Премини към съдържанието
azdiaka

Не разбирам спецификациите на тази видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте ...

Гледам тези три карти http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-radeon-r9-390-nitro-tri-x-8gb-gddr5-512-bit-11244-01-20g/pd/DW55XYBBM/

http://www.emag.bg/video-karta-msi-nvidia-geforce-gtx-970-gaming-twin-forzr-v-4096mb-gddr5-256bit-hdmi-2x-dvi-display-port-pci-e-msi-gtx-970-gaming-4g/pd/DLMK5BBBM/

http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gtx-970-windforce-3x-4096mb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-3x-display-port-n970wf3oc-4gd/pd/DF0P5BBBM/

Не мога да разбера как радеонът е толкова по-добра като се има предвид цената. Може би има някакво уловка или нещо което не разбирам.

Освен това се чудя въобще между тези трите и би било добре да ме ориентирате как се различават и какви са им предимствата.

Редактирано от azdiaka
    Грешен линк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

390 не е по-добра от 970 нито като производителност нито като нещо друго.

пс. С 390Х е малко по-различна ситуацията но пак можем да поспорим доколко е добра покупка. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Roujin Z написа:

пс. С 390Х е малко по-различна ситуацията но пак можем да поспорим доколко е добра покупка. 

Грешиш. 390 е минимум равна на 970 а в повечето игри при 1440 е по-добра. 970 има превес в повечето игри на 1080 и при любимия ви разход на ток. Отстъпва при количеството рам ,но компенсира с по-добрата компресия и използване на драйвъра. В зависимост от играта и резолюцията едната или другата има превес и предимства без отговор от другата страна в строго определени ситуации(но са малко нещата които едните имат а другите не).

Но такова крайно твърдение от човек,който рабира ,заблуждава. Виждам ,че си фен на зелените ,и аз подкрепям по-често АМД,но хайде да бъдем обективни. 390 Нитро е една страхотна карта с единствен сериозен недостатък разхода на ток. И тук може да се поспори доколко аргумента е важен,защото човек който има пари за тази карта ще има и пари за захранване а каквото и да я правиш и с какъвто и процесор да я вържеш цялата система няма да мине никога 450-500 вата.Който не вярва мога да извадя пак уреда за мерене на ток,като собственик на съпоставима карта с процесор далече по-лаком от който и да е в момента на пазара.....

От трите карти бих се чудил межу нитрото и МСИ 970,Гигабайта е излишно голям а на клок сигурно ще е почти равен с МСИ-то. Вече решението може да зависи от игрите които се играят на резолюцията която се играят - 1440 с VSR/DSR са напълно постижими и с двете. Също фактор е наличието или бъдещето купуване на Freesynch/Gsynch монитор(който в случая с АМД ще избие доста разликата в цената на картата). Така че верния отговор е зависи от останалите фактори а не така не е по-добра с нищо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нвидиите са на промоция и затова изглеждат по-евтини от Радеона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Tommygun написа:

Грешиш. 390 е минимум равна на 970 а в повечето игри при 1440 е по-добра. 970 има превес в повечето игри на 1080 и при любимия ви разход на ток. Отстъпва при количеството рам ,но компенсира с по-добрата компресия и използване на драйвъра. В зависимост от играта и резолюцията едната или другата има превес и предимства без отговор от другата страна в строго определени ситуации(но са малко нещата които едните имат а другите не).

Но такова крайно твърдение от човек,който рабира ,заблуждава. Виждам ,че си фен на зелените ,и аз подкрепям по-често АМД,но хайде да бъдем обективни. 390 Нитро е една страхотна карта с единствен сериозен недостатък разхода на ток. И тук може да се поспори доколко аргумента е важен,защото човек който има пари за тази карта ще има и пари за захранване а каквото и да я правиш и с какъвто и процесор да я вържеш цялата система няма да мине никога 450-500 вата.Който не вярва мога да извадя пак уреда за мерене на ток,като собственик на съпоставима карта с процесор далече по-лаком от който и да е в момента на пазара.....

От трите карти бих се чудил межу нитрото и МСИ 970,Гигабайта е излишно голям а на клок сигурно ще е почти равен с МСИ-то. Вече решението може да зависи от игрите които се играят на резолюцията която се играят - 1440 с VSR/DSR са напълно постижими и с двете. Също фактор е наличието или бъдещето купуване на Freesynch/Gsynch монитор(който в случая с АМД ще избие доста разликата в цената на картата). Така че верния отговор е зависи от останалите фактори а не така не е по-добра с нищо....

Айде погледни темата за DIRT Rally,  че там искам малко инфо по въпроса. Мисля, че ще може да дадеш точен отговор с някое тестче. Аз не мога да си обясня нещата. 

И между другото, MSI  едва ли може да настигне GB  при клок. Говоря за всекидневен клок, не за минаване на някой тест. Лично аз имам една граница от 1480 MHz  след буст и това е. И това с моднат BIOS. Виж, ако се поупражня още малко в модването, може и да се получи нещо по-добро, но едва ли някой с подобна карта ще е това приоритета му. 

