Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! 

Търсих доста и открих този форум и бих искал да ви попитам дали компютърът, който съм сглобил е окей.

Ще се ползва основно за джиткане на игри (всякакви, както нови, така и стари) на високи настройки и резолюция.

Бюджетът ми е 2100 лева, в които включвам и доставката.

От стар компютър имам хард диск 1 TB + двд записвачка и захранване 450 вата.

Аз съм си избрал това, кажете вашето мнение

http://nikem-bg.net/cart/54298p1r54865p1r2245p1r56696p1r55513p1r55605p1r54128p1rp0rf.html 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е ако не ти пука за парите. Има модели на GTX970 с 150 лв. по-евтини и с 2 години повече гаранция - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-2x-dvi-hdmi-displayport-zt-90101-10p  

Тая карта вече се води остаряла та ако няма да чакаш 1070 не се набутвай и вземи най-евтиния модел с голямата гаранция та хем да ти е лесно да го продадеш хем да не си на голяма загуба.

Напълно достатъчно захранване за която и да било Nvidia за 60 лв. по-малко (ако мислиш че по-високото КПД ще ти спести много пари грешиш) - http://www.vario.bg/xfx-xt500-500w-p1-500b-xtfr

пс. Ако ще даваш повече пари кутията например е добър избор понеже все пак е вечна та си е инвестиция не че е проблем и по-евтина да се вземе.

Също така може да бутнеш 26 лв. за SSD с малко по-голям обем и с 2 години повече гаранция - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_33&product_id=12858&sort=p.price&order=ASC

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Добре е ако не ти пука за парите. Има модели на GTX970 с 150 лв. по-евтини и с 2 години повече гаранция - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-2x-dvi-hdmi-displayport-zt-90101-10p  

Напълно достатъчно захранване за която и да било Nvidia за 60 лв. по-малко (ако мислиш че по-високото КПД ще ти спести много пари грешиш) - http://www.vario.bg/xfx-xt500-500w-p1-500b-xtfr

Ами ако няма голяма разлика между двете gtx 970 видео карти, може и да си купя тази от варио, а за захранването

просто избрах това, защото имам парите в момента, а и за бъдещи ъпгрейди не е ли по-добре, ако наистина няма смисъл, може и по-евтиното 

да се вземе.Благодаря за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под бъдещ ъпгрейд имаш предвид втора 970 да захранването е идеално за целта но дъното не е.

За една карта обаче независимо коя точно Nvidia 500W модел които ти предлагам е над необходимото.

пс. 450W също е достатъчно та ако старото не е някъв китаец или много дърто въобще не ти трябва да купуваш ново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Ако под бъдещ ъпгрейд имаш предвид втора 970 да захранването е идеално за целта но дъното не е.

За една карта обаче независимо коя точно Nvidia 500W модел които ти предлагам е над необходимото.

пс. 450W също е достатъчно та ако старото не е някъв китаец или много дърто въобще не ти трябва да купуваш ново.

От 2012 го ползвам сигурно няма да стане 

http://www.coolermaster.com/powersupply/gx-series/gx-450w/

Под бъдещ ъпгрейд имах предвид смяна на процесора с ново поколение и ново видео 

но разбира се след година две 

иначе ако си взема от варио картата както и май ще стане какво дъно да сложа с оставащите 311 лева 

които се спестяват от видеото и махането на асрок дъното ?

Колкото до ssd-to и с 480 съм си окей, иначе възможно ли е да ми препоръчате захранване от 

същата фирма или това го има само във варио 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на захранването. Няма смисъл да го сменяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност захранването става а процесора не те бърка по-никакъв начин. Принципно при новите поколения се гони по-ниско TDP.

В Никем го имаше но явно е изчерпано. Но както казах и старото ти върши работа.

Дъното ти е екстра ако държиш на 4 слота за рам иначе и по-евтино не е никакъв проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Roujin Z написа:

Всъщност захранването става а процесора не те бърка по-никакъв начин. Принципно при новите поколения се гони по-ниско TDP.

В Никем го имаше но явно е изчерпано. Но както казах и старото ти върши работа.

Дъното ти е екстра ако държиш на 4 слота за рам иначе и по-евтино не е никакъв проблем.

