Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не знам дали темата е за този раздел, но съм бесен и я поствам тук.Ако съм сбъркал раздела моля модератор да я премести в правилния!

Проблема е, че преди около 10-тина дена ми се прецака зарядното на лаптопа (лаптопа е този http://laptop.bg/archive/laptops-toshiba-Qosmio_X770-toshiba_qosmio_x77012m) Занесох зарядното на сервиз-то не бяха празници, не бе чудо и чак вчера ме уведомяват, че има гръмнала една джаджа и нямало да стане, защото нямало откъде да я намерят.

Прерових нета и попаднах (по номера на зарядното) единствено на ето това http://laptop-chasti.com/originalen-zahranvasht-adapter-zaryadno-toshiba-pa3546e-1ac3-19v-9-5a-180w-ps-2 , но след като вчера вечерта направих поръчка днес ми се обадиха и казаха, че нямали налично и нямали намерения да правят доставка на такова!

Някой с някакви идеи как да реша ''проблема'' ? Доставка от извън страната ще е последното решение, ако не намеря друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
публикувано (редактирано)

""Някой с някакви идеи как да реша ''проблема'' ? Доставка от извън страната ще е последното решение, ако не намеря друго.""

Здравей. Написах ти преди половин час но нямам отговор. Във Търново във фирма Вали има, но трябва да дойдеш със лаптопа по думите на човека, с когото говорих и да носиш старото зарядно. Ще ти дам телефон да им се обадиш, ако искаш. A на мен непременно се обади за да ти съдействам Телефона ми го имаш предполагам, щото след половин час излизам от къщи. Телефона на VALI:   (062)630509

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим външния вид - към един захранващ адаптер има много малко изисквания. Само 3:

1. Да осигурява определено напрежение - в случая 19 V;
  2. Да издържа на определен ток - 9,5 A (180 W);
  3. Да има подходящ контактен накрайник - за да може да се включи към устройтвото.

Накрайника го имаш от стария - така че, останалото не е много грудно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори бат Стефане, но съм на работа и рядко имам време да се добера до комп!  Сега ще звънна на тия от VALI да видим кво ще рекът.

преди 26 минути, jhoro написа:

Като изключим външния вид - към един захранващ адаптер има много малко изисквания. Само 3:

1. Да осигурява определено напрежение - в случая 19 V;
  2. Да издържа на определен ток - 9,5 A (180 W);
  3. Да има подходящ контактен накрайник - за да може да се включи към устройтвото.

Накрайника го имаш от стария - така че, останалото не е много грудно.

Е убу де , ма дайте някакво конкретно предложение с какво точно може да го заменим.Макар, че съм привърженик да си взема оригинално, но като гледам че няма никъде налично такова (ша каеш част за космическа совалка търся) в краен случай може и на този вариант да се спра, макар, че с това изнаждане на буксата не знам каква щуротия ще се получи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, skalata_73 написа:

Сори бат Стефане, но съм на работа и рядко имам време да се добера до комп!  Сега ще звънна на тия от VALI да видим кво ще рекът.

Е убу де , ма дайте някакво конкретно предложение с какво точно може да го заменим.Макар, че съм привърженик да си взема оригинално, но като гледам че няма никъде налично такова (ша каеш част за космическа совалка търся) в краен случай може и на този вариант да се спра, макар, че с това изнаждане на буксата не знам каква щуротия ще се получи!

Имаш няколко варианта.

1. Купуваш си универсално зарядно. Към него има различни накрайници и предполагам, ще има и за твоя модел. Проблема е че е по-скъпо.

2. Намираш работещо зарядно, което отговаря на параметрите на твоето. Дори и да е с различна букса, може да се отвори и да се смени кабела. То си има направо готови кабели с различни букси, които се продават. Проблема е, че трябва да се разцепи с макетно ножче, новия кабел или този, който имаш трябва  да се запои. След това зарядното се залепва със силикон и готово. 

3. Намираш същото зарядно. Ето линк, но трябва да се чака.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, skalata_73 написа:

Конкретно за последните думи - не говоря за "изнаждане". Буксата е на края на кабела. Другия край на същия влиза в адаптера, който вече сте отворили. Просто там се откача (разпоява, отрязва или ...) и си имаш накрайник. Тук е добре да се знае, колко жичен е този кабел, макар че едва ли са повече от две ... жичките. В момента не се сещам за постояннотоково захранване с друго, освен плюс и минус.

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Имаш няколко варианта.

1. Купуваш си универсално зарядно. Към него има различни накрайници и предполагам, ще има и за твоя модел. Проблема е че е по-скъпо.

2. Намираш работещо зарядно, което отговаря на параметрите на твоето. Дори и да е с различна букса, може да се отвори и да се смени кабела. То си има направо готови кабели с различни букси, които се продават. Проблема е, че трябва да се разцепи с макетно ножче, новия кабел или този, който имаш трябва  да се запои. След това зарядното се залепва със силикон и готово. 

3. Намираш същото зарядно. Ето линк, но трябва да се чака.

