Премини към съдържанието
Boston_Legal

Лимит на тоалетното време по време на работа

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Работодателя ми определя максималното време, през което мога да съм в тоалетната на няколко минути дневно :? 
    Има ли право според закона да го прави? Какво казва закона по този повод?
    Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И как го определя - някой стои до тоалетната с хронометър ли?

Все още ли ти е работодател?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За България ли става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Попаднах на една стара тема във форума на АБВ

плаща ли се тоалетната на работно място?

В смисъл - ползващия работник/служител да си плаща за ... удоволствието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Boston_Legal написа:

За България става дума и се отчита от системата.

И какво става, ако превишите лимита? Не виждам в КТ основание за прекратяване на ТД - заседял се в WC-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти нормален ли си и какво правиш в тази фирма. Че аз да съм му теглил на шефа ти майната на секундата. Това е смешно. Че ако си с моите проблеми с отделителната система на твоя шеф му отвъртам главата. Никъде няма закон затова нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
    Тери Пратчет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8/6/2016 в 22:58, Boston_Legal написа:

Здравейте, 

Работодателя ми определя максималното време, през което мога да съм в тоалетната на няколко минути дневно :? 
    Благодаря предварително!

Maksim-Sokolov-7.62x54.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато в България продължава да ги има такива смешници и палячовци, като този работодател, който не е подгонен от закона явно, и не знае какво са санкций и глоби, и именно точно поради тази причина по-този начин малтретира своите работници, ще страда целия български народ.:no-no:

Една жалба в инспекцията по-труда, да обясни пред тях кой му позволява да поставя тези правила, и да се гаври по-този начин с работниците си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. В отговор на по- горен пост , при надминаване на тоалетно време следва лишаване от бонуса за добре свършена работа и мъмрене. Аз искам да се махна по тази причина и търся законен път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хъ. щом е в Бг, на нищо не се учудвам

преди 5 минути, velony написа:

Това направо е смях в залата. Баси експлоататорите!

не е за смях. навсякъде в производството е така, амчи помня поточни линии, дето не можеш да станеш, а не да идеш до тоалетна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Навремето в ТПК Освобождение като работех, наравно с мен беше назначен един тапанар, наречен Юри.
    Естествено, като новопостъпили сме чираци и вършим най-тежката и неблагодарна работа - разтоварвахме камионите с дъските, носихме ги до складовото помещение, редяхме ги там и т.н.
    Това не е важно.
    Въпросния Юри през около половин час изчезваше за по 20-ина минути.
    Къде ходеше и какво правеше не знам, но винаги като се появи казваше, че е бил в тоалетната.
    Аз влача дъските, целите ми ръце в трески, ебаси, а неговите бяха като на жена - чисти и без нито една треска.

Защо ви разказвам това ли?
    Сетете се сами - ако в тази фирма/предприятие или каквото е там има 2-3 такива тарикати, които използват и се скатават в кенефа за по 15-20 минути на час, ако съм на мястото на работодателя естествено ще търся вариант да се справя със ситуацията.
    В производствените предприятия как е, нали се сещате?
    На едиколко си време (примерно 2 или 3 часа) по 15 минути почивка - кеф ти за тоалетна, кеф ти за цигара или квото там.

Авторе, освен 10-минутния (примерно) разрешен престой в тоалетната нали си имате другите почивки - обедна, следобедна и т.н.?
    Или сте ограничени на 10 минути в кенефа и нищо друго не ползвате през деня?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Boston_Legal написа:

Здравейте, 

Благодаря предварително!

Нека позная, за Пловдив ли става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, algor написа:

Аз влача дъските, целите ми ръце в трески, ебаси, а неговите бяха като на жена - чисти и без нито една треска.

Само по принцип - забелязали ли сте, как все още в България много ... и работещи, и работодатели не знаят точното значение на думата "ръкавици" ? Сравнително малко са хората, вършещи "не чак толкова" мръсна или опасна дейност с ръкавици. Например - шофьор да пипа по автомобила там, където може да е мръсно; или строителен работник ... Тук ги гледам - даже продавачита на пазара ползват гумени ръкавици, а пипат просто плодове или зеленчуци.