Добре, ще помисля относно и захранването, а за дъното, нека си стои така, ако реша

да си взема някоя друга плочка рам.А за този процесор стоковият охладител ще го опази ли при натоварване?

преди 23 минути, ncl написа:

Нищо му няма на захранването. Няма смисъл да го сменяш.

окей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го опази все пак няма да има клок. Само че под товар става адски шумен и въпреки добрата кутия ако държиш на тишината го смени. 

Нещо нормално разбирай евтино - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-GAMMAXX-300-PWM-1151-775-1366-AMD/description.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да взимаш i5 6600 за 480 лв като i5 6600K e за 20 отгоре. Или 6500 за 415 лв + дъното, което си избрал, или направо 6600K, като разликата от 65 лв вкарай за клокерско дъно - например http://nikem-bg.net/computer-components/GB-Z170-HD3-LGA1151/picture.html

Инвестицията многократно ще ти се възвърне, а и ще си държи цената дълго време...

Редактирано от cool_cool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2016 г. at 14:44, cool_cool написа:

И какъв е смисъла да взимаш i5 6600 за 480 лв като i5 6600K e за 20 отгоре. Или 6500 за 415 лв + дъното, което си избрал, или направо 6600K, като разликата от 65 лв вкарай за клокерско дъно - например http://nikem-bg.net/computer-components/GB-Z170-HD3-LGA1151/picture.html

Инвестицията многократно ще ти се възвърне, а и ще си държи цената дълго време...

Ами смисълът е такъв, че няма да клоквам, а и ако взема тоя, който е с 20 лева отгоре, ще 

трябва да си купувам и добър, и качествен охладител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Ако ще взимаш нормален охладител като тоя дето ти препоръчах нищо не пречи да го сложиш и на отключения.

Тоест не е нужно тройно по-скъп охладител както и дъно с Z170 чипсет тъй като няма да има клок. Естествено разликата от 20 лв. си остава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами засега се спирам последно на това http://nikem-bg.net/cart/54128p1r2245p1r54947p1r52202p2r52298p1r55513p1r54144p1r45247p1rf.html, вероятно ще поръчам частите след седмица,

като ми преведат заплатата, сложил съм по-скъпото захранване за всеки случай, gtx 970 от никем, кутията мисля, че е най-добрата в този ценови 

клас и е идеална и за бъдещи ъпгрейди, дъното е малко евтино, но няма да клоквам надявам се да е окей, рамта предишната, която бях избрал се

е изчерпала и я смених с 2 плочки на А-DATA.Както казахте, смених процесора с i5-6600k и избрах малко по-скъп охладител да не съжалявам после.

Но все пак още си мисля, че разликата между i5-6600 K и i5-6600 non K не е толкова голяма при gaming.

Прочетох, че никем предлагат безплатно сглобяване и мисля да се възползвам, но ако някой има опит да и не сглобяват качествено кажете.

Ако има нещо за промяна кажете и ако може сглобете и вие до 2050-60 лева нещо да видя и вашето мнение по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никаква разлика между i5 6600  и i5 6600K  ако не се клоква. Между i7 6700 и 6700K  има достатъчно разлика, дори да не се клоква, но при i5  не е така. И двата процесора работят на 3.6 GHz  при игри. А ако все пак решиш да клокваш с някакво друго дъно, то тоя охладител изобщо не е подходящ. Аз бих взел CM Hyper 612 V2. Много е тих при всякакви обстоятелства, освен това ако се наложи клок, ще свърши по-добра работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2016 г. at 23:39, Кико написа:

Няма абсолютно никаква разлика между i5 6600  и i5 6600K  ако не се клоква. Между i7 6700 и 6700K  има достатъчно разлика, дори да не се клоква, но при i5  не е така. И двата процесора работят на 3.6 GHz  при игри. А ако все пак решиш да клокваш с някакво друго дъно, то тоя охладител изобщо не е подходящ. Аз бих взел CM Hyper 612 V2. Много е тих при всякакви обстоятелства, освен това ако се наложи клок, ще свърши по-добра работа. 

Ами аз затова по принцип се чудя дали просто да не остана с NON K i5-6600, мен нито ми е клокърско дъното, нито аз мога да клоквам.

Не намирам причина за гейминг да си вземам i5-6600k, защото както ти казваш, а и гледах някои ревюта няма почти никаква разлика при гейминг.

