Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Когато купувах системата 120 GB за система и това-онова ми се виждаха достатъчни. Но нещата с времето се промениха и харда се оказва недостатъчен. Системата е със следните компоненти:

Дъно: Gigabyte H81M-D3H

CPU: Intel Core i5 - 4460 3.2 Ghz

Ram: 8 GB DDR 3 1600 Mhz

HDD1/системен/ : AData SSD 120 GB

HDD2: WDC WD10EZEX - 1 TB

Системата е домашна и се играе CS:GO. HDD1 е супер бърз, но вече се понапълни с допълнително инсталирани програми от които имам нужда.

Затова моля за насоки от ваша страна за закупуване на нов хард /да не е SSD/ от порядъка на 1 ТВ, който да замести системния. Попрочетох доста неща, но взех да се обърквам от мнения за модели, бързина, шум, кеш ... Хубаво би било цената да е около 120 - 140 лв. Изисквания: бърз, тих ...

Предварително благодаря за насоките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си SSD и отделно е хубаво да си имаш HDD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Вземи си SSD и отделно е хубаво да си имаш HDD. 

Емо, поразсъни се малко ...

Аз пиша, че имам SSD, ти ми предлагаш такъв...

Аз пиша, че имам HDD, ти ми предлагаш такъв ...

Аз пиша, че не искам SSD, ти ми предлагаш такъв ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, 2249 написа:

Емо, поразсъни се малко ...

Аз пиша, че имам SSD, ти ми предлагаш такъв...

Аз пиша, че имам HDD, ти ми предлагаш такъв ...

Аз пиша, че не искам SSD, ти ми предлагаш такъв ...

:no-no: да, прав си, за бисерите съм. Не, че не съм се разсънил ами много работа. Предварително се извинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, 2249 написа:

Привет.

Когато купувах системата 120 GB за система и това-онова ми се виждаха достатъчни. Но нещата с времето се промениха и харда се оказва недостатъчен. Системата е със следните компоненти:

Дъно: Gigabyte H81M-D3H

CPU: Intel Core i5 - 4460 3.2 Ghz

Ram: 8 GB DDR 3 1600 Mhz

HDD1/системен/ : AData SSD 120 GB

HDD2: WDC WD10EZEX - 1 TB

Системата е домашна и се играе CS:GO. HDD1 е супер бърз, но вече се понапълни с допълнително инсталирани програми от които имам нужда.

Затова моля за насоки от ваша страна за закупуване на нов хард /да не е SSD/ от порядъка на 1 ТВ, който да замести системния. Попрочетох доста неща, но взех да се обърквам от мнения за модели, бързина, шум, кеш ... Хубаво би било цената да е около 120 - 140 лв. Изисквания: бърз, тих ...

Предварително благодаря за насоките.

Няма такъв за Операционна система и програми.  Освен ако не си решил все пак да си запазиш ОС на ССД и част от програмите, а HDD  да ползваш допълнително. HDD  както и да го въртиш, си е супер бавен спрямо SSD. Дори варианта с SSHD  не може да се сравнява със SSD, макар че може да има някакви наченки на бързина при инсталирана на него ОС. И понеже такова животно нема - бърз HDD, то най-близко до бързината е SSHD  на Seagate. Тих, с най-добрата скорост на четене спрямо конкурентните дискове и дори спрямо себеподобните си. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал цък. Не изглежда нещо особенно, но е единственият които не се е разтракал при мен.

