Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Значи, настроил съм си рутера да резервира конкретно вътрешно IP за моя MAC адрес. Също така съм го направил да няма Lease Time за моя MAC адрес (тоест е завинаги). Това е с цел да мога винаги да си използвам Wake-on-LANа, за да си пускам компютъра. Проблема ми е, че при рестарт на рутера не ми назначава вътрешното IP към MAC адреса, който съм му задал, докато не си пусна компютъра с въпросния MAC. Осъзнавам, че така е устроен рутера, но се чудя дали има начин да го заобиколя и да го направя да ми назначава IPто към MAC адреса, а не само да го резервира, при пускане на рутера. В района, в който живея, тока спира сравнително често и не мога да си пусна компютъра от друго място, когато ми трябва.

Рутера ми е TP-LINK TL-WR740N.

Благодаря ви предварително! :)

skren6ot.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това не е Сиско рутер или рутер от висок клас, за да може да ти помни такава настройка ;)

И още нещо! Ако постоянно спират тока се замисли за хубав UPS, че може да се простиш с компютъра и рутера едновременно. Вече имах няколко подобни случая.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отделно че е много вероятно WOL да не работи ако тока спре за малко и после пак тръгне... в повечето случаи wake on lan работи само при нормален shutdown, при изключване на захранването дъното минава в друг режим и е много вероятно после да не можеш да го събудиш през LAN-a. още нещо като спреш компа няма  ip-adress, има само MAC...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя форум ще си остане една посредствена детска градина... една камара глупости изписани ...

Нищо му няма на рутера и WOL си работи перфектно през него. По принцип ИП адреса не те интересува, защото след като компютъра е изключен на мрежовата карта няма назначен адрес и е повече от ясно, че го няма да виждаш адреса докато не си включиш компютъра. Освен всичко когато се инициира събуждане извън локалната мрежа се обръщаш към публични си ИП адрес и пакетите не се интересуват от локалната мрежа, но за да сработи за конкретна машина от мрежата, трябва да се пренасочи пора - примерно 9, А мак адреса е този, който следи... Резервирането на ИП адрес по MAC пък казва на рутера къде да препрати пакета т.е. до коя машина, но за да сработи цялата работа се прави и binding. По надолу в менюто мисля, че го имаше на този рутер като опция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
    • от ivandersar
      Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
      ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
      Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
      Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
      Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
    • от Venci Velikov
      Здравейте 
      Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
      Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
      Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от El Shaarawy92
      Имам проблем с рутер - TOTOLINK N200RE. ИПроблемът се състои в това, че не мога да свържа телефона си към wi-fi. Всъщност връзка има, но нямам достъп до интернет. Отначало си мислех, че е от телефона (Lenovo A328), но връзката с друг wi-fi става без проблем. Пробвах и с други телефони, понякога става, понякога - не.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.