За сметка на това си вземам 480 + 240 GB ssd-ta + 1 TB си имам старо HDD.

Засега остава това КОЛИЧКА само ме съмнява дали тази рам памет на 2400 е добре, защото четох че само z170 дъната могат да подкарват

на по-високата честота.Според теб струва ли си или трябва нещо да се промени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай най-евтината A-DATA. Ако се наложи, тя също се клоква...при мен е на 2700MHz. След като няма да клокваш, не е необходимо да се напъваш за компоненти, подходящи и за клок.  И Защо в количката има две SSD?  Нещо не схващам замисъла.  И както написаха горе, съвсем лесно може да се подсигуриш и за клок. Никой не се е родил научен, а един път клокне ли се процесора, няма смисъл да се променя нещо след това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При зглобка за 2000лв+ да сложиш най-евтината RAM ми се струва малко несериозно.Избери нещо по качествено и по бързо , дори и с по-малък обем памет , винаги можеш да добавиш в последствие.Аз бих избрал и по-добро дъно .H110  е най-орязания chipset който подържа Skyelike , единственото хубаво нещо на това дъно е как изглежда.Няма и никакъв смисал от 2 SSD-та , по добре махни едното за сметка на по качествени дъно и RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Кико написа:

Вземай най-евтината A-DATA. Ако се наложи, тя също се клоква...при мен е на 2700MHz. След като няма да клокваш, не е необходимо да се напъваш за компоненти, подходящи и за клок.  И Защо в количката има две SSD?  Нещо не схващам замисъла.  И както написаха горе, съвсем лесно може да се подсигуриш и за клок. Никой не се е родил научен, а един път клокне ли се процесора, няма смисъл да се променя нещо след това. 

Добре, промених нещата малко, избрах по-евтина кутия, само едно 240 GB ssd, за сметка на тях клокърско дъно + i5-6600k +охладителя, който ми препоръча няколко поста 

по-нагоре за рамта избрах 2X8G DDR4 2800 XPG Z1 ADATA

http://nikem-bg.net/cart/53058p1r2224p1r55692p1r54144p1r52597p1r52298p1r55514p1r2245p1rf.htm

Само ме съмнява захранването дали да не си остана с моето gx-450 w на cooler master или да взема 

ТОВА , или да си остана с най-доброто в тоя клас и цена КЛИК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FD интеграта от 550w и 45A модулно захранване ти е предостатъчно за целта! Производителите на видео карти по техен закон, винаги изискват 2,3 пъти повече ватово захранване от нужното. Понеже не могат да знаят какво захранване ще си вземе 1 потребител. Тъка се презастраховат за да няма недоволни клиенти. Тъка че взимай интеграта аз съм с нея от половин година и си е много добро поне за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, goodly написа:

FD интеграта от 550w и 45A модулно захранване ти е предостатъчно за целта! Производителите на видео карти по техен закон, винаги изискват 2,3 пъти повече ватово захранване от нужното. Понеже не могат да знаят какво захранване ще си вземе 1 потребител. Тъка се презастраховат за да няма недоволни клиенти. Тъка че взимай интеграта аз съм с нея от половин година и си е много добро поне за мен.

Аха, ами иначе кутията добра ли е и дали ще имам проблеми с температури и прочие и този модел на 

gtx 970 ще се събере в нея предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има проблем, кутията побира до 38 сантиметрова видео карта, а асуса в случая е 28см. което я прави една от най късите стандартни размери. При AMD има по голям процент на дълги карти но и те се побират в кутията. Тъка че не се притеснявай за това всичко е изчислено в този случай!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jorkatawe написа:

Аха, ами иначе кутията добра ли е и дали ще имам проблеми с температури и прочие и този модел на 

gtx 970 ще се събере в нея предполагам.

Ако ти се трошат пари си вземи 1000 вата захранване с платинен сертификат. Казаха ти, че твоето е достатъчно добро. РАМ-та взимай най-евтината, какво го слушаш някакъв, който за първи път пише във форума. Ако може да ми каже как измерва качеството на РАМ-та ще е супер. За бързината пък... Хората бутат конфигурациите си в кутии за 50 лв. и явно оцеляват, така че си ок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, B0booo написа:

При зглобка за 2000лв+ да сложиш най-евтината RAM ми се струва малко несериозно.Избери нещо по качествено и по бързо , дори и с по-малък обем памет , винаги можеш да добавиш в последствие.Аз бих избрал и по-добро дъно .H110  е най-орязания chipset който подържа Skyelike , единственото хубаво нещо на това дъно е как изглежда.Няма и никакъв смисал от 2 SSD-та , по добре махни едното за сметка на по качествени дъно и RAM.

