Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос и се надявам да ми отговорите и помогнете. Не мога да използвам максималната скорост на интернета си. Към Виваком съм и съм с рутер. Преди около 9 месеца подписах нов договор, понеже си купувах нов смартфон. Договора включва интернета, мобилните данни от сим картата и телевизионния пакет. В стария договор скоростта на интернета е била 10 mbps и съм си свалял с 1 мб, което мисля, че е нормално. Според новия договор обаче се увеличава скоростта на интернета на 20 mbps, а телевизионния пакет от най-малък става стандартен + нова сим карта, заради телефона. Така до тук добре, каналите се увеличиха значително, от телевизията нямам оплаквания, скоростта на интернета обаче вместо да се учеличи и да свалям с около 2,5 MB (20 mbps), аз свалям по-бавно от преди (1 mb) , сега свалям със 700 кб , повече от 800 кб не е качвало. Една вечер свалях един торент и скоростта стигна до 2,5 mb  и бях много доволен, обаче беше за малко и после си се върна старата скорост. Когато правя тест за скоростта изчислява 6,13 mbps и наистина с толкова си свалям, обаче трябва да е 20 mbps , имате ли идея от какво може да е и как да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

А телефонът закачен ли е към рутъра, когато правиш тест на скоростта. Откачи телефона от wifi и тествай скоростта на компютъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е закачен към рутера, аз когато не го ползвам спирам wi-fi, за да не харчи батерия, а винаги си свалям с една и съща скорост, около 750 кб в секунда, а трябва да е 2 мб поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 20 Мб се достигат при ненатоварена мрежа- прочети договора си:10:Тоест скоростта ти зависи от натоварването на мрежата на виваком:curious-minion:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има мрежата на виваком конкретно с моя интернет? Въпросът ми е защо преди интернета ми беше по-бърз, а когато подписах новия договор уж трябваше да се увеличи двойно пък скоростта му се намали с около 300кб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам този проблем.20Мб са негарантирана услуга:curious-minion: Като невярваш питай по телефона центъра за обслужване на клиенти:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Gregory House написа:

Аз също имам този проблем.20Мб са негарантирана услуга:curious-minion: Като невярваш питай по телефона центъра за обслужване на клиенти:D

Значи няма оправяне така ли ?  А междудругото от време на време и ми прекъсва интернета за около половин минута..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калпави са им рутерите-от евтините:no-no:Иначе накъсването може да намалее ако използваш гуугъл днс- те имат най малко латентност:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калпави са им рутерите-от евтините:no-no:Иначе накъсването може да намалее ако използваш гуугъл днс- те имат най малко латентност:D

Ясно, а мога ли да си свържа интернета с кабел, не знам как става, чувал съм, че скоростта така е значително по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може.Трябва ти само лан кабел:whist:

Добре, мерси много :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади се и им кажи че скоростта не е очакваната.... но пък и те ще кажат че това е положението. Ако си прочетеш пак договора ще видиш че в него  пише "до 20mbps никъде не пише че са ти гарантирани, а че евентуално (никога) ,може да ги стигнеш. Интернет със оптичен кабел ли е или не? Че през обикновен ADSL интернет ще минеш 1МБ скорост на сваляне ама кога цъфнат налъмите, това със което сваляш си му е максимума горе долу.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Brujerizmo написа:

Обади се и им кажи че скоростта не е очакваната.... но пък и те ще кажат че това е положението. Ако си прочетеш пак договора ще видиш че в него  пише "до 20mbps никъде не пише че са ти гарантирани, а че евентуално (никога) ,може да ги стигнеш. Интернет със оптичен кабел ли е или не? Че през обикновен ADSL интернет ще минеш 1МБ скорост на сваляне ама кога цъфнат налъмите, това със което сваляш си му е максимума горе долу.

Да, видях, че пише максимална скорост 20 mbps, иначе интернета ми е с рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че интернетът е по-добре с кабел. Ако е ADSL, а не оптичен, не можеш да разчиташ на добри постоянни скорост и доста зависи от качеството на телефонната мрежа където се намираш.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamenbm86 написа:

Естествено, че интернетът е по-добре с кабел. Ако е ADSL, а не оптичен, не можеш да разчиташ на добри постоянни скорост и доста зависи от качеството на телефонната мрежа където се намираш.

