Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте взех си кола наскоро но дойте време да и сменям маслото.Може ли ми да препоръчате някакво добро масло за турбо дизелов двигател 1.9 комън рейл . Да не е евтино но и да не е прекалено скъпо ако може.Благодаря ви много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи марка и модел на автомобила. В спецификацията му трябва да пише препоръчително кои масла да се използват. Може да попиташ и в сервиз или магазин в България за дадения модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Кажи марка и модел на автомобила. В спецификацията му трябва да пише препоръчително кои масла да се използват. Може да попиташ и в сервиз или магазин в България за дадения модел.

Fiat Stilo 1.9 JTD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Selenia WR 5W40. Castrol 5w40.Mobil 1 0W40(препоръчват го зимата,но става целогодишно).От фиат препоръчват селенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, XxeoN написа:

Selenia WR 5W40. Castrol 5w40.Mobil 1 0W40(препоръчват го зимата,но става целогодишно).От фиат препоръчват селенията.

Извинявам се ако ще прозвучи малко глупаво , но съм собственик на кола и шофьор от скоро.Но колко литра горе доло побира такъв двигател 1.9?

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи на колко години е колата, състоянието на колата- харчи ли масло, течове има ли? Ако ги има тези проблеми, по- добре полусинтетика 10 W40.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, lupis написа:

Много зависи на колко години е колата, състоянието на колата- харчи ли масло, течове има ли? Ако ги има тези проблеми, по- добре полусинтетика 10 W40.

2005 година е колата,мотора е в доста добро състояние на около 180 000 километра ,масло не съм забелязал да харчи , течове няма минала е доста проверки.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XxeoN написа:

5W? Това пък защо?

Такова масло използвам само през зимата и то защото тук в Монреал има 4-10 седмици, когато средните(!!!) сутрешни температури са -20, На свети Валентин сутринта термометърът показа -32 (-40 с вятъра).Това е доста тънко масло с много добавки, които му пречат да се разреди допълнително при покачване на температурата. Tова масло след загряване е с по-калпав вискозитет от например 10W-XX  от същата марка. Добавките заради ниските температури просто го разреждат. За лятото сипвам 10W30.

Същото е и да си вземеш W50 за кола с прилично охлаждане, кято не влиза в режим претоварване - тежки баири, юркане, претоварване....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в сервиз на фиат или в сервиз, където разбират или имаш познат да ти смени маслото и да ти каже какво точно трябва да направиш. Не знам защо се пускат подобни теми. Искаш да имаш кола или искаш да експериментираш с нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Отиди в сервиз на фиат или в сервиз, където разбират или имаш познат да ти смени маслото и да ти каже какво точно трябва да направиш. Не знам защо се пускат подобни теми. Искаш да имаш кола или искаш да експериментираш с нея?

Ясно е че ще ида в сервиз , просто искам да се допитам до мненията на хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, stoian32 написа:

Fiat Stilo 1.9 JTD

Каквото и да му налееш, пак ще протече от...радиото! Карай поне с по евтино , да не се набутваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, stoian32 написа:

Ясно е че ще ида в сервиз , просто искам да се допитам до мненията на хората.

От сервиза/магазина ще ти препоръчат това, което се продава през най-добра печалба. При това ще се обосноват с компетентни аргументи, пропускайки неудобните подробности.

Най-обективни истини и трикове че научиш из независими блогъри, форуми и коментари, но трябва да отсееш глупостите. Никакво доверие на реклами, продавачи и лъскави статии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, * СТЕФАН * написа:

Каквото и да му налееш, пак ще протече от...радиото! Карай поне с по евтино , да не се набутваш.

Пак ли фиат хейтър :emoji_smiley-01::emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за  тъпи теми? Имаш си книжка на колата, там пише каква спецификация и колко. Добре е да се продължи със същото, с което е карано, или поне същия тип (минерално, полусинтетика или синтетика). Обикновено има лепенка какво е наляно и на колко километра да се смени. Ако двигателят е "поиздухан" , може и малко по-гъсто.

Всичко това ще ти го кажат в съответнияв сервио, където ще го сменят, също и филтъра и ще приберат старото масло за рециклиране. Да не си мислиш че ще го изхвърлиш в канала или на поляната?

Между другото гледам че при смяна трябва да се нулира сервизния интервал в компютъра. Така че в сервиз.

Разрови се http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=91468   Има и други теми.

Канадците да не се обабдат като на барабан палките. За амвериканския пазар има други модели автомобили, а и климатичните условия са доста по-различни. Определено тук няма такива студове, особено в Италия.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Канадците да не се обабдат като на барабан палките. За амвериканския пазар има други модели автомобили, а и климатичните условия са доста по-различни. Определено тук няма такива студове, особено в Италия.

Е анджък де!

