Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

algor

Да си премерим...мобилните апарати (дискусия)

Препоръчан отговор

Моя е Nexus 5X, ползвам го за абсолютно всичко, снимане, Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, браузване, гледане на клипчета, чета също PDF формати, което при старото HTC беше голям проблем, тъй като зареждаха много бавно при над 250 страници, тук нещата са различни. Откъм мултитаскинг телефона се представя доста добре. Ясно ми е, че в бенчове има и по-добри телефони, но този ме устройва като бързина и изобщо не забива, има малки бъгове в Messenger, които идват от ОС най-вероятно. Най-много ми харесва новата ОС, която изглежда доста добре и е много проста и удобна. В същото време може да предложи доста бърза работа. Бих казал, че Google надминаха себе си с Android 6.0.1 ... Нещата като отделно даване на Permission за всяко отделно нещо или Doze режим, който не се отразява на производителността на телефона, а в същото време пести доста батерия. Камерата прави уникални снимки, не усещам като недостатък липсата на OIS, а от HDR+ съм много доволен, дори при доста ниска светлина телефона изкарва ясни изображения, а при нормална светлина цветовете са много реални и картината е доста детайлна. Нещо ненужно според мен е Type-C порта, за който още си търся кабел, защото този е Type-C и от двете страни и няма да го бъде много дълго. Под търся имам предвид, че китайците ги продават на по 7-8 долара, което е неприемливо за кабелче. В Antutu изкарвам около 55000, което е странно, тъй като G4 изкарва 65, а има просто 1 GB рам повече, предполагам и софтуера му е една идея по-тежък. Както и да е, телефончето е пушка и не създава никакви проблеми, надявам се да изкарам още 2 години с него, колкото до ъпдейтите, получавам почти всяка седмица нещо дребно по защитите и чакам Android N, докато повечето Samsung потребители чакат 5.0.2 или 6.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти внимавай с тези УСБ Ц кабелчета, щото не малко хора се оплакват от изгорени устройства :) Даже някой от гугъл беше направил тестове на различни кабели и наистина има такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво е положението с адаптерите. 

Ето ти за изгорения лаптоп с тайп Ц кабел : http://www.engadget.com/2016/02/03/benson-leung-chromebook-pixel-usb-type-c-test/?utm_content=bufferdd9a0&utm_medium=social&utm_source=plus.google.com&utm_campaign=buffer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Монката написа:

Мислех адаптер да поръчам?

Попринцип няма ли адаптер USB Type C - Micro USB в кутията ? Но за мен USB Type C порта е една крачка към улесняването на живота. (в смисъл, че при например Macbook 2015 с 1 порт го зареждаш, връзваш си всичко и можеш да го използваш за HDMI, което за мен е доста удобно, особено ако някой работи в офис или пък често го разнася)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо в кутията освен телефон,някакви безполезни книжки, зарядно и кабел,който е Type-C и от двете страни, дори в зарядното се включва с Type-C. Дори Слушалки няма, откъм аксесоари е много зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Монката написа:

Няма нищо в кутията освен телефон,някакви безполезни книжки, зарядно и кабел,който е Type-C и от двете страни, дори в зарядното се включва с Type-C. Дори Слушалки няма, откъм аксесоари е много зле.

Препоръчвам ти това. (аз също ще си го взема, понеже таблета който възнамерявам да взимам, ще е с Type-C порт)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Препоръчвам ти това. (аз също ще си го взема, понеже таблета който възнамерявам да взимам, ще е с Type-C порт)

Ще го видя тези дни може да го поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам телефона задължително за разговори. В момента съм с този модел. Държи по 10 дена. Направо забравям кога го зареждам. Следващия телефон към който съм се насочил е този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Аз използвам телефона задължително за разговори. В момента съм с този модел. Държи по 10 дена. Направо забравям кога го зареждам. Следващия телефон към който съм се насочил е този модел.

Не скачай на Китаеца, Нокиа ще се връщат на пазара.

Споразумението с Майксософт изтича/или е изтекло според разни сайтове които анализират пазара и се очаква Нокия да залее света със свръх технологични фенерчета с функция телефон.

Не е ясно дали ще е с логото и името Нокия но ще поживеем и ще видим.

Цитат

По време на Световния мобилен конгрес в Барселона Nokia обяви плановете си да се завърне на пазара

Съгласно условията на сделката, сключена с Microsoft, Nokia не могат да произвеждат нови устройства за известно време.

Изпълнителният директор на компанията Раджийв Сури поясни, че не бързат да пускат на пазара ново устройство, като все още работят по стратегията.

"Не искаме просто да слагаме лого на чужди устройства. Трябва да се усеща като Nokia", допълни той.

Междувременно компанията продава картографската си услуга HERE и работи за популяризирането на 5G технологиите. Нов телефон можем да видим най-рано през последното тримесечие на 2016 година.

