Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да избягам от бившето БТК, а евентуалният ми бъдещ оператор изискава апарат с тонално избирани и RJ11 входящ телефонен кабел.
Имам апарат на не знам колко години (все пак е с бутончета, не с шайба). Не знам марка. Как мога да проверя има ли ги горните 2 неща?
Благодаря Ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се захващай и с новия оператор, щом не може да ти предостави един елементарен обикновен телефон. И съответно без да си казал марка и модел на телефона, как според теб ние да знаем дали става или не?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pipelot написа:

Здравейте!
Искам да избягам от бившето БТК, а евентуалният ми бъдещ оператор изискава апарат с тонално избирани и RJ11 входящ телефонен кабел.
Имам апарат на не знам колко години (все пак е с бутончета, не с шайба). Не знам марка. Как мога да проверя има ли ги горните 2 неща?

Ако е с бутони с много голяма вероятност е с тонално набиране. RJ11 е ето такъв куплунг(за включване на телефона към телефонната мрежа)

88bt_k_ends.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, capnemo написа:

Ако е с бутони с много голяма вероятност е с тонално набиране. RJ11 е ето такъв куплунг(за включване на телефона към телефонната мрежа)

88bt_k_ends.jpg

Капитане - скоро да си виждал апарат с импулсно набиране (само) ???
С бутони ще е, те с шайби откога няма.
Или очакваш някой само с манивела и ... "Ало, централа, свържи ме с ... Каспичан"

И що - говориш  за RJ11 (6P2C), а показваш RJ14 (6P4C) ?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, pipelot написа:

Здравейте!

И кой е този евентуален бъдещ оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

И що - говориш  за RJ11 (6P2C), а показваш RJ14 (6P4C) ?

Имам един зад мен :P (за красота)

И все си мисля че е 11 (но трябва да го видя отблизо, на тази картинка няма с какво да се сравни)

A може и британците да са се объркали: http://www.kenable.co.uk/product_info.php?products_id=6473

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът може да е с RJ-11, да е с бутони и пак да е с импулсно набиране. И вътре да има превключване tone/pulse.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Capnemo. Май няма такъв куплунг, ще погледна довечера. Как става превключването на тонален режим? Няма ли начин да го тествам?

Към Емил Костов- НЕ искам да ми предоставят каквото и да било (защото "безплатен обяд няма"). Търся минимална месечна такса (в случая 3 лв, а ако може да е 0 още по-добре), и ниски цени към стационарни, мобилни и I група в чужбина. Ако можеше и да е без обвързващ договор....Говоря малко и ми писна да плащам неизговорен абонамент, след като основните ми контакти се отказаха от стационарни телефони към БТК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един зад мен :P (за красота)

Този да - аз имах предвид да се продава, нов.

И все си мисля че е 11 (но трябва да го видя отблизо, на тази картинка няма с какво да се сравни)

A може и британците да са се объркали: http://www.kenable.co.uk/product_info.php?products_id=6473

И да гледам, и да не гледам - RJ11 е с два контактни пина, RJ14 - с четири. Ето и другите

Цитат

Modular connectors

• 4P4C and 4P2C for handset cables (often erroneously referred to as RJ9, RJ10, and RJ22)
  • 6P2C for RJ11 single telephone line
  • 6P4C for RJ14 two telephone lines
  • 6P6C for RJ25 three telephone lines
  • 8P8C for RJ61X four telephone lines, RJ48S and RJ48C for four-wire data lines, RJ31X single telephone line with equipment disconnect, RJ38X (similar to RJ31X but with continuity circuit)

https://en.wikipedia.org/wiki/Telephone_plug

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как си представяш всичко това за 3лв. или 0лв. предвид твоите изисквания?

БТК отдавна имат план за 14лв. за който можеш да говориш към мобилни и стационарни, както и към 1-ва група...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле, оле....много професионално стана :). Въпросният оператор е Близу, не че съм в луд възторга ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Телефонът може да е с RJ-11, да е с бутони и пак да е с импулсно набиране. И вътре да има превключване tone/pulse.

