам с IE (този скапан браузер) ... Щах да си гледам как ми излиза на FFто а който е с IE мн му здраве... пък и с IE не е чак толкова зле пак може да си рови из сайта

Абе тей ама според Statcounter най-голямата част от посетителите ми ползват IE 6.0, а на 2-ро място Firefox 2.0.0.4, така че за мене е важно да се вижда добре през IE. То сега е добре вече, оправих го :speak:

Та ако има нещо, което не ви харесва в сайта, казвайте

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tочно така... Браво...

Най-важно е как се вижда с IE, защото се използва от най-много потребители.

Хайде да ми кажете каква е разликата между:

Firefox 2 - тук

и

IE7 - тук

Редактирано от idiabg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е в четенето на бордърите! И не програмиста трябва да се съобразява с броузера, а обратното.

Редактирано от kolermo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е ,че едното го зарежда 2 пъти по-бавно ...

А и над всяка новина има картинка с firefox-a а в ието я няма

sharpshoot3r опитай IE7 и после говори кой браузър е по-бърз...

Дори прехвалената Опера не е бърза като IE7.

И ми кажи кое му липсва на IE7?

За това говоря:

Shot_FF

Shot_IE

kolermo ти погледна ли шотовете, които съм поставил?

Там такава разлика няма...

Редактирано от idiabg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете дали на IE6и7 има проблем при разреждането на www.pmg-blg.com горе зеленото меню понекога се качва върху емблемата на училището. Уж го оправих, но сложих и още нещо и пак стана същото.

http://pmg-blg.com/my_pics/bag_IE.JPG

При Mozilla няма проблеми! Естествено ;)

PS: Натискайте бързо на всички бутони от менюто едно след друго без да давате F5(refresh) или да натискате на една и съща страница много пъти. Прави го най-вече на контакти и начало и на долните бутони (история, ученически парламент и мат. база)

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го! Вече да се надявам при внасяне на нещо друго да не се появява проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

m_sharky, смяташ ли че идеята за тези подсказки на главното меню е удачна...

Мен лично ме дразни, когато тези сиво-сини подсказки закриват дизайна...

Употребата на един прост alt, ми се струва по-добра...

А най-добре нищо! Все пак хората, които посещават сайта не са малоумни, и могат да си направят сметка, кое какво е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да махнах ги. само за информация атрибута "alt" е невалиден според стандартите за <a href></a>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Използва се атрибута title

<a title="Виж сайта на ПМГ-Благоевград" href="http://pmg-blg.com/">ПМГ-Благоевград</a>
И още нещо:

Публикувано изображение

Това е под Firefox под Ubuntu Linux. Мисля, че border="0" ще оправи проблема :huh:

Редактирано от Мишо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Използва се атрибута title

<a title="Виж сайта на ПМГ-Благоевград" href="http://pmg-blg.com/">ПМГ-Благоевград</a>
Правилно. Title се използва за хипервръзки... Браво Мишо :huh:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно и аз съм ползвал title и няма проблем при IE6 :) По повод тоя странен border на снимката вход сега сложих border="0" кажи има ли проблем ПС: Не така нема да е прави ми проблем на валидацията!

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kolermo ти погледна ли шотовете, които съм поставил?

Там такава разлика няма...

Е това нали от твойте шотове съм резнал :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване