Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , може ли да ми кажете горе доло как вървят цените за цялостно пребоядисване на автомобил в Област Пловдив примерно.Има ли някакъв шанс да се мина с максимум 400 лева ?.Защото като гледам цените започват от 1000 , имам приятел който твърде че преди години за 350 си бил боядисал колата и всичко било точно , но така и не ми казва къде го е направил (''казва истината'').Благодаря ви много.Гледам някой и сами си ги боядисват , трудно ли става и колко горе доло ще ми струват материялите.Не мога да дам 1200 лева за боя на кола която струва максимум 4 в най добрия случай.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

400лв и хубаво боядисване - абсурд. Мой приятел, който мина процедурата даде 750лв с познати.
    Това е гадна процедура и много прашна. Какво е състоянието на автомобила в момента и защо искаш цялостно пребоядисване?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, simtech написа:

400лв и хубаво боядисване - абсурд. Мой приятел, който мина процедурата даде 750лв с познати.
    Това е гадна процедура и много прашна. Какво е състоянието на автомобила в момента и защо искаш цялостно пребоядисване?

Осеяна е с драскотини,не са дълбоки като си намокря пръста и ги мина изчезват после пак се появяват но са найстина много.Миналата седмица ходих на една хижа която според стопанина и има хубав път до нея,но не беше врях се в едни тръни и е доста надрана но не са дълбоки драскотини даже изобщо.Към 90% от драскотините е само олющен лак.Когато мина с пръст през драскотините не ги усещам да са вдлъбнати .Колата няма абсолютно никъде,гнило,ръжда .Може да мине и само с лакиране , с него вече мога ли да се размина с до 400 ?

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цената е 100лв на детайл, средно за страната. От тук натам зависи какво точно искаш - тип боя, цвят, кит, фалцове, камера и не на последно място "майстор". Тъпото е, че по днешните изисквания, трябва да се работи с бои на водна основа, което оскъпява много работата. Колко от бояджиите го правят е друг въпрос, но ти се взимат пари като за по-трудното.

Щом си само с драскотини, питай за пастиране в твоя район и иди се консултирай на място. Може да се разминеш тънко.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, firestarter написа:

Цената е 100лв на детайл, средно за страната. 

Вече всичко останало зависи от зависи! 

Леките дерюги се оправят и с пастиране, та помисли и над този вариант. Може и сам да свършиш тази работа!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, stoian32 написа:

Здравейте , може ли да ми кажете горе доло как вървят цените за цялостно пребоядисване на автомобил в Област Пловдив примерно.Има ли някакъв шанс да се мина с максимум 400 лева ?.Защото като гледам цените започват от 1000 , имам приятел който твърде че преди години за 350 си бил боядисал колата и всичко било точно , но така и не ми казва къде го е направил (''казва истината'').Благодаря ви много.Гледам някой и сами си ги боядисват , трудно ли става и колко горе доло ще ми струват материялите.Не мога да дам 1200 лева за боя на кола която струва максимум 4 в най добрия случай.

Като син на бояджия ще ти кажа следното:

Ако намериш човек да ти боядиса колата за 400 лв ще е с най-евтините материали, които издържат по-малко от 2 години. Рядко колите живеят повече от 1 година. Лака се лющи, кита се пропуква. Освен това всички ражди няма да бъдат оправени, а натъпкани с парцали, облепени с тиксо и силикон и боядисани... При кеото после можеш само да плачеш и пак да търсиш някой друг да я омаскари за ...400 лв.... не че тези които ги правят за 1000 лв. зса по-добри. Ако някой ти иска скъпо търси майстор с много доволни от него хора, с автомобили изтраяли повече от 2 години. Има си форуми за тях. Баща ми не процедира по този начин, цената му също не е под 1000 лв. Но съм свидетел на стотици автомобили правени за тези пари ( собствениците им са споделяли ) и всички се оплакват. Хората идват от София при него. За съжаление той не е в Пловдив, а в Бургас ;). Но знам че имаше майстори и в Пловдив.

Моите автомобили които съм си взимал до сега са били от София ( за което искренно съжалявам ) и всичките бяха с по 3 см. кит, дупки с парцали и мрежички  за замазка на стени и изобщо абсолютно окаяно състояние.

Да, пастирането е бърз и евтин вариант, както е казал колегата. Трябват ти за покриване на всичките драскотини 3 номера паста на 3М по около 20 грама от всяка. Започва се от първи номер, втори и накрая трети, забърсваш добре и си готов. Естествено трябва ти и машина за тази работа, като трябва да внимаваш леко да притискаш, да не задържаш на едно място, че може да обелиш боята. Защото пастата прави емайл лак от загряването и се слепа от  това. Нещо като паста за зъби. Трите номера общо по 20 грама излизат около 40-50 лв. Ако го отидеш да ти я пастират мисля че около 100 лв ще ти вземат на повечето места плюс, минус. Има и три в едно пасти, но не са хубави и няма да ти дадът кой знае какъв резултат, единствено ще похарчиш пари, около 20-30 лв.

