Премини към съдържанието
algor

Да си премерим...мобилните апарати (дискусия)

Препоръчан отговор

Здравейте, уважаеми потребители!

Отварям тази дискусия, в която можем съвсем спокойно да се похвалим или оплачем от апаратите си, тяхната работа и фунционалност, да кажем как една марка превъзхожда друга по различни параграфи, хардуер, продажби и т.н.
    Също така, нека в тази тема преместим споровете от теми на потребители, които търсят конкретни съвети относно апарати и да не се разводняват същите.
    Спокойно можете да си каните опонентите в тази тема и да си говорите на воля, да си показвате снимки, резултати от бенчмаркове, от анализатори и прогнозни очаквания за даден апарат или просто да се възхитите на дадена презентация на нов модел от който и да е производител.

Моля, използвайте темата по предназначение и задължително спазвайте добрия тон и уважение към опонента си!
    Който сметне, че има пост не по темата или е обиден и търси просто заяждане и провокация, ползвайте бутона "Докладвай", вместо да се вкарвате във филми.

Поздрави и бъдете здрави! :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смартфони или обикновенни тИлифони ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Telenor M100 реплика на някоя от Nokiite ....предимства батерията държи 10 дена ,голям дисплей и ако го счупя нема се ядосвам щото го взех за 6 лева :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя телефон, тежи точно 133 грама с пълна батерия....Като се разреди батерията, пак ще го претегля и ще пиша .

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Начи аз си мислех ,че ще си ги мерим ,а не притегляме демек........ТТ данните ти са грешни :) дай ш/д в см

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, McLane написа:

Начи аз си мислех ,че ще си ги мерим ,а не притегляме демек........ТТ данните ти са грешни :) дай ш/д в см

Упс...извинети :)

Дебел 22мм

Дълъг 113 мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

(Off) 

Естествено се появиха веднага някои от ''уважаемите'' потребители и осраха темата.

Страшна дискусия назрява...:)

пп.algor-ов не пита за мамулите, а за телефоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

явно аз ще съм първи.

Основния апарат който използвам Xiaomi Redmi Note WCDMA MIUI OS 7.1 Stable

Mediatek MT6592
    CPU Octa-core 1.7 GHz Cortex-A7 
    GPU Mali-450MP4
    вградена памет 8 GB, 2 GB RAM

Апарата не е нищо особено но ми върши работа пък и свикнах с  MIUI и не бих се върнал на чист андройд.

От време навреме за по ден два или седмица ползвам и други апарата, ако има интерес към темата ще качвам тестове и скриин шотове и от тях.

10649507_10203671348684570_5073413385667

За да не става тежка темата останалите снимки ще слагам в спойлери.

С различните версии на Antutu резултата варира най доброто ми постижение е 38 000 но с последната версия 6.0.4 е малко над 24 000

Версията на софтуера също оказва влияние на резултата, в момента съм с MIUI OS 7.1 Stable

Spoiler

10945727_10203671288323061_8058305021619 12644820_10205848694076844_2479545682794  

12669677_10205848694316850_1066913797759

Батерията при нормално използване изкарва два дни, тоест зареждам през вечер.

Ако икономисвам и ползвам апарата само за разговори но без да спирам пренос на данни и  Wi-Fi изкарва до пет дни.

Част от разговорите ми минават през вайбър.

Spoiler

12651029_10205792511272309_2219242598535  12662007_10205792512152331_1514376735045 

Дайте предложения за тестове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и S4 I9505 със CyanogenMod 13. :) В сравнение със стоковия андроид, тука вадя с около 4к в повече.

Резултат от AnTuTu Benchmark:

Spoiler

iMWjbd7.png

Информация относно смартфона:

Spoiler

YUXPAS6.png

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LG G4 с 6.0 ММ (v20d stock)
    Antutu :

Spoiler

z6ubt7V.png

Info: 

Spoiler

chPHIzb.png

Батерията ми издържа цял ден (5-6 часа нонстоп ползване), т.е зареждам всяка вечер. Оплаквания нямам ;)

Редактирано от Stilian Hadzhiev (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявам се да ви е интересна тази публикация на тема Бъдещето на мобилните технологии: http://goo.gl/aw7axz

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Samsung SII, има модели с които всяка марка се е доказала на пазара, примерно Мерцедес - 123, Нокия - 3310, Тойота - Корола и т.н. 

Мисля че Самсунг направиха пробив при смартфоните с този модел, със сигурнот има много и по-нови модели, но докато ми върши работа не мисля да го сменям. Принципът ми е да не ставам роб на марките и моделите, щом ми върши работа - значи това е моята стока. А че някой си купил по-нов, по-хубав, по-лъскав, не ме грее и без това целият народ е луднал по манията да пилее пари по марки модели и глупости. А има къде къде по добри места където могат да се похарчат тези пари, вместо да се "инвестират"  в най-новия айфон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Lg G2. Класика в жанра. Чудесен екран, стабилна батерия, бърза работа.

