Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

привет!

Изгоря ми захранването и си изрових друго /артефакт/

проблемът идва от несъответствието при кабела ,който захранва дъното. На старото ми се състои от 2 реда по 10  крачета /не съм сигурен как се наименова/ + на отделен кабел са свързани други 2 реда по 2 крачета /отделени от предишният с друг кабел.

И понеже очевидно съм туземец,моля погледнете снимките, които ще кача!

П.С. възможно ли е да подкарам машината с липсващите 4 на """"""новото"""""" захранване?

IMG_20160810_173902.jpg

IMG_20160810_173644.jpg

IMG_20160810_173705.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доколкото се вижда от снимките буксата е същата, с опция да се включва без последните 4 пина. Ако е така може да го включиш така и това е целта всъщност. на същата верига са за волтажа и не би трябвало да имаш проблеми. (включваш буксата заедно с тези отделни 4 пина, така че всички входове на буксата на дъното да са запълнени. Тази част с 4-те пина може да се закачи към другата за да стане една цяла букса) Има още един 4 пинов конектор от захранването към дъното. При процесора. Надявам се да не се опитваш да набуташ него. Мисля че няма и да влезе, но все пак знам ли :)  Друг въпрос е какви са компонентите на компютъра, какво е захранването като мощност и дали ще стига.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

с др. думи машината ще бъде подкарана и с липсата на тези 4 "пина" ????

/понеже при "новото" захранване липсват тези четири и остават празни слотове/

п.с. на артефакта пише 350W Max, изгорялото беше 400W , но съм имал и 350 и е вървял!

Редактирано от Денис Петров (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С други думи - не точно! От първата ти снимка се виждат две части на една и съща букса. Последните 4 се отделят ако не са нужни. В твоя случай ти трябват и за това включваш и тях. И трябва да има още един извод с 4 пина само, дето се включва на дъното някъде около процесора. В краен случай ще тръгне и без последните 4 пина на (24 пиновата букса)но е по-добре да си включиш захранване ако имаш възможността.  Тези 4 пина до процесора ги включваш задължително. Там ще влезе само буксата която си е за там. Ако имаш отделни 4 пина към другите 20 на другата букса, те няма да влязат в този слот. 

Това дето пише на него си е едно на ръка, ама като му гледам изводите а и как го наричаш.... си се съмнявам някак си. Не каза и другите компоненти. Да не е някоя геймърска машина да я изпържиш с тоя боклук? Захранването е много важна част от конфигурацията. Колкото са по-скъпи другите части около него, толкова е по-важно и то. Защото като се скапе обикновенно си взима и компания. :)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, Денис Петров написа:

с др. думи машината ще бъде подкарана и с липсата на тези 4 "пина" ????

/понеже при "новото" захранване липсват тези четири и остават празни слотове/

п.с. на артефакта пише 350W Max, изгорялото беше 400W , но съм имал и 350 и е вървял!

Разбираш ли английски? Току-що направих малко "проучване" с Бинг и открих това. Доколкото аз разбрах - би трябвало да стане. Дори да не разбираш езика - поне огледай картинката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нее,машината ми е предимно работна 

2ГБ рам

512МБ НВИДИА Г-ФОРС видео

АМД процесор едноядрен

П.С. 
    Technically, a 20-pin ATX connector can be plugged straight into a 24-pin motherboard socket, leaving pins 11, 12, 23, and 24 unconnected. 

с моя побългарен "некст-левел" английски ,усвоен предимно от MMORPG игрите......успях да си преведа по-горният ред.

Обаче не успях точно да разбера в каква същяствена роля влизат недостигащите при мен 11,12,23 и 24 пин!?

Но поне установих ,че ще го подкарам и без тях! ......благодаря на sten90 за полезният линк!

До eminem_vr , да.....кабелас четирите пина който се свързва отделно за дъното е достъпен! Не смятам да го насилвам да влиза в празните 4 които ми остават! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия допълнителните пинове са ако ще се ползва по-лакоми компоненти. На тебе ти стига и 20 пиновия конектор.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 50 минути, Денис Петров написа:

До eminem_vr , да.....кабелас четирите пина който се свързва отделно за дъното е достъпен! Не смятам да го насилвам да влиза в празните 4 които ми остават! 

Само един 4 пинов конектор ли излиза от захранването? Този от първата ти снимка може да се закачи към 20-пиновата букса и за това е предназначен и остава друг отново 4-пинов. Не знам тази въпросната първа снимка на изгорялото захранване ли е или на другото. С тези компоненти си работиш и с 20 пина както каза pconline.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като цяло зависи и от дъното, повечето дъна на пазара в момента, си вървят спокойно и само с 20 пиновия конектор свързан, въпреки, че може да се добавят и другите 4, независимо какви видео карта или процесор са сложени. Разбира се, че трябва и е препоръчително да се свързват тези 4 конектора, даже в някои случаи е задължително, но в твоя далеч не е така. Освен това, в дъното ти може да бъде свързан само 20 пиновия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Blue Ray написа:

Освен това, в дъното ти може да бъде свързан само 20 пиновия.

На снимките си се вижда че конектора на дъното е 24 пинов а и до сега е работил с такова захранване, а и май не се сещам да съм виждал дъно след 478 и 462 което да е с 20 пинов конектор. 

Май повечето се бъркат умрялото захранване е с 24 пина и са се ползвали всичките а античното но работещо е с 20 пинов конектор и човека се чуди дали ще му свърши работа. Отговора е ДА ако захранването е ОК.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оп, съжалявам, моя грешка... Наистина конектора е 24 пинов на дъното, а мъртвото захранване е било явно с 24 пинов, щом пита по този начин... Благодаря за корекцията...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да така е....мъртвото е с 24 пина,докато античното е само с 20 !!!

Обаче докато свързвах и окабелявах машината /съвсем безстрашно/ попаднах на поредната спънка ,а именно захранването с ток на двата ми хард диска. Единият от тях се захранва посредством белият "пин" /вижте снимката/ ,а вторият чрез странно плоско черно "пинче" /моля вижте отново снимката/

И за капак на всичко античното ми захранване /вероятно от преди христа/ няма подобни екстри за свързване,единствено разполагам с белите от снимката /чрез които съм свързал хард "Д"!

П.С. извинете за качеството на снимките,телефена ми е скапан!

П.С. 

IMG_20160810_214456.jpg

IMG_20160810_214412.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, paradoXXXXXXXXXXX написа:

а вторият чрез странно плоско черно "пинче" /моля вижте отново снимката/

Това ти трябва. А ако си сръчен и и си приготвил старото за в кофата режеш един кабел и го закачаш към такъв дето има бели конектори. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.