1. Продаваните в България "универсални зарядни" масово са нискокачественни, за сметка на това по-евтини. Лошото е, че въпросния накрайник е леко екзотичен.
  2. Намирането също няма да е лесно - просто повечето лаптопи искат 60 - 90 W, а в случая е двойно.
  3. Това май е най-добрия вариант - ето и от мен.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз предложих варианти. От тях ще се избере най-добрият. :handshake:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш произволен адаптер с това напрежение и ток, което е твоят, режеш буксата от кабела на твоят, режеш кабела на новото зарядно близо до буксата и запояваш буксата от старото зарядно на новото.

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Дори и да е с различна букса, може да се отвори и да се смени кабела.

МНОГО ТЪПА ИДЕЯ е за отваряш зарядното. То първо е залепено/температурно залепено. Трудно се отваря и има шанс да го повредиш при отваряне. Реже се кабела на 20см от буксата на новото и на 20см от буксата на старото и се запояват жиците на старата букса с жиците на новото зарядно. Да не говорим каква грозотия е да се лепи с тиксо и силикон. Недай си лапето ти го набара, изпусне го и се разглоби, докато е в контакта, па после и пипне вътре някое джелязо, като по тях като нищо може да има 230V. Спри да си даваш съмнително технически компетентните мнения навсякъде. Ще убиеш някой бе!
И ЗАБРАВИ да отвориш зарядно с макетен нож. По-скоро с менгеме и отвертка се разцепва и то силово. И в краен случай и секач. И също с менгеме се залепя обратно. Щото то иначе няма да се затвори плътно.

преди 4 часа, skalata_73 написа:

Има. Но няма да ти хареса цената. 180W лаптоп зарядно е чудовище. Мярка ми се за HP. Цена - 110лв и едно за Dell на цена 80лв. И няма проблем със снаждането на кабелите след буксата, освен ако зарядното не е специално умно. Това съм го правил. Какво ли не съм правил. И ме съмнява, че са ти счупили зарядното при отварянето и за това ти казват, че не ставало.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря глупости. Така се прави колкото и да не ти се вярва . Сега не е нужно да ходя до сервиза и да ти правя клипче. И не съм казал постващия да го прави. Продават се отделно кабели с различни накрайници. И зарядното може да се отвори. След това се залепя със силикон или с хубаво лепило. Никъде не съм писал за увиване с тиско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи...обадих се и на тези от VALI. Казаха ми същото както е писал Стефан-да съм занесял лаптопа и зарядното! След кратко пояснение вдянаха за какво точно зарядно става на въпрос и направо ми казаха, че няма шанс да намеря с такава букса.

Още като се прецака и прерових нета и аз гледах за разни универсални с по амнайсе иляди накрайници (букси) , но точно с такава няма!

Баси екзотиката и чудото.

Симтек-не мисля са го счупили при отварянето-отдолу има 4 гумени тапички, които играят роля и на крачета  и под тях болчета (на звездички)-лесно се отваря. До колкото разбрах от сервиза, когато отидох да си го взема е изгорял някакъв чип, който ''командавал'' зарядното! Ако не съм разбрал правилно и изглежда некомпетентно моля за извинение.Аз наистина не разбирам от такива щуротии.

Честно направо се видях в чудо с това зарядно.Изобщо не попадам на каквито и да е зарядни из нета, които да имат такива букси.Ровил съм и в разни сайтове на Тошиба (български) и там греда. Да им се невиди на ''подръжката'' и прочие.Недоумявам как може за най-високия и най-скъпия им клас лаптопи да няма зарядни.Скъпи, скъпи-поне да ги има.

Кумай ще се поръчва някъде от чужди сайтове.

пп.Идеята на темата беше най-вече да разбера дали не може да се замести с някакво друго със сходни параметри, понеже не разбирам и  ми е чудно и на мен за чий муй на тоз лаптоп такова ''мощно'' зарядно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак не е препоръчително да се отваря адаптер за лаптоп.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, M.Николов написа:

Никак не препоръчително да се отваря адаптер за лаптоп.

Отваря се и се ремонтира от човек, който има опит и знае какво прави. На тази процедура и казваме побългаряване, но нямаш друг избор. Не знам как е по другите градове, но в Плевен всеки иска да му се оправи хардуерен проблем ако може направо за без пари. Ако му кажеш, че едно ново зарядно отива на 50,60 или 100 лв (зависи от модела) просто мрънкат и се оплакват, че било скъпо и не им се давали толкоз много пари. В повечето случаи зарядните са здрави но домашните любимци надъвкали кабелите.

Та и по тази причина вече се продават отделно кабели със съответните букси. Струват по 5-6 лв.  В повечето случаи зарядното се цепи по ръбовете ( разбира се, внимателно), разпоява се повредения или надъвкан кабел и се слага новия. После се използва силикон или лепило и готово. Цялата услуга излиза на клиента около 15-20 лв.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може бе Скала, може. Един траф да сваля на 20 и няколко волта, един Грец да го изправи и ... май ке трябва един ценер - да го подпира. И твоя кабел - за да пасне.