1a1a11c64df6243083fb96cb05dc1c44.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, seoslav написа:

Надявам се да ви е интересна тази публикация на тема Бъдещето на мобилните технологии: http://goo.gl/aw7axz

Статията е вярна, но интересна може да е за човек, който не се интересува от нищо извън училището си и PS4-ката си (примерно казано).

Повечето от нещата ги ползвам и ги имам и към днешна дата, а Bluetooth рекламите (и по общо казано маркетинга) наврезе в Бг още преди 5-6 и повече години и аз лично (и екипа ми) имам доста реализирани кампании.
    Друг е въпроса, че пазара в нашата мила татковина е толкова скапан и поевтинен, че дори големите международни клиенти се ограничават вече само предимно до ТВ и чат-пат някоя промоция, а останалите комуникационни канали тънат в забвение и неизползване.

Отплеснах се малко...

Технологиите наистина препускат в галоп, но докато хората по света вече ползват 5G и тестват усилено 6G, ние тук още не можем да се домогнем до 4G.
    Жалка картинка сме и по друг параграф - над 90% от потребителите ползват функциите на смартфона си под 30% от възможностите му.
    И никой не знае защо е необходимо за едно ало-ало да се дават една шапка пари, като дадена слушалка за неколкократно по-малко пари върши същата работа.

Иначе сме модерни, да :)

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, algor написа:

И никой не знае защо е необходимо за едно ало-ало да се дават една шапка пари, като дадена слушалка за неколкократно по-малко пари върши същата работа.

А на мен ми се чудят що съм с телефон за 50лв.

Но това за ползване възможностите на телефона не съм изобщо съгласен че е български феномен или пък е само за телефоните. Пък и не мисля че е чак толкова лошо нещо (неползването, не незнаенето).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sony Xperia Z1. Предимства: Ниска цена, дълъг живот на батерията.. Използвам го главно за слушане на музика, Messenger или някоя игра като Asphalt 8. 

6bca41aa86844856b0abdb768098a5ab.png

Редактирано от BalioFVFX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, BalioFVFX написа:

Sony Xperia Z1. Предимства: Ниска цена, дълъг живот на батерията.. Използвам го главно за слушане на музика, Messenger или някоя игра като Asphalt 8. 

По-голяма снимка не можахте ли да сложите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, capnemo написа:

По-голяма снимка не можахте ли да сложите?

Оправих поста.. Така по-добре ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, BalioFVFX написа:

Оправих поста.. Така по-добре ли е?

Доста сплескано.

преди 4 часа, flare написа:

А на мен ми се чудят що съм с телефон за 50лв.

Но това за ползване възможностите на телефона не съм изобщо съгласен че е български феномен или пък е само за телефоните. Пък и не мисля че е чак толкова лошо нещо (неползването, не незнаенето).

Над 80% от съучениците ми използват само 10% от смартфоните си. (Messanger, Snapchat, Facebook, Instagram, камерата и Facebook)

А да не говорим, че един който е с Z5 Premium има оригиналния smart view кейс и не знае как да го активира. (както знаете, трябва да се свали едно приложение и свърже чрез NFC)\

П.П. Обичам да ръчкам смартфона си. Отделно да пробвам и различни къстъм ромове. Най-много ми допадаше Resource Mix, но те все още не са направили Marshmallow.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, niki292002 написа:

Над 80% от съучениците ми използват само 10% от смартфоните си. (Messanger, Snapchat, Facebook, Instagram, камерата и Facebook)

А един обикновен потребител за какво друго да използва смартфона си? А това за Z5-цата няма да го коментирам. Разглезени & безмозъчни :Dd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, BalioFVFX написа:

А един обикновен потребител за какво друго да използва смартфона си? А това за Z5-цата няма да го коментирам. Разглезени & безмозъчни :Dd

Не става въпрос за това, че почти не използват почти пълните възможности на смартфона си, а за това, че някой от тях имат едни от най-мощните модели на пазара... (примери: Z5 Premium, Samsung Galaxy A7, S6 Edge и S6)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, niki292002 написа:

Не става въпрос за това, че почти не използват почти пълните възможности на смартфона си, а за това, че някой от тях имат едни от най-мощните модели на пазара... (примери: Z5 Premium, Samsung Galaxy A7, S6 Edge и S6)

А за това съм напълно съгласен. Ама нали трябва да си swag..

Редактирано от BalioFVFX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, BalioFVFX написа:

А един обикновен потребител за какво друго да използва смартфона си? 

Основно ползвам навигацията. Заради навигацията си купих и първия смартфон.

О скоро имам блутут в колата много е удобно няма да изброявам начините на употреба.

Последните две години голяма част от разговорите ми минават през вайбър и месинджър. Когато е служебен разговор предпочитам да е написано черно на бяло.

Камерата също я ползвам интензивно.

Онлайн банкиране и пазарене, много е удобно всекидневно ми се налага да поръчвам части и консумативи и не винаги имам достъп до компютър.

Баркод скенера също е полезен.

Споделяне на файлове в домашната мрежа и тук приложенията са безкрайни.

използвам и приложение за охрана/видео наблюдение

Спорт/здраве - имам смарт гривна/часовник. 

Вероятно скоро ще се сдобия и с умен апарат за кръвно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.