Премини към съдържанието
simtech

Звукова карта на USB до 25лв, която да е качествена!

Препоръчан отговор

Търси се USB звукова карта до 20-25лв(да не е като изчадията за 3-5лв) и да може да работи нормално поне година-две без ядове. Писнало ми е от пределно евтини боклуци. Creative за 80лв нямам намерение да купувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За 25 лева може да си купиш бутилка хубаво вино ама качествена звукова карта  и то на USB няма да намериш :)  Има разни пръчки на Hama и на Estillo  баш като за тебе . За тия мизерни пари това ти е тавана на желанията за марки и модели.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като технически грамотно лице, виж какво си написал: " Писнало ми е от пределно евтини боклуци " Ти какво искаш? Да ти дадат хубава USB аудиокарта и 80 лева на ръка? Техничар човек си ,а имаш непонятни желания! Даже и за 150 лева няма хубава USB аудиокарта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Каквото и да се купи за тази цена все ще си бъде на ниво в градена. Ако има до една идея разлика.. Така, че за този бюджет на ваше място бих си спестил покупката. Може би, ако се увеличи тогава може да се вземе нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не инвестираш в хубав усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че не ме разбрахте. Картата не е за мене и ме боли ко.... за звука и неговото качество. Искам да не се разглобява в ръцете, да не изгаря за 2 дена и да работи, колкото да вади звук. Бюджетът е поставен от хора, които не могат да отделят повече. Изгоряла е вградената карта на едно старо лаптопче. Чудех се за тия пари какво може да се вземе, което просто да работи, а не да се разглобява в ръцете. Аз усб карти, ланки и подобни по принцип не харесвам, защото масово са боклуци и се придържам към PCMCIA/ExpressCard, които и те взеха да стават боклучави нещо.. Мразя да държа наличност от УСБ измишльотини, защото като продам нещо и после се скапе, само ми опяват на главата.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще използвам темата да питам за тази карта: 3D звукова карта MANHATTAN 151429, 7.1 канална, USB 2.0 - eMAG.bg  Ясно е, че ще е на ниво вградена, но и от вградена до вградена има разлика. Идеята е да замени вградената ALC662 и да е поне на нивото на предишното ми дъно, което беше с ALC850. Колонките, ако има значение са Creative SBS260.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По зле е ама като  се убедиш сам ти разрешавам да я треснеш в стената .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да проумееш,че  не трябва да очакваш качество от нещо което струва 2$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, ще прежаля тези пари само, за да ти докажа, че не си прав. После ще пиша какъв е резултата. Ако си прав - ще го призная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам я в бюрото си  ама щом ще ми доказваш няма лошо :)  Чипа и е на C-Media  да ти кажа от сега да си знаеш . Ако не си с лаптоп  дай поне за нещо такова да видиш реална разлика Звукова карта Creative Sound Blaster 5.1VX PCI

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм с лаптоп, но и тази карта струва колкото половината ми компютър. Когато се видя в повече пари ще помисля и за този вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ncl написа:

Е, ще прежаля тези пари само, за да ти докажа, че не си прав. После ще пиша какъв е резултата. Ако си прав - ще го призная.

Виж пич, дай инсталирай HD Audio мениджъра и да ти настроим еквалайзера. По добре ще е от тия карти, ще получиш подобрение ! Поне пробвай първо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах го. Сложих еквалайзера на Live и ми се струва, че има подобрение.

Редактирано от ncl (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, ncl написа:

Инсталирах го. Сложих еквалайзера на Live и ми се струва, че има подобрение.

Ема не на лайв, ами виж, дай на ръчно и си поиграй малко за да го направиш напълно както ти харесва. 

Недей да търсиш готови настройки, тъй като за всеки човек е индивидуално, а зависи и от плейъра за музика който ползваш и колоните.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На всяко дъно аудиото е по-добро от всичко до 30 лв ако искаш звук това:

Ама не само звукова карта иска си силни колони и усилвател нека не говорим глупости аудио картата дава доста perfrormance ама ако имаш някви малки колони за 100лв няма да стане ако ще и v12 на дъното да лепнеш.

