Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора понеже скоро няма такава тема а доста игри за волан са излезли та ако може, който знае някоя игра за волан да я сподели ако може и ние да знаем, дори и да не е нова но да е хубава. Естествено става въпрос за PC игрите. Аз разполагам с Thrustmaster Ferrari F430 а вие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, игри много и всички за волан, коя по-добре, коя по-зле. Поне според коментарите, щото аз волан нямам, но пък не съм пропуснал да си купя всеки рейсър, имаш изглед от първо лице и не само. Все пак ще изброя рейсърите, за които се сещам. Почвам по азбучен ред в Steam,  че ми е по-лесно:

Assetto Corsa

DIRT 2

DIRT 3

DIRT Rally

F1_2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015

GRID

GRID 2

GRID Autosport

GT Legends

GTR

GTR 2 + мода Power and Glory

Race 07 с всички допълнения плътно до Race injection или Race on,  че не се сещам кой бе последния и включваше предните. 

Nascar 2013, 2014

Need For Speed Shift, Shift 2  и тем подобни

Next Car Game - Wreckfest

Project Cars

Race Room Racing Experience ( Според мен е най-добрата от всички с най-много настройки за управление)

TDU 2

Sebastien Loeb Rally EVO, излязла преди седмица и най-добрия симулатор според някои ревюта, но пък все още с проблеми с управлението. Очаква се голям пач.

WRC 5 - тия заеха мястото на Milestone  в светвния рали шампионат, а Milestone  направиха горната игра.  Интересно е сравнението.

WRC 4

WRC 3 - тук присъства и рали България, което бе част от световния шампионат през 2013 година. За жалост, само за една година. Иначе може да си покараш и в Рила :)

И една малко по-стара игричка на Milestone - Superstars v8 next challenge. навремето много ми харесваше като симулатор и най-вече заради наличната телеметрия. 

Щях да забравя и някои по-особени игри, като iRacing, за която си плащаш всеки месец, както и rFactor и rFactor 2. 

И още една хубава игричка, която може да се играе и безплатно с ограничения - Live For Speed. 

Има още много знайни и незнайни, но лично аз не съм сигурен, дали разполагат с възможност за волан. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sasho_lom написа:

... дори и да не е нова но да е хубава.

Хубавите игри са симулатори. Аз не знам защо Кико не е отбелязал една от най-популярните игри - Driver. Освен че е стара водеща класика, тя си е класика в буквалния смисъл, защото минава по рейтинг доста от най-популярните конкуренти. Новата версия е Сан Франциско. Друг един хит, който е ненадминат е Revolt, не му трябва и волан! :no-no:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Driver е хубава игра старата не съм я играл но по-новата съм я играл с клавиатура и е доста добра игра но стария волан не тръгваше а с новия не ми се занимава да я тегля, защото имам доста навъртяни часове на нея  и ми е омръзнала. Та нека и аз да споделя някои игри, които аз играя в момента и които ми харесват.

Dirt Rally (доста хубава игра макар и с трудно управление)

Euro Truck Simulator 2 (всички я знаят но и нея много я играя дори съм си е закупил и я разцъквам мулти ако иска някои може да покараме)

Assetto Corsa (много хубава игра с доста добра графика и най-вече ми харесва, защото има доста модове (коли), които лесно се добавят)

American Truck Simulator (също си е изтеглих и ми хареса доста но все още не е развита хубаво и няма какво толкова да се играе)

City Car Driving (също доста коли има като модове, които могат да се сложат много лесно и е сравнително хубава игра)

И това е от мен в момента това играя но си събирам информация за игрите, защото няма как да зная всички игри естествено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mlechko написа:

Хубавите игри са симулатори. Аз не знам защо Кико не е отбелязал една от най-популярните игри - Driver. Освен че е стара водеща класика, тя си е класика в буквалния смисъл, защото минава по рейтинг доста от най-популярните конкуренти. Новата версия е Сан Франциско. Друг един хит, който е ненадминат е Revolt, не му трябва и волан! :no-no:

Не я отбелязах, защото не бях сигурен, че става за волан. За другите на 90% съм сигурен...по спомен, защото аз обръщам внимание само на настройките с клавиатура. иначе мислех да спомена и Driver San Francisco...хубава игричка, бях се зарибил по едно време по нея. Все пак я имам закупена в Uplay,  затова и не я споменах наред с игрите в Steam ;) Иначе щях да я пусна, ако не бях сигурен дали е с волан, за да проверя. само че скоро инсталирах Windows и не съм инсталирал Uplay. Както и да е, не вярвам към днешна дата да има рейсър без поддръжка на волан. Верно, може да не поддържа различни модели, но това мисля е друга тема и всеки сам трябва да си провери. 

