Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

martata

Футболни трансфери

Препоръчан отговор

Предлагам това да е мястото където да обсъждаме осъществилите се или предстоящи трансфери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спортният директор на Валенсия Амадео Карбони потвърди, че от клуба са влезли в контакт с Ювентус относно Давид Трезеге.

"Да наистина се свързахме с клуба от Торино, за да разберем каква е ситуацията около него. Вътрешно съм оптимист, че можем да го вземем, но реално погледнато ще имаме доста сериозна конкуренция за подписа му", каза Карбони пред "Рай Спорт".

Освен испанците някои от водещите отбори на Стария континент, сред които Арсенал и Ливърпул, искат да привлекат французина в редиците си.

обаче .. ;)

Италианският гранд Ювентус се надява да задържи френския голаджия Давид Трезеге, съобщават медиите на Апенините. Лично президентът на “бианконерите” Джовани Коболи Джили заяви, че ще направи всичко възможно, за да запази централния нападател в отбора. В края на миналия сезон Трезегол, който през октомври ще навърши 30 години, започна публично да изразява своя дискомфорт и това доведе до слухове, че французинът ще си тръгне от Торино. Сега, когато Ювентус се завърна в Серия "А", шефовете на тима ще направят всичко възможно, за да не позволят тази раздяла. Трезеге играе в Юве от 2000 година, когато бе закупен от Монако, като има 135 гола с бяло-черната фланелка.

“Искаме да задържим Трезеге. Мисля, че договорката ни с него е възможна, стига, разбира се, и той да покаже заинтересованост. Фактът обаче е, че Ювентус не иска да се разделя с Давид Трезеге”, коментира пред италианската преса президентът на Старата госпожа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рома и Интер се разбраха за Киву

Публикувано изображение

Капитанът на румънския национал отбор Кристиан Киву ще напусне тима си Рома, за да премине в Интер.Бранителят се бе договорил с шефовете на ”нерадзурите” за личните условия, като ще печели 4,5 милиона евро годишно в следващите пет сезона още преди седмица, което е доста повечеот досегашното му годишно възнаграждение, което възлизаше на 1,8 милиона евро. Късно снощи и двете ръководства си стиснаха ръцете, след като постигнаха споразумение по между си. ”Вълците” се разбраха с колегите си от Милано, че ще вземат всичките права на халфа Давид Пизаро, който е на 50% собственост и на двата клуба, който е оценен на 6 милиона евро. Освен това шефовете на римския клуб ще получат и 6 милиона евро за бившия футболист на Аякс.

Така с получените шест милиона от Рома ще закупят бразилският централен бранител Жуан от Байер (Леверкузен).

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атлетико и Ливърпул започват преговори за Хлапето

Публикувано изображение

Ливърпул е на път да си осигури услугите на звездата на испанския Атлетико Мадрид Фернандо Торес, след като ръководството на "дюшекчиите" най-после реши да изслуша оферти за национала.

Нападателят се очаква да излезе около 25 милиона паунда на "червените", но мениджърът Рафа Бeнетис със сигурност ще се опита да свали сумата.

Атлетико склони да продаде Хлапето, след като не успя да се класира за турнира за Купата на УЕФА. Освен Ливърпул на Острова интерес към Торес проявяваха още Челси и Манчестър Юнайтед, но неговото желание е да играе за мърсисайдци.

sport1

Ето това се казва добра новина!!

