Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, компютъра не иска да потегли и за това пробвах доста варианти. Като го включа всичко почва да върти но биоса издава един продължителен и два кратки звука и няма картина. Махнах видеокартата и пак същото но като сложа нова рам не издава звуци но и пак не иска да потегли. Възможно ли е дъното да не разчита новата памет или дъното е проблема, но като си вкл тел към усб почва да се зарежда. Бях с ддр3 1333 а новата е 1600. Дъното е asus p5g41t mlx?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Звуковият сигнал означава, проблем с графичната карта/адаптер. Ако свържете монитора директно към дъното, има ли сигнал към монитора? С никоя рам памет ли не успява да работи? Опитайте да премахнете видео картата и опитайте отново.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Звуковият сигнал означава, проблем с графичната карта/адаптер. Ако свържете монитора директно към дъното, има ли сигнал към монитора? С никоя рам памет ли не успява да работи? Опитайте да премахнете видео картата и опитайте отново.

Пробвах, махнах видеокартата и свързах вградената и нищо. Пробвах всяка плочка на всеки слот и пак не става. Само като сложа новата рам спира да издава звуци но и пак няма сигнал на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това дъно не поддържа тази рам 1600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, McLane написа:

Това дъно не поддържа тази рам 1600

Сигурен ли си, защото аз мислех, че ще я подкара но на по-малко мегахерци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според АСУС може да работи само с 1333, твоя БИОС въобще не я разпознава като хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, McLane написа:

Според АСУС може да работи само с 1333, твоя БИОС въобще не я разпознава като хардуер.

Що за глупост?

Бихте ли показали къде прочетохте в сайта на Асус подобно нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, McLane написа:

Благодаря, значи с 1333 проблема ще се реши? Прочетох, че за 1333 трябва оверллок. Аз никога не съм го клоквал, а старата си работеше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, pconline написа:

Що за глупост?

Бихте ли показали къде прочетохте в сайта на Асус подобно нещо ?

ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, McLane написа:

И там аз виждам на колко ще работи максимално паметта!

Искам да ми покажете къде пише, че памет на 1600 НЯМА ДА СЕ РАЗПОЗНАЕ КАТО ХАРДУЕР !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Миличък там пише с каква памет работи,а не виждам цифричките 1600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Миличък" ама много си заблуден. Това че не пише че работи с памет на 1600 не означава че няма да я ползва като 1333.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това влиза автомат в бисери :),викаш те хората не са написали ,че се поддържа тази честота ма ша работи на по-ниската :) ...машала .

Чипсета му е G41 който има съпорт до 1333 макс :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, McLane написа:

Това влиза автомат в бисери :),викаш те хората не са написали ,че се поддържа тази честота ма ша работи на по-ниската :) ...машала .

Ти сериозно ли твърдиш подобно нещо??? Моля те премахни компютри от интересите си и не пиши глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма кво да коментирам повече,хората ясно са го написали !Чипсета не му позволява по-висока честота .Аман вземи прочети преди да спориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, McLane написа:

Няма кво да коментирам повече,хората ясно са го написали !Чипсета не му позволява по-висока честота .Аман вземи прочети преди да спориш.

Преди да се изхождаш компетентно е желателно да прочетеш малко повече. Айде иди в раздела съпорт на това дъно и леко поразгледай какви списъци с памети има там и леко ще си изненадан. 

А и после е редно да наминеш и да се извиниш на всички дето ще ти четат простотиите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали сега там гледах бре .

Снимка.png

Къде пише 1600 :)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би трябвало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато паметта е на по-голяма честота от поддържаната на дъното, тя ще работи на по-ниската, която се поддържа от дънната платка. Преди да спорите с останалите потребители, когато Ви го кажат, и да ги пращате в бисерите, помислите, прочетете в интернет и се информирайте! Да не Ви пратя аз сега в бисерите....

преди 8 часа, mazazel написа:

Е... 1333mhz памет ще реши ли проблема?

НЕ! Проблема не е такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, McLane написа:

Нали сега там гледах бре .

Снимка.png

Къде пише 1600 :)?

То чудесно е, че знаеш как да отвориш сайта, чудесно е и, че знаеш как се прави принт скрин, но е нужно и да четеш внимателно. Препоръчах да посетите съпорт раздела, а не страницата със спецификацията на дъното. И понеже явно няма да се оправиш сам да дообясня. Та в съпорта има едни списъци с процесори и памети с които това дъно е тествано от производителя и работи. Та поразгледай малко тия списъци и дано осъзнаеш глупостите дето пишеш. И да ти разясня това са списъци на една малка част от паметите на пазара, това че другите не са описани не означава, че с тях не работи, а че производителя не ги е тествал и не дава гаранция за 100% съвместимост. 

И ако продължаваш да си дебелоглав, обещавам да ти направя видео в което ще ти демонстрирам невъзможното според теб а именно как дъно може и работи с памети на по-висока честота от обявените в спецификацията. След като паметта е DDR3 и е с нужния волтаж и не е за лаптоп то тя ще работи на това дъно, но на по-ниска честота.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да! Като за начало игнорирай постовете по-горе, които твърдят, че проблема е в рам паметта и нейната честота. То щом и със старата не работи, няма как да е там. Обърни внимание на първия ми пост в тази тема и отговори на зададените въпроси:

преди 14 часа, ✯Blue Ray✯ написа:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изключете компютъра от ел. захранване и извадете батерията, видеокартата, и върнете старият рам. Натиснете бутона за включване 2-3 пъти, закачете монитора към вградената карта върнете батерията и пробвайте да го стартирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво е да посочите, че имате предвид CMOS батерията. Защото може да се имат предвид доста неща и потребителя да се обърка, ако е начинаещ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.