Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Харесал съм тази конфигурация.

https://plasico.bg/компютър-vandal-i5-6400-8gb-1tb-gtx-1070-8gb-28927.html

Понеже не съм купувал геймърски компютър до сега може ли да ми кажете дали си струва или да ми препоръчате друга конфигурация.

Компютъра е за сина ми и нямам никаква представа какво трябва да наблегна като купувам.

Примерно на тази оферта ще добавя някои неща които са отбелязани с плюс.

Дали тази кутия е добра или да поискам с друга.

Ще Ви бъда благодарен за споделено всякакво мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 6 часа, #NesSa! написа:

Комбинацията ССД и ХДД диск полезна ли е при положение че компютъра е с добри параметри. Цената на тази конфигурация е почти същата по добра конфигурация ли е според теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цената на това което гледаш е раздута като на всеки готов миш-маш.

Ако толкова ти харесва просто си го купи на части и ще спестиш някой стотак освен това ще получиш пълната гаранция.

Върти ги сучи както искаш частите но не купувай готови сглобки!

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая конфигурация има няколко слаби места. Първото не е толкова слабо, защото не на всеки може да направи впечатление - базовия процесор i5. Второто е по-съществено - само 8GB RAM, което контрастира с доста бързата видеокарта. На практика повече от половината от цената е за видеокарта, а това не е добре за никоя геймърска конфигурация. Друго слабо място е само 1 TB  твърд диск и липса на SSD. А днес с 1 TB хард диск си за никъде, ако играеш игри. Само една GTA 5  примерно е 50-60 GB,  а ако ти е пиратска, ще трябва и да я изтеглиш преди да я инсталираш, тоест, само за една игра ще отидат 120 GB място. Ако сина ти реши да инсталира 10-15 игри, това означава, че набързо ще запълни хард диска и ще иска нов.  Освен това по описанието виждам, че е ползвано микродъно само с два слота за RAM,  което ще рече, че максимумът, който може да се сложи след време, е още една плочка от 8GB, макар че има вариант да се продаде тая и да се вземе по-голяма или две по-големи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кико написа:

максимумът, който може да се сложи след време, е още една плочка от 8GB

Сега пак помисли... Ще ти подскажа не се води по-големината на наличната плочка. Например ако е 4ГБ пак ли толкова ще сложиш?

Колкото до синът дали ще инсталира 15 игри и ще реве че му е малко мястото или ще реве че тати не му е купил фиестичка е въпрос на възпитание.

Като иска нещо повече да се хване на работа и да си купи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Сега пак помисли... Ще ти подскажа не се води по-големината на наличната плочка. Например ако е 4ГБ пак ли толкова ще сложиш?

Подробности. Но няма смисъл от две различни плочки. Ти ще помагаш ли на човека или ще си измисляш несъществуващи казуси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля? Първо твърдиш че е проблем размера на бъдещия ъпгрейд а сега се обръщаш наопаки? Последно има ли смисъл от 24GB или 16GB ще са му достатъчни?

Ти си измисляш фантастични обстоятелства където два слота не са достатъчни както и 1TB склад. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, mediland2002 написа:

Здравейте,

Харесал съм тази конфигурация.

https://plasico.bg/компютър-vandal-i5-6400-8gb-1tb-gtx-1070-8gb-28927.html

Понеже не съм купувал геймърски компютър до сега може ли да ми кажете дали си струва или да ми препоръчате друга конфигурация.

Компютъра е за сина ми и нямам никаква представа какво трябва да наблегна като купувам.

Примерно на тази оферта ще добавя някои неща които са отбелязани с плюс.

Дали тази кутия е добра или да поискам с друга.

Ще Ви бъда благодарен за споделено всякакво мнение.

Не се заблуждавайте от думичката ''Vandal''! Това нещо е всичко друго, но не и геймърско. Единствено графичния ускорител. Общо взето некачествени кутия и захранване, дънна платка с неясен произход, същото важи за оперативната памет(макар и не толкова съществено), същото важи за твърдия диск, същото важи за графиката(предполагам базова версия). Процесора става за леки игри и браузване.;) По-горе беше споменато и за ограничената гаранция. Изчакайте още предложения от форумни колеги. Ако нямате възможност да сглобите конфигурация за сина си фирмите, от които ще ви предложат компоненти ще го направят и то безплатно.

П.П. Напишете игрите, които основно играе момчето и на каква резолюция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, mediland2002 написа:

Комбинацията ССД и ХДД диск полезна ли е при положение че компютъра е с добри параметри. Цената на тази конфигурация е почти същата по добра конфигурация ли е според теб

Много по-добра е отговорът който трябваше да получиш. И то получаваш точно това за което си плащаш от най евтиния онлайн магазин. Тъка че граби и бягай че видео картата излезе миналия месец и от няколко дена е вече на българския пазар. Много производителна макар ако трябваше да избирам между 1070 бих избрал на ZOTAC за 1009лв. с 5 години гаранция, но за съжаление я няма още в наличност в българия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 5.07.2016 г. в 11:45, #NesSa! написа:

Ама какво повече от това: Сума от никем онлайн магазин 1479.68 + доставка 20лв. + видео карта на цена 948лв от Vario.bg с безплатна доставка е = на обща стойност 2447.68