Сигурен съм, че ще си възвърне супер формата под менторството на Рафа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официалният сайт на "росонерите" съобщи, че късно снощи отборът от Милано си е осигурил услугите на хондураския нападател на Каляри - Давид Суазо. 17-кратните шампиони на Италия са подписали 4-годишен контракт с нападателя, като ще му плащат заплата от 3,5 милиона евро на година. Суазо играе в италианското калчо от 1999 година, когато премина от състава на родния Олимпия в тима на Каляри. За “червено-сините” 182-сантиметровият стрелец има над 250 мача и 102 попадения. Наскоро Суазо подобри клубния рекорд на Каляри за най-много голове в един сезон, като отбеляза 22 и остави в историята постижението на легендата Луиджи Рива от 21 попадения. В Милан Суазо ще се бори за титулярно място с Филипо Индзаги, Алберто Джилардино и Роналдо. Ръководствата на миланските грандове Милан и Интер влязоха в конфликт, след като ”росонерите” обявиха нападателя на Каляри Давид Суазо за играч на тима от следващия сезон. Както е известно, Суазо се смяташе за сигурно попълнение на ”нерадзурите”. Той дори вече бе подписал предварителен договор с клуба, като преди това премина медицински тестове и се разбра за личните си условия. Късно снощи президентът на тима от Сардиния Масимо Челино продаде футболиста на европейския клубен шампион. От Интер твърдят, че той е имал вече договор с клуба и ще играе за ”нерадзурите”. Наставникът на европейския клубен шампион Милан Карло Анчелоти заяви, че е много щастлив от покупката на хондураския нападател Давид Суазо. ”Трансферът на Суазо в Милан ме кара да бъда много щастлив. Всичко беше съгласувано между мен и ръководството. Суазо е страхотен нападател, който мислехме да купим още през миналото лято. Неговите качества съвпадат чудесно с качествата на другите ни нападатели, които имат пълното ми доверие за следващия сезон. Милан направи страхотен удар с взимането на Суазо. През цялата година следяхме Суазо, като всичките в тима бяхме очаровани от качествата му”, коментира Карлето през ”Гадзета дело Спорт” от лодката си в Средиземно море, където е на почивка. Източник - acmilan-bg.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за Суасо .....

Масимо Морати: Ще се борим за Суасо докрай

От Милан постъпиха нечестно, твърди босът на шампионите

Президентът на Интер Масимо Морати отговори на журналистическите въпроси във връзка със скандала по трансфера на Давид Суасо. Хондураският капитан на Каляри мина медицински прегледи при шампионите и бе смятан за сигурно попълнение на отбора.

Най-неочаквано в понеделник вечерта, президентът на сардинците Масимо Челино по време на вечеря с административния делегат на Милан Адриано Галиани договаря трансфера му при "росонерите".

За да стане обаче това факт, дясната ръка на Силвио Берлусони иска разрешението на боса и след неговото "да", си стискат ръцете с Челино. Във вторник Милан официално обяви за сделката, която е на стойност 14 млн. евро.

Любопитни обаче са две неща - от една страна играчът нищо не знае, защото е в почивка, не е уведомен и мениджърът му, а от друга - Масимо Челино и Масимо Морати са близки приятели. Иле поне бяха.

- Г-н Морати, какво се случи със Суасо? Изненадан ли сте от договора между Милан и Каляри?

- Трансферът на Суасо в Интер не бе напълно финализиран. Подобна промяна в поведението е доста изненадваща. Между другото, играчът подписа с нас, така че тепърва ще видим какво ще стане.

- Масимо Челино каза, че не може да ви открие от миналия четвъртък...

- Това изобщо не е вярно. Нито ме е търсил, нито пък имам неприети телефонни обаждания.

- След като сте се договорили с играча, какво мислите за намесата на Милан?

- Смятаме, че е трудно да се коментира. Познавам характера на тези хора и знам, че всичко може да се очаква от тях. Нека да видим как ще се развият събитията оттук нататък. Има футболист, който иска да играе в Интер и това ни интересува.

- Смятате ли, че Суасо в крайна сметка ще облече "черно-синия" екип?

- Много пъти решаващо е било желанието на играча. Но при тази изненадваща постъпка от страна на Каляри, съм неподготвен и ми трябва време, за да разбера причините за случилото се. Според мен неща като чест и приятелсто в днешно време не са все пак изпразнени от съдържание.

- Адриано Галиани направи паралел с Ибрахимович - миналото лято той преговаряше с Милан, но в последния миг подписа с Интер...

- Не съм съгласен. Вярно, Милан го искаше, но протакаше преговорите. При това положение ние му предложихме и той прие. Ибрахимович не бе минал медицински прегледи на "Миланело" и от "росонсерите" не може да ни обвинят, че сме им го отмъкнали.

- Какво мислите за следното - когато става въпрос за нападатели, Милан и Интер имат еднакви цели?

- Това се забелязва явно в последните години. Според мен е случайно и не може да се говори за някаква тенденция.

- Интер ще преследва ли докрай своето в случая със Суасо?

- Да, а също така трябва да уважим желанието на играча.

- Какъв е мотивът ви да се борите, може би се чувствате засегнат?

- Засегнат, обиден, заинтересован - това ме движи в момента. Отвращава ме безчестието и далаверите. Нещо не функционира както трябва, за да се получават подобни неща. Не бива да се крием зад някакво алиби...