А за върховия симулатор...мисля Sebastien Loeb Rally EVO  трябва да се пробва. Макар че поддръжката на волан не е добре развита, четох много добри неща за симулацията. Аз навъртях десетина часа с клавиатура и мога да кажа, DIRT Rally  ряпа да яде, ако става въпрос за симулация на рали. Просто италианците са обърнали огромно внимание на поведението на автомобилите и по-малко на контролите и графиката, макар че графиката не е за изхвърляне в повечето случаи с поддръжката на DX11. Едно клипче:

Играта има много рали автомобили от шейсетте години до днес почти. Доста рали състезания с етапи, които са с голяма дължина - от 4-5 километра до над 10. Не знам дали това са истинските етапи, но те са долу горе с подобна дължина. Освен това както и при DIRT Rally  има Пайкс Пик  и Рали крос, само че тук рали кросът е  американски. Това, с което играта е по-добра според мен, е раздвижената кариера. тя се върти около Себастиан Льоб, като в едната си част е като обикновена кариера с крайна цел да се спечелят и състезанията на Льоб, които се отварят постепенно с напредване в общата класация. В другата си част кариерата включва съвсем отделна игра, повтаряща кариерата на Себастиан Льоб  от 1997 година до Пайкс Пик миналата година ако не греша. Отделно има възможност за собствен шампионат, time trial, собствени ралита, отделни етапи и така нататък. Абе...добра игричка, недодялана все още, но се надявам скоро да я пооправят, че 4 дена се мъчих да я накарам да стартира, а след като стартира, да почне да записва и естествено да мога да си напиша името, че и това не можех по едно време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това имаще ли демо версия да го пробвам с кормилото. Иначе на твое място бих пробвал и Dirt с кормило преди да му дам окончателна оценка. СЪВСЕМ различно преживяване е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Това имаще ли демо версия да го пробвам с кормилото. Иначе на твое място бих пробвал и Dirt с кормило преди да му дам окончателна оценка. СЪВСЕМ различно преживяване е. 

Да. Айде пробвай го и кажи как е, че чета разни неща в нета за тая игра и не знам доколко са истина или просто субективно мнение. Моето субективно мнение с клавиатурата е, че управлението е малко по-добро от това на DIRT Rally. Има си и особености, че е добре да се спира с помпене на спирачката ( клавиша от клавиатурата), дори да си намалил на минимум спирачното усилие. Но пък с помпене все едно че си с ABS. А, да, забравих да уточня, че съм изключил всички помощници и даже не съм пробвал как е с тракшън контрол и ABS.  Пробвай Минито и кажи, дали е по-различно от DIRT Rally  в Монако, щото на мен ми се стори с по-добро поведение в завоите.  И тия автомобили в EVO  имам чувството, че са по-бързи от ония в DIRT Rally :) Особено тия, по-мощните. Иначе намерих една Фиеста като моята, но 170 коня. Почти като моята върви :P И бръмчи. Даже си я боядисах като моята и и лепнах моя номер, че и това може да се направи. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Кико написа:

Да. Айде пробвай го и кажи как е, че чета разни неща в нета за тая игра и не знам доколко са истина или просто субективно мнение. Моето субективно мнение с клавиатурата е, че управлението е малко по-добро от това на DIRT Rally. Има си и особености, че е добре да се спира с помпене на спирачката ( клавиша от клавиатурата), дори да си намалил на минимум спирачното усилие. Но пък с помпене все едно че си с ABS. А, да, забравих да уточня, че съм изключил всички помощници и даже не съм пробвал как е с тракшън контрол и ABS.  Пробвай Минито и кажи, дали е по-различно от DIRT Rally  в Монако, щото на мен ми се стори с по-добро поведение в завоите.  И тия автомобили в EVO  имам чувството, че са по-бързи от ония в DIRT Rally :) Особено тия, по-мощните. Иначе намерих една Фиеста като моята, но 170 коня. Почти като моята върви :P И бръмчи. Даже си я боядисах като моята и и лепнах моя номер, че и това може да се направи. 