И определено ако го сложиш за системен ще направиш голяма грешка, по добре си остави ССД за системно и всички доп. програми ги прехвърли на харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето идеята ми е на махна системния ССД и на негово място да сложа търсения от мен ХДД, на който да инсталирам ОС. Бързината на зареждане на ОС не ми е приоритет. Предполагам, че и играта и програмите ще работят без проблем на ХДД. Но понеже не съм запознат с техническите характеристики на хардовете затова ми трябва помощ при избора. Няма проблем да е от emag. Тъкмо си харесам някой, и прочитам мнение, че е шумен. Тъкмо харесам друг, чета, че ... не знам какво си ... Пробвах с преинсталиране на програми на другия хард, но, например, Adobe Acrobat XI Pro си иска С: и само малка част разрешава да бъде на друг дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не махай SSD. Програмите и игрите съответно ще ти работят по-зле само на HDD. То всеки гледа да си сложи SSD за по-голяма бързина и стабилност, ти искаш обратното.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, 2249 написа:

Общо взето идеята ми е на махна системния ССД и на негово място да сложа търсения от мен ХДД, на който да инсталирам ОС. Бързината на зареждане на ОС не ми е приоритет. Предполагам, че и играта и програмите ще работят без проблем на ХДД. Но понеже не съм запознат с техническите характеристики на хардовете затова ми трябва помощ при избора. Няма проблем да е от emag. Тъкмо си харесам някой, и прочитам мнение, че е шумен. Тъкмо харесам друг, чета, че ... не знам какво си ... Пробвах с преинсталиране на програми на другия хард, но, например, Adobe Acrobat XI Pro си иска С: и само малка част разрешава да бъде на друг дял.

Ти май си първия човек, който иска да махне SSD и на негово място да сложи HDD. Инсталирай си ОС-та на SSD-то, а игрите и всичко друго пращай по другите хардове. Разбирам те напълно за мястото (и на мен все не ми стига), но при едно разумно разпределяне на програмите 120 гб. са си напълно достатъчни. За хард виж предложението на Кико (аз съм със същия, но 2 тб.) то е най-доброто на пазара, що се отнася до HDD.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз правя следното. Инсталирал съм OC  на 256GB SSD. Всички програми също са там, както и няколко игри. Останалите 50-60 игри съм инсталирах на SSHD на Seagate, само че 2 TB версия. При много игри мога да си позволя обикновено HDD, макар и работещо с SSD  за кеш, какъвто е тоя диск. Но за програми не си го позволявам, защото при голямо натоварване на операционната система с многото инсталирани програми и игри, HDD  просто се задъхва. А една проста програма като не може да ми се отвори за 2-3 секунди, за какво ми е тоя HDD? Затова всичко на SSD, дори и най-дребната програма. Поне за програмите има място. Игрите обаче не са ми чак такъв приоритет, затова на SSHD. Ако махнеш SSD  и инсталираш 20-30 програми с някоя друга игра на това HDD, то не след дълго, а може и веднага, ще имаш чувствително забавяне на системата. И както не ти е приоритет зареждането на ОС, така и ще се чудиш какво да правиш, докато OC  зарежда 2-3 минути. да не говорим, че тръгнеш ли да отваряш 3-4 програми наведнъж с няколко таба в браузера, компютъра умира. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашите отговори ме навеждат на една идея: през времето на работа съм инсталирал и махал доста игри и програми. Кой знае на какво ми прилича компютъра. Идва ми на ум да направя нова инсталация на ОС върху сегашното ССД с форматиране на харда и да инсталирам отново нужните игри и програми. Все ще се освободи място от старите и ненужни глупости, останали от стари инсталации на програми и игри ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продай и SSD-то и HDD-то и си купи по-голямо SSD. Например 256GB Sandisk X400 с 5 г. гаранция ти е 150 лв. 

Също така ще е с по-добри скорости от сегашният ти без значение какъв е. Ако ти трябва много място 512GB на същия е 270 лв.

Казвам много защото на мен 256GB ми е напълно достатъчен а ми е основен но ако инсталираш много игри няма да ти стигне.

Но това лесно ще го прецениш по-заетото ти място в момента.

пс. Постоянно повтарям да не се купуват HDD и 120GB SSD понеже излизат горе-долу колкото 500GB SSD или повече от колкото 250GB.

За човек които играе само CS:GO ако правилно съм разбрал не виждам за какво му е над 1TB?  