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За разликата може да се вземе двойно по-голямо SSD - http://www.vario.bg/sandisk-x400-256gb-sd8sb8u-256g-1122

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, goodly написа:

Ама какво повече от това: Сума от никем онлайн магазин 1479.68 + доставка 20лв. + видео карта на цена 948лв от Vario.bg с безплатна доставка е = на обща стойност 2447.68

Има едно НО! От една страна човека вероятно желае сглобен компютър готов за употреба. От друга страна в предложението на #NesSa! правят впечатление няколко неща. Кутията е нискокачествена, дъното е скъпо за този чипсет(макар и наблъскано с куп ненужни екстри), този вариант на GTX1070 не е от най-бързите, захранването не е модулно в предвид лошо конструираната кутия. Но все пак спрямо изискването на автора за определена видеокарта ако се наблегне на по-качествени компоненти и по-производителни(визирам графиката) ще трябва да се резне от някъде(примерно без SSD на първо време и с по-малко количество RAM(8GB). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъно с много екстри + 16GB - http://nikem-bg.net/cart/56850p2r54981p1rf.html

Дъно без много екстри + 16GB + Аудио карта - http://nikem-bg.net/cart/55139p1r56974p1r44828p1rf.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама ся кот да си говорим съм съгласен за някои неща, но имайки предвид кутията е добра нищо че е с прозорец. Децата са такива че като му лепнеш една изчистена кутия примерно FD и почва да реве зако татко му е взел грозен и слаб компютър. Всичките му приятели имали красиви мощни компютри а единствено неговия е слаб защото е грозен на вид. Сега просто предполагам по избора на конфигурацията на автора, че иска да впечатли детето си не само с мощност, но и с външен вид. За това оставете кутията да е тази, тя не е лоша само дето не е шумоизолираща каквито са всички кутии с прозорец. За видето 1070 съм съгласен че е най непроизводителния чип от серията, но само този го има в наличност за момента. Иначе за предпочитане е ZOTAC AMP Edition, и AMP Extreme.

http://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-gv-n1070g1-gaming-8gd

http://www.vario.bg/asus-rog-strix-geforce-gtx-1070-oc-strix-gtx1070-o8g-gaming-90yv09n0-m0na00

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, mediland2002 написа:

Ако имаш възможност смени охладителя с http://shop.sky.bg/index.php?route=product/search&search=ARCTIC Freezer i32

Доста по тих, като може да се гласи под определена температура да не върти изобщо. Много съм доволен от него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, mediland2002 написа:

Крайна цена 2 626,23 лв.
    Какво ще кажете за тази комбинация. По принцип сина не държи кутията да има супер як вид....

Ще се получи миш-маш в тази мъничка кутия. Търсили сте евтини компоненти, а сте заложили на захранване със златен сертификат, което е абсолютно излишно, освен ако не пестите тока много здраво. За тези парички аз бих взел това - 

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU 
     SEASONIC Захранване SS-620GM2 Bronze, 620W 
     GIGABYTE H170-D3H, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, SATA Express, LGA1151 
     INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake 
     TOSHIBA 2000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 
     CORSAIR 2X4GB Vengeance LPX DDR4 2133MHz, CMK8GX4M2A2133C13 
     ASUS 8192M GTX1070 STRIX-GTX1070-O8G-GAMING DDR5 PCI-E 
     NOCTUA CPU Cooler NH-U14S 

Крайна цена 2 658,91 лв.

Изглежда ми доста по-добре. А за да завършите след време облика на конфигурация с цел перфектност може да си закупите(желателно е) -   SAMSUNG 512GB Solid State Drive 950 Pro, M2/pci-e/ + още един комплект от същите памети примерно. В крайният си вид ще бъдат 4x4, което е пре-пре достатъчно за игри. Ако след 2-3 години изпитате недостиг ще ги подмените с количества по ваш избор. 

П.П. Също е желателно да се поръча още един вентилатор за кутията 140 мм за предния панел.

Успех!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко е ок, макар някои хора ще ти кажат, това не ти не нужно, друго било скъпо и нямало смисъл да се дават пари, Всичко е ок, единствено кутията която е малко тясна отвътре, но ти няма да си клокър тъка че не е проблем.

Щом ти харесва тъка, взимай!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този UPS дали ще ми върши работа за тази конфигурация???

http://www.emag.bg/ups-njoy-septu-600-600va-360w-garancija-vzemi-i-vyrni-podaryk-njoy-lc60-pwup-li060sp-az01b/pd/DXFMRYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено не е добър избор, и това че е от емаг.  Разгледайте в никем, скай и варио. Имате токови удари, това няма да ви предпази, а ще ви даде време да си Запазите работата. Ако искате да върши и двете неща, ще трябва се изръсите с много повече пари. Ако искате само токова защита и разпределител ориентирайте се към AVR протектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, mediland2002 написа:

Този UPS дали ще ми върши работа за тази конфигурация???

http://www.emag.bg/ups-njoy-septu-600-600va-360w-garancija-vzemi-i-vyrni-podaryk-njoy-lc60-pwup-li060sp-az01b/pd/DXFMRYBBM/

даваш 2200 за комп, а ти се свидят 300лв за смислен ups?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.