Аз тъкмо излизам от играта, като цяло е добре с волан с клавиатура не съм и пробвал, но управлението е доста по-лесно от на Dirt Rally и то още до като включи 3-та и вече се усеща, че управлението е по-добро от на дирт-а та като цяло ми хареса играта, не знам защо толкова я мразят хората явно, защото е конкурент на Dirt Rally за жалост не карах на черен път само на асфалт, карах някакво пежо 106 165коня. Малко нереалистично е направено удрянето ударих се в една мантинела и ми върна колата 5 метра назад все едно се удари в гума, това не ми хареса а и само леко да я чукнеш от страни и веднага прозореца ти е на напукан целия и не виждаш пътя, малко нереално са го направили но като цяло е доста добра игричка става за убиване на времето!

П.с: Пуснал съм е на максимални графики и няма лагове или гличове поне от първите 5-10 минутки игра. :D

Редактирано от sasho_lom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sasho_lom написа:

Аз тъкмо излизам от играта, като цяло е добре с волан с клавиатура не съм и пробвал, но управлението е доста по-лесно от на Dirt Rally и то още до като включи 3-та и вече се усеща, че управлението е по-добро от на дирт-а та като цяло ми хареса играта, не знам защо толкова я мразят хората явно, защото е конкурент на Dirt Rally за жалост не карах на черен път само на асфалт, карах някакво пежо 106 165коня. Малко нереалистично е направено удрянето ударих се в една мантинела и ми върна колата 5 метра назад все едно се удари в гума, това не ми хареса а и само леко да я чукнеш от страни и веднага прозореца ти е на напукан целия и не виждаш пътя, малко нереално са го направили но като цяло е доста добра игричка става за убиване на времето!

П.с: Пуснал съм е на максимални графики и няма лагове или гличове поне от първите 5-10 минутки игра. :D

Хората я мразят по няколко причини. Първо, играта се забави една година някъде. Причината - да се направи по-добре. да, явно са я направили по-добър симулатор спрямо предните им - WRC 4  примерно, но всичко друго са заебали. Графиката е DX11 ( или 10, не знам), но на много места не е направена добре. Вярно, на много трасета изглежда поне като на WRC 5 ( пробвай и нея, мен много ми харесва),  но примерно при раликроса автомобилите изглеждат малко като нарисувани. Осен това половината автомобили са направени по-детайлно отвътре, другата половина чак с размазани километражи. За бъговете да не говоря. За 12 часа игра, поне 5 пъти ме изхвърли и не ми записа състезанието. Клавиатурата работи едва след като се зададат ръчно клавишите, иначе не ги разпознава. Поне на моя Windows. Освен това, влезеш ли в състезание, няма как да излезеш по друг начин, освен с alt+F4 или alt+tab. Не работи клавиша за връщане на трасето, а доста често може да заседнеш встрани на пътя и ни напред, ни назад. Ако имаш късмет да мръднеш малко по-вече напред, те връща автомаотично на трасето, но ако заседнеш в дърветата до пътя, единствения ти шанс е да преустановиш цялата игра. Клавишите за управлението са много малко. Не повече от 10, два от които оцветени в сиво, тоест неработещи. А единия от тях е rewind, точно който най ти трябва. За бъговете в картината изобщо няма да говоря. Например караш  си и върху леда на асфалта изниква храст или трева :) Храстите влизат в купето, но това го има и при други подобни игри.  А мъките със стартирането на играта, когато се ползва кирилизиран Windows,  са мъки небесни. 4 дена загубих, три езика смених, за да си инсталирам играта ( италиански), за да я стартирам и всичко да се сейфва( англиски) и за да си въведа данните - частично български. Дори на италиански не стана, излизат само , . /. И още една гадост, свързана с DSR, макар че това преди време оправих с преинсталиране на драйверите - при ползване на DSR, иконите на работния плот се подреждат от горния ляв ъгъл надолу, както е стандартно. Местата им не се помнят. And еще один буг - излезеш ли с alt+tab на десктопа, забрави за DSR,  а дори ми се стори, че изчезна и FXAA, която съм настроил от контролния панел на NVIDIA. Ей затова и я мразят играта и може би за още нещо. Разработчиците сякаш *** са лапнали в устата, думичка не обелват. Няма я комуникацията. И най-гадния бъг, който е още от време едно - онлайна им не работи. Регистрирам се, казва ми че съм регистриран и да потвърдя имейла, но на имейла ми не идва нищо. Пробвах с няколко пощи, включително и тая на google. Пак нямам писмо за потвърждение. Така си играя офлайн само и дори резултатите си не мога да кача и сравня онлайн. Мисля, това са доста основателни неща за мразене, а някои и да си искат парите. Аз парите не си искам, защото все пак се надявам да оправят нещата, а и на тоя етап не удовлетворява и офлайна. Подочух във форума на Steam,  че чакали голям ъпдейт, където ще бъдат оправени много неща. Само да не стане като с Batman AK.  Хубавото на тая игра е симулацията. За първи път виждам игра, при която ако се блъсна в ограда или айде, в крайпътните светлоотразителни котешки очи, колата променя траекторията си малко, а не минава напряко през тях! Аз навремето си бях купил един Запорожец  и за да заобиколя един компайн, навлязох в тревата, а там скрит в нея крайпътен километричен камък. Проби ми багажника. Няма начин просто да се мине през него. Така, че не се сърди на нереалните отскоци. Не са толкова нереални, колкото ти се струва.  Знаеш ли какво ми направи впечатление преди малко? Нали споменах, че има Фиеста като моята, истинската. Та карах на рали кроса, а там има и асфалт и рохкава настилка. Когато излезеш на асфалта в завой, става същото, каквото става и с моята кола. Е, аз не тествам по тоя начин, а примерно давам газ на лед или  киша и завивайки стъпвам на сух асфалт. Нали се сещаш какво става. Това става и в играта. Дори колата се накланя по същия начин като моята, когато сменям посоката на завиване. Стана ми интересно. Сега ще потествам още малко с тая Фиеста на сняг, да видя дали е същото като моята. Разбира се, там влияят и настройките.  О и нещо интересно пробвах с Фиестата. Понеже тая зима ей така за кеф давах газ с дръпната ръчна и правех слънца, реших да пробвам и с Фиестата в играта как е. Точно така е и при нея, само че аз съм с тракшън и няма как да поддържам дълго време скоростта, докато в играта е с изключен тракшън и се получава по-добре. Ако някой не е пробвал с автомобил с предно, да пробва. Намира хлъзгаво пусто място, дава газ на първа, дръпва и задържа ръчната без да я пуска. Не пуска и газта. Супер е. Ако е и без тракшън, 100 на сто ще успее да се завърти на 360 градуса около оста си. Толкова с безплатните съвети. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Кико написа:

