Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и честита Коледа!

Имам подозрения, че отнасям стабилен флууд.Проблема е, че съм ужасно некомпетентен и дори не мога да разбера, дали реално някой се е наел да ми скапе нета или просто доставчика е кекав.Въпроса е, че както си разглеждам нещо и хоп, и интернета просто спира.(понякога става ужасно бавен).Даже и мисля, че един уж "приятел" от скайпа ги прави тия, защото преди ми беше обяснявал как щял да купува там някви простотии, щели рутери да гърмят и все едни такива.Точно преди 10 минутки нета ми спря.(http://www.speedtest.net/my-result/4945600282 , за 16 кинта не мисля, че е зле)След като ми спря, пуснах тоя на комшията.След тва реших да видя и ЧУДО.Имаше си нет.Та как да проверя дали някой найстина се прави на хакерче, щото не ми се ще да се разправям и след това да се окаже, че не съм прав?И това не е единствения случай.То е всекидневно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ИзмислеН написа:

Здравейте и честита Коледа!

Имам подозрения, че отнасям стабилен флууд.Проблема е, че съм ужасно некомпетентен и дори не мога да разбера, дали реално някой се е наел да ми скапе нета или просто доставчика е кекав.Въпроса е, че както си разглеждам нещо и хоп, и интернета просто спира.(понякога става ужасно бавен).Даже и мисля, че един уж "приятел" от скайпа ги прави тия, защото преди ми беше обяснявал как щял да купува там някви простотии, щели рутери да гърмят и все едни такива.Точно преди 10 минутки нета ми спря.(http://www.speedtest.net/my-result/4945600282 , за 16 кинта не мисля, че е зле)След като ми спря, пуснах тоя на комшията.След тва реших да видя и ЧУДО.Имаше си нет.Та как да проверя дали някой найстина се прави на хакерче, щото не ми се ще да се разправям и след това да се окаже, че не съм прав?И това не е единствения случай.То е всекидневно.

За 16 лева това което получавате от картинката е съвсем приличен нет.  Проверете си изцяло оборудването, евентуално рутер около него и най накрая проверете цялостно операционната система за вируси. С това мога да ви бъда полезен на този етап. За повече, се изисква много повече техническа информация, която Вие не сте предоставил. Приятно посрещане на новогодишните празници от мен!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж сега, никой не може да ти каже точно от какво е като ти предоставяш толкова информация, разпъни 2 конзоли, пингни 1 български и един международен сървар. Като започне да спира пинга ще започне да се увеличава и е възможно да започне да получаваш Timed out-и. Отваряш 2- cmd, пишеш във едното 

" Ping kaldata.com -t" във другото пишеш “ Ping google.com -t “ като започне да спира ще постнеш няколко снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

като за начало да се отърве от толбарите и други подобни

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало, огледай в програмите дали няма някой туулбар или "OfferWizard" (онея гадинки дето ти блъскат реклами на всякъде) и също торент програмата си - дали не сийдваш нещо. Ако сийдваш, спри го. Както и можеш да погледнеш и тази тема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, niki292002 написа:

Като за начало, огледай в програмите дали няма някой туулбар или "OfferWizard" (онея гадинки дето ти блъскат реклами на всякъде) и също торент програмата си - дали не сийдваш нещо. Ако сийдваш, спри го. Както и можеш да погледнеш и тази тема.

Сийда му гълта от ъплоуда, а на него му трябва доунлоуд за зареждането на страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва му и ъплоад, за да изпрати заявки, демек... connections, много ясно, че трябва да спре сийдването, ако ще прави тестове. Кой знае и какви са настройките му в торент програмата...

Редактирано от SeeKnDestroY (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да прав си но доунлоуда ми е много по важен, ъплоуда и 0,5 да е пак ще му стигне за нормално зареждане на страниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, tonislavBg написа:

Да прав си но доунлоуда ми е много по важен, ъплоуда и 0,5 да е пак ще му стигне за нормално зареждане на страниците.

Да да. Отиди да гледаш видео от YouTube или някакъв Flash с 0.5 upload и ако щеш и 1 гигабит download.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бъркаш се ники, доунлоуда дефакто служи за получаването на пакетите от нечии "сървар" , докато ъплоуда е обратното. http://www.connectingdevonandsomerset.co.uk/faq/what-does-download-and-upload-mean/ Около 3 години бях със такава скорост на село (4 доунлоуд и около 0.5 ъп дори по малко) 480п клиповете ги зареждаше без проблем на 720п малко се заяждаше на моменти но ги зареждаше като цяло без проблем, за 1080п се изчаква малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, tonislavBg написа:

Бъркаш се ники, доунлоуда дефакто служи за получаването на пакетите от нечии "сървар" , докато ъплоуда е обратното. http://www.connectingdevonandsomerset.co.uk/faq/what-does-download-and-upload-mean/ Около 3 години бях със такава скорост на село (4 доунлоуд и около 0.5 ъп дори по малко) 480п клиповете ги зареждаше без проблем на 720п малко се заяждаше на моменти но ги зареждаше като цяло без проблем, за 1080п се изчаква малко.