- Не смятате ли, че това бе реакция на Милан, след като Интер се насочи към Самуел Ето'о?

- Не, това бе само една вдъхновяваща идея, която много трудно може да се осъществи на практика. Повтарям - несправедливо и нечестно е това, което се случва в момента с нас. Ще припомя само какво каза преди време Челино - "държа на думата, която ми даде Морати". Какво повече да кажа...

- Роберто Манчини е разстроен, Суасо бе негова слабост?

- Суасо не е слабост, а футболист, на когото разчитахме. Той пасва на нашата игра и затова Манчини е разстроен.

- За Интер се спрягаше и името на Андрей Шевченко...

- Нямаме намерение да преследваме някого на всяка цена. Това бе една доста интересна възможност, но в крайна сметка не я финализирахме.

- На пазара всичко е позволено, но между босовете трябва да има джентълменство.

- Не само на пазара, навсякъде трябва да има чест. Това обачи зависи от човека. Не искам никого да квалифицирам. Всеки живее със своя характер и възпитание.

- Евентуалният провал с идването на Суасо, ще означава ли, че Адриано и Рекоба остават в тима?

- В момента няма категорична яснота по казуса, за да коментирам последствията. За Адриано никога не сме твърдяли, че искаме да го продадем. Що се отнася до Рекоба, уважаваме неговото желание да си тръгне, за да намери отбор, където ще играе по-редовно.

- Възможно ли е да се насочите към Карлос Тевес?

- Има толкова добри играчи и всеки притежава определени качества.

Тиаго Мендеш премина от Лион в Ювентус

От Топспорт.бг

Тиаго Мендеш от френския шампион Олимпик (Лион) е пред договор с италианския гранд Ювентус, съобщиха медиите на Апенините.

Мениджърът на Лион Марино Фачоли заяви, че остава някои дребни детайли да бъдат доуточнени, но неофициално Тиаго може да се счита за играч на Ювентус.

"Старата госпожа" ще трябва да плати трансферна сума около 15 милиона евро за 27-годишния полузащитник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реал пита за Бербатов

Публикувано изображение

30-кратния шампион на Испания Реал (Мадрид) се нареди на опашката за Димитър Бербатов, твърди "Меридиан мач". "Кралският клуб" вече сондира какви са възможностите да направи капитана на националния тим на България партньор на Рууд ван Нистелрой в атаката. В момента само холандецът е чист център-нападател на "белия балет" и в Мадрид търсят още един таран от световна класа. Както е известно Антонио Касано ще напусне "Бернабеу" през лятото и Реал няма да има алтернатива на холандеца.

"Обади ми се новият технически директор на клуба Мигел Анхел Португал, който доскоро бе треньор на Сантандер. Той искаше да му дам повече информация за Бербатов", сподели българинът Александър Дюлеров, който в момента води един от тимовете до 16 години в Реал.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦСКА няма да взима Марко Ферейра

Защитникът на Бенфика Марко Ферейра не е трансферна цел на българския ЦСКА, съобщиха от Борисовата градина.

Вчера португалският вестник "А'Бола" разпространи информация, че Ферейра е на път да подсили вицешампионите ни.

"Няма такова нещо. Трансферът е измислен от колегите в Португалия. Александър Томов, който бе на посещение там, се върна и заяви, че не е говорил нито с Ферейра, нито с ръководството на Бенфика по този въпрос", каза пресаташето на червените Иван Такев.

В Португалия Томов сключи договор за сътрудничество с Бенфика. Съгласно него двата клуба могат да си разменят футболисти за в бъдеще.

"Засега няма разговори за конкретен играч", уточни Такев.

gol.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туре и Киву все по-близо до Барселона

Публикувано изображение

Яя Туре може още този уикенд да стане първото ново попълнение на Барселона, а Кристиан Киву ще го последва съвсем скоро, твърди вестник „Спорт”. Ръководството на каталунския клуб ще преговаря с агента и настойник на котдивоарския халф, Дмитрий Селюк, в края на тази седмица и според изданието Туре е прекъснал почивката си поради увереността, че всичко ще мине гладко и ще подпише личния си договор след преминаване на медицинските тестове.