Редактирано от dafaweb (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ммм даа. И аз си взех една от София... За 3 месеца ми падна лака на предния капак и тавана.... А за другото не ми се говори, че ми се плаче :X

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ще боядисваш - стар руски автомобил ли? Металик боя е поне 150 на литър. Качествено боядисване става в камера за да се изпече боята. Няма как да е за без пари. Другото е само козметика и напудряне. А и сегашните екологични бои на водна основа са си жив латекс. Не е същото.

Това заради продаване ли? Ако да - не се занимавай, няма да ти се изплати и ще си вътре. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Филипов написа:

Какво ще боядисваш - стар руски автомобил ли? Металик боя е поне 150 на литър. Качествено боядисване става в камера за да се изпече боята. Няма как да е за без пари. Другото е само козметика и напудряне. А и сегашните екологични бои на водна основа са си жив латекс. Не е същото.

Това заради продаване ли? Ако да - не се занимавай, няма да ти се изплати и ще си вътре. 

Не е заради продаване то е ясно че няма да се избият парите.Просто колата има сантиментална стойност и искам да изглежда добре.Ще се консултирам със някой друг майстор отностно пастирането  може да ми помогне.Защото доколкото знам подобни драскотини които се заличават с вода и като минеш с пръста през тях не ги усещаш може да се оправят с пастиране.Та ще проверя нещата и може би това ще е вариянта.Благодаря ви много за отделеното време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Боядисване за по малко от 1000 лева няма. Необходима е качествена боя и съответно кадърен майстор. Всичко друго по надолу са просто вицове и извращения. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Емил Костов написа:

Боядисване за по малко от 1000 лева няма. Необходима е качествена боя и съответно кадърен майстор. Всичко друго по надолу са просто вицове и извращения. 

Глупости...Най малко ще ви вземе бояджията ако си потготвите сами колите. Предишната боя на моята кола я пръска един познат. Колата беше потготвена. Той само я е облепил пръснал шприц , водна шкурка , боя и накрая е полирана да лъсне за 200лв . На непознати за същото удоволствие взима със стотак отгоре , но пък работи много качествено. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, KOCKAR написа:

Глупости...Най малко ще ви вземе бояджията ако си потготвите сами колите. Предишната боя на моята кола я пръска един познат. Колата беше потготвена. Той само я е облепил пръснал шприц , водна шкурка , боя и накрая е полирана да лъсне за 200лв . На непознати за същото удоволствие взима със стотак отгоре , но пък работи много качествено. ;)

Не, не са глупости. Виж какво ми написа като контра коментар:"..... ако сами подготвите колите си". Не всеки може да го направи, така че продължавам да твърдя същото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, KOCKAR написа:

Аха и боята + лака са без пари нали ?!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, callpchelp написа:

Не искам да споря, защото съм пребоядисвал кола и знам за какво става на въпрос. Нека всеки да отиде и да пробва сам. И все пак да си приготви едно 800-1000 лева ако иска наистина качествено пребоядисване, а не оставяне на ръце!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, callpchelp написа:

Е аз нали ти казвам че ако се подготвиш... ще ти излезне максимално най изгодно тъй като решаваш каква боя да си вземеш ти,а не някой майстор дето да ти набута хем лабава,хем най скъпата... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Емил Костов написа:

Не искам да споря, защото съм пребоядисвал кола и знам за какво става на въпрос. Нека всеки да отиде и да пробва сам. И все пак да си приготви едно 800-1000 лева ако иска наистина качествено пребоядисване, а не оставяне на ръце!

Именно де...................................... Прочети кое съм цитирал на ''коцкар'' Аз дадох за пребоядисване на Голф 3 със скъп мат лак, тенекиджалък. Бяха ми направили колата със 3,5 мм подцинкована ламарина. Целия под ми бяха направили с цели листове. скъпа боя и скъп матлак. Всичко ми излезе 1500 +....Обаче не е мръднала :)... Мисля че 4 години има откакто е пребоядисана.. Продадох я, вечен е знма в какво състояние е и сега смятам и новата да пребоядисвам. Пак за толкова :) Вярно е колата ми сега струва колкото пребоядисването, но знам че няма да мръдне и всяка година да давам по 400 лв за майстори гомнари...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, callpchelp написа:

Именно де...................................... Прочети кое съм цитирал на ''коцкар'' Аз дадох за пребоядисване на Голф 3 със скъп мат лак, тенекиджалък. Бяха ми направили колата със 3,5 мм подцинкована ламарина. Целия под ми бяха направили с цели листове. скъпа боя и скъп матлак. Всичко ми излезе 1500 +....Обаче не е мръднала :)... Мисля че 4 години има откакто е пребоядисана.. Продадох я, вечен е знма в какво състояние е и сега смятам и новата да пребоядисвам. Пак за толкова :) Вярно е колата ми сега струва колкото пребоядисването, но знам че няма да мръдне и всяка година да давам по 400 лв за майстори гомнари...