преди 58 минути, ined написа:

Нвидиите са на промоция и затова изглеждат по-евтини от Радеона

Нима?  Че аз доколкото се сещам, тая промоция е още от лятото, когато се появи серия 300 на АМД. Няма свършване братче. 

преди 10 часа, Roujin Z написа:

Всъщност, може и да е по-добра, но нямам такава карта за да докажа това. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12/22/2015 at 10:40, Tommygun написа:

Ще уточня какво ми е положението: Съвсем скоро си взех монитор LG UM57 29" 21:9 и имам проблеми с видео картата. Проучих го това предварително и тук във форума ми отговориха че не би трябвало да имам проблем. Но ми изписва че има недостиг на памет. Аз съм със същата карта като гигабайта, който линкнах, но 760 и 2гб. Този ерор с паметта ми го е извеждал при Witcher 3 и NFS Rivals като не съм надул настройките на макс. Преди уичъра имаше в настройките табче което показва колко точно от вирама ти заемат текущите настройки. Беше много удобно да преценя колко мога да побера, но сега го няма и не знам какви настройки ще са подходящи. Имам програмата на Nvdia Geforce Experience. Там много удобно показва какви настройки за оптимални за играта. Не знам колко са верни, защото на NFS ми казва всичко макс. Може би защото е по-стара или не взема монитора в предвид. Но играта на medium-high настройки ми вади ерор.

Дали мога да направя нещо по въпроса или наистина е време за нова карта? Питах в една отделна тема за промоцията на гигабайта и ми казаха че ако не е спешно след няколко месеца и без това ще са намалени. Предполагам това ще е новото поколение, но не се знае това точно кога ще стане и с колко ще паднат цените на старото. А за радеона390 Roujin Z казва, че е по-зле с производителността други казват,проблема би бил в захранването. И след като проблема ми е в паметта може би това ще е по-добър избор за мен.

Редактирано от azdiaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както казах по-горе,това не е вярно,или може би четем различни тестове с колегата:wink12:. Има игри в които едната или другата карта би била по-напред.По мое мнение обаче щом се целиш в по високи резолюции 390 е по-добрият избор.

Картинката е такава ,че в момента равностойни карти на АМД и Нвидиа показват превес на Нвидиа в 1080  и изравняване и задминаване от съответната карта на АМД при покачване на резолюцията.Просто АМД имат един познат проблем с товаренето на процесора и затова успяват да се натоварят както трябва чак в по-висока резолюция и да покажат истинските си възможности.

Да ти кажем автоматично,че щом 390 е с повече памет ще е по-добра също би било грешка. Максуел поколението на Нвидиа имат много добра компресия която позволява да използват по-малко памет при еднакво настройки. При 970 драйвъра има задачата така да разпределя данните в паметта,че да не минават 3,5-те бързо свързана графична рам.Или ако се наложи да се ползват и последните 500 мб да е за малко. По принцип няма да имаш проблем с паметта на 970.Кико не се е оплаквал а и като цяло по тестовете има игри които се броят на пръстите на едната ръка, където може да се предизвика нарочно проблем с дропове от недостатъчна памет. Колкото по-нагоре отива резолюцията ,толкова е по-лесно да я подпреш,но тези карти конкретно така или иначе не са за повече от 1440. Или примерно за нативната резолюция на твоя монитор.

Захранването не ти го знам какво е,но вече споменах,че разхода на ток е единствения недостатък на 390.Можеш спокойно да сметнеш едни 100-на вата повече отколкото една 970. От това резултира и че ще е по-гореща.Нитрото е добър къстъм дизайн и никога няма да влезеш в проблема температурна зона ,но можеш също да сметнеш едни 20-а градуса повече от MSI 970 примерно.Това са ориентировачни цифри по памет,не ми се рови да търся тестове коя колко точно харчи и грее.

За този монитор аз лично бих си купил 390 с ясното съзнание за разхода на ток и температурата и с предпоставката че имаш захранването и кутията за нея.Паметта може и в момента да не е от значение,но може и да стане.Може и да не стане,но според мен по-добре да я имаш отколкото да я нямаш. Софтуерно Нвидиа имат леко предимство в някои неща ,но това че АМД имали насрани драйвъри са глупости. Също толкова често и зелените правят грешки в драйвърите. Доколкото знам записа и стрийма с Нвидиа е по-лесен,въпреки че спецално за запис аз съм доволен от моето АМД. За стрийм не мога да кажа ,защото ме спира интернета да пробвам сериозно.

Доста повече сме обсъждали в съседната тема за предисмтва и недостатъци на картите ако искаш разгледай.Има доста линкове и картинки

Успех с избора

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Tommygun Жалко само че вече R390 вече не е налична. Захранването ми между другото е FSP Raider 650 вата и не мисля че ще имам проблем.Относно радеона тази същата ли е http://most.bg/sapphire-nitro-r9-390-8g-gd5-l.htm (Не съм наясно с тези карти защото досега съм гледал предимно Nvidia. Погледнах темата и виждам как в това което @Кико показва  r390 има грубо към 10 по-малко фрейма. Освен това той казва че на AMD процесори (като моя FX 8350) Nvdia картите работят по-добре от самите AMD карти. Ти казваш че би избрал 390 и си подчертал лично сигурно за да не се водя сляпо по твоята преценка. Но не мога сам да реша без да знам какво губя и печеля от картата при монитор като моя. Ти защо би избрал 390.