Изпускаш една малка думичка - само.

преди 11 минути, jhoro написа:

И - другото. Повечето конектори в България са RJ14, RJ11 са рядкост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и на БЛИЗУ да се прехвърлиш и там ще плащаш. Даже там много трябва да внимаваш. Имат безплатни разговори в тяхната мрежа, но към други оператори става страшно. Може да си включиш обикновен телефон, макар че от Близу ти предоставят. Той се свързва към модема, чрез който ти предоставят интернета.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го сметнете за реклама-махнете го. http://www.blizoo.bg/phone.html

Обмислям втория, не е зе 3, а за 4 лв. Сега съм на 14, с 20 мин към БТК. Не ги изговарям, и не виждам защо трябва да им ги давам.

Изпреварил си ме. Интернетът ми не е техен и не смятам да минавам към тях. Сравнявах специално цените им по тозо план с тези на БТК и са по-добри. Ще ми се де се пробвам. Лошото е 2 годишния договор, ма няма как

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой е доставчика и какво си мислиш, че ще получиш за 4 лв на месец?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие смятате - 3 лева ли ще е, 4 ли .. Пак се радвайте, че имате възможност да избягате от БТК.

Щото тук (във Великобритания) - разните оператори ти предлагат - разговори безкрай, смс-и (ако апарата поддържа), интернет и к'во ли не ... , но с една малка подробност - задължително се плаща 17 паунда за наетата линия от BT. Щото - сичкото телекомуникационна мрежа е собственост на British Telecommunications plc

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един пример

https://www.bittel.bg/p/gigaset/stacionaren-telefon-gigaset-da210

преди 33 минути, jhoro написа:

Изпускаш една малка думичка - само.

Не съм, защото опцията за тонално набиране я има.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

Абе - ши дава пари. По едно време ( Виваком ) бяха подкарали - при всяко подновяване на договор подаряваха апарат. Жични / безжични, със шнур / без шнур ...

Ся по къщите има една камара неразопаковани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, pipelot написа:

Ако го сметнете за реклама-махнете го. http://www.blizoo.bg/phone.html

Обмислям втория, не е зе 3, а за 4 лв. Сега съм на 14, с 20 мин към БТК. Не ги изговарям, и не виждам защо трябва да им ги давам.

Изпреварил си ме. Интернетът ми не е техен и не смятам да минавам към тях. Сравнявах специално цените им по тозо план с тези на БТК и са по-добри. Ще ми се де се пробвам. Лошото е 2 годишния договор, ма няма как

Значи за 14лв. 3600 минути към всички стационарни в България, както и мобилни номера, плюс I-ва международна зона е много като цена, така ли?

Я ми дай подобна оферта на Близоооо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

inv160_price.png
  • 160 минути за селищни разговори
  • 15 стотинки на минута към мобилната мрежа на VIVACOM
  • Без първоначална цена за разговор за включените минути
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Viiipeer, със същия успех могат да ми предложат и 36 000минути- не говоря толкова! Трябват ми 30-40 минути, не повече (но към различни оператори). Тогава защо трябва да плащам 14 лв месечно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземи си един Unicall S и си реши проблема. Спирай фиксираните услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, pipelot написа:

Viiipeer, със същия успех могат да ми предложат и 36 000минути- не говоря толкова! Трябват ми 30-40 минути, не повече (но към различни оператори). Тогава защо трябва да плащам 14 лв месечно?

Не виждам кой ще ти предложи дори такава оферта към различни оператори за 3лв. Имаш всички за 14лв.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти и възможности има много. И пак казвам, че всеки уважаваш себе си оператор ще ти предостави и безплатно обикновен телефонен апарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/266202

За сведение при мен за VOIP не плащам нищо месечно, само изходящи разговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.