ASUS XONAR_DG_SI /PCI 

Обща стойност - 46.94 лв. с ДДС

Аз разполагам с това:

И вадят доста силен и ясен звук комшиийте ги садвам с гери никол / 100 кила на макс :D

THUNDER digital signal karaoke AMPLIFIER THC -1000

THUNDER Колони 2x и една черната която доста яко праска :D

http://prikachi.com/images.php?images/672/8883672B.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/674/8883674s.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/675/8883675k.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/676/8883676F.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/673/8883673b.jpg

Особено тая черната самата как яко шиба щото е най-силно до мен trebl-а на максимум баса според песента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек, къде ме изстреля в космоса с тия усилватели и колони?! :)

Колонките са купени преди 10 години и струваха около 30 лева. По отношение на звука не съм претенциозен, достатъчно е да не ме дразни като слушам музика. Основно слушам метъл и рок, но като сложа еквалайзера на Rock е по-зле. Най-добре е на Live. Засега ще си спестя парите за отделна звукова карта. Ще ги пренасоча към купуването на флашка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ncl написа:

Човек, къде ме изстреля в космоса с тия усилватели и колони?! :)

Колонките са купени преди 10 години и струваха около 30 лева. По отношение на звука не съм претенциозен, достатъчно е да не ме дразни като слушам музика. Основно слушам метъл и рок, но като сложа еквалайзера на Rock е по-зле. Най-добре е на Live. Засега ще си спестя парите за отделна звукова карта. Ще ги пренасоча към купуването на флашка.

https://www.jdslabs.com/products/46/standalone-odac-rev-b/ + http://schiit.com/products/asgard-2 + https://www.thomann.de/de/akg_k_712_pro.htm е твоята комбинация. Кико винаги пише за дъно с добро аудио, ама да ти кажа всяко едно може да му се коригира що годе звука с еквалайзер. Той си пуска без корекции, та после казва, че звука бил добър. Е...чакай, къде тя..(не че не е прав, но аудиото на нито 1 дънна платка не може самичко да ти даде добър звук):) Ако искаш без корекции чист и жив звук, с бас и всичко, нещо подобно на комбинацията горе е като минимум. 

Домашни колони и усилватели биха били в пъти по-скъпи, може да питаш Стефан.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Ще го включа в разширения списък с евентуални покупки. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Julius Decimus написа:

https://www.jdslabs.com/products/46/standalone-odac-rev-b/ + http://schiit.com/products/asgard-2 + https://www.thomann.de/de/akg_k_712_pro.htm е твоята комбинация. Кико винаги пише за дъно с добро аудио, ама да ти кажа всяко едно може да му се коригира що годе звука с еквалайзер. Той си пуска без корекции, та после казва, че звука бил добър. Е...чакай, къде тя..(не че не е прав, но аудиото на нито 1 дънна платка не може самичко да ти даде добър звук):) Ако искаш без корекции чист и жив звук, с бас и всичко, нещо подобно на комбинацията горе е като минимум. 

Домашни колони и усилватели биха били в пъти по-скъпи, може да питаш Стефан.

Бъркаш. Аз с корекции сравнявам и то с еднакви корекции. Освен това се мъча да постигна и най-доброто, дори корекциите са различни.  Имам и съм имал почтъи всички вградени аудиочипове. В момента разпоалгам с два - ALC887  и ALC1150. Не стават за басите на Sennheiser HD215. VIA VT2021  ставаше, но за жалост дъното ми се скапа и се наложи да го сменя. Само не казвай, че това са DJ-ски слушалки. DJ-ки са, щото едното им рамо е подвижно, а нали се сещаш, DJ-я трябва да слуша и отвън и отвътре. Но пък са на по-изгодна цена. Виж, в един момент и аз като теб и много други си мислех, че проблемът е в слушалките - нали са DJ-ски, може би са орязали нещо, та затова и няма баси? Е, да, ама не, както казваше кой...VIA VT2021  имат чудесни баси. Чувал съм и от други хора, че не само тоя чип на VIA  е добър, а и по-посредствените модели. Чел съм и ревюта, където хората просто казват - VIA  си е нещо повече...липсват ни басовете и. Това при ревюта на Realtek. Е, че не е идеален тоя чип не е, ама който иска бас, му трябва задължително VIA,  ако не може да си позволи външна аудиокарта! В това съм убеден. Не е върха тая VIA,  щото и тя си има ниво, при което се появяват изкривявания, но това ниво е доста над това на Realtek  и то с чуващи се баси! Realtek  просто са евтини боклуци, затова и разкараха VIA  дори от най-скъпите дъна. Просто предлагаха нещо, което можеше да накара доста хора да не се замислят за друга аудиокарта. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

3 карти по 20 - 30 лв дали струват колкото една карта от 80 лв? И тази от 80 лв с какво чак толкова ще подобри звука?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.