Редактирано от azdiaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е картата да,но не на тази цена. За около 700-720 лева си взимаш или нея или съответно 970 и си свиркаш. В никем пише че е налична ,но не съм запознат как става това със сайта им.

А аз казвам че бих я избрал първо защото имам карта на АМД (290Х) и знам че дявола не е толкова черен и второ заради монитора. Вече обясних по-горе че с повишаване на резолюцията и фокуса се премества в полза на АМД като изравняват лекото предимство на Нвидиа при 1080. Още повече ако решиш че 40 кадъра ти стигат и си пуснеш някоя глезотийка е възможно в някоя игра (като Watch Dogs или SoM) и да имаш и някой и друг дроп заради паметта. Това последно не съм го пробвал само съм чел,но пак да повторя Кико не се е оплакал досега от проблем с паметта а той се заиграва и с 4К. Разликите обаче са от порядъка на 2-3 кадъра в зависимост от играта и резолюцията а в твоята както се явява междинна,не бих се учудил ако картите са абсолютно равни.

Друг е въпроса при теб с процесора. Виж от графиките, които Кико е дал в другата тема каква разлика има в кадрите с процесор на АДМ и с по-мощен Интел.Там също така е тествано с опция за сенки която е на Нвидиа.При моите графики е без и разликите са много по-малки.И това е само една игра,в други игри нещата са по друг начин.

Като зключение,която и карта да вземеш няма да сбъркаш и това че аз бих си взел 390 не значи че и ти трябва. Дори от гледна точка на това ,че си имал само зелени карти досега,като че ли е по-добре да се ориентираш към 970. Познаваш си драйвърите и настройките(никак не е за подценяване),и ще работи по-добре с процесора ти така че това май е по-добрия вариант за теб. Още повече ако скочиш на това Нитро от мост е прекалено скъпо,тук говорим за около 700 лева.Като се замисля,че за 380 евро аз мога да си купя 390Х,това е безобразно направо което си дал като линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да мисля че това ми стига да реша. Показвам мост защото имам отстъпка. Благодаря за всичката помощ и Весела Коледа ! :emoji_objects-13:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от axeloi12
        http://rmania.net/workstations-dell--precision-t5400-eight-cores-2x-quad-core-xeon-e5405-16gb-ram-quadro-3050.html
         тва ми е компа  искам да попитам ще стане ли да и сложа EVGA Geforce GTX 1070 8 GB  или поне 1060ти ?
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от Георги Л.
        Здравейте, 
        Карам направо имах 2 компа 1 взех от братовчед ми и му взех видеото да го пробвам на моя как ще му се отрази смених инсталирах изтрих стари драйвъри и така на моя не му потръгна с нея 512 мн амд 4300 серия ако се помня така беше след като я сложих в неговия пак при включване на компютъра излиза някаква мигаща чертичка и след това става долна черта мига 1 2 пъти и се включва това го нямаше преди след това пуснах цс 1.6 и почна да забива да се изключи самичко видеото трябваше да я изкарам да я сложим и така не вярвам да е от видеото при моя компютър не става така... Някакви идеи и как да го оправя? 
      • от Aleksandyr77
        Здравейте! Имам проблем с градусите на видеокартата. В ненатоварващо положение държи 63 градуса. (Проблемът е, че не правя абсолютно нищо, няма отворени игри, няма нищо от сорта). Вчера почистих компютъра, в който излезе малко прах, но видео картата беше най-чиста от всички компоненти. Също проблемът мисля, че идва от високите честоти на видео картата в положение на "нищо правене". Ясно е, че е лято и градусите няма как да са ниски, но 63 градуса в положение на застой, не знам, някак си не мога да си го обясня. Стайната температура е 28 градуса. Гледах настройки, гледах каквото можах, но не нищо не можах да направя по въпроса. Видео картата е EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR. Ако може да съдействате по някакъв начин, ще ви бъда много благодарен. 

• от viki00
        Здравейте , 
        За първи път пиша в този форум , не разбирам нищо от компютри , но реших че ще събера пари и ще си купя компютър на който да цъкам игри като friday the 13th , GTA , minecraft , stranded deep , и др. Въпроса ми е тези игри ще тръгнат ли на компютър със следната конфигурация :
        процесор - Intel Pentinium G4560, 3mb cache, 3.50GHz
        дънна платка - asrock H110M - PGS, LGA1151 
        RAM памет - 4gb
        твърд диск - 1TB
        видео карта - gainward Nvidia GeForce GT730 4gb
        компютъра струва 650лв , знам че има и по хубави но на мен ми трбва до 650лв и това е най- добрия според мен , който успях да намеря , само незнам дали игрите ще тръгват ако може някой, който разбира да каже . 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.