5W40 е направено да смазва качествено при студен старт от -30С°  за сметка на оптималните температури. Аз за това се "обаждам", защото това масло е за тукашната зима, за Норвегия, Ленинград...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zemonti написа:

Е анджък де!

5W40 е направено да смазва качествено при студен старт от -30С°  за сметка на оптималните температури. Аз за това се "обаждам", защото това масло е за тукашната зима, за Норвегия, Ленинград...

Ленинград беше при болшвевиките!

За този Фиат по балканските ширини след глобалните климатични изменения най ще му пасне нещо 20W40 или 20W50 като вискозитет. Иначе всеки производител препоръчва с какви масла да се кара според добавките (присадки) в тях от които се нуждае конкретния мотор. Обикновено много масла на водещи марки препокриват препоръчаните от производителя масла от към добавки, даже и имат в повече.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, BMW Маниак написа:

Ленинград беше при болшвевиките!

Моя грешка. Извинявам се.

Ходил съм там преди смяната на името и така се е запечатал в съзнанието ми. Да не говорим, че е известен с обсадата си под старото име.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маслото за теб или за колата ти е? Препоръчвам Тотал Кварц 9000

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5W ,10W,50W,е вискозитета на маслото- слага се рядко масло заради турбото.А следващата цифра-30,40,50......тя показва при какви температури маслото успява да запази вискозитета си.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от PetroBG
      Кое е по-добро ??
      Xbox 0ne -https://www.emag.bg/konzola-microsoft-xbox-one-slim-500-gb-white-zq9-00010/pd/D01LQ7BBM/
        или
      Asus X541NC- https://www.emag.bg/laptop-asus-x541nc-dm121-s-intel-pentium-n4200-1-10-ghz-up-to-2-50-ghz-2-mb-cache-4-jadren-8192mb-ddr3l-120gb-ssd-15-6-1920x1080-matov-nvidia-geforce-810m-2gb-ddr3l-linux-black-x541nc-dm121-120ssd-hdd/pd/D7TC0NBBM/
    • от 8bit
      Здравейте, накратко аз съм студент и пътувам доста (летя), до сега винаги съм ползвал тапи, за жалост евтини. Казаха ми, че на apple били доста добри, взех си ги но за жалост не са моят размер и пластмасата кара ушите ми да болят повече от търпимото (прекалено големи). Средно нося слушалки за не по-малко от 3 часа, понякога стигайки се до 6+. Може ли да ми препоръчате слушалки или тапи (не съм сигурен дали със слушалки ще ми е удобно да пътувам или евентуално да не ги прецакам без да искам въпреки, че си пазя техниката доста) до едно 100 лева (максимум 25 отгоре), като просто искам да са удобни за продължителна употреба (досега единствените, които са ми били неудобни са тези на apple, предполагам всички други са ми наред) и да имат бас (обичам си го, не мога без него) и качество на звука до колкото позволява този ценови клас. 
    • от stoian32
      Здравейте,искам да ми препоръчате някакъв смартфон,с дисплей по голям от 5 инча тъй като е за малко недовиждащ човек.И да е с андроид.Благодаря ви много.
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Бих искал да ми препоръчате някоя хубава програма за почистване на боклуци/временни файлове като хронология от браузерите и тем подобни които запълват хард пространството и забавят работата на харддиска и самата система пробвал съм доста програми като : Advanced SystemCare ... Ccleaner ... от скоро използвам една Glary Utilities 5 ... всички работят г/д на един принцип.Пишете като коментар някоя хубава програма която използвате или сте използвали преди Мерси предварително 
    • от xXx*Triple*xXx
      Здравейте и добър вечер От скоро мишката ми взе нещо да се преебава докато играя cs 1.6 както си играя нали местя я наляво надясно и в някой момент и скимне да забие и така няколко секунди и след известно време пак така.Пробвах да сменя на друг вход щот в началото мислех,че слота нещо си прай тъшак (мишката е с usb) и така на друг слот пак същата работа Потърсих из OLX някой мишка на средна цена която мога да си позволя намерих една за 17 лева струва ми се доста по добра от сегашната ми ето я и нея: http://olx.bg/ad/geymarska-mishka3200dpi-led-optical-7-promotsyya-ID4RJEm.html#a418265e97 А сегашната ми мишка е най обикновенна за 5-6 лева до колкото помня и е с 800dpi ето това представлява: http://eltawilit.com/wp-content/uploads/2014/12/OP-620D-Top.jpg И така искам някой да ми даде съвет дали към това което съм се насочил (новата мишка за 17 лева) си струва цената а и дали е качествена предполагам,че ще има поне 10% тук в форума някой потребители които са с такава или са използвали преди такава като тази от OLX която съм се насочил или са изпозлвали няква подобна с 3200dpi Ако имате допълнителни въпроси по темата свързани нещо с каква OC си или нещо подобно да пише коментар като влеза по късно ще ви отговоря Мерси Предварително на отзовалите се  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.