Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Напълно съм сляп в областта, нито знам от къде да закупя нито знам какво да си купя, нито знам колко силен усилвател и колко мощен буфер да си взема. Спрял съм се на JBL буфер+уселвател+говорители. Утре не в други ден ще ходя да си взимам кола Opel Astra Combi и смятам да я оборудвам и с музика до края на седмицата. От къде мога да си купя буфер, два говорителя, и усилвател на JBL примерно и къде да търся по-евтино? Говорим за ново с гаранция!

(касетофона смятам че няма значение какъв ще е?)

Иначе в краен случай ще прибегна към olx 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я първо послушай двигателя как работи (поне месец) пък след това мисли за дискотека.

Касетофон? Ти касетки ли ще слушаш? Ориентирай се към флашка. Ако колата има оригинална свирка за начало пробвай с прост евтин трансмитер за 10 - 15 лв. Докато се ориентираш какво искаш. И след това се обърни към специализирана фирма като въобще не вдяваш.

Оригиналната свирка не ползва ли външния дисплей на колата? Автоизмамниците преди продажба пъхат някъкъв боклук за запълване на дупката. Ако ще им даваш една шапка пари си искай оригиналната музика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Филипов написа:

Я първо послушай двигателя как работи (поне месец) пък след това мисли за дискотека.

Касетофон? Ти касетки ли ще слушаш? Ориентирай се към флашка. Ако колата има оригинална свирка за начало пробвай с прост евтин трансмитер за 10 - 15 лв. Докато се ориентираш какво искаш. И след това се обърни към специализирана фирма като въобще не вдяваш.

Оригиналната свирка не ползва ли външния дисплей на колата? Автоизмамниците преди продажба пъхат някъкъв боклук за запълване на дупката. Ако ще им даваш една шапка пари си искай оригиналната музика.

Че какво им е лошото на касетите. Аз имам ткаива които още са живи записвани на 3 глав дек накамичи и могат да бият по качество всяко едно cd.

Aвтора на темата може да се ориентира към плеър който да не е непременно марков за да се изхърли ненужно големи суми за Clarion, Alpine, Kenwood...

Иначе е най добре да се обърне към тояга там ще може да му предложат доста неща и след това може да потърси алтернативи из чужди и български форуми и сайтове...

Редактирано от Koletz_N (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ае къв касетофон, явно съм се изразил подвеждащо! mp3 player. Кой ти ползва касетки освен пенсионерите. Не ми пречи да слушам двигателя и да имам музика. Все пак не смятам дискотеката да е 24/7 нали така. И какво общо има двигателя с музиката. Нз защо включваш двигателя в темата, надявам се да се уточниш! До колкото свирката, какво общо има тя с музиката? Пък оригиналния касетофон си е на колата с радио и говорителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, goodly написа:

Ае къв касетофон, явно съм се изразил подвеждащо! mp3 player. Кой ти ползва касетки освен пенсионерите. Не ми пречи да слушам двигателя и да имам музика. Все пак не смятам дискотеката да е 24/7 нали така. И какво общо има двигателя с музиката. Нз защо включваш двигателя в темата, надявам се да се уточниш! До колкото свирката, какво общо има тя с музиката? Пък оригиналния касетофон си е на колата с радио и говорителите.

Предполагам, че има предвид първо да покараш колата и да послушаш как работи двигателя, за да знаеш какво точно си си купил, че да не се окаже, че музиката бумти, двигателя бучи и после за ремонт много пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правилно съм разбран.

Цитираш комби и оригинална свирка. Вероятно е с 4 говорителя. Предложих най-евтиния начин за оценка какво не ти харесва.. Като качество би задоволило 90% от хората, освен ако говорителите не са издънени и хъркащи. Цитираш Subwoofer и отделен усилвател. Това означава че оставаш без багажник, а би трябвало да ти трябва след като купуваш комби. Ами ако решиш да слагаш и газава или метан бутилка?

Като се купи кола първата работа е да се обслужи и подготви за идващата зима. Масло, ангренаж и т.н. И евентуално нови зимни гуми вместо вероятните галоши, с които си я купил.

Свирката е последния приоритет. за новозакупен автомобил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

100лв говорител пайнер,65 лв усилвател тъндър,Кабели комплект 35 лв,материали за касата 30 лв.Това ми излезе на мен.Още не съм и махнал такерчетата защото не ми се чакаше да съхне лепилото,за звука повече от невероятен..2739ef0d1713949093ec38ef6ebde48d.jpg

Само да добавя че в "специализиран" тунинг център доста известен ми поискаха 500 лв за подобни компоненти+монтаж в рамките на 2 работни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Музиката е нещо много относително както не веднъж сме казвали, на един му пръщи, на друг същата конфигурация му е перфектна, на трети е най-доброто, което е чувал през живота си. След като си се изразил в първият ти пост "сляп съм в областта" купуването на нещо е най-лесното - мен ми е интересно кой ще ти прекара кабелите, кой ще ти навърже усилвателя, бас касата и т.н. - ако имаш познат който разбира направо му дай бюджета и го остави сам да се оправя :)
    Аз също в момента гледам да си ъпгрейдна леко оригиналната музика, но ще го проиграя по "лесният" начин - купувам си качествена мултимедиа от сорта на Pioneer avh,dvh сериите (те поддържат повечето 4х50W), после скачам на 3 канални говорители ((спрял съм се на rockford fosgate P1683 (които са 65W), но винаги съм предпочитал говорителите да имат запас пред усилвателя)) - и ще си използвам изцяло оригиналното стоково окабеляване, само боцкам буксите - именно защото и аз не разбирам и не искам да си окабелявам колата.

