Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Боядисване на автомобил

stoian32
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 3 часа, KOCKAR написа:

Виж сега приятел аз този пост го написах тъй като едно време аз не бях съгласен да давам по 2000 лева за боя,която тази боя в Германия ще е клас - среден.Затова ходих и се учих и започнах с времето сам да си боядисвам колата с боя която може да ме изкара повече от 5 години,доколкото за моторчета и зимата си го карам,заклет моторист съм ама няма смисъл да говорим за това нали? :)

В Германия 2 000 лв е боята, тъй като до колкото знам не се купувам на грам а кутия, както ицените са високи.. може би логично за да няма мйного селски сервизчета или такива като теб :D. Тук може на грамаж, моята боя с лака ми излязоха около 600 плюс лева. не помня колко излезе основата и кита, но без майсторлъка ми излезе около 1300 лв със ламарини и други базикни... или нещо от сорта....А пича е писал за кола в зимата че не можеш да я караш без купе.. има логика.Относно ученето... Аз не мисля че имам време да ходя да се науча да си боядисвам колата .... само за да я направя сам....Трябва същото време да капят парички за семейството ;) Ако после това остане като работа ... да има смисъл, мен примерно това не ме влече. А и не мога да зарежа просто ей така, това с което се занимавам сега...За да ссе уча как да си боядисвам колата..... Представи си сега цяла БГ да станат всички бояджии :D:D:D

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, callpchelp написа:

В Германия 2 000 лв е боята, тъй като до колкото знам не се купувам на грам а кутия, както ицените са високи.. може би логично за да няма мйного селски сервизчета или такива като теб :D. Тук може на грамаж, моята боя с лака ми излязоха около 600 плюс лева. не помня колко излезе основата и кита, но без майсторлъка ми излезе около 1300 лв със ламарини и други базикни... или нещо от сорта....А пича е писал за кола в зимата че не можеш да я караш без купе.. има логика.Относно ученето... Аз не мисля че имам време да ходя да се науча да си боядисвам колата .... само за да я направя сам....Трябва същото време да капят парички за семейството ;) Ако после това остане като работа ... да има смисъл, мен примерно това не ме влече. А и не мога да зарежа просто ей така, това с което се занимавам сега...За да ссе уча как да си боядисвам колата..... Представи си сега цяла БГ да станат всички бояджии :D:D:D

Аз си падам тертеплия човек и не давам току така майстор да ми пипа количката,най малко пък бояджия,то ако ще се стигне до майстор,след катастрофа само. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, KOCKAR написа:

Аз си падам тертеплия човек и не давам току така майстор да ми пипа количката,най малко пък бояджия,то ако ще се стигне до майстор,след катастрофа само. ;)

Този където го знам му се доверявам, защото го познавам от сума време и знам че си е майстор, дори по техническата част само на него се доверявам, едно време имаше много сервизи той по Бургас, преди да се разведе с последната му жена и да ги изпораздаде. От там само бояджалък искаше дап рави без нищо друго.. Но като ми се наложи само при него отивам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз боядисвах моята Лагуна преди 4 лета ,оригиналната боя .......сребрист металик хамелеон,цената ужасна ,направо криминална.Та взех си хубава автоемайл лак /черна/ майстора взе 200 кинта да я боядиса .Сиви останаха само тавана и капака ,колата стана 2 цвята .25 кинта за смяна на талони в КАТ .Боята още си е в добро състояние.Неприятното при този вид боя е ,че оттича при пръскане и майтора требе да е майстор :) .Ако е само до драскотинки ,със паста ще се оправят ,но е добре да отидеш при някой ,които го е правил и разбира .Да не осереш колата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...
на 14.08.2016 г. в 22:43, pcservizpld написа:

Именно де...................................... Прочети кое съм цитирал на ''коцкар'' Аз дадох за пребоядисване на Голф 3 със скъп мат лак, тенекиджалък. Бяха ми направили колата със 3,5 мм подцинкована ламарина. Целия под ми бяха направили с цели листове. скъпа боя и скъп матлак. Всичко ми излезе 1500 +....Обаче не е мръднала :)... Мисля че 4 години има откакто е пребоядисана.. Продадох я, вечен е знма в какво състояние е и сега смятам и новата да пребоядисвам. Пак за толкова :) Вярно е колата ми сега струва колкото пребоядисването, но знам че няма да мръдне и всяка година да давам по 400 лв за майстори гомнари...

При кой майстор си пребоядиса колата? И какви материали можеш да ми препоръчаш да закупя, защото аз искам в черен мат да я пребоядисам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретизирай си въпроса и населеното място, ще бъде отцепено в нова тема. Няма нужда да се озравят отдавна приключили неща от преди 3 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В България определено си имаме много добри майстори.И труда им не е задължително да е скъп, по важното е да не се пести от материялите.Няма как лака и боята да карат дълго, ако е заложено на ефтинджоса, и после да се хвърля вината на майстора.Иначе тука има една много добра вакса на пясъчна основа.Мисля , че си е чисто холандска. Прави чудеса, специялно такива драскотини ги маха от воле. Както и избеляла боя.Тя работи на идеята, че сваля  горния слой на боята и остава тоя под него и колата става като нова. Ползвах я последно на една избеляла червена боя.Ефекта беше поразителен.Но трябва да се внимава с натискането, че при по силно може да свали цялата боя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...
на 14.08.2016 г. в 21:10, Baininja написа:

Глупости...Най малко ще ви вземе бояджията ако си потготвите сами колите. Предишната боя на моята кола я пръска един познат. Колата беше потготвена. Той само я е облепил пръснал шприц , водна шкурка , боя и накрая е полирана да лъсне за 200лв . На непознати за същото удоволствие взима със стотак отгоре , но пък работи много качествено. ;)

Ще дадеш ли контакт с твоя бояджия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...