Е моята сглобка е за 4000 лева и пак съм с най-евтината A-DATA. Клоква се на 2700 MHz при CL15, а човека се бе насочил към неклокърско дъно. Може да ти се струват малко тия 2700 MHz,  но точно при тях и в двуканален режим на RAM  паметта при клокнат i7 6700K, ограничението от процесора е доста  над 60  fps, което е достатъчно за най-заплетената игра - Project cars. При останалите игри влиянието на RAM  паметта е малко и по-точно влиянието на честотата на RAM  паметта. Единствено едноканалния режим спъва повече процесора. 

Между другото, това е третата ми покупка на A-DATA. Минах през DDR2, DDR3 и сега DDR4.  Единствено DDR2  бе по-калпава и не се клокваше достатъчно. DDR3  се клокваше до 1700 MHz  при CL9, което за неклокърско дъно си бе максимума, но не и за паметта. За DDR4  казах - 2700 MHz  при CL15  и почти без увеличение на напрежението. От там нагоре трябва повишение на напрежението ( над 1.25 волта), което води и до загряване на паметта. Ефектът в същото време от клока е малък и не си заслужава да се мъчи паметта, дори да имаше добро охлаждане. 

Би ли ми казал, какво ще прави тая хубава RAM  с гребенчета на дъно H110? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да троши пари за платинен след като и бронза са чудесни и вършат много добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, goodly написа:

Няма нужда да троши пари за платинен след като и бронза са чудесни и вършат много добра работа.

Ами добре е захранването да е незабележимо през целия си живот. Почне ли и то да напомня за себе си, не е добре. За такава карта си трябва поне 550 вата златен или айде сребърен сертификат. Най-малкото тия захранвания  са по принцип изработени по-качествено, по-тихи при по-голямо натоварване и не само.  Ако трябва да не правя компромис с нещо при сглобка, то това е точно захранването, че може доста скоро след това да почнат проблемите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте ! Нужна ми е помощта Ви за избор на нов лаптоп и реших да се посъветвам с Вас за конфигурации . Разполагам с бюджет около 1100 лева които мога да дам за лаптоп. Искам да ми предложите някакъв, който да издържа на тежки програми за програмиране и да издържа игри като CS:GO примерно. Благодаря предварително !
    • от Mario Smilkov
      Здравейте. Бях скъсан на кормуване при една "сложна" (поне за мен като млад шофьор ситуация.)  
      Общо взето, при ляв завой на светофар - навлизам в кръстовището ( и между другото по време на курса съм минавал оттам поне 50 пъти, без да преувеличавам) 
      обаче е понеделник сутринта... Тежък, интензивен трафик. Трябва да изчакам насрещнодвижещите се. На долуспоменатото кръстовище винаги има много движение и абсолютно винаги, тези от насрещното движение минават на жълто и на червено. Ситуацията ми е следната - какво е правилното действие, когато трафикът е голям и е невъзможно да направиш левия завой, тъй като колите минават покрай теб на по 30 см. дистанция една от друга и ти просто не можеш да се набуташ за наляво?
         Аз съм първа кола и спирам и чакам на зелено - ще ме скъсат.   Изнасям се малко, както е по правило и както съм го правил преди, след което изчавкам насрещнодвижещите се (включително и тези които минават на червено) и завивам наляво.Аз реално така направих, но маневрата беше невъзможна и останах леко в кръстовището, заради което ме скъсаха и тук реално се изнервям, защото съм виждал точно на това място, и то много пъти, да има други "заседнали шофьори" като мен.    Отнемам предимство и минавам като типичния селянин тарикат - задължително ме късат. Каква е правилната постъпка в тази ситуация? Кръстовището за което говоря е София, ул. Дойран и бул. Гоце Делчев. Маневрата е от Дойран, наляво към Гоце Делчев (посока бул. България)
      Ето и google maps street view за референиция.

