Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Един прятел иска да си направи нов компютър. Бюджетът му е до 1800 лв, но ако може и по-евтино. Ще я използва за игри - Overwatch, Assassin's Creed, The Witcher 3 и т.н., ако е възможно на ultra графики, също и за стрийм. Сглобил си е примерна конфигурация:

^A345C304EE55C0DA6644213D8694C7BB8676ECA78A42BBABD1^pimgpsh_fullsize_distr.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията е боклук, захранването е ненужно скъпо и нека изчака ВСЕ ПАК да видим новите карти на AMD. Тези части могат да се намерят по-евтино в nikem или sky.bg. Изчакайте предложения за конфигурации от други съфорумници. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Gogo456 написа:

Според него новите карти на AМД ще са по-скъпи.

Има много различни мнения. На 29 ще видим тестове, а на 1-ви 2-ри юли ще видим и цените в България. Времето не е много. Нека да изчака.

П.С Дори и да са по-скъпи, след тяхното излизане ще има спад в цените.

Редактирано от svetoslav81 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скъпи от какво? Избраната 380Х в примерната сглобка е 539 лв. а 480 дори с надценките на нашите търговци едва ли ще е повече.

Картата е по-добра във всяко отношение и ще е налична по-магазините след седмица та нито парите ще са повече нито трябва да чака много време и бързането е излишно.

Тук трябва да се спомене и надутата цена на тоя BQ както и на модула памет. Реално 100 лв. се спестяват от раз!

пс. Понеже ми е омръзнало да обяснявам как 430W Сиисоник за 90 лв. под товар ще се товари на около 50% и е много над необходимото ето 600W Сиисоник за 113 лв.

http://www.vario.bg/xfx-xt600-600w-p1-600b-xtfr

Ето ти и по-евтин кит - http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-kit-16gb-f4-2400c15d-16gis

Общо спестяваш 99 лв. като при поръчки над 200 лв. доставката ти е безплатна та това са чисти пари.

Записвачката също е 32 лв. разход та ако я взима само да си инсталира джама може и без нея.

Като цени също не е добра. Процесора примерно е с 21 лв. по-евтин - http://www.vario.bg/intel-core-i5-6500-bx80662i56500

И още 11 лв. от харда - http://www.vario.bg/seagate-desktop-hdd-st2000dm001

И наистина е хубаво да вкара още около 20 лв. за кутия и около 50 лв. за по-читаво SSD от спестените.

http://www.vario.bg/sandisk-x400-256gb-sd8sb8u-256g-1122

пс. Ако иска сглобени частите да се ориентира към Скай или Никем - безплатно е.

Ще плати около 20 лв. за доставката но цените са с някой лев по-ниски та ще се изравнят нещата. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK H110M COMBO-G LGA1151
    8G DDR4 2133 ADATA +
    PSU FORTRON HYPER 600 600W
    RAIDMAX Vortex ATX-402WB Black
    MSI GTX 970 GAMING 4G
    1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 300 PWM 1151/775/1366/AMD
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX
    4G DDR4 2133 ADATA + - 12GB RAM TOTALL.

Вече приятеля ти решава дали ще овърклокне процесора и видеото за максимална ефективност.

Обща стойност - 1 811.56 лв. с ДДС

Редактирано от Lenovo606 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв клок с това дъно и охлаждане? И защо да дава толкова пари за това измислено "комбо"?

И толкова пари за 970 в момента е тотална набутавка!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз съм този въпросния приятел, който си търси конфигурация. Искам да попитам кое е по-добро за сега - R9 390 на Sapphire или GTX 970 G1? 

Редактирано от Nardo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, Roujin Z написа:

Какъв клок с това дъно и охлаждане? И защо да дава толкова пари за това измислено "комбо"?

И толкова пари за 970 в момента е тотална набутавка!

Пич аз с 3 вентилатора на кутията хладя Intel G3258 на 4.40гхз без проблем с стоковото охлаждане на интел не е въобще измислено ,много е добро дъното позволява OC ще може i5 6600k поне на 4.4|4.5гхз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Nardo написа:

Здравейте! Аз съм този въпросния приятел, който си търси конфигурация. Искам да попитам кое е по-добро за сега - R9 390 на Sapphire или GTX 970 G1? 