Хората я мразят по няколко причини. Първо, играта се забави една година някъде. Причината - да се направи по-добре. да, явно са я направили по-добър симулатор спрямо предните им - WRC 4  примерно, но всичко друго са заебали. Графиката е DX11 ( или 10, не знам), но на много места не е направена добре. Вярно, на много трасета изглежда поне като на WRC 5 ( пробвай и нея, мен много ми харесва),  но примерно при раликроса автомобилите изглеждат малко като нарисувани. Осен това половината автомобили са направени по-детайлно отвътре, другата половина чак с размазани километражи. За бъговете да не говоря. За 12 часа игра, поне 5 пъти ме изхвърли и не ми записа състезанието. Клавиатурата работи едва след като се зададат ръчно клавишите, иначе не ги разпознава. Поне на моя Windows. Освен това, влезеш ли в състезание, няма как да излезеш по друг начин, освен с alt+F4 или alt+tab. Не работи клавиша за връщане на трасето, а доста често може да заседнеш встрани на пътя и ни напред, ни назад. Ако имаш късмет да мръднеш малко по-вече напред, те връща автомаотично на трасето, но ако заседнеш в дърветата до пътя, единствения ти шанс е да преустановиш цялата игра. Клавишите за управлението са много малко. Не повече от 10, два от които оцветени в сиво, тоест неработещи. А единия от тях е rewind, точно който най ти трябва. За бъговете в картината изобщо няма да говоря. Например караш  си и върху леда на асфалта изниква храст или трева :) Храстите влизат в купето, но това го има и при други подобни игри.  А мъките със стартирането на играта, когато се ползва кирилизиран Windows,  са мъки небесни. 4 дена загубих, три езика смених, за да си инсталирам играта ( италиански), за да я стартирам и всичко да се сейфва( англиски) и за да си въведа данните - частично български. Дори на италиански не стана, излизат само , . /. И още една гадост, свързана с DSR, макар че това преди време оправих с преинсталиране на драйверите - при ползване на DSR, иконите на работния плот се подреждат от горния ляв ъгъл надолу, както е стандартно. Местата им не се помнят. And еще один буг - излезеш ли с alt+tab на десктопа, забрави за DSR,  а дори ми се стори, че изчезна и FXAA, която съм настроил от контролния панел на NVIDIA. Ей затова и я мразят играта и може би за още нещо. Разработчиците сякаш *** са лапнали в устата, думичка не обелват. Няма я комуникацията. И най-гадния бъг, който е още от време едно - онлайна им не работи. Регистрирам се, казва ми че съм регистриран и да потвърдя имейла, но на имейла ми не идва нищо. Пробвах с няколко пощи, включително и тая на google. Пак нямам писмо за потвърждение. Така си играя офлайн само и дори резултатите си не мога да кача и сравня онлайн. Мисля, това са доста основателни неща за мразене, а някои и да си искат парите. Аз парите не си искам, защото все пак се надявам да оправят нещата, а и на тоя етап не удовлетворява и офлайна. Подочух във форума на Steam,  че чакали голям ъпдейт, където ще бъдат оправени много неща. Само да не стане като с Batman AK.  Хубавото на тая игра е симулацията. За първи път виждам игра, при която ако се блъсна в ограда или айде, в крайпътните светлоотразителни котешки очи, колата променя траекторията си малко, а не минава напряко през тях! Аз навремето си бях купил един Запорожец  и за да заобиколя един компайн, навлязох в тревата, а там скрит в нея крайпътен километричен камък. Проби ми багажника. Няма начин просто да се мине през него. Така, че не се сърди на нереалните отскоци. Не са толкова нереални, колкото ти се струва.  Знаеш ли какво ми направи впечатление преди малко? Нали споменах, че има Фиеста като моята, истинската. Та карах на рали кроса, а там има и асфалт и рохкава настилка. Когато излезеш на асфалта в завой, става същото, каквото става и с моята кола. Е, аз не тествам по тоя начин, а примерно давам газ на лед или  киша и завивайки стъпвам на сух асфалт. Нали се сещаш какво става. Това става и в играта. Дори колата се накланя по същия начин като моята, когато сменям посоката на завиване. Стана ми интересно. Сега ще потествам още малко с тая Фиеста на сняг, да видя дали е същото като моята. Разбира се, там влияят и настройките.  О и нещо интересно пробвах с Фиестата. Понеже тая зима ей така за кеф давах газ с дръпната ръчна и правех слънца, реших да пробвам и с Фиестата в играта как е. Точно така е и при нея, само че аз съм с тракшън и няма как да поддържам дълго време скоростта, докато в играта е с изключен тракшън и се получава по-добре. Ако някой не е пробвал с автомобил с предно, да пробва. Намира хлъзгаво пусто място, дава газ на първа, дръпва и задържа ръчната без да я пуска. Не пуска и газта. Супер е. Ако е и без тракшън, 100 на сто ще успее да се завърти на 360 градуса около оста си. Толкова с безплатните съвети. 