Няма да е красиво, но ще работи. Всеки "млад конструктор" ще го направи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с ценер няма да мине, ще трябва и транзистор, който да пропуска тия 10А.:(А за него ще трябва радиатор по-голям и от лаптопа сигурно.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко офтопик ..........на един познат му се прецака зарядното на нетбукче........няква китайска марка,в нета нямаше такова .Взех зарядното ,отидох до един магазин за компютри и лаптопи и ми продадоха за 25 кинта зарядно за hp  със същите параметри.Работи си вече една година безгрижно.Така ,че търси зарядно като твоето със същите параметри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jhoro написа:

... Един траф да сваля на 20 и няколко волта, един Грец да го изправи и ... май ке трябва един ценер - да го подпира...

Хайде сега и на китайски ми заговори.Да зема да си направя и електроцентрала заради тоя лаптоп!

А сериозно...Гледам при тия хубостници от Laptop Chasti имат някакво на HP  (http://laptop-chasti.com/originalen-zahranvasht-adapter-zaryadno-hp-19v-9-5a-180w-7-4x5-0-s-pin-pa-1181)  с такива параметри: 19V : 9.5A : 180W , та се чудя ако му се смени само буксата дали ще ''пасне'' и ще върши същата работа!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато лаптопа е бил в гаранция кой е бил оторизирания сервиз?

Щото ако се прецака зарядното докато е в гаранция, няма как ще трябва или да го ремонтират или да го заменят.

Нали така?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пп.То се видяло, че със същата букса няма да се намери тук.

Другия вариант е от  ''чужбината''.

пп.Лаптопа вече не е в гаранция!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, McLane написа:

Малко офтопик ..........на един познат му се прецака зарядното на нетбукче........няква китайска марка,в нета нямаше такова .Взех зарядното ,отидох до един магазин за компютри и лаптопи и ми продадоха за 25 кинта зарядно за hp  със същите параметри.Работи си вече една година безгрижно.Така ,че търси зарядно като твоето със същите параметри.

Трудно да се намери подобно на неговото. Както Скалата каза си е "екзотично". За мен си остава варианта да си го поръча. Проблема е, че ще трябва да почака доставката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, skalata_73 написа:

Хайде сега и на китайски ми заговори.Да зема да си направя и електроцентрала заради тоя лаптоп!

А сериозно...Гледам при тия хубостници от Laptop Chasti имат някакво на HP  (http://laptop-chasti.com/originalen-zahranvasht-adapter-zaryadno-hp-19v-9-5a-180w-7-4x5-0-s-pin-pa-1181)  с такива параметри: 19V : 9.5A : 180W , та се чудя ако му се смени само буксата дали ще ''пасне'' и ще върши същата работа!? 

ще стане то ..........ама баси цената..........тва зарядно наистина някво бутиково 9,5 ампера

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, skalata_73 написа:

пп.То се видяло, че със същата букса няма да се намери тук.

Другия вариант е от  ''чужбината''.

пп.Лаптопа вече не е в гаранция!

Ясно е че не е...мисълта ми да се обадиш на сервиза който е осигурявал гаранционната  подръжка и да питаш дали имат адаптер или да доставят такъв и на каква цена. Имам един лаптоп асус извън гаранция и наскоро си го ремонтирах в МОСТ компютърс който сервизира асус за България и си платих.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miazmatik написа:

... и да питаш дали имат адаптер или да доставят такъв и на каква цена...

Тенкс miazmatik, но звънях и по телефон, който имах от преди на някакъв представител на Тошиба. Отговора беше- ''Няма такива зарядни, няма да има и доставки''

преди 9 минути, McLane написа:

ще стане то ..........ама баси цената..........тва зарядно наистина някво бутиково 9,5 ампера

Че то вече такава цена ми се струва баси попадението! Инак за чий му е на тоз лаптоп такваз електроцентрала и аз се чудя.Че и с букса, дето май само той я има!?

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих се учудил и ако кабела му е четирижилен.Човек най-добре е да поръчаш от чужбина, но да е оригинал, не заместител.По-принцип може да стане и това което си показал със смяна на буксата, но не бих рискувал с такъв лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, skalata_73 написа:

пп.Идеята на темата беше най-вече да разбера дали не може да се замести с някакво друго със сходни параметри, понеже не разбирам и  ми е чудно и на мен за чий муй на тоз лаптоп такова ''мощно'' зарядно!

Грабваш това зарядно на DELL - 180W, 19.5V - http://smbtech-bg.com/-/186--dell-ps-130w.html
Трябва да му сложиш твоята букса. Толкова.

преди 52 минути, jhoro написа:

Може бе Скала, може. Един траф да сваля на 20 и няколко волта, един Грец да го изправи и ... май ке трябва един ценер - да го подпира. И твоя кабел - за да пасне.

Глупости .Нямаш си на идея що за стабилизации и защити има в едно такова зарядно.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.