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая неделя се взех в ръце и поразчистих ССД-то. Махнах игри и програми. Към момента ситуацията ми харесва. Да, когато имам време играя само на CS:GO. Големият хард ми е за съхранение на снимки, песни ... Приемам препоръките ви и ако нещата опрат до смяна, ще взема ново ССД с повече място.

Позрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести по-големите папки на втория хард диск, и ползвай symlinks за да запазиш връзки към тях от първия хард диск. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, maxim4o написа:

Премести по-големите папки на втория хард диск, и ползвай symlinks за да запазиш връзки към тях от първия хард диск. 

Това решение е УНИКАЛНО !!!

Не съм се сещал, че може да има и такова решение. Доколкото разбирам решението сработва за папки, които не се намират в "Users". Което значи, че папки от "Program files" би трябвало да се местят без проблем. Правилно ли съм разбрал ?

Допълнение: имам инсталиран Corel Draw. Реших да пробвам. Чрез софтуера от линка на maxim4o преместих папката на програмата на D:, но не се получи. При стартиране дава грешка.

Редактирано от 2249
Допълване с информация (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, можеш да местиш папки от Program Files. Каква грешка получаваш? Сигурен ли си че symlink-a от Corel Draw в Program Files към Coral Draw в D: съществува и е коректен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, защото реших да ползвам готовия софтуер за целта. ЦЪК . След преместването на Корел и опит за старат на програмата ми поиска инсталационния диск за донагласяне. Направих връзката с искания файл, но така и не се получи. Грешката се състои в това, че дори и след зареждане от инсталационния диск програмата не тръгва и се появява съобщение за липсващ .dll. След празниците ще пробвам чрез ръчния метод ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, 2249 написа:

Не съм сигурен, защото реших да ползвам готовия софтуер за целта. ЦЪК . След преместването на Корел и опит за старат на програмата ми поиска инсталационния диск за донагласяне. Направих връзката с искания файл, но така и не се получи. Грешката се състои в това, че дори и след зареждане от инсталационния диск програмата не тръгва и се появява съобщение за липсващ .dll. След празниците ще пробвам чрез ръчния метод ...

Възможно е програмата да не си е свършила работата перфектно -- бих пробвал ръчния метод. Кой DLL липсва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за забавянето. Наложи се.

Пробвах ръчно. Резултат :

mklink%2001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

За да не отварям нова тема за избор на HDD, ще използвам тази. Имам лаптоп HP ProBook 4540s, харддиска на който претърпя механична повреда и трябва да го сменя с нов. Някакви насоки към марка/модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, HotMusicFan написа:

Здравейте!

За да не отварям нова тема за избор на HDD, ще използвам тази. Имам лаптоп HP ProBook 4540s, харддиска на който претърпя механична повреда и трябва да го сменя с нов. Някакви насоки към марка/модел?

Най-удачно е да монтираш SSD. Сподели бюджет и изискване за обем. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, XECUTIONER написа:

Съгласен съм. Аз така направих и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Спрямо размера, който ми е нужен (мин. 500 GB), не мисля, че ще намеря бюджет колкото за SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, HotMusicFan написа:

Спрямо размера, който ми е нужен (мин. 500 GB), не мисля, че ще намеря бюджет колкото за SSD.

Наистина разликата в цената не е малка. Ето няколко модела евтини SSD до изисквания капацитет + едно моделче HDD - 

KINGSTON 480GB 2.5" SSD UV400, SUV400S37/480G 
 CRUCIAL 480GB 2.5" SSD, BX200, SATA III /CT480BX200SSD1/ 
 AMD 480GB 2.5" SSD RADEON R3, TLC, SATA III /R3SL480G/ 
 HITACHI 500GB Travelstar Z5K500, 8MB, 5400 rpm 2.5" SATA III, 7mm /HTS545050A7E680/

Ти ще си прецениш най-добре, но аз лично не бих заложил на мобилен HDD. Даже съм хвърлял в кофата гаранционни с цел подмяната им с SSD.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.