Африканецът ще има договор със „синьо-червените” до 30 юни 2011 г. и ще получава твърдо по 2 млн. евро на сезон, без да се броят премиите. Клубът му Монако иска 15 млн. евро за него, докато Барса предлага 9 милиона, ала се очаква в близките дни да се стигне до разбирателство. Туре, брат на Коло от Арсенал, пристигна при монегаските миналата година от Олимпиакос срещу 4 милиона, така че те със сигурност ще са на печалба. Яя, 24-годишен и със 17 мача за Кот Д’Ивоар, ще е най-високият играч на Барса с ръст от 1,87 м и тегло 78 кг. През последната кампания в Монако той бе втори по асистенции (6) и трети голмайстор (5).

Кристиан Киву може да последва скоро Туре на „Ноу Камп”, след като техническият секретар на „блаугранас” Чики Бегиристайн сближи позицията на клуба и тази на румънеца в телефонен разговор с неговия агент, Джовани Бекали. Отговорникът по финансите в Барселона Феран Сориано пък движи преговорите със спортния директор на Рома Даниеле Праде и осъществяването на трансфера изглежда все по-близо във времето.

Киву бе пред преминаване в Интер, откъдето му предлагаха нетна годишна заплата от 4 млн. евро. Това остава единствената въпросителна пред играча, защото при каталунците се взема по-малка основна заплата, а останалите пари идват с постигнатите цели като бонуси. При все това обаче, твърди „Спорт”, центърбекът-левичар като че ли вече е решил в полза на „лос кулес”.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валенсия оцени Давид Силва на 90 млн. евро

22 юни 2007 09:41

Надеждите на европейските грандове да отмъкнат от Валенсия изгряващата звезда Давид Силва претърпяха сериозен удар, след като футболистът удължи договора си с клуба до 2014 година. Той преподписа при по-добри финансови условия, а освен това клаузата за предварителното разтрогване на контракта бе увеличена от 60 на 90 млн. евро.

Силва направи много добро впечатление с изявите си през миналия сезон, когато вкара фантастичен гол на Челси в Шампионската лига и веднага привлече вниманието на някои английски клубове. Сега обаче едва ли някой ще може да си позволи да го вземе.

В същото време халфът Рубен Бараха също подписа нов договор и така ще продължи да носи екипа на тима до 2010 година. През изминалия сезон националът пропусна много мачове поради контузии, но се надява, че следващия ще има по-добър късмет.

“Имах някои предложения, но моето желание винаги е било да остана във Валенсия, затова се радвам, че това се случи” каза Бараха. “За нашия клуб винаги е било важно да запази основните си фигури и така да преследва високи цели” добави доволен и президентът Хуан Солер.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!Валенсия шампион! :whist:

Не ми се вярва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва

Може да се случи,ако двата гранда не направят добра селекция за новия сезон. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва

Присъединявам се, Валенсия ми е най-симпатичният отбор в Испания, но не мисля, че ще стане шампион. Не ми се вярва и в тия нови договори, за които се говори, че са преподписани - Валенсия не е с финансовите възможности на Реал или Барса, а и в Англия и Италия не дремят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли Анри е вече в Барса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли Анри е вече в Барса?

така казват по всички форуми, че уж вече било официално ... но аз чакам да го видя с фланелката на Барца и тогава че повярвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така казват по всички форуми, че уж вече било официално ... но аз чакам да го видя с фланелката на Барца и тогава че повярвам

И аз така . Не вярвам докато не видя с очите си ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още няма официална информация за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми .... говорят си тука нещо ...

Радио „Кадена сер”: Анри подписа с Барселона

Публикувано изображение

Испанското радио „Кадена сер” излъчи новината, че френският нападател Тиери Анри е подписал с Барселона. Според медията каталунците са платили 24 милиона евро на Арсенал за голмайстора. Договорът на Анри е до 2011 година. Малко по-късно говорител на "блаугранас" заяви, че договорът още не е подписан, но преговорите са в много напреднала фаза.

Барселона преследва французинът повече от година. Анри беше подновил контракта си с „топчиите”, но слабото им представяне през този сезон явно го е накарало да се замисли за напускане на Лондон. Каталунците от своя страна изгубиха титлата в Примера и сега са решили да увеличат нападателната си мощ през следващия сезон.

При това положение изниква въпросът, дали Самуел Ето’o ще остане на „Камп ноу”, защото към него от доста време интерес проявяват италианските Милан и Интер.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и Би Би Си

Тиери Анри е на крачка от финализиране на трансфера си в Барселона, твърди Би Би Си.