Другият вариант е - прилично касетофонче с USB втора ръка (има тонове в olx, bazar, и т.н.) + усилвател също втора ръка и е желателно говорителите да са нови - окабеляването ще е задължително в случая с усилвателя (туба не бих си сложил никога), не е зле да се прецени колко е обезшумена колата и ако се налага да се изолира малко - това вече можеш и сам не е толкоз сложно, пък и има подробно описани теми в тунинг форума.

Всичко е въпрос на вкус и какво искаш като краен ефект - в моят случай аз гоня качествен звук който да не ми дъни ушите на бюджетна цена - в твоят като гледам гониш да те чуват бабичките от махалата кога се прибираш и кога излизаш ;) 

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някои от вас се бъркат!

Много е просто, искам бас каса готова с гаранция + уселвател + говорители и касетофон ако е възможно да се побере в бюджета. Всичко това да е ново и в гаранция. Просто ми дайте модели и места за закупуване.

Да знаете търся качество от колкото да дигам дъртаците и да ги карам да си мислят че минава поредната циганска каручка с много шум и нищо свързано с песен!

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш да искаш евентуално само от на когото си платил. За останалите има "вълшебна" думичка, която се учи още в детската градина.

А отвък звукът на кочината ти по нищо няма да се различава от нарицателния пернишки голф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Струва ми се че тук изобщо не помагате в сферата на колите! И държанието ви е студено и отзивчиво Филипов! Благодаря все пак за стабилната насока ще се оправя в друг форум.

Лок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чисто ново до 400 лева изключено да намериш..... Втора ръка по бива, но трябва да кажеш с какво разполагаш в момента? Имаш ли кабели? CD с изход за sub?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо реши, че трябва да е JBL или така си чул, че са най-добрите. За тези пари няма как да намериш нещо ново на марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На никоя марка не може да намери чисто ново буре + усилвател + кабели, ако няма CD с изход za суб, включваме и него.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 22.12.2015 г. at 1:34, Филипов написа:

Можеш да искаш евентуално само от на когото си платил. За останалите има "вълшебна" думичка, която се учи още в детската градина.

А отвък звукът на кочината ти по нищо няма да се различава от нарицателния пернишки голф.

Я полека с голф-а алоо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поредния обиден на форума, защото не са съгласни с това, което си е наумил..... Пълно с хора, които решават нещо и искат другите да потвърдят мнението им или да изпълнят прищявката им.

Иначе за 400 лева:

Компонентни Coral 6.5 - 187 лева : http://mvmaudio.com/mvmaudio/product.php?id_product=72

Плеър - приличен: Pioneer DEH-2700UI Авто радио - 155 лева

Усилвател - Втора употреба , двуканаканален , за 70 лева.

Ама няма да прави дум-дум......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами... за сега ще направя тъка... купих си ресиивър някои викат че не е оригинален, но както и да е. Значи до тук имам SONY DSX-A40UI 4х55W купих го за 100лв. Оригиналните тонклони на Opel Astra G Combi са:  Предни врати: 15,5см, задни 13,0см. мерил съм ги с ролетка!

Не ги знам колко вата са, обаче ресиивъра го увеличавам не повече от 25 vol, защото след това започва изкривяване, а ресивъра има възможност до 50 vol. По това разбирам че оригиналните ми тонклони са слаби около 30 ватови.

За сега смятам да ги заменя с други. И след време да си взема бас каса и усилвател. Харесал съм си няколко варианта но ако вие имате по-добро предложение, ще се радвам да споделите!

Говорители:

165мм. предни врати: THUNDER TCS-6517 , Focal R-165C , Hertz DCX 170.3 , HERTZ DCX 165.3 , ALPINE SPG-17C2

130мм. задни врати: Mac Audio MP , Alpine SPG-13C2 , 

След време ще взема и стъпало+буфер

Стъпала: Pioneer GM-A3602 , Pioneer GM-6500F 4x190W amplifier , THUNDER TCA-4102

Бас каса: JBL GTO-1214BR , Pioneer TS-WX305B

Дайте вашите предложения, ще се радвам някой който си има понятие да ми предложи неговия вариант!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.technomarket.bg/products/09134752/blaupunkt-gtb-8200a

Бих ти препоръчал това. Аналогичен случай БМВ е36 комби с оригиналните говорители Нокия. Този буфер е с вграден усилвател и при правилни настройки вади доста приличен звук. Аз имах резерви, че е 20 см. /8 инча/ и 75W, но вади много добър и мек бас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, andreygg написа:

https://www.technomarket.bg/products/09134752/blaupunkt-gtb-8200a

Бих ти препоръчал това. Аналогичен случай БМВ е36 комби с оригиналните говорители Нокия. Този буфер е с вграден усилвател и при правилни настройки вади доста приличен звук. Аз имах резерви, че е 20 см. /8 инча/ и 75W, но вади много добър и мек бас.

+1 за тази бас каса. Имам я вкъщи и свири доста прилично за тази мощност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.