Ами като гледам ти си имал доста проблеми аз само си я дръпнах от замунда инсталирах и пуснах не съм се занимавал с езици и тем подобни работи, играта не е за изхвърляне но само по управление бие Dirt Rally според мен и графиката не е толкова хубава, набутал съм всичко до края и не мога да видя с какви километри с движи пежо-то 106-цата размазани са, това не ми хареса, защото аз си гледам километрите и след това като играя за по-добро време ги гледам и тях и така а тук като се загледам да видя с колко съм и колата вече съм е направил на леш.... За сега Dirt Rally повече ми харесва като игра там вече съм на 3-тата или 4-тата по клас кола с едно Audi S1 мисля, че е. :D

А да ви питам някой знае ли кога ще излезе F1 2016? Търсих в нета но никъде не намерих дата на излизане, дали ще е скоро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sasho_lom написа:

Ами като гледам ти си имал доста проблеми аз само си я дръпнах от замунда инсталирах и пуснах не съм се занимавал с езици и тем подобни работи, играта не е за изхвърляне но само по управление бие Dirt Rally според мен и графиката не е толкова хубава, набутал съм всичко до края и не мога да видя с какви километри с движи пежо-то 106-цата размазани са, това не ми хареса, защото аз си гледам километрите и след това като играя за по-добро време ги гледам и тях и така а тук като се загледам да видя с колко съм и колата вече съм е направил на леш.... За сега Dirt Rally повече ми харесва като игра там вече съм на 3-тата или 4-тата по клас кола с едно Audi S1 мисля, че е. :D

А да ви питам някой знае ли кога ще излезе F1 2016? Търсих в нета но никъде не намерих дата на излизане, дали ще е скоро?