G1, макар да не съм гледал цените. Все пак зависи и за какви игри ще се ползва. При DX12 r9 390  има някакво предимство. RX480 се появи, бие в повечето сличаи r9390, равна е на GTX970, но струва засега 560 лева. Шумна, гореща, но ако няма зор, нека изчака да се стабилизира пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едва ли карта с TDP150W е по-шумна и гореща от R9 390. Би трябвало да е същата работа като GTX970 стига да се ползват подобни охлаждания.

Сега ако говориш за референтна е друг въпрос. След намесата на любимите ти MSI пак ще говорим. 

Има го момента че е и по-евтина ( по-скоро 600 лв. за 8GB версия) и от 970 и още повече от 390.

преди 2 часа, Lenovo606 написа:

Пич аз с 3 вентилатора на кутията хладя Intel G3258 на 4.40гхз без проблем с стоковото охлаждане на интел не е въобще измислено ,много е добро дъното позволява OC ще може i5 6600k поне на 4.4|4.5гхз.

Пич бъкел не разбираш та моля те не пиши не прави сравнения и не давай съвети а се концентрирай върху четенето

Отделно е добре да си в час с цените и дали ще излиза нещо по-изгодно в момента както и да внимаваш какво препоръчваш.

Това не ти е Хасуел нито Пентиум и хората имат проблем и с двойно по-скъпи охладители а дъно със слотове за DDR4 и DDR3 му е безполезно особено за тия пари. 

И защо му е GTX970 за 750 лв. като за 600 лв. ще вземе RX 480 8GB а за оставащите около 150 лв. може да си вземе подходящо дъно за клок?

А тия 12GB дето му ги препоръчваш струват колкото 16GB което е още една безсмислица.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Едва ли карта с TDP150W е по-шумна и гореща от R9 390. Би трябвало да е същата работа като GTX970 стига да се ползват подобни охлаждания.

Сега ако говориш за референтна е друг въпрос. Има го момента че е и по-евтина ( по-скоро 600 лв. за 8GB версия) и от 970 и още повече от 390.

Пич бъкел не разбираш та моля те не пиши не прави сравнения и не давай съвети а се концентрирай върху четенето

Отделно е добре да си в час с цените и дали ще излиза нещо по-изгодно в момента както и да внимаваш какво препоръчваш.

Това не ти е Хасуел нито Пентиум и хората имат проблем и с двойно по-скъпи охладители а дъно със слотове за DDR4 и DDR3 му е безполезно особено за тия пари. 

И защо му е GTX970 за 750 лв. като за 600 лв. ще вземе RX 480 8GB а за оставащите около 150 лв. може да си вземе подходящо дъно за клок?

А тия 12GB дето му ги препоръчваш струват колкото 16GB което е още една безсмислица.

А ти най-разбираш селски Бек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземи се успокой малко, вместо да обясняваш на един от най-уважаваните членове на форума с почти 10 000 мнения през годините (подчертавам през годините), защото тоя Пентиум нито е с 4 ядра, нито боксовите на Интел са стока. Всъщност личният ми опит с поколението Хасуел показва, че са пълна дупка. Моят 4790к стигаше без проблем 100 градуса като го натоваря...

Останалото ти го казаха.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 30.06.2016 г. в 10:19, Игнатов написа:

Всъщност личният ми опит с поколението Хасуел показва, че са пълна дупка. Моят 4790к стигаше без проблем 100 градуса като го натоваря...

Причината се дължи на смотаната паста под капачката, която започнаха да слагат от Ivy Bridge насам и заради която процесорът не може да се охлажда нормално. Последните читави Intel-ски процесори бяха Sandy Bridge, чиято капачка беше запоена за кристала. За съжаление AMD ще направят същата простотия и със Zen. :tease2:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам представа за пастата. Според мен проблема си е охладителя, който е малко по-малък от юмрука ми, а се очаква да охлажда процесор работещ на 4 гигахерца. Възможно е проблема да има и друга страна, но е факт, че след като дадох 80-90лв за хубав охладител при няколкочасово 100% натоварване не минава 50-52 градуса. Същевременно почти не се чува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.