Я виж ти. На село и аз ползвам мобилен интернет, понеже няма друг наличен. На бърза скорост (на виваком) знаеш ли каква мъка беше да заредя 1 страница ? Ъплоада беше някъде към 0,6-0,7, а download-а към 5-6. А освен това, сега от инат нарочно ще пусна да сийдвам всичко което съм свалял и ще започна да отварям страници... (зарежи, затрил съм всичко)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми изглежда се бъркаш защото аз около 5 години бях със такъв ъплоуд и нямах никакви проблеми пс на булсатком съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, tonislavBg написа:

Еми изглежда се бъркаш защото аз около 5 години бях със такъв ъплоуд и нямах никакви проблеми пс на булсатком съм.

Той не се бърка а Вие, по точно! Нали да заредиш страница трябва да пратиш заявка бе младеж! Ако Upload-му е такъв, какъвто го е написал, естествено , че ще няма проблем. Но си представи случая описан от niki292002 -  тогава какво правим? Грешни са ти размишленията, момко!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стандартен шейпър  за повечето оператори е   1/10  даже на ADSL или Близу e 1/20 . Симетрични скорости  се предлагат рядко . Във профила ти  при оператъора който си плащаш  ти има и тарифата и скоростите а те имат и телефон и офис.  И да те флуиди някой ние от форума може само да ти съчувстваме и нищо повече.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми, при мен за 30 лева на месец, за оптична телевизия (3 приемника) и интернет е ок. Ето каква скорост развивам. (имайте в предвид, че в момента са се закачили още 4-5 смартфона, 2 таблета и 1 лаптоп)

Плана е взет на промоция покрай Коледа.

4946001985.png

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интернета му е  екста за тия пари . Аз за 11 кинта имам по лош нет от неговия 

http://www.speedtest.net/my-result/4946018405

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, AlkatrazBG написа:

Интернета му е  екста за тия пари . Аз за 11 кинта имам по лош нет от неговия 

http://www.speedtest.net/my-result/4946018405

И твоя го бива,моя (в момента) за нула лв е :

rZSXtfW.png

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде хлапетата да се спрете с пишкомеренето.

Плащаш на доставчик и той освен това има и поддръжка. Обаждаш му се и всичко става ясно. Ако е от същата мрежа те ще го резнат, ако е от друга ще се обадят на техните админи и те ще вземат отношение.

И без това си айран без кисело мляко (гола вода) в материята.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, че подръжката на Виваком е добра - един път някой беше кръцнал кабелите на Виваком в мазето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виваком е най - тъпия интернет доставчик!

Aз в момента съм извън България и взимам от един приятел безплатно,иначе когато съм си в България интернета ми е много бърз и съм към някаква не толкова позната фирма - интернет доставчик!

Свалям с100 MB и ъплаудвам с 100 MB!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Eternal Life написа:

Виваком е най - тъпия интернет доставчик!

Айде отиди и обиждай тогава, след като си го пробвал. 1. Първо те започнаха да предлагат услугата с превъртане до 2 часа на зад и "TV Archive". 2. За цената нета е просто супер, както и телевизията. 3. Спира максимум 2-3 пъти в годината и то за по 1-2 часа заради профилактика в района. 

И имам чуството, че не си им ползвал услугите от години, а да не говорим за оптиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, niki292002 написа:

Айде отиди и обиждай тогава, след като си го пробвал. 1. Първо те започнаха да предлагат услугата с превъртане до 2 часа на зад и "TV Archive". 2. За цената нета е просто супер, както и телевизията. 3. Спира максимум 2-3 пъти в годината и то за по 1-2 часа заради профилактика в района. 

И имам чуството, че не си им ползвал услугите от години, а да не говорим за оптиката.

Аз лично наистина не успях да им ползвам услугите,тъй като техния мързел беше доста голям!

Не успяха да се ориентират къде са ми кабелите на телефона (мен ме нямаше тогава в града),а съседите до мен и по нагоре са с Виваком,за какво говорим!

Друг въпрос е,че до скоро съседите (говоря за няколко съседа,не за един) бяха на Виваком и постоянно се оплакваха от интернета! Някои от съседите преминаха на Булсат и вече са доволни,а други преминаха на фирмата доставчик,който ползвам и аз,и също са доволни!

Бил съм при една моя позната,която имаше интернет на Виваком и съм бил свидетел как на всеки 5 минути интернета й спира,обадихме се на техниците от Виваком дойдоха провериха компютъра й за вируси,интернет настройките,кабелите,всичко и накрая се оказа,че няма никакви проблеми,всичко е наред,а проблема не се реши!

Жената се видя в чудо,след като й изтече договора премина на друг интернет доставчик и вече няма такива проблеми!

Та,хайде сега да ми говориш,че всичко им е наред на Вивакомците,друг път! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, сега не е зле и да кажеш от кой град си. Явно наистина не си им пробвал оптиката. Аз съм на нея и съм повече от доволен. :) Както и мобилния, на бавна скорост е по-бърз от този на бърза на Мтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, niki292002 написа:

Така, сега не е зле и да кажеш от кой град си. Явно наистина не си им пробвал оптиката. Аз съм на нея и съм повече от доволен. :) Както и мобилния, на бавна скорост е по-бърз от този на бърза на Мтел.

И колко им е оптиката като скорост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Eternal Life написа:

И колко им е оптиката като скорост?

Не видя ли по-горе ? Това е за 30 лева + оптична телевизия с 200 и няколко канала, заедно с 3 приемника. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.