Аз, както и всички други с кирилизирани windows,  сме си купили тая игра. Платих за нея преди два месеца някъде, дадох 55 лева за CD key. Не знам руснаците как са я купували, но явно и те по подобен начин. Между другото, след като смених езика на английски, вече папката на играта е с нормални английски букви, а не с италианско "е" с ударение. При теб как е? И точно това "е" с ударение прави проблем и не се разчита дори ако windows  ти е на английски. Единствено италианския оправи проблема при мен, а английския ползвам, за да може да се записва играта, че когато съм с формат на датата и часа на български, не ми разпозмнава кирилския шрифт. То не е една беля, защото тая игра си разпознава папката за запис, но други програми не рaзпознават папки на кирилица. Затова и чакам ъпдейт или пач за тая игра, та да си оправя кирилицата. Щото е лесно на някои да кажат, карай на английски, само че аз имам хард дискове на по 10 години, които са пълни с наш шрифт. Затова Fuck You  на английския Windows! 

Относно скоростомерите...аз казах, че половината са добре, другата половина не се различават. Добре са на италианските автомобили така, че карай Фиат-и и Ланчи. Между другото, направили са ги да вървят добре. Alpine A110  или Булгаррено, също е направен добре, доста е пъргав, ускорява като адска машинка за 170-те си  коня и ниското тегло и е кеф да го караш в Монако, само че внимателно :)

За графиката...не е много добра навсякъде, но се ядва на много трасета в рзлични часове на деня. За мен е задоволителна в повечето случаи и само заради графиката, не бих зарязал играта. 

А F1 2016  не знам кога ще излезе, не съм се и интересувал, но преди две години се бе подочуло, че играта ще се ъпдейтва. Не знам дали това е истина или не, но ако е така, би било добре за мен. Логично е да добавят F1_2016  сезон към F1_2015  като DLC + една кариера. тая година със сигурност ще има и кариера, че миналата се изложиха. А ако няма кариера, няма и да е прецедент в действията на игрова компания. EA  са типичния пример, как развалят с всяка изминала година NFS. Това е единствената игра, която от година на година става все по-зле и по-зле, а хората предпочитат да играят най-старите версии. Дори последните няколко години изобщо не съм теглил техните игри дори за проба. Не знам и хронологията им на излизане. И те като Codemasters  се осраха с NFSMW 2, като не му лепнаха поне един изглед от капака на автомобила. del  бе първото нещо, което направих. Забравих вече за EA  и NFS. Играта бе до NFSCarbon. От там нататък боклук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за големи цифрички пробвай rFactor 2. Ще ти извадят очите направо ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво става с вас но widnows-a ми е на български език и абсолютно никакъв проблем не съм имал аз дори не знаех, че има такива проблеми с тази игра. А за F1 2016 преди 5-6 месеца бях чел някъде, че ще бъде с нов енджин съвсем друга игра и държание на болидите на пътя и тем подобно беше написана тази статия в сайт, който е само за F1 но и там не пишеше дата имаше само снимки и графиката беше трепач по едно време се чудех дали снимките са истински или е играта онемях тогава и за това толкова много я чакам а и все пак дано да върви на макс, че с тази графика малко ще ми се затормози машинката. :D А и за това е с точките няма такова нещо при мен нали ти казах кво стана изтеглих инсталирах играх 5-10 минутки и излезнах не ме грабна особено играта още на асфалт не съм пробвал на други настилки може някой ден да я пусна, когато няма какво да правя или какво друго да разцъквам но това ще бъде чак след като превърта Dirt Rally за сега това е най- добрата игра за мен Rally имам в предвид! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2016 г. at 20:54, sasho_lom написа:

Ами не знам какво става с вас но widnows-a ми е на български език и абсолютно никакъв проблем не съм имал аз дори не знаех, че има такива проблеми с тази игра. А за F1 2016 преди 5-6 месеца бях чел някъде, че ще бъде с нов енджин съвсем друга игра и държание на болидите на пътя и тем подобно беше написана тази статия в сайт, който е само за F1 но и там не пишеше дата имаше само снимки и графиката беше трепач по едно време се чудех дали снимките са истински или е играта онемях тогава и за това толкова много я чакам а и все пак дано да върви на макс, че с тази графика малко ще ми се затормози машинката. :D А и за това е с точките няма такова нещо при мен нали ти казах кво стана изтеглих инсталирах играх 5-10 минутки и излезнах не ме грабна особено играта още на асфалт не съм пробвал на други настилки може някой ден да я пусна, когато няма какво да правя или какво друго да разцъквам но това ще бъде чак след като превърта Dirt Rally за сега това е най- добрата игра за мен Rally имам в предвид! :D

Тя F1_2015  е с нов енджин. Нали за това не и направиха кариера, нямаха време. Енджина едва ли ще бъде нов, защото той си е и нов. По-скоро ще я разкрасят малко. А дали ще върви или не...то и сега няма проблеми с GTX970  да се играе на 1440p с 60  fps. Най-много да смъкнем до 1080p., което пак е добре.  