Аз обаче сега ползвам Wi-fi за телефона от рутера, имам и мобилни данни, обаче като съм вкъщи няма смисъл да си ги харча, има ли начин пак да ползвам wi-fi, като съм с кабел?

Редактирано от Game Mottder PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, негарантирана до 20 ама 2 е доста далече от 20. Обади се на оператор и опиши ситуацията. И настоявай да си прегледат мрежата, не да ти кажат, че е такава ситуацията и до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, ExaFlop написа:

Абе, негарантирана до 20 ама 2 е доста далече от 20. Обади се на оператор и опиши ситуацията. И настоявай да си прегледат мрежата, не да ти кажат, че е такава ситуацията и до там.

И преди е имало случаи в които интернета ми прекъсва, звънял съм и ми казват, че виждат, че има прекъсвания, на следващия ден идват техници и до там, казват ми, че няма проблем. За скоростта си мислех, в сряда да отида и да говоря на място и да им покажа, че теста на скоростта ми е 6 mbps.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С vivacom не можеш да излезеш на глава - колкото повече се разправяш, толкова повече 'неграмотни администратори' ще ти бутат по настройките на акаунта и може и по-зле да стане...

Опитай се да си помогнеш сам най-вече - не разчитай на съпорта.

Първи тест - вържи си компютъра директно с кабел към техния модем (не разбрахме как идва интернета при тебе - по телефонната линия или по оптика???) и спри безжичната мрежа на техния модем. Сложи dns 8.8.8.8 и тествай с торент клиент как е връзката? Сподели резултата.

Разправянето в офис на оператора няма да доведе до нищо.

Разправянето със каките от съпорта също не води до нищо.

Трябва ти истински системен администратор, а много трудно домашните потребители успяват да достигна до такъв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Gregory House написа:

Тези 20 Мб се достигат при ненатоварена мрежа- прочети договора си:10:Тоест скоростта ти зависи от натоварването на мрежата на виваком:curious-minion:

Определено си за бисерите човечее ти за оптика чуваш ли си ? Новите технологии позволяват да няма претоварване я ми аз как достигам 24 / 7 дни 94 mbps постоянно на моя довстивчик в моя  вход сме 10 парчета клиенти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление има много градове където покритието на оптичната мрежа на Vivacom e доста ограничено. Напълно е възможно да и в голям град да има достъп само до ADSL. Много зависи къде се намира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, adersa написа:

Определено си за бисерите човечее ти за оптика чуваш ли си ? Новите технологии позволяват да няма претоварване я ми аз как достигам 24 / 7 дни 94 mbps постоянно на моя довстивчик в моя  вход сме 10 парчета клиенти .

Определено ти си за бисерите!
Първо - неграмотно написано
Второ - ти за населени места с единствен начин на достъп до интернет през ADSL чувал ли си? Вече знаем, че твоят интернет е върхът на сладоледа. Спри да го изтъкваш във всеки свой пост!

Съвсем правилно го е написал Gregory House - в договора обикновено пише "негарантирана скорост"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при оптиката може да се счупи интернета зависи от къде минава и как е направена :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Game Mottder PRO написа:

И преди е имало случаи в които интернета ми прекъсва, звънял съм и ми казват, че виждат, че има прекъсвания, на следващия ден идват техници и до там, казват ми, че няма проблем. За скоростта си мислех, в сряда да отида и да говоря на място и да им покажа, че теста на скоростта ми е 6 mbps.. 

Трябва да им се обаждаш всеки ден по няколко пъти и така докато го оправят. При мен преди години не успяха и си прекратих договора заради неспазването му от тяхна страна. И 6 е много далеч от 20, колкото и да не е гарантирана.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, oavramov написа:

прекратих договора заради неспазването му от тяхна страна

Браво, че си успял. Аз им сърбах попарата с технически възможности и договор. Просто казаха, докато не изтече договорът... а става дума за мобилна услуга - в района,  който се ползва услугата им няма покритие. А е в градска зона в Русе, не е на нос Емине или нейде из Родопите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че има АДСЛ и телевизия. Телевизията ти на какъв пакет е - DTH или IPTV. Ако ти минава през АДСЛ-ла е нормално скоростта да ти стане по ниска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.