Източници, близки до каталунския клуб, са твърдят пред английската медия, че тази вечер или през уикенда клубът ще обяви трансфера официално.

Според Би Би Си, сумата, която каталунците ще платят на Арсенал за френската суперзвезда е 16 млн. паунда. Анри ще подпише договор за 4 години на „Камп Ноу”.

Миналата година Анри подписа четиригодишен договор с Арсенал и обяви, че ще остане в Северен Лондон до края на кариерата си.

През юни обаче французинът за пръв път даде ясни знаци, че е на път да напусне Арсенал, след като заяви, че е впечатлен от интереса към него от страна на Милан.

Това се случи, след като вицепрезидентът на Арсенал Дейвид Дийн напусна клуба заради „непреодолими различия” с борда на директорите.

Впоследствие Милан и Барселона обявиха официално интереса си към играча, който в последните години е постоянен обект на трансферни спекулации.

Агентът на Анри Джеф Уестън заяви пред Би Би Си, че SEM груп, неговата мениджърска агенция, която се грижи за интересите на френската звезда, няма коментар по твърденията, че нападателят на практика вече е подписал с Барселона.

Устен обаче не отрече информацията.

ето още инфо

Вицепрезидентът на Барселона Феран Сориано потвърди, че трансферът на Тиери Анри при каталунците е пред завършване. Именно той бе човека, който движеше нещата от испанска страна и късно снощи се завърна от Лондон. Босът добави, че остават да се уточнят само още някои подробности.

“Говорих с него и мога да ви кажа, че той е много щастлив от трансфера и новия етап в кариерата си. Желанието и на двете страни е да се стигне до сделка, така че очаквам скоро всичко да приключи. Ние сме коректен клуб, затова изчакахме разрешение от Арсенал, преди да започнем разговорите” заяви Сориано пред журналистите.

Сумата по трансфера ще бъде 24 млн. евро, както съобщиха каталунските медии вчера следобед. Очаква се днес или утре трансферът да бъде обявен официално, а в понеделник най-добрият голмайстор в историята на Арсенал (226 гола в 364 мача) да пристигне в Барселона, където ще премине медицински прегледи и ще бъде представен.

С неговото привличане съставът на Барселона става наистина заплашителен, ако бъдат запазени звездите Роналдиньо, Ето’о и Меси. Затова Реал Мадрид трябва да отговори подобаващо, ако иска да може да се противопостави на каталунската мощ.

Сориано добави, че клубът продължава да работи и по други две сделки. Очаква се скоро да се уредят нещата около халфа на Монако Яя Туре, а спортният директор Чики Бегиристайн вече е провел първи контакт с Рома за преминаването на Кристиан Киву на “Ноу Камп”.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тиери Анри: Факт! Избрах Барселона

От Топспорт.бг

Французинът потвърди за трансфера си на "Ноу Камп"

Нападателят на френския национален отбор по футбол и играч на английския Арсенал Тиери Анри потвърди в интервю в днешния брой на френския спортен всекидневник Екип, че "е избрал Барселона".

"Аз винаги съм казвал, че ако напусна Арсенал, ще отида само в Барселона, каза Тиери Анри. Аз избрах Барселона и ще подпиша договор за четири години. Избрах каталунците заради футбола, който играят, заради историята на клуба и заради стадиона".

Според Екип трансферът на Тиери Анри е 24 милиона евро (плюс 3 милиона евро, ако Барселона спечели Шампионската лига). Тиери Анри премина през 1999 година в Арсенал и спечели две шампионски титла на Англия (2002 и 2004 година) и три купи на страната (2002,2003 и 2005 година).

Анри е най-добрият реализатор в историята на Арсенал с 226 гола в 369 мача. 29-годишният французин е световен шампион с френския национален отбор през 1998 година и европейски шампион през 2000-та година, той е и световен вицешампион от Мондиал 2006.

Суазо избра Интер

Драматична развръзка получи трансферната сага около хондураския нападател Давид Суазо. В крайна сметка той предпочете да премине в шампиона на Италия Интер, което е удар по Адриано Галиани и неговия Милан, защото „росонерите” се бяха разбрали с Каляри за трансфера на играча, като бяха извадили 14 милиона евро.

Самият Суазо обаче беше сключил предварителен договор с „нерадзурите”, въпреки че Масимо Морати ще плати няколко милиона по-малко за него. Правилата обаче повеляват да бъде изслушано желанието на футболиста. Интер ще даде на Каляри и младежкият национал Роберто Аквафреска.

