Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, за някой въпросът ми може да се стори глупав, за други не, но бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса. - А именно какво мислите за Linux дистро-то Elementary OS? Хвърлил съм му око, но искам преди това да се консултирам с вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе още едно подобно (с МАТЕ обаче, по-му имам доверие, то и другите варианти са пак такъв стил ), но пък доста претрупано (или пък нямащо почти нищо според друг) - тук и тук .

@SouthWinD какво хареса в Елементарито - изгледа или лекотата, или и двете? И на каква машина ще го ползваш - ако е за стара/слаба - недей, (въпреки че "почерненото" за всеки не е еднакво понятие).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях с нея и не ми е много добро мнението. Графичната среда Pantheon е доста ограничена откъм къстъмизация. Икони на работния плот не можеш да правиш. Отделно повечето app както и ядрото са остарели и не вършат работа. Ако е само за интернет и филми може да ти послужи ама аз не я препоръчвам. Апък тия от Elementary team са палячовци. Много бавно правят нови версии и имат бъгове.

По-добре слагай един Mint и си свиркай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега съм си на Mint, но исках нещо по-различно. Arch Linux много ми харесва, но явно не съм дорасъл все още да успея да я инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, サムライオートバイ написа:

Znae6 li kak da dobavq Bg ezik na Linux Mint?

https://www.kaldata.com/forums/topic/204004-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B8-%D0%B2-lubuntu-debian-%D1%81-lxde/

Настройване на клавиатурната подредба в каквато и да е Debian базирана дистрибуция с какъвто и да е декстоп.

Другият вариант е от настройките на графичната среда, която не знам, каква е.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по лесно преинсталирах Линукса, обаче не мога да вляза от половин час във уиндоса, да  видя дали няма нещо важно което съм забравил там. Мисля че накрая ще форматирам и ще сложа един Стийм Ос. Но паролите ми за няколко от пощите са ми във уиндоса и сега нямам достъп до тях и ще стане мазово пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, サムライオートバイ написа:

За по лесно преинсталирах Линукса, обаче не мога да вляза от половин час във уиндоса, да  видя дали няма нещо важно което съм забравил там. Мисля че накрая ще форматирам и ще сложа един Стийм Ос. Но паролите ми за няколко от пощите са ми във уиндоса и сега нямам достъп до тях и ще стане мазово пак.

Според мен, доста радикално е да преинсталираш операционната система, за да зададеш клавиатурна подредба, но, ти си знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли идея как мога да вляза в уиндос? Все още не съм пускал пълен формат на диска. И уиндоса беше се оправил за момент с една допълнителна форматирана флашка отстрани. Бях я форматирал във fat система 64 кбайта, най долната опция бях сложил и след това стана номера и с линукса да пробвам и аз най-накрая, обаче инсталирам програми в Mint и не знам къде се инсталират тези програми. Нямат иконки или преки пътища към тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако GRUB е инсталиран върху MBR и не си засегнал дела с Windows, Ще ти излиза опция за избор на ОС при стартиране.

Ако няма такава - трябва да възстановиш GRUB. Не съм го правил отдавна. Преди се правеше в Live CD режим.

Виж това ръководство http://ubuntuhandbook.org/index.php/2014/04/install-grub-customizer-ubuntu-1404/

Ако си с LM 17, тя е базирана на Ubuntu 14.04 и няма да има проблеми с PPA. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай (ако можеш) ntfs-config. И после я стартирай.

преди 18 минути, サムライオートバイ написа:

обаче инсталирам програми в Mint и не знам къде се инсталират тези програми. Нямат иконки или преки пътища към тях.

Понякога се налага да излезеш и влезеш пак, за да се появят, или пък да рестартираш. Обикновенно се получава, когато ОС идва нанагорно на храдуера.

Ако отидеш до /usr/share/applications/ може и да имат икони, е там ако ги няма - поне ще са със символи за липсващи икони.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно изглежда, но тя излезе ли първата официална версия на Elementary? Аз лично чакам първата стабилна версия и ще си я кача на десктопа, вероятно. Това за десктоп иконите не го помня. Пробвах я тази есен за около две седмици. Понатежаваше ми и честно се държеше като бета. Не знам как е сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се занимавате с тъпотии ,като Pantheon може да бъде добавен като графична среда във Ubuntu ,верно ,че има няколко гимнастики ама не са сложни .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Misля че GRUB беше. Ей сега ще рестартирам, дано не се преинсталира пак и ще ти кажа.

Целия проблем е бил от флашката, щото аз дадох за първо устройство USB порта с надеждата да се инсталира нещо този път и не знам как но по подразбиране всеки път инсталираше системата на ново. Unet съм ползвал последно успешно.

Донякъде съм си оправил проблемите с лаптопа за днес. Утре ще мисля как да го дооправя. Няма да гледам филми 2-3 дена и ще е като нов пак. Не ми се занимава повече с това и без това ми свършиха usb Портовете а от 5 месеца имам SSD 120 ГБ което не съм инсталирал. Отивам да покарам малко докато измисля нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, толкова ли трудно беше да си пуснеш своя собствена тема...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.05.2016 г. at 23:01, SouthWinD написа:

Здравейте съфорумци, за някой въпросът ми може да се стори глупав, за други не, но бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса. - А именно какво мислите за Linux дистро-то Elementary OS? Хвърлил съм му око, но искам преди това да се консултирам с вас.

Шарения, която я правят няколко ентусиасти, пръснати по континентите. Четох интервю с един руснак от екипа, било голяма работа да се съберат онлайн целия екип. Задачите траели с месеци, защото нямали координация. Такива работи ... Мене ме подразни невъзможността да имаш икони на работния плот. Толкова за Pantheon. Защо не пробваш MX Linux?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.05.2016 г. в 17:46, Иво Димов написа:

Що се занимавате с тъпотии ,като Pantheon може да бъде добавен като графична среда във Ubuntu ,верно ,че има няколко гимнастики ама не са сложни .

И всичко се омазва, силно не препоръчвам.

А колкото до иконите на декстопа се сваляше някъв Tweag или подобно и чрез него се "разрешаваха".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам финала 0.4 базиран на ubuntu 16.04 LTS и съм много доволен,нямам никакви проблеми.Междо другото това се оказа единственото дистро с което нямам проблеми с шрифта (на HD ДИСПЛЕЙ).С почти всички останали под дефалт шрифта на браузърите е адски ситен,както и на системата.Какво ли не пробрах - компиз,момпиз....без ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се чудя как без компиз може да го направиш bold.

А иначе в браузъра - кънтръл+- правят чудеса и без Елементарито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

А иначе в браузъра - кънтръл+- правят чудеса и без Елементарито.

Никакви чудеса не правят.Вярваш ли си че е удачно всеки път ръчно да се увеличава шрифта.Да, има добавки които са полезни,но увеличавайки така шрифта до нормалният размер самата страница става манджа с грозде - заглавието пад на два,три реда,картинки се местят и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.