Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, подразбира се от заглавието на темата, че възнамерявам да си закупя конфигурация за CS:GO (компютър, монитор), с която да не ми насича играта, да не дропва fps-а, с една дума да си върви супер гладко на горе-долу високи настройки.

Спрял съм се на два монитора:

1. https://www.ozone.bg/laptopi-i-computri/monitori/benq-24-9h-l9slb-rbe/?

2. https://www.ozone.bg/laptopi-i-computri/monitori/acer-xf240hbmjdpr-24/?

Кой от двата бихте ме посъветвали да закупя и защо ?!

За компютъра очаквам вашето огромно съдействие, тъй като съм жестоко скаран със самия хардуер и компонентите в него, бюджета ми е до 1500 лв (на изплащане, без включване на монитора в сумата). Също да попитам кой е по-добрият вариант, готова конфигурация или всяка част по отделно, тъй като пак казвам, компютъра ще го закупувам на изплащане и не знам дали изобщо има подобна опция за всяка част по отделно, събрана в една обща сума ?! :)

Редактирано от y0nkicha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За cs : go, повярвай ми не е нужно да играеш на високи настройки, освен ако нямаш някви

яки скинове, но по принцип всички добри играчи цъкат на 4:3 1024x768 / 800x600.

Мониторът, който си избрал е идеален и ще ти свърши отлична работа, за 1500 лева мога да ти предложа

ТОВА но най-добре изчакай още около 10 дни AMD да пуснат новите си видео карти.

По принцип и този компютър ще ти свърши отлична работа и ще имаш стабилно над 250 fps 

на всяка карта, а на теб ти трябва 144 + 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По добре е на части, понеже готовите конфигурации излизат по скъпо. Някои малко по скъпо, други много по скъпо.

Че бюджет от 600лв. ще ти върши работа ако е основно за цс гоу!

Ако искаш да играеш и други игри можем да ти съберем ПЦ до 1500лв.

Монитора е ACER ако се избира между двата. Бюджета ти е 2000лв. с монитор. Значи можем да ти отделим 500лв за монитор и малко по слаби части за пц-то. Другия вариант е да ти съберем по мощни части за игрите и по евтин монитор който ще върши същата работа плюс, минус някоя екстра по малко.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като начало видеокарта не се купува в момента освен ако не си мазохист тъй като след десетина дни най-много ще заредят новите.

Предвид че ще го взимаш на изплащане най-добре да се изчака и да се вземе на куп. 

На части не значи непременно да дойде на части тъй като в някой фирми предлагат сглобяване по-желание на клиента - безплатно. 

Но дори да платиш на някой 20 лв. пак ще си спестил поне 150 лв. предвид надценките които слагат на готовите.

Тоест "на части" значи доста по-евтино с пълна гаранция за всяка част (сглобените обикновено са с обща която е по-малка) и оптимизиран за нуждите ти. 

пс. Ето ти пример за тотално набутване - https://www.ozone.bg/laptopi-i-computri/desktop/acer-predator-g3-710-dt-b1pex-013/

За 850 лв. по-малко се взима машина с подобен процесор, видеокарта и рам която ще е с година повече гаранция най-малко.

GIGABYTE 2048M GTX950 N950D5-2GD DDR5 PCI-E 
     INTEL CORE i5-6400, 2.70GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 
     KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz, CL15 
     SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 
     ASUS H110M-C, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, LGA1151 
     SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 
     DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW-RD, Window, USB 3.0, w/o PSU 

Крайна цена 1 148 лв. 

Това е просто пример да се ориентираш в цените и гаранционния срок на частите (пише във всеки линк) а сглобяването е безплатно.

Иначе както казах недей да купуваш още нищо и изчакай десетина дни за новите карти. 

А и не се хвърляй на шарени кутии с прозорчета като посочените ако може да се въздържиш...

Edit; В Скай дават на изплащане - http://www.sky.bg/leasing.aspx Другият вариант е Никем които също работят с Уникредит.

Това са двете фирми с най-малки надценки които предлагат безплатно сглобяване.

Иначе не е проблем да се вземе от където и да е но или ще е по-скъпо или ще трябва да търсиш някой да го сглоби а може би и двете.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както ти казаха имай малко търпение и изчакай новите видео карти, до 10 дена ще ги има по магазините в БГ. Това е мое предложение за конфигурация заедно с монитор от новите модели. Оставил съм 500лв. за видео картата която ще чакаме заедно. Но до тогава има време, темата може спокойно да се коментира и да се предлагат различни варианти. Ако видео картата струва 500лв ще си в бюджета, и с тази конфигурация ще плякаш най новите игри на ултра.

