Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравеите . От много време се каня да си купя ресивър и колони за него , но все отлагам. Сега пак ме е обзел мерак да се сдобия с някакво що годе  сносно озвучаване на хола. Спрял съм се на ресивър защото искам да прекарам през него лаптопа и телевизора и може и компютъра и още там каквото имам за прекарване. Харесах си този  http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=30283 незнам дали е хубав или не , приемам и други предложения . . Ще трябват и колони , реших да е стерео . Знам че ресивъра  е 5 канален , но проблем ли ще му е да си го слушам стерео , главно заради това ,че ме дразнят многото колони и кабели разхвърляни из всички ъгли на стаята , както и цената за 5 6 колони няма да мога да я преглътна. Ще се ползва за музика ,чат пат филми (за филми знам ,че е по добре да е многоканален звука ,но и стереото ще е по добре от колоните на телевизора)   Та  бих се радвал на предложения ресивър + колони на цена около 800 лв .  Повече  държа на качеството отколкото на ,,джънгъра ,, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че ресивъра  е 5 канален , но проблем ли ще му е да си го слушам стерео , главно заради това ,че ме дразнят многото колони и кабели разхвърляни из всички ъгли на стаята , както и цената за 5 6 колони няма да мога да я преглътна. “ - не му пречи да работи в стерео режим (само с 2 колони).

Ето едно предложение от мен:

Усилвател - http://avelectronics.bg/marantz/MarantzPM5005-стерео-усилвател

Колони - http://pioneer.bg/Продукти/Говорители/CS-3070/S/487

Или този усилвател - http://www.technopolis.bg/bg/Receivers/Receiver-DENON-PMA-520/p/54077

Имайте предвид ,че тия усилватели нямат вграден радиоприемник (няма да можете да си пускате радио както с ресийвър).

Разбира се изчакайте и други мнения.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nonames. написа:

Повече  държа на качеството отколкото на ,,джънгъра ,, 

По-добър звук ще има с по-добри колони и не много скъп ресивер,от колкото обратното. Ще дам няколко предложения за колоните:Pioneer CS-7070 ,Cerwin-Vega VE-12 ,CERWIN-VEGA SL-12 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет от 800лв. се насочи към 2 колони от до 650 лв. нови по възможност /за втора употреба колони си трябва специалист при покупка иначе рискуваш като не разбираш/ и усилвател стерео 2.0 втора употреба за около 150 лв. предпочитано да е от европейски производител или произведен в Япония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти па какво исклаш? Каквото пише в заглавието или в първия пост

преди 6 часа, nonames. написа:

някакво що годе  сносно озвучаване на хола.

Ако е за домашна музика, има много теми по въпроса, например

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че искаш да слушаш стерео, а посочваш 5.1 ресийвър. Няма проблем да се слуша в стерео режим, но е в пъти по-добре да си е стерео усилвател... ако няма да надграждаш системата в по-късен етап. Аз, бих ти препоръчал букшелф колони. Примерно Dali Zensor 3, или Lektor серията също. Цените са около 520 лв. и мога да ти кажа, че Zensor 3 звучат изключително добре в този ценови клас. : )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.05.2016 г. at 15:51, Tafkooo написа:

Казваш, че искаш да слушаш стерео, а посочваш 5.1 ресийвър. Няма проблем да се слуша в стерео режим, но е в пъти по-добре да си е стерео усилвател... ако няма да надграждаш системата в по-късен етап. Аз, бих ти препоръчал букшелф колони. Примерно Dali Zensor 3, или Lektor серията също. Цените са около 520 лв. и мога да ти кажа, че Zensor 3 звучат изключително добре в този ценови клас. : )

искам някак да съчетая нещата.Музиката  ми допада повече стерео а филмите многоканално.Незнам до колко е възможно това с този ресивър (между другото ресивъра ще е yamaha RX-V481)  та на първо време мисля да взема само фронтални колони (незнам какви ) за Zensor 3 и аз четох хубави отзиви , но ще трябва и стойки за тях. В  последствие ще го надградя до 5+1, и след това  не мисля да давам нито стотинка повече по така завършената системка докато не се вчупи нещо (дано да не е в близките години) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, nonames. написа:

искам някак да съчетая нещата.Музиката  ми допада повече стерео а филмите многоканално.Незнам до колко е възможно това с този ресивър (между другото ресивъра ще е yamaha RX-V481)  та на първо време мисля да взема само фронтални колони (незнам какви ) за Zensor 3 и аз четох хубави отзиви , но ще трябва и стойки за тях. В  последствие ще го надградя до 5+1, и след това  не мисля да давам нито стотинка повече по така завършената системка докато не се вчупи нещо (дано да не е в близките години) 

Не е задължително да имат стойки, но това си зависи дали имаш къде да ги поставиш на подходяшо място. Щом мислиш да надграждаш до 5.1 това ти е варианта с ресивър. Никога не казвай никога, за това, че няма да дадеш и стотикна повече. :D Казвам го от личен опит. Успех ! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.05.2016 г. at 13:50, Tafkooo написа:

Не е задължително да имат стойки, но това си зависи дали имаш къде да ги поставиш на подходяшо място. Щом мислиш да надграждаш до 5.1 това ти е варианта с ресивър. Никога не казвай никога, за това, че няма да дадеш и стотикна повече. :D Казвам го от личен опит. Успех ! 

