Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

adersa

Каква скорост мога да дигна на гигабитов рутер

Препоръчан отговор

802.11b или 802.11n стандарт?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста е утихнал сигналът явно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем по принцип винаги си е толкоз но в по добри условия дигам 46/47mbps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да променяш място/ориентация на рутъра/антените? ДА сложиш ерфлектор/и на антените?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми за място да но като променя мястото пада сигнала а съм рутера е на централно място и тази скорост ми стига което е доста над очакваното в някои доставчици такава скорост само по кабел я предлагат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да съживим темата . Сега се сетих да попитам да не би да съм свързан на отделен влан свързан директно в апаратна им и да получавам до 100 mbps скорост . Тъкмо това четох в нета ако имам отделен влан , който се слага предимно за FTTH мрежи имам по висока скорост но техното е FTTB цялото трасе е оптика което е отзад блока и при мен идва лан кабел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та пак ще ти кажа, че колкото ти дава доставчика по договор ДО толкоз може да имаш. Всичко друго са само празни приказки и забава. И стига сте мерили с този Speedtest, защото той не е гаранция и мерило за скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, сподели с какво да тестваме уеб скоростите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Та пак ще ти кажа, че колкото ти дава доставчика по договор ДО толкоз може да имаш. Всичко друго са само празни приказки и забава. И стига сте мерили с този Speedtest, защото той не е гаранция и мерило за скорост.

Да де, ама няма как Speedtest да ти покаже повече, от колкото имаш реално, нали? То реален и точен тест няма. Няма и как да има.

преди 4 часа, adersa написа:

Малко да съживим темата . Сега се сетих да попитам да не би да съм свързан на отделен влан свързан директно в апаратна им и да получавам до 100 mbps скорост . Тъкмо това четох в нета ако имам отделен влан , който се слага предимно за FTTH мрежи имам по висока скорост но техното е FTTB цялото трасе е оптика което е отзад блока и при мен идва лан кабел .

Няма значение от къде и какъв ти е кабела. Колкото имаш по договор, толкова имаш сигурни. Но това, не означава, че не може да имаш повече. Най-често това е проблем с шейпъра. Аз плащам за 50Mbps, но получавам 100. Максимум съм достигал до 98 през Speedtest. С LAN кабел съм. Няма да споделя кой е оператора и кой е пакета, защото в случая не е важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Аз пак ще ти кажа плащам 20 получавам 100 ! и аз няма да кажа името на доставчика че Емо ще започне да пише едни молби до КЗК :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не плащаш 20, а да получаваш 100 в това съм сигурен. Виж си много добре в договора за каква услуга става на въпрос. И как ме виждаш, аз да пиша молби до КЗК, при положение че проблема не е мой. Освен това при самия интернет има споделяне ( зависи колко хора има закачени на "клона") . При рестарт на даденото устройство може да измериш тези 100 или 200 мегабита, но като се закачат всички ползватели тогава ще си дойде всичко на мястото. И освен това говорим за BG peer. При международния интернет не е така.

Ако въпреки това доставчика ти се е объркал и ти пуска повече скорост отколкото си абониран ( има и такива случаи ) то тогава си късметлия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ви още един софтуер за измерване на скорост и още много други неща, свързани с интернета. За някои функции ще ви поиска регистрация. Разгледайте го обстойно и ако искате направете сравнение със SpeedTest - а

http://2ip.ru/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Не плащаш 20, а да получаваш 100 в това съм сигурен. Виж си много добре в договора за каква услуга става на въпрос. И как ме виждаш, аз да пиша молби до КЗК, при положение че проблема не е мой. Освен това при самия интернет има споделяне ( зависи колко хора има закачени на "клона") . При рестарт на даденото устройство може да измериш тези 100 или 200 мегабита, но като се закачат всички ползватели тогава ще си дойде всичко на мястото. И освен това говорим за BG peer. При международния интернет не е така.

Ако въпреки това доставчика ти се е объркал и ти пуска повече скорост отколкото си абониран ( има и такива случаи ) то тогава си късметлия.

Емо - преди година и половина, в София - по договор беше до 20 Mbps, а speedtest (с уговорките за точността) редовно показваше от 75 до 85 mbps.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, * СТЕФАН * написа:

Ето ви още един софтуер за измерване на скорост и още много други неща, свързани с интернета. За някои функции ще ви поиска регистрация. Разгледайте го обстойно и ако искате направете сравнение със SpeedTest - а

http://2ip.ru/

Много големи разлики ми дава. Speedtest - 9,15 Down / 0,84 Up / Ping 26 ms. Туй руското - 4,48 Down / 2,05 Up / Ping 53 ms

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За квот си плащам - това и виждам:

http://www.speedtest.net/my-result/5108833266

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, ExaFlop написа:

За квот си плащам - това и виждам:

http://www.speedtest.net/my-result/5108833266

Твоя е като моя. Направи и един тест със линка дето съм пуснал, ако обичаш. А на Жорката благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, * СТЕФАН * написа:

Твоя е като моя. Направи и един тест със линка дето съм пуснал, ако обичаш. А на Жорката благодаря.

Пак заповядай.  :handshake:

Обаче - тия руснаци - много малко сървъри предлагат из Европата.

Я ти пробвай с това - http://www.broadbandspeedchecker.co.uk

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, jhoro написа:

Пак заповядай.  :handshake:

Обаче - тия руснаци - много малко сървъри предлагат из Европата.

Я ти пробвай с това - http://www.broadbandspeedchecker.co.uk

Жоре! Ето :  В момента на теста ми работят 2 тракера и 3 Хъба!

Снимка014.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, * СТЕФАН * написа:

Жоре! Ето :   

Това към лондонския сървър ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fd3G4yxdhE3-lHMr8v6C7aV0SuxPKs1mpOAWoryH

232991774.jpg

Цюрих, Шв

http://www.speedtest.net/my-result/5108900482

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, jhoro написа:

Това към лондонския сървър ли е?

Не. Италия , Милано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, * СТЕФАН * написа:

Не. Италия , Милано

Когато се цитира резултата от някой тест на скорост, е добре да се казва и сървъра.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, jhoro написа:

Когато се цитира резултата от някой тест на скорост, е добре да се казва и сървъра.  :wink12:

Аз мислех че ще се вижда, но като свърши теста и не се показа сървара от къде е . Затова ти го снимам наново в процес на измерване. Да си сигурен!

Снимка015.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...