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    SHARKOON VS4-V ATX MIDI TOWER 1 73.47 лв. 73.47 лв.
    Inter-Tech Coba NitroX Xtended N-120-G 1 9.69 лв. 9.69 лв.
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 1 92.95 лв. 92.95 лв.
    ASROCK H110M-HDS LGA1151 1 107.10 лв. 107.10 лв.
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 1 639.64 лв. 639.64 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 1 56.73 лв. 56.73 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 95.60 лв. 95.60 лв.
    23 LG 23MP68VQ-P 1 304.59 лв. 304.59 лв.
    CORSAIR Force LE 240GB SATA 3 6Gb CSSD-F240GBLEB 1 129.99 лв. 129.99 лв.
    Междинна стойност: 1 509.74 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.88 лв.
    Обща стойност: 1 495.86 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време, ще Ви послушам и ще изчакам 2-3 седмици за новите видео карти.Ако имате да добавите нещо, което сте пропуснали или което ще ми е от полза, с радост бих го прочел. :)

Редактирано от y0nkicha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

TN мониторите са гола-вода и ако ще се ползва и за друго освен CS;GO не са препоръчителни. 

Бих ти препоръчал този - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-29UC88-ultrawide-ips-monitor ако искаш да се насладиш не само на една игра а на всички както и на филмите.

Вярно че е 875 лв. което е 300 лв. повече от тия дето гледаш но монитор не се купува всеки ден.

Кошника е около 900 лв. без видеокарта. Новата RX 480 ще е около 5-600 лв. в зависимост дали е 4 или 8GB вариант но това е в случай че искаш да играеш нови и тежки игри.

За CS; GO и по-евтината RX 470 ще е предостатъчна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Roujin Z написа:

TN мониторите са гола-вода и ако ще се ползва и за друго освен CS;GO не са препоръчителни. 

Бих ти препоръчал този - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-29UC88-ultrawide-ips-monitor ако искаш да се насладиш не само на една игра а на всички както и на филмите.

Тоест тези, които съм посочил по-горе са пригодени само за игри, така ли ? А каква е цената на този, който си посочил, че не я намирам ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки монитор става за игри просто TN са последната дупка на кавала но са най-евтиния вариант а човек които търси евтин монитор единствено за CS; GO и не го вълнува пълната мацаница би го купил.

Примерно ако участваш в някъв турнир веднъж в годината и има парична награда може да се купи но не и да го ползваш всекидневно освен ако не си мазохист.

Има бюджетни IPS монитори с G-Sync за 300 лв. с тоя диагонал и резолюция които са универсалното решения при липса на средства.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=59_60&product_id=14035&sort=p.price&order=ASC

Тоя които съм ти предложил е от скъпите и е просто вариант понеже гледам си решил да не пестиш средства но ги даваш за грешния монитор.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=59_60&product_id=13743&sort=p.price&order=DESC

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не са баш гола вода, имат си и цветове имат си и това което е нужно. Просто са стара технология. Когато са излезли са били такива какъвто е този сега. Да, това LG което показваш е невероятно и аз бих искал такъв. Но не ми се дават толкова пари за монитор. И сегашния ми изобщо не е лош макар да е TN. Аз търся производителност за да се справям с тежки игри и програми, а след това качество на картина от монитор. А какво търси автора на темата, нека прецени сам. Дали мощност за най новите игри, или не толкова мощност от колкото изживяване от цветовете на монитор. Двете неща ако се съчетаят заедно мощност и качество ще е уникално, но за съжаление бюджета на автора не го позволява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Търся мощност, самата игра да ми върви максимално добре, а бихте ми ли казали каква е разликата между 60hz монитор и 144hz ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Производителност може да търсиш от видеокарта и процесор. От монитор се търси картина и няма логика да се търси нещо с калпав образ.

Разликата y0nkicha е именно че ще товари повече хардуера като в същото време ще прави мацаница за да ти върви "по-гладко" играта.