мисля че ще са това колоните zensor 3 имам един последен въпрос. От голямо значение ли е разположението на колоните спрямо стената зад тях , защото ако взема тези колони ще ги сложа на място на което задната част на колоната ще е на около 10см от стената??  И проблем ли е ако се сложат легнали  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nonames. написа:

От голямо значение ли е разположението на колоните спрямо стената зад тях , защото ако взема тези колони ще ги сложа на място на което задната част на колоната ще е на около 10см от стената??  И проблем ли е ако се сложат легнали  

10 сантиметра отзад  е необходимо да се остави,защото басрефлекса на колоните е задно разположен.Не е проблем за звука ако са легнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nonames. написа:

мисля че ще са това колоните zensor 3 имам един последен въпрос. От голямо значение ли е разположението на колоните спрямо стената зад тях , защото ако взема тези колони ще ги сложа на място на което задната част на колоната ще е на около 10см от стената??  И проблем ли е ако се сложат легнали  

Препоръчителното разстояние на колоните от стена е 5-30 см. тоест, няма да имаш проблем на 10 см. Хубаво е да са на стабилен плот. Да няма много дървении и др. такива, които да вибрират. Всичко зависи от разположението и самата акустика на помещението. Пак казвам, за парите си тези колони са много добри, ако цениш звука, а не големия "джангър". Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези zensor 3 и легнали по гръб да ги сложиш пак същата работа. Намери си истински колонки тези не стават за фронтални колони. И разстояния до стена 5-10-30 см. не са и за колонки с 10 см. говорителчета. За фронтални колони търси нещо с 20+ см. нискочестотен, 2 или 3 лентови колонки.   

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм. добре де дайте предложение. Може би тези http://www.musicworld.bg/bg/m_3020000/i_55553/Cerwin_Vega_Home_Audio_SL_12.html      или   тези   http://www.pazaruvaj.com/tonkoloni-c3161/pioneer/cs-7070-p2488971/       или тези http://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-50f-bl-09048419    просто се хванах за zensor 3  заради многото добри отзиви който чета . Също така покрай многото теми които прочетох разбрах , че за тия хилядя ,хиляда и някои лев немога да взема нищо по различно от :  набутване , минаване , няма смисъл ,боклуци , джангър , по добре втора ръка ,  гълаъбарници ,  дрънкала , китайци и т.н , но все пак за мен тия пари са много за този тип инвестиция така че ми се ще да взема възможно най подходящото за тия стотинки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dali Zensor 3 са чудесни тонколони съотношение/цена качество.

Dali Zensor 3 review

По принцип са предназначени за съраунд или фронтални тонколони в една многоканална система (разбирайте 5; 5.1: 7.1 и т.н).

Също ако ги "подпира" допълнително субуфер, в многоканална система още по-добре.

Но, ги ползват за Hi-fi тонколони за стерео.

Към Автора, решете каква система ще изграждате дали много канална (ресийвър) или стерео усилвател и тогава избирайте.

По принцип Dali тонколоните звучат добре с комбинация от Marantz, Yamaha или Denon.

Все, марки които дават мек и относително натурален звук.

Ако, изберете многоканална система, може да вземете ресийвър + 2 тонколони за фронт. И да го ползвате като стерео усилвател.

В последствие да добавите и останалите тонколони на системата. Фронталните могат да останат за съраунд, ако вземете по големи.

За това вижте какви са Ви приоритетите, и така ще направите своя избор.

Ако сте любители на ниските честоти и напудрения звук, то тогава Cerwin-Vega е за вас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, oic написа:

Dali Zensor 3 са чудесни тонколони съотношение/цена качество.

Dali Zensor 3 review

По принцип са предназначени за съраунд или фронтални тонколони в една многоканална система (разбирайте 5; 5.1: 7.1 и т.н).

Също ако ги "подпира" допълнително субуфер, в многоканална система още по-добре.

Но, ги ползват за Hi-fi тонколони за стерео.

Към Автора, решете каква система ще изграждате дали много канална (ресийвър) или стерео усилвател и тогава избирайте.

По принцип Dali тонколоните звучат добре с комбинация от Marantz, Yamaha или Denon.

Все, марки които дават мек и относително натурален звук.

Ако, изберете многоканална система, може да вземете ресийвър + 2 тонколони за фронт. И да го ползвате като стерео усилвател.

В последствие да добавите и останалите тонколони на системата. Фронталните могат да останат за съраунд, ако вземете по големи.

За това вижте какви са Ви приоритетите, и така ще направите своя избор.

Ако сте любители на ниските честоти и напудрения звук, то тогава Cerwin-Vega е за вас.

благодаря за мнението . Мисля първоначално да започна с yamaha RX-V481 и zensor 3 по принцип си падам по по ,,цветното,, звучене отколкото по ,,БУМ БУМ,, на по късен етап ако има нужда може да добавя и един субуфер и може и да спра до там ,зависи .Пак казвам не искам да наливам много пари в тази сфера просто искам да си сглобя нещо което да вади чист балансиран звук и да ме кефи да го слушам и гледам 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.