Коментара не е срещу теб, а е поддържа твоето мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, KOCKAR написа:

Е аз нали ти казвам че ако се подготвиш... ще ти излезне максимално най изгодно тъй като решаваш каква боя да си вземеш ти,а не някой майстор дето да ти набута хем лабава,хем най скъпата... :)

Ако можех сам да я подготвя, щях съответно и да я боядисам, поне да знам кой да трепя после и да псувам  :D:D:D .Освен това, ИСКРЕННО не препоръчвам хора с липса на опит да си подготвят сами колите. Кой ще ти закърпи ръждите ?! Айде кита кък да е, къде ще сгрешиш и ще повтоориш. Ами изчукване ?! Майстора си е майстор. Аз с очите си видях работата му. Караше ме да пипам, братче ама като си нямам хал хабер мога само да гледам. Освен това можеш да познаеш един майстор по това колко кит хаби, колкото по-малко толкова по-добър е ;) ..Съвет от майстора де ми прави колата. Както и по това, колко е пастирал след боядисването ( да скрие където е оливал и после е търкал със шкурката да го скрие ).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, callpchelp написа:

Ако можех сам да я подготвя, щях съответно и да я боядисам, поне да знам кой да трепя после и да псувам  :D:D:D .Освен това, ИСКРЕННО не препоръчвам хора с липса на опит да си подготвят сами колите. Кой ще ти закърпи ръждите ?! Айде кита кък да е, къде ще сгрешиш и ще повтоориш. Ами изчукване ?! Майстора си е майстор. Аз с очите си видях работата му. Караше ме да пипам, братче ама като си нямам хал хабер мога само да гледам. Освен това можеш да познаеш един майстор по това колко кит хаби, колкото по-малко толкова по-добър е ;) ..Съвет от майстора де ми прави колата. Както и по това, колко е пастирал след боядисването ( да скрие където е оливал и после е търкал със шкурката да го скрие ).

Ами да виж сега брат,всеки човек различно нещо му клати феса аз за не повече от 300лв. си пребоядисвам колата перфектно с която боя карам близо 2 години,но което е нормално защото тук едно че се возим на офроуд пътища,друго че просто е хубаво да се освежава през години боята,като част от поддръжката на колата и най вече че не давам 1500 лв.за боя като сметнем че за тия 1500 аз мога да си купя чисто нов спортен цилиндър и двигател за мотора което просто е абсурдно да ги дам за боя,разбираш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, KOCKAR написа:

Ами да виж сега брат,всеки човек различно нещо му клати феса аз за не повече от 300лв. си пребоядисвам колата перфектно с която боя карам близо 2 години,но което е нормално защото тук едно че се возим на офроуд пътища,друго че просто е хубаво да се освежава през години боята,като част от поддръжката на колата и най вече че не давам 1500 лв.за боя като сметнем че за тия 1500 аз мога да си купя чисто нов спортен цилиндър и двигател за мотора което просто е абсурдно да ги дам за боя,разбираш. 

Не даваш повече от 300 лева, защото знаеш какво правиш, но не всеки знае. В повечето случаи човек оставя колата на майстора и отива да си я прибере после. Затова така те коментирам, а не че това което си правил ти не е вярно!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, KOCKAR написа:

Нов двигател за МОТОРА ?! СПОРТЕН ЦИЛИНДЪР ?! За 1500 лв ?! Хахахахаха :D:D:D:D Аз си лягам че стаа лошо вече :D За коли ли говорим, за мотири ли, за спортни цилиндри ли  :D:D:D   нее, не край. Лягам си лека

преди 6 часа, stoian32 написа:

Последно повтарям. Търси си майстор, събери си парички и не се занимавай с глупости. Ако искаш всяка година да повтаряш си намери ''баш майстор'', но после не се оплаквай... А ако искаш сам да я омаскариш закривай темата и се залавяй за работа.. ТУЙ ТО!!!

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, callpchelp написа:

Нов двигател за МОТОРА ?! СПОРТЕН ЦИЛИНДЪР ?! За 1500 лв ?! Хахахахаха :D:D:D:D Аз си лягам че стаа лошо вече :D За коли ли говорим, за мотири ли, за спортни цилиндри ли  :D:D:D   нее, не край. Лягам си лека

И само незнам какво се учудваш за 1500 лв.. Аз само комплект читави семеринги за мотор са ми излизали около 250 лв ..А един нормален цилиндър струва около 440,а двигателя