Браво на Суазо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К1 потвърди новината днес, очевидно Арсенал са доста зле във финансово отношение. Интересно кого ли ще продаде сега Барселона - Ето`о ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венгер взима Анелка за заместник на Анри

Публикувано изображение

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер иска да върне Никола Анелка в клуба за заместник на легендата на "артилеристите" Тиери Анри, който отива в Барселона за 24 милиона евро. Наставникът на лондончани е направил списък с желаните от него нападатели и в него на първо място е Анелка. Венгер ще действа бързо в изключително конкурентния пазар за нападатели. Манчестър Юнайтед, Ливърпул, Реал (Мадрид) и Милан търсят попълнение в атака. От нападателите, които се провадават, Анелка е този, който най-добре ще пасне на тактическата схема на Венгер. Нападателят на Болтън, който е на 28 години, изигра отлични мачове за националния отбор на Франция и направи страхотен сезион във Висшата лига. Той ще струва на Арсенал около 9 милиона паунда.

Публикувано изображение

Пристигането на Анелка би било завръщане към клуба, който му даде шанс да излезне под светлината на прожекторите. Венгер го привлече в Лондон от Пари Сен Жермен през 1997 г. за 500 000 паунда и му даде шанс за изява. Той пък помогна на Арсенал да стигне до дубъл през сезон 1997-98, но следващата година замина в посока Реал (Мадрид), а малко по-късно вече имаше репутацията на мързелив и проблемен играч. Тогава мениджърът на Арсенал взе Анри за негов заместник на "Хайбъри". Анелка има договор с Болтън до 2010 г., но напускането на Сам Алърдайс може да повлияе на бъдещето му. Освен това той едва ли би изпуснал шанса да играе в Шампионската лига.

Сред другите в списъка на Венгер е нападателят на Нюкасъл Майкъл Оуен. Френският наставник обаче е притеснен от честите контузии на английския национал. По-реалистична възможност е съотборника на Оуен Обафеми Мартинс. Фактът, че Венгер е в напреднал стадий на търсене на нападател, показва, че той от известно време е знаел за напускането на Анри. Мениджърът има традиция да продава най-добрите си играчи, когато почувства, че те са се изхабили за Арсенал.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, май предстоят трудни времена за артилеристите - напускането на Анри затваря цяла страница в историята на Арсенал, а и дали не е вече време Венгер да бъде заменен? Той спечели титли в Англия, но така и не постигна нищо особено в евротурнирите. Сега, вероятно притиснат и от финансови проблеми се лута на трансферния пазар. Не мисля, че Анелка ще е най-удачният вариант за водач на нападението. Не че е слаб играч, напротив, но твърде честичко го домързява и Арсенал, и Реал, и Ливърпул като че ли с облекчение прекратиха договорите си с него. А сега не ми се вярва въртележката да се завърти отново, освен ако Венгер не е притиснат съвсем до стената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен на Арсенал след този трансфер им падна класата поне с едно ниво...Бербатов би бил удачен вариант,но едва ли ще отиде в Арсенал,а и те не могат да извадят толкова пари за него

Според мен на Арсенал след този трансфер им падна класата поне с едно ниво...Бербатов би бил удачен вариант,но едва ли ще отиде в Арсенал,а и те не могат да извадят толкова пари за него

В подкрепа на моите думи:

АРСЕНАЛ ПОДПИСВА С БЕРБАТОВ В ПОНЕДЕЛНИК?

Публикувано изображение

Ръководството на Арсенал е възобновило интереса си към българския нападател на Тотнъм – Димитър Бербатов, съобщава „Football Network”.

Капитанът на националния отбор бе обявен за трансферна цел на Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Арсенал, коментира изданието. Най-вероятно обаче „артилеристите” ще спечелят битката за подписа на 26-годишния футболист.

„Червените дяволи” са похарчили вече 50 милиона паунда за нови футболисти, а за нападателя на „шпорите” ще се наложи да отделят също солидна сума, което ги изключва от борбата за Бербатов.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер е предложил на Тотнъм 25 милиона паунда плюс Жилберто Силва и Емануел Адебайор.

Нежеланието на президента на „шпорите” Даниел Леви да се раздели със звездата на отбора като че ли е охладняло, а сделката най-вероятно ще бъде сключена в началото на идната седмица.

gong.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...