Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, мисля да си взема утре един от двата телефона. Но съм пред голяма дилема, изгледах доста ревюта, и се двуумя дали да взема 520 понеже е с 8 гб вътрешна памет следователно ще мога да ъпдейтна до уиндолс 10 или да взема 530 която има 4 ядрен процесор но е само 4 гб памет, а това което четох е че ъпгрейда до 10 изисква 8 гб вътрешна памет, И като цяло давайте мнения и за двата телефона.(спрял съм се точно на тези модели,моля без предлагане на други)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, amd World написа:

Здравейте колеги, мисля да си взема утре един от двата телефона. Но съм пред голяма дилема, изгледах доста ревюта, и се двуумя дали да взема 520 понеже е с 8 гб вътрешна памет следователно ще мога да ъпдейтна до уиндолс 10 или да взема 530 която има 4 ядрен процесор но е само 4 гб памет, а това което четох е че ъпгрейда до 10 изисква 8 гб вътрешна памет, И като цяло давайте мнения и за двата телефона.(спрял съм се точно на тези модели,моля без предлагане на други)

Нека уточни първо. Ти искаш ли Windows 10 mobile?

Аз лично не го искам въпреки, че имам възможност да ъпгрейдна до 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам 520 от 2013г и съм много доволен. Разбира се това е за 3 години доволно остарял телефон ,но определено като качество е отличен телефон! Абсолютно никакви хардуерни или софтуерни проблеми ,а съм го мокрил и веднъж е ъпдейтвана ОС ,защото заводски вървеше с уиндоус 8-ца ,и в последствие излезе 8.1 ,който е доста иновативен в сравнение с 8. Сега 10-ката ще е още по-добър ,така че това е достоен фактор ,в полза на 520 пред 530. 

П.С. процесорът при 520 е добър ,проблемите и забавянето идват от малкото рам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Нека уточни първо. Ти искаш ли Windows 10 mobile?

Аз лично не го искам въпреки, че имам възможност да ъпгрейдна до 10.

Попринцип искам да ъпдейтна, но  мисълта ми е дали да предпочета по слаб телефон, който има възможност за ъпдейт пред този, който  е по силен но няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, amd World написа:

Попринцип искам да ъпдейтна, но  мисълта ми е дали да предпочета по слаб телефон, който има възможност за ъпдейт пред този, който  е по силен но няма.

На практика двата телефона функционират еднакво. Процесорът на 520 ,се справя ,но рамта е маловата и от там идват забавянията. И като дизайн 520 ми е фаворит. Пък и щом желаете най-новата ОС значи правилният избор е 520. 
Не виждам сериозен плюс в 530. 

Камерата на 520 е по-добра. Тя прави клипове с резолюция 720р ,а тази на 530 прави до 480р. 

Равносметката е че 520 има по-добър дизайн ,камера и възможност за актуална ОС. Единственото предимство на 530 е малко по-добър процесор ,това обаче не води до особена разлика в работата с телефона. Пак казвам ,от малкото рам идват забавянията. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат 520-ката има 512 рам и няма да има за нея ъпдейд до 10-ка поради недостиг на ресурси. Ще има за модели с поне 1гб рам. Провери това за да не те подведа. Имам лумиа 520 и беше със 7.8, като с два ъпдейта минах през 8 и 8.1, но за 10-ка нямам и мисля, че няма и да имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikolela написа:

До колкото съм запознат 520-ката има 512 рам и няма да има за нея ъпдейд до 10-ка поради недостиг на ресурси. Ще има за модели с поне 1гб рам. Провери това за да не те подведа. Имам лумиа 520 и беше със 7.8, като с два ъпдейта минах през 8 и 8.1, но за 10-ка нямам и мисля, че няма и да имам.

Това с рам-та не е посочено в официалния сайт на Microsoft лично съм проверил. Lumia 520 попада под моделите ,които ще ползват windows 10. Това все пак е най-продавания телефон на Microsoft за сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

Това с рам-та не е посочено в официалния сайт на Microsoft лично съм проверил. Lumia 520 попада под моделите ,които ще ползват windows 10. Това все пак е най-продавания телефон на Microsoft за сега. 

Все пак, четох статия в която се споменава, че ъпдейт до 10-ка ще имат апарати с минимум 1гб рам. За това и написах, да провери точно за да не го подведа или автора да не остане разочарован.

ето и малко по точно инфо.

Will Windows 10 update be available for my Lumia phone?

We're working to make Windows 10 available to eligible Lumia smartphones running Windows Phone 8.1 as an upgrade. If your Lumia is eligible for the upgrade, we'll let you know when it's ready. 8 GB of internal memory required. Like any upgrade to a new operating system, not every phone will support all possible Windows 10 features. Certain features and experiences will require more advanced future hardware. Read more about Windows 10.

Only phones running Lumia Denim (OS version 8.10.14219.341, or higher) can take advantage of the upgrade to Windows 10. By keeping your phone software updated you can get fresh new features and improvements, and resolve many issues. You can check your current software release from Settings > extras+info, and the current OS version from Settings > about > more information. Read more about Lumia Denim Update.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не 520 има със сигурност ъпдейт. Ами не знам, най вероятно ще е 520 щом няма така голяма разлика във процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikolela написа:

Все пак, четох статия в която се споменава, че ъпдейт до 10-ка ще имат апарати с минимум 1гб рам. За това и написах, да провери точно за да не го подведа или автора да не остане разочарован.

В официалния сайт на Microsoft щяха да го споменат. Има възможност за качване на Windows 10 на Lumia 520 и телефонът функционира нормално с него. Не виждам причина да не бъде наличен за 520. 

Ето как телефонът работи с 10-ка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Явно ще има ъпдейт до 10-ка. Току що си проверих моята лумия 520 и софтуера е същия като в изискването.

Only phones running Lumia Denim (OS version 8.10.14219.341, or higher)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси колеги, утре ще взема крайно решение и като го взема ще споделя мнение. Каквото взема и в двата случая ще е добро откъм цена-предлагане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех лумия 520, първоначалното ми впечатление е много добро. Интересува ме дали ако ъпгрейдна до 10 и не ми хареса ще имам опция за даунгрейд?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, amd World написа:

Взех лумия 520, първоначалното ми впечатление е много добро. Интересува ме дали ако ъпгрейдна до 10 и не ми хареса ще имам опция за даунгрейд?

Не бързай да поставяш Windows 10 с инсайдър ,защото няма да работи добре и има бъгове. Скоро ще излезе довършената версия за този телефон ,и ще може да се обнови от "актуализации". Разбира се че може да се върне до 8.1 ,но мой приятел направи подобна актуализация на Lumia 535 с инсайдър ,и след множеството бъгове върна на 8.1 ,обаче телефона започна да се бъгва не знам по какви причини. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.