Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Тъй като напоследък доста хора който качвам в колата ,при слизането или качването в автомобила удрят вратата в някой дувар или някоя кола , си взех сребриста лайсна която искам да залепя на вратата , поне тя да обира удара . Но въпроса ми е със какво лепило да я залепя , че да държи стабилно ,не  за 2 дни да се отлепи.Благодаря ви много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако често е подложена на удари, лепилото ако държи, боята ще поддаде и заради една лайстна - цяла врата да се китва, шлайфа, боядисва... Така, че е по-разумно да е по-слабо лепилото.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В магазините за авто бои,продават едно двустранно залепващо тиксо,предназначено за тази цел.Друг здрав вариант е със силикон за автомобилни стъкла,но в този случай се чака поне половин ден за да залепи и стане силикона като гума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

прeдния пост спокойно можеш да го игнорираш. правилният начин за лайсната е със дюбели/щипки, но някои производители (шкода и VAG ползват двойнозалепващо за по евтино, в последните си модели). силикон не се ползва. здраво става с pu-40,  pu-50, модифициран силикон (MS) или модифициран силиконов полимер (MS polymer). проблемът е, че самите лайсни се правят от полиетилен, а този материал не се лепи (за това и правят от него тубичките на повечето лепила и капачките)

p.s. има много здрави двойнозалепващи (3M)- стойката на камерата за колата ми  си дойде с такова и при първото залепване не я наместих правилно и трябваше да я отлепя и наместя наново - не е мръднала вече година и половина при температури от -20 до + 40-50 градуса, а е залепена за корпуса на централното огледало, който е от полиетилен

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, the professor написа:

прeдния пост спокойно можеш да го игнорираш. правилният начин за лайсната е със дюбели

С дюбели за да си надупчи вратите и да ръждясват по-лесно?

преди 15 минути, the professor написа:

самите лайсни се правят от полиетилен, а този материал не се лепи

Силикона за стъкла го лепи здраво.Лепил съм не веднъж и съм най-доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

силикона не става за такива работи, пък имного трудно се чисти... полиурерановите салами лепят в пъти по здраво, не миришат така и втрърдяват от влагата въвъ въздуха... но както казах по горе полетиленът не се лепи от никакви лепила... на брат ми лайсната на шкодата издържа точно 2 дена със силикон... или 3M или дюбели... TESA също лепи много здраво - неговата с такова двойнозалепващо я лепна, ама цената беше дебела - ролката беше над 10 лв... двойнозалепващи по 2-3-4-5 лв не стават...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, the professor написа:

на брат ми лайсната на шкодата издържа точно 2 дена със силикон...

Зависи от силикона,който се използва.Затова уточних,че само с този за лепене на автомобилни стъкла става.Като изсъхне добре той става като гума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще пробвам варианта с двойно залепващото тиксо.Макар че един приятел си залепи същата лайсна със някакво немско лепило ''UHU'' в интернет ми излиза че е лепило за обувки :D но доста дълго време не са му мръднали (най-вероятно ме е метнал).

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Димитър 59 написа:

Зависи от силикона,който се използва.Затова уточних,че само с този за лепене на автомобилни стъкла става.Като изсъхне добре той става като гума.

стъкла на коли не се лепят от поне 20 години със силикон, лепят се с MS polymer, който няма нищо общо с със силиконите... и понеже ползвам такъв редовно  знам че не лепи полиетилен...

http://www.tkk.si/en/products/products-by-technical-characteristics/we-mount-and-seal/tekafiks/tekafiks-windscreen

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, stoian32 написа:

Ще пробвам варианта с двойно залепващото тиксо.

Преди лепенето,трябва да изчистиш добре с коресилин лайсните и вратите.Също е хубаво да се нагреят предварително,за да държи по здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Димитър 59 написа:

Преди лепенето,трябва да изчистиш добре с коресилин лайсните и вратите.Също е хубаво да се нагреят предварително,за да държи по здраво.

Кое да изчисти с кореселин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ostavime написа:

Кое да изчисти с кореселин?

Как кое?Там където ще лепи лайсните и самите тях също,защото ако има намаслена повърхност ще се разлепи... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още по Тошово време имаше едни пластмаски, които се надяваха на ръба на вратата, съответно те контактуваха с други коли и предмети вместо ръба на вратата.

Лайсните все няма да са на точната височчина и щети ще има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, Димитър 59 написа:

Как кое?Там където ще лепи лайсните и самите тях също,защото ако има намаслена повърхност ще се разлепи... 

И според теб е добре да маже вратата, която има лаково покритие, боя и т.н. точно с този разредител?! С кореселин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ostavime написа:

И според теб е добре да маже вратата, която има лаково покритие, боя и т.н. точно с този разредител?! С кореселин?

хъ, тамън ша стане шарено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един приятел от германия ми даде някакво немско двойно залепващо тиксо.Сложих ги с него и засега държи валя вчера не падна , да се надяваме че ще трае :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, ostavime написа:

Лака е твърд и не му влияе  коресилина.След почистване се подсушава със салфетка до сухо и тогава се лепи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Димитър 59 написа:

Лака е твърд и не му влияе  коресилина.След почистване се подсушава със салфетка до сухо и тогава се лепи.

Потвърждавам  ! Точно това направих и всичко за сега както казах е ток и жици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Коресилинът влияе само на прясна боя. Иначе е добро почистващо средство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Кристиян Йорданов
        Здравейте,
        Искам да ви попитам имам една система която съм направил но в нея има файлове като data.txt. Въпросът ми е как тази data.txt да я изтрия без да влизам в хоста
      • от Elaine
        Знам, че в тези форуми се разтягат безсмислени локуми надълго и нашироко, но ми е интересно да видя отговори на въпроса как човек с ниско самочувствие, си го помпа.
        Например, когато се усещате, че нямате енергия даже да станете от леглото и да излезете, защото в миналото някакви хора малко по-малко, енергийно са ви отслабили, подронили са ви самочувствието? Или може би, вчера... или миналата седмица...все едно, усещате че там е проблемът, че това нещо се е случило. Откъде и как се зареждате? На мен нищо не ми действа.
        Просто зададено: Когато са ви нахранили, а вие не сте повърнали навреме, как после изхвърляте отровата от себе си?
      • от CaptainJord
        Здравейте, искам да попитам как мога да си сменя ip-to или поне да си  го направя така, че да не може никой да ми го види по някакъв начин. Ако може да се смени искам навсякъде да ми се смени като цяло и в нет и на всякъде. Благодаря предварително !   Използвам "Eset Nod32 Antivirus" и до колкото знам тя има нещо свързано с ip-то.
      • от Благой Великов
        Преди всичко останало искам да се извиня предварително, ако това не е мястото на тази тема ... 
        Станах свидетел на много интересен трик с карти. Ако някой може да го обесни да го направи, да можем и ние да се възползваме от това хихи. Значи трика, който наблюдавах е следния:
        Едно момче накара момичето да си извади телефона каза, че трябвало телефона да е iphone  защото не се получавало ама аз се съмнявам в това, защото той беше видял, че тя е с такъв телефон и искаше да направи номера на нея. Тъй, накара я да си включи калкулатора и каза да напише едно трицифрено число, след това още едно и още имаше, обаче не съм сигурен колко точно. Избора е абсолютно неин. Каквито числа иска тях пише. Накрая след като получи отговара и каза да звънне на този номер, а това беше неговия телефонен номер :О Хах. Ако някой знае как се прави нека обесни. 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.