И П.С.: Какви съвети бихте дали вие - по-опитните шофьори за вземане на изпита. Или по-точно за успокояване. Аз съм убеден, че карам добре и съм напълно сигурен в това, че знам правилата, но... притеснението и нервите за мен са по-голямата пречка.

Благодаря! И моля не ме хранете много - все пак и вие сте били млади, неопитни шофьори  
    • от b3s7ch0
      Здравейте,
      съвсем скоро, в порядъка на няколко дни, ми предстои да започна сериозно да се оглеждам за първата си кола, тъй като в понеделник ще се сдобия с книжка и ми се иска да няма голям период от получаването на книжката до подкарването на автомобила.
      Най-синтезирано разполагам с 5000-5500 лева и съм се насочил главно към Audi/VW/Volvo и по-конкретно A3/A4 от Audi, Bora/Passat от VW и S60/S80 от Volvo. Разбира се с приоритет търся кола от собственик, за да не ми се налага да се занимавам с автокъщи, но обявите от частни лица са все по-малко, а автомобилите, които предлагат, все по-често са в по-лошо състояние от тези в автокъщите.
      След първият неуспешен оглед, на една A4-ка, която на снимките изглеждаше чудесно, а реално беше ръждясала цялата, започвам да се замислям за една разходка до Дупница, за да мога поне да имам по-голям избор за разглеждане, тъй като явно с покупка от собственик или няма да стане или ще стане много трудно. Това, което ми се иска да разбера от вас е за какво да бъда внимателен при евентуална покупка от някоя от автокъщите там? Ясно е, че няма как да се разбере всичко от един оглед, но ми се иска да сведа до минимум рисковете.
    • от Bashmachkin
      В близкото бъдеще смятам да си сглобя нова конфигурация. Частите съм ги избрал, но реших да поразпитам тук, там, да получа някои и друг съвет/мнение.
       Та така компютърът ще се използва нали както всички за интернет, basic programming, филми, текстови документи и т.н., Но ще очаквам от него и да среща нуждите ми от това
       да си пусна някое от най-новите заглавия на игри като Rise of the Tomb Rider, The Division ... и да го подкарам с високо fps на прилични графики.
      По повод на частите, които ще ви изложа отдолу съм напълно отворен към всякакви разумни предложения.
      Намислил съм си да поръчам компонентите от PCR.bg Ако някой е пазарувал от тях ще се радвам да ми каже, ако хората са компетентни и може ли да се разчита на тях.
      Частите са:
      Дъно: Gigabyte GA-990X-Gaming SLI - http://pcr.bg/product/100580/gigabyte-ga-990x-gaming-sli.html
      Процесор: AMD FX-8350 - http://pcr.bg/product/11797/amd-fx-8350.html
      Видео карта: Radeon RX 470 4GB или Nvidia GTX 1060 3GB - http://pcr.bg/product/101072/gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4g.html  или http://pcr.bg/product/101057/gigabyte-geforce-gtx-1060-g1-gaming-3gd-3gb.html
      RAM: 2x4GB DDR3 1866Mhz -
      HDD: 1TB Sgt SATAIII 7.2k rpm - http://pcr.bg/product/10966/seagate-1tb-barracuda-sataiii-64mb.html
      Захранване: RAIDMAX 635W - http://pcr.bg/product/100682/raidmax-rx-635ap-635w-80-bronze.html
      Кутия: DeepCool Tesseract SW - http://pcr.bg/product/75640/deepcool-tesseract-sw-window.html
      __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
      Бюджетът ми е 1450-1500 лв. Представените компоненти се вписват в него.
      Относно кутията също приемам предложения ненадхвърлящи 100-левовата граница. Или поне не много. И също така искам да попитам за тази кутия, коята съм си избрал на DeepCool дали
      може да се поставят на страничния капак 2 вентилатора? И може ли да се сложат филтърчета там.
      Относно горепосочените видео карти. Колебая се между тях двете, като цяло клоня към Nvidia понеже е по-добрата карта. Но тези +80 лв. сякаш ме спират.
      Чудя се дали все пак да не избера RX 470? Не мисля че ще се представя по-зле от 1060-ката, в някои отношения мисля че дори мога да извадя и по-висок FPS.
      Мониторът ми е с резолюция 1680X1050 , така че в това отношение няма да има натоварване.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.