Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър Вечер!Имам много странен проблем със процесора товари се без причина не съм отворил никакви програми и чувам CPU как се товари! А точно предния ден го взех от сервиз и ми каза,че като бил сложил другата 2-ка рам компютъра не искал да тръгне не знам какъв е проблема!Бях със 6GB Ram сега съм със 4GB.. и друг проблем има като вляза във игри и разни неща имам drop fps от 300 да кажем през 2 секунди пада на 50-60. cpu usage стой на 50-60% после пада и пак така и си мисля, че е от битовете защото винаги съм бил със x64 win, а сега съм с по-малко рам

AMD Phenom II x4 B55 Processor 3.30GHz е процесора..  Моля ви за помощ

Редактирано от Станислав Стоименов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и покажи целия хардуер с който разполагаш. Също така в Task Manager виж кои процеси товарят процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дай снимка на таск мениджера да видим какво натоварва процесора и не се разбира имаш инсталирани 6 гб, а ти вижда 4 или имаш 4 гб ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип съм със 6GB ама като сложа 2-ката компа не иска да тръгне

Без име.jpg

тука може да видите в графата как е положението

Без име.jpg

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Станислав Стоименов написа:

Добър Вечер!Имам много странен проблем със процесора товари се без причина не съм отворил никакви програми и чувам CPU как се товари! А точно предния ден го взех от сервиз и ми каза,че като бил сложил другата 2-ка рам компютъра не искал да тръгне не знам какъв е проблема!Бях със 6GB Ram сега съм със 4GB.. и друг проблем има като вляза във игри и разни неща имам drop fps от 300 да кажем през 2 секунди пада на 50-60. cpu usage стой на 50-60% после пада и пак така и си мисля, че е от битовете защото винаги съм бил със x64 win, а сега съм с по-малко рам

AMD Phenom II x4 B55 Processor 3.30GHz е процесора..  Моля ви за помощ

Има вероятност процесора да прегрява и да тротва(понижава си честотите) и от там спада на честота и кадри. От твоите шотове се вижда, че натоварен на 6% държи висока температура(близо 60 градуса). Представи си какво е положението при 60% натоварване. Предполагам, че кутията ти е зле охладена както и процесора. Може в сервиза при монтажа да са се оплескали. И доколкото виждам процесора е отключен от 2 ядрен 555 на 4 ядрен B55 - това при всички положения влияе на температурите на дънната платка, а твоята е с малко фази и не е много подходяща за такъв тип експлоатация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Станислав Стоименов написа:

Процесора е от 3 ядрен отключен на 4! Работата е за сервиз :D

Athlon II X3 455.:) Иначе от форума можеш да получиш полезни насоки за тестване и справяне с проблема, но ако не си много в час наистина е по-добър варианта сервиз, но явно не този, който си посетил. Ако има колега от Габрово може да те насочи, но аз лично не познавам такъв.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Между другото бяха изкривени крачетата на процесора и сигурно е паднало някое краче и за това ми прави такъв проблем ама чудно като сложа и другите 2 gb рам не тръгва pc и сега съм с 4gb

и бих искал да те питам дали мога на това дънно да му сложа по-добър процесор от тоя дето съм сега и да ми предложиш нещо ако е възможно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще трябва да напишеш ревизията на дъното, защото има цели 3 и според това да се дадат препоръки. Също и бюджет и модел захранване. Както и модела на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако повярваме на програмката най-доброто, което можеш да поставиш е FX 6300. За да видиш ревизията на дъното отваряш страничния капак на кутията и гледайки с/у вътрешността се насочваш към долен ляв ъгъл на дънната платка - там е написано. Тъкмо като си отворил кутията ще снимаш лепенката на захранването. За всеки случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, Станислав Стоименов написа:

Мога да ти дам само това..

Без име.jpg

Какви са тези 8v на 12 волтовата линия? При мен преди да загине старото ми захранване му падаше напрежението до 10.5 - 11v. Вероятно проблема е от него. Те и на 3 и на 5 волта, пак са прекалено ниски.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, nikolela написа:

Какви са тези 8v на 12 волтовата линия? При мен преди да загине старото ми захранване му падаше напрежението до 10.5 - 11v. Вероятно проблема е от него. Те и на 3 и на 5 волта, пак са прекалено ниски.

Ако гледаш показанията на ''Спеки'' компютъра ти въобще няма да стартира.

П.П. Кой глупендер премести темата тук? Проблема не е софтуерен.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, nikolela написа:

Няма точен софтуер за отчитане на напреженията. Има точен уред и се нарича мултицет. 

Ако на 12V напрежението падне до 11.2V системата ще огасне/забие и т.н. Какво остава за 8V, тя изобщо не трябва да върви.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Станислав Стоименов написа:

А точно предния ден го взех от сервиз

поредния след "сервис" с оплакване.

майстора не струва

Пак казвам админите да направят раздел за оплакване от майстори и всеки с оплакване да си отваря тема - така поне всички ще знаем къде са майсторите които правят проблеми

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.