А за Sebastien Loeb Rally EVO  какво да ти кажа. С клавиатура се играе може би най-добре от всички рали игри. Лошото е, че бъговете и липсата на онлайн свързаност провалят всичко. Не знам защо сте толкова критични към игра, направена да караш, не да рестартираш постоянно. И точно липсата на рестарт и е проблем засега, защото настройките на практика са неизпозлваеми, щото трябва да минеш целия етап, че да се върнеш на тях. А това може да означава и 10 минути.  Гледайте Рали Швеция днес. Сигурно и там е нереално. DIRT Rally  е ужасна за клавиатура, въпреки че мога да правя и добри времена. И като си я почнал, що не се пробваш на това трасе, на което се пробвахме с @Tommygun? 

Всичко за DIRT Rally

Въпреки че съм бърз, аз смятам, че играта с клавиатура е най-калпава от много други симулатори, с които сравнявам. И причината не е реализма, аз обичам точно такива рейсъри, а липсата на настройки за волана, педалите и газта. И това нямаше да е голям проблем, ако бяха направили нещата като при WRC  5 и Sebastien Loeb Rally EVO. Въпреки всичко аз свиквам с всякакви игри и не е проблем с малко повечко тренировка да играя добре. 

По-горе споменах за една игричка, която мина между капките, но реших и аз да си я инсталирам отново и да напрвя няколко клипчета. Причината е, че това са едни от най-хубавите интериори на автомобили, съперничещи с тия на Project Cars и Assetto Corsa, но имащи предимството, че всичко може да е много по-ясно, понеже играта спокойно се играе на 4K  резолюция . А това много подобрява четимостта на цифричките. Ако не си я пробвал, погледни я. Става въпрос за мод на GTR 2 - Power & Glory 3.1. Като цяло GTR 2  е стара игра, но тоя мод излезе преди 2-3 години ако не греша. Включи всичко на макс, включително текстурите на таблото, волана и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Кико написа:

Тя F1_2015  е с нов енджин. Нали за това не и направиха кариера, нямаха време. Енджина едва ли ще бъде нов, защото той си е и нов. По-скоро ще я разкрасят малко. А дали ще върви или не...то и сега няма проблеми с GTX970  да се играе на 1440p с 60  fps. Най-много да смъкнем до 1080p., което пак е добре.  

А за Sebastien Loeb Rally EVO  какво да ти кажа. С клавиатура се играе може би най-добре от всички рали игри. Лошото е, че бъговете и липсата на онлайн свързаност провалят всичко. Не знам защо сте толкова критични към игра, направена да караш, не да рестартираш постоянно. И точно липсата на рестарт и е проблем засега, защото настройките на практика са неизпозлваеми, щото трябва да минеш целия етап, че да се върнеш на тях. А това може да означава и 10 минути.  Гледайте Рали Швеция днес. Сигурно и там е нереално. DIRT Rally  е ужасна за клавиатура, въпреки че мога да правя и добри времена. И като си я почнал, що не се пробваш на това трасе, на което се пробвахме с @Tommygun? 

Всичко за DIRT Rally

Въпреки че съм бърз, аз смятам, че играта с клавиатура е най-калпава от много други симулатори, с които сравнявам. И причината не е реализма, аз обичам точно такива рейсъри, а липсата на настройки за волана, педалите и газта. И това нямаше да е голям проблем, ако бяха направили нещата като при WRC  5 и Sebastien Loeb Rally EVO. Въпреки всичко аз свиквам с всякакви игри и не е проблем с малко повечко тренировка да играя добре. 

По-горе споменах за една игричка, която мина между капките, но реших и аз да си я инсталирам отново и да напрвя няколко клипчета. Причината е, че това са едни от най-хубавите интериори на автомобили, съперничещи с тия на Project Cars и Assetto Corsa, но имащи предимството, че всичко може да е много по-ясно, понеже играта спокойно се играе на 4K  резолюция . А това много подобрява четимостта на цифричките. Ако не си я пробвал, погледни я. Става въпрос за мод на GTR 2 - Power & Glory 3.1. Като цяло GTR 2  е стара игра, но тоя мод излезе преди 2-3 години ако не греша. Включи всичко на макс, включително текстурите на таблото, волана и така нататък.