преди 3 часа, Boston_Legal написа:

Благодаря за отговорите. В отговор на по- горен пост , при надминаване на тоалетно време следва лишаване от бонуса за добре свършена работа и мъмрене. Аз искам да се махна по тази причина и търся законен път. 

Нека това да бъде надлежно документирано и разписано - после в Инспекция по труда.

За махането - вижте си договора, какъв е срока на предизвестие. После написвате едно "Заявление" (не молба) по чл.326, ал.1

Цитат

Чл. 326. (1) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работодателя.

Носите го в деловодството, или личен състав/Кадри, или ... както е при вас, искате да ви се даде входящ номер с дата, от следващия ден си боите дните на предизвестието. Когато тези дни минат - вече не сте работник на фирмата.

Цитат

Чл. 335. Трудовият договор се прекратява писмено.

(2) Трудовият договор се прекратява:
    1. при прекратяване с предизвестие - с изтичането на срока на предизвестието;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е какво ще правиш над 8 мин аз като ходя да пикая сигурно се бавя по малко от 5 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, jhoro написа:

Само по принцип - забелязали ли сте, как все още в България много ... и работещи, и работодатели не знаят точното значение на думата "ръкавици" ? Сравнително малко са хората, вършещи "не чак толкова" мръсна или опасна дейност с ръкавици. Например - шофьор да пипа по автомобила там, където може да е мръсно; или строителен работник ... Тук ги гледам - даже продавачита на пазара ползват гумени ръкавици, а пипат просто плодове или зеленчуци. 

В днешно време е далеч по-добре относно предпазни средства на работниците, но моя кратък разказ касае времето лонг, лонг тайм а гоу, дет се вика - по татово време ми бяха тези трудови подвизи.
    Не смеех да си сложа ръката на коляно на момиче, щото чоропогащника даваше фира на третата секунда с някоя бримка... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

е какво ще правиш над 8 мин аз като ходя да пикая сигурно се бавя по малко от 5 мин.

Ти пак не разбра (ама това е само от ник-нейма ... надявам се) - не 8 минути за ... едно посещение, а 8 минути общо за целия ден.

преди 3 минути, algor написа:

В днешно време е далеч по-добре относно предпазни средства на работниците, но моя кратък разказ касае времето лонг, лонг тайм а гоу, дет се вика - по татово време ми бяха тези трудови подвизи.
    Не смеех да си сложа ръката на коляно на момиче, щото чоропогащника даваше фира на третата секунда с някоя бримка... :)

Разбрах те от раз - просто се сетих. Ама и сега много хора си карат по тогавашния тертип. Без значение за ЛПС ли става дума или за трудова дисциплина - граничеща с робовладелска.

Колкото за бримките, тогава това си беше бизнес - ловенето (на бримки, не на мацки)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно става въпрос за кол център. И приятелката ми има подобни проблеми. Тя е доста нередовна с ходенето по голяма нужда, а понякога ѝ се налага да го прави по два пъти... А във фирмата режат бонуси и дори има назначени служители, които да следят кой колко се бави в тоалетната или пък дали не си сипва вода твърде дълго време. Пълен абсурд.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баш пълен абсурд не е... на някои им се събират по >50/60мин. всеки ден до тоалетна, което по принцип не е проблем, стига да не е всеки ден от месеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Аз може би щях да съм идеалния служител в това отношение. Ходя по голяма нужда на 3-4 дена веднъж. В чужда тоалетна не може да ме накараш да се изходя посмъртно, да не говорим за обществена.
    Това е добрата ми страна , лошата е че много ме мързи да работя за някой !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Viiipeer написа:

Нека позная, за Пловдив ли става въпрос?

Не е за Пловдив

преди 4 часа, gronkjaer написа:

Вероятно става въпрос за кол център. И приятелката ми има подобни проблеми. Тя е доста нередовна с ходенето по голяма нужда, а понякога ѝ се налага да го прави по два пъти... А във фирмата режат бонуси и дори има назначени служители, които да следят кой колко се бави в тоалетната или пък дали не си сипва вода твърде дълго време. Пълен абсурд.  

Да позна:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.