Разбирам да се отделят повече пари за нещо с по-висока резолюция и по-добра матрица ама да дадеш 600 лв. за напудрен TN е като да си купиш голфче на цената на ауди.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Представи си монитора да ти изгасва и светва в рамките през една секунда. Забелязва се и то много. Нормалното изгасване/светване наречено трептене е в порядъка на 60Hz което не се забелязва с просто човешко око. Сега си представи 144Hz това са си 84Hz над нормалното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Който търси намира с повечко желание и интелект (към автора на темата)

Що се отнася до двата магазина и рекламните им агенти тук мога да кажа ,че са много жалки направо, некоретно подвеждащи по-слабо запознатите с материята съфорумци.

Те един сайт немогат да си направят като хората какво остава пък за това да продават компютърни компоненти.

Пожелавам успех на мераклията, а на останалите не прекалявайте все пак хората имат някакво доверие в тоя сайт и форум.

:clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

I3 с 750 ти или 950 е предостатъчно за CSGO. Важно е процесора да е на висок гигахерц. И5 не е излишен , но трябва да е отключен със стабилен клок за да си струва пред и3. Другите пари за мишка и пад.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За лаптопски дисплей може да е достатъчно не и за споменатите 144Hz или с резолюция 2560х1080 ако се търси извънземно фпс какъвто обикновено е случая с тая игра.

преди 19 минути, BackTrack5R3 написа:

Що се отнася до двата магазина и рекламните им агенти тук мога да кажа ,че са много жалки направо, некоретно подвеждащи по-слабо запознатите с материята съфорумци.

Това си плаче за бан. Когато искаш да помогнеш се дават линкове където се виждат цени и питащия може да направи сравнение а не се ръсят лични нападки.

Аз самият ще се радвам да науча къде са тия по-ниски цени без значение дизайна на сайта (него няма да го купувам)?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че какво му е на сайта. Съвсем прост дизайн за какво му е повече на човек. Пълно е с яки лъскави сайтове и високи цени на продуктите. И какъв е кяра от лъскавия сайт за потребителя ?

Искам да разбереш че ще играеш не само цс го на максимални настройки, ами и новите заглавия където са в пъти по системно взискателни. Тъка че направи сам извода цс го колко добре ще ти върви. Дори бих казал невероятно.

Всичко друго зависи от интернет връзката ти, както и от сървъра в който ще играеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 3.07.2016 г. в 16:02, sim0_00 написа:

Благодаря за мнението, възнамерявам да му се доверя с конфигурацията, която ми е препоръчал, но отново си сложил линк за i5 6400, 2.700GHz, също и не намира захранването, да не би да е изчерпано количеството ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако търсиш много кадри, довери се на @Julius Decimus, който спомена за i3  на висока честота. Не ти трябва повече. Тия i5 на ниска честота могат да те спънат в кадрите. Просто ще дадеш два пъти повече пари, а може да получиш по-малко при CS:GO. Ако все пак си навит на i5, замисли се и как да клокнеш тоя процесор. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, y0nkicha написа:

Благодаря за мнението, възнамерявам да му се доверя с конфигурацията, която ми е препоръчал, но отново си сложил линк за i5 6400, 2.700GHz, също и не намира захранването, да не би да е изчерпано количеството ?

Да объркал съм линка на процесора.А за захранване може да вземеш и DEEPCOOL Захранване 500W Bronze, DA500

преди 14 минути, Кико написа:

Ако търсиш много кадри, довери се на @Julius Decimus, който спомена за i3  на висока честота. Не ти трябва повече. Тия i5 на ниска честота могат да те спънат в кадрите. Просто ще дадеш два пъти повече пари, а може да получиш по-малко при CS:GO. Ако все пак си навит на i5, замисли се и как да клокнеш тоя процесор. 

Бес значение кой i5 е стига да позволява видеото ще играеш с 300fps.Аз съм с i5 4570 3.2GHz +GTX 960 и играя с 300fps на 1280x1024 4:3

Редактирано от sim0_00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, y0nkicha написа:

Някой има ли информация дали новите видео карти вече могат да се закупят ?

на 8.07.2016 г. в 21:34, sim0_00 написа:

Да объркал съм линка на процесора.А за захранване може да вземеш и DEEPCOOL Захранване 500W Bronze, DA500

Бес значение кой i5 е стига да позволява видеото ще играеш с 300fps.Аз съм с i5 4570 3.2GHz +GTX 960 и играя с 300fps на 1280x1024 4:3

Аз с Intel G3258 4.40Ghz + Gigabyte R7 360 на ултра 1920x1080 имам към 250-350 фпс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То твоя пентиум кара всичко ве. Стига го хвали че феновете на АМД ще се откажат и ще минат на intel :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.