Ами на мен тези писти на dirt rally са ми любимите те са 2 или 3 такива мисля, смисъл имат малка разлика но пак са така в гората. Аз не съм добър на Dirt Rally казвам си го 1-во място почти не взимам но аз я играя просто да я превъртя не съм се опитвал да си подобрявам времена на писти и такива понеже и нямам много време за игра. Та 70% от състезанията са ми около 3-4 място, ако се напъна може би и нещо по нагоре ще мога да хвана но не съм си го поставил за цел а и не знам дали има някакви трудности не съм пипал нищо от  както съм влязъл в играта нито колата си настройвам нито волана настройвам абсолютно нищо не знам дори и какви настройки има за волана, а за колата от време на време я свалям малко да е по ниска на някой писти и това е, но аз обичам да карам само на асфалт, черния път не е за мен, защото там високи скорости няма и като че ли не ми харесва там играта. Та да аз играя игри по-рядко в месеца ако я пусна 3-4 пъти и това е. А тази статия може да съм я чел за F1 2015 и да съм се объркал нещо не помня, защото не беше и скоро но както и да е важното е да излезе и да я пробвам пък ако ми хареса ще си я разцъквам ако не здраве да е и без това лятото си се разкарвам с мотора и компютъра го забравям напълно, а пък камоли за игри. :D

А за тази игра не знам какво да кажа, нито съм я играл нито съм я срещал, изглежда ми хубава игра малко старичка е май но годината не е кой знае какво или пък графиката. А за 4к няма как да видя такова качество от моя монитор, защото границата му е 1366х768 видео картата поддържа доста голяма резолюция но уви монитора не ми позволява да я използвам по нататък може и някой хубав монитор да си взема и да видя тогава как се игрите с висока резолюция аз сега всичко играя до 1366х768 без HDMI кабел съм и може би и заради това да не мога да вдигна повече резолюцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sebastian Loeb rally и на мен ми направи проблем със сейфа.... Влизам и си пускам едно състезание от кариерата естествено първото играя го взимам златен медал играя второто пак златен и излизам от кариерата да вляза да махна помощите за спирачките и такива и се връщам в кариерата и гледам пише 0 медали и като цъкна все едно за пръв път влизам... После пак играх 3 пъти ми го направи това без да излизам от играта а само от кариерата и излязох и я изтрих!

Редактирано от sasho_lom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сейфа си има оправия. Лошото е, че разработчиците почти месец след излизането на играта и един пач не са пуснали. Иначе аз не бих я изтрил, не само защото съм дал 55 лева за нея, а и защото като всяка игра и тая си има положителните моменти. Ако се абстрахирам от липсата на онлайн функции, които на практика обезсмислят покупката на игра, то физиката на играта е една от най-добрите. Графиката куца на много места, но пък на други е отлична. Управлението на повечето автомобили също е отлично - компромис между не толкова затруднено управление и истинска симулация. Въпреки, че симулацията е доста добра, то това не води до невъзможност да се управлява автомобила, както при DIRT Rally  например. Вярно, че със всяка игра се свиква, затова аз навремето играех само един рейсър. Избягвах да пускам други, защото трябваше да се пренастройвам за управлението му. Пусках GRID, играех дни и седмици без да сменям играта. После пускам друга игра, тренирам 10-15 минути и така. Връщам се на GRID, пускам се офлайн, завъртам 3-4 писти и чак след това онлайн. Иначе няма оправия. То и сега работите са почти същите. Разликата е, че имам стотина хиляди километра отгоре спрямо времето, когато се занимавах с GRID. А това означава, че много много не  ми пука коя игра играя, щото им знам чалъмите, а свикването става бързо при мен. То е като истинското шофиране - може и 10 години да не караш автомобил, но качиш ли се, няма проблем. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги :)

Аз днес си закупих воланче за децата ми (на 4 и 5 години) и съответно чак след това започнах да търся подходяща игра :) И ето така попаднах на тази тема.

Волана е Hama uRage GripZ.

Можете ли да ми кажете някоя по-лесна игра като за малки деца, която да не е много трудна, но пък да работи с волана - да ги зарадвам.. Колички, мотори и т.н. - каквото дойде :)

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.