Източник съмнителни новинарски сайтове, новината я има преписана на сто места, затова не мисля да слагам линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам Galaxy Note 3.Не мога да ви опиша колко съм доволен,просто откакто го имам забравих какво е да имаш проблеми с което и да е приложeние.Разполага с огромен дисплей напълно подходящ за гледане на клипове и филми дори.Камерата е на доста високо ниво, като дори в тъмното успява да изкара доста добър образ.3ГБ Рам придружeни с 32 ГБ вътрешна памет (СД карта също 32ГБ) правят така, че мястото да не свършва никога имам доста приложeния и пак имам солидно празно място на телефона.ОБщо взето нямам никакви забележки към него, за писалката не искам и да отварям дума, че ще трябва да пиша до утре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят е тежък, голям и дуракоустойчив и леко удароустойчив с меню на български език заради което го купих. И сега ме е яд че не взех моторолата която е водоустойчива и с дисплей който е в пъти по-добър на ярка дневна светлина. Щях да го ползвам и за GPS на мотор или колело, а сега това ЛГ ме отграничава от към дъжд... Обще взето не трябва да го мокря. Дано не се вмириши само

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпреди няколко часа в ръцете ми вече е Samsung Galaxy Note7 Dual sim.
Следва разопаковане и ми е интересно да видя сравнението със Samsung Galaxy S7 edge dual sim, който ползвам в момента.

qdzcAZB.jpg

HW8xO82.jpg

LosvzRJ.jpg

В комплекта имам подарък 128GB карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Отпреди няколко часа в ръцете ми вече е Samsung Galaxy Note7 Dual sim.
Следва разопаковане и ми е интересно да видя сравнението със Samsung Galaxy S7 edge dual sim, който ползвам в момента.

qdzcAZB.jpg

HW8xO82.jpg

LosvzRJ.jpg

В комплекта имам подарък 128GB карта.

Поздравления, да си го ползваш със здраве. Сега можеш да дадеш мнение относно телефончето на онова лапе, което не може да си избере телефон. ;)

П.П. Наистина имаш голямо търпение. При мен найлона нямаше да издържи за снимката.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, niki292002 написа:

Поздравления, да си го ползваш със здраве. Сега можеш да дадеш мнение относно телефончето на онова лапе, което не може да си избере телефон. ;)

И да не забрави да му каже ,че става и за тежки игри,каквото му беше желанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си копи-пейстна мнението, което написах снощи за един друг форум:

След 7 часа ползване:
- Апарата за мен е видимо по-бърз от S7 Edge, който ползвах до днес сутринта (не съм мерил нищо, просто като мое усещане);
- Отварянето на приложения, браузване, търсене в самия телефон, отваряне на Гугъл плей стор и прочие функции се изпълняват светкавично и без грам замисляне;
- Зареждането от 12 до 100 процента сутринта беше за около час, въпреки, че на дисплея изписваше около 20-ина мин. повече;
- Уникална функция е разпознаването на ретината, но при мен има проблем, когато съм в движение, а и още с пускането си излизат предупреждения, че който е с лещи и с очила може да има проблем с коректното разчитане. Когато съм в стационарно положение и не се движа, разпознаването е мигновено, но в движение имам 0 от 10-ина опита.
- Плюса, свързан с горния минус е в това, че освен с ретина, отключването остава активно и с пръстовия отпечатък, а и с пин кода, който съм задал. Ако трябваше да отключвам апарата само с ретина разпознаване, тогава щеше да е много кофти.
- Батерията за тези 9-10 часа е в моменат на 74%, като освен говоренето съм и снимал, ръчкал браузвайки, настройвал съм сума неща бавно и полека, доста съм си играл със стилуса и функциите му, свалил съм приложения за видеообработка и си поиграх малко с едно клипче и...де да знам още кво.
- Стилуса...ах, стилуса. За мен това е уникалното в този апарат (не само в този Ноут, разбира се)и бързото писане върху изгасения екран и запазването с едно докосване на бележките е безценно. За всичко останало има Мастеркард 

Това на първо четене и след впечатления набързо написани.
Може би с близо 2 милиметра е по-висок и по-широк с милиметър от S7 Edge, но това съм го снимал като съпоставка с двата апарата и ще ви го покажа.

Ако някой се сети нещо да пита спокойно, а който е от София и сериозно се чуди дали да го купува и иска да го ръчне малко, може да се разберем тия дни да пием по кафе някъде и да си го види лично. Даже и съпоставка със S7 Edge може да направим, докато не съм го засилил към новия собственик все още. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минавам да пусна един ъпдейт за моя дърт вече Nexus 5X.

Вече се минаха 6 месеца от купуването. Засега съм доста доволен, батерията с 6.0 MM беше прилично, но сега съм доста доволен 7.0 от Nougat, общо взето ако го ползвам нормално, чатове, фейсбук, инстаграм кара ок. 15 часа батерията, ако си играя 5-6.  Другото ново, което има с Android 7.0 e Split-Screen или Multitasking, @algor предполагам, че го има на Samsung-ите, тъй като  на S7 и Note 7  го сложиха дори на 6.0 като добавка към Touchwiz. Нещата при новия Андроид са доста добре, наистина откъм бъгове е по-добре от предишния. Като работа е по-бърз и батерията кара много повече. Добавиха и Data Saver, който много не разбрах как работи, но сигурно е добър. Като цяло няма допълнителни функции като Note-а, но е напълно функционален телефон за малко пари. Като се има предвид, че ''новият'' iPhone 7 няма някои функции, които Nexus-а и S7/Note 7 имат мога да кажа, че ми изглежда доста по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Монката написа:

Другото ново, което има с Android 7.0 e Split-Screen или Multitasking, @algor предполагам, че го има на Samsung-ите

Охооо... Split-Screen при Samsung го има от появата на S4. (или S3, не помня вече)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

THL 5000 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=570802

За 2 г китайчето напълно оправда максимума който може да се желае откъм стабилност и качество .
С къстомизиран "изпилен" софтуер на база 4.4.2 всичко си носи .

Spoiler

Screenshot_2016-08-09-17-51-40.pngScreenshot_2016-08-09-17-51-32.png

Това с малко ползване но с активни две сим карти и  постоянно включени мобилни данни , вайбър, фейсбук /постоянно разглеждане на форум политика в калдата/  и т.н.

Реално го зареждам на 2-3 дена.

За оптимизиране ползвам xposed framework  с Greenify , amplify ,betterbattery stats

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от скоро се сдобих с Huawei P9 Dual Sim. До скоро имах Nexus 5 (LG). От Нексус-а бях много доволен. Ползвах го около 2,5 год. Но батерията му не издържа повече от ден. Имаше и добра камера, въпреки че аз не съм фен на снимките с телефон, ползвам го само за снимане на документи. 

Аз ползвам смартфона интензивно. Влизам постоянно в интернет, пращам документи (снимани с камерата на телефона - много бърз и удобен начин) Слушам и много музика.(имам два комплекта блутуд слушалки които постоянно зареждам и нося с мен почти непрекъснато). Когато карам мотор го свързвам с интерфона на шлема и постоянно комуникирам през него или слушам музика. Имам стойка на кормилото, включвам го към акумулатора и постоянно е включен докато пътувам. Искам да кажа, че телафона ми е изложен на доста екстремни изпитания. Понякога го вали и дъжд :) Нексус-а издържаше достойно всички изпитания.

Исках да взема новия Pixel на Гугъл, но един приятел ме светна за  Huawei P9 и не можах да му устоя. Невероятен телефон. Има толкова много екстри, че половината не мога да ги запомня. Аз не съм някакъв технически гуру или маняк, но мисля че този телефон е доста добър. Не отстъпва по нищо на флагманите Самсунг и Айфон. Камерата му е също много добра (всъщност те са две камери отзад и една предна) Leica. Може да снима в RAW. Най-много ме кефи отключването с пръстов отпечатък - бързо и лесно. А след като се отключи датчика за разпознаване на отпечатъка се използва като скрол за превъртане на екрана - голямо удобство.

Ползвам го от месец. За сега батерията се представя отлично. Зареждам го на два-три дни веднъж. За съжаление и цената му е доста солена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз писал ли съм в тази тема че съм много доволен от моя iPhone SE ! Имат май някакъв лаг с камерата само но и стария ми го правеше този проблем. Понякога го чакам около 7-8 секунди за да я отвори !!! Не е болка за умиране, както казах го прави само понякога.
Много ме кефи малкия екран и до година или две поне не смятам да го сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по скоро бих се похвалил с една антика,която ми прави впечатление, че макар и стара не е толкова масова-Галакси Ноут 3 ! Жeлезен във всяко едно отношение телефон. Както е отбелязал БМВ маниака единствено при отваряне на камерата и галерията имам леко забавяне,всичко друго е на 6 ! Батерията държи доста при все, че го ръчкам постоянно тубата,фейс,чатове,вайбър и т.н.Повече от доволен съм и не знам какво би ме накарало да го сменя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите телефони са BlackBerry Passport Silver Edition и BlackBerry Classic.Страхотни телефони,много добра ос,незнам какво е това лаг и бъгване с моите берита.Всички приложения работят добре.Но от самата компания BlackBerry промениха изцяло производството и продуктовата си гама.Последните модели берита са с андроид ос и за моите берита леко по леко взеха да спират едни от водещите приложения.Хубавото е че на берита с бб10 работят и горе долу добре и андроид приложения та донякъде се компесират нещата.Паспорта ми е нямам думи просто за този телефон.Фантастичен е.Батерията с много сериозно ползване си изкарва два пълни дена,качеството на телефоните разговори е уникално.Дисплея е...хм нямам нужда от таблет.Огромен дисплей с възможно най качествената матрица.Браузването,меилите,социялните мрежи е просто удоволствие да се гледат на този дисплей.BlackBerry Classic ми е впечатляващ,красив смартфон.Всичко в него е супер,без батерията,едвам изкарва ден

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, георги иванов стефанов написа:

Моите телефони са BlackBerry Passport Silver Edition и BlackBerry Classic.

И отдолу гледаш това. :lol6:

преди 43 минути, георги иванов стефанов написа:

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, niki292002 написа:

И отдолу гледаш това. :lol6:

:D

Може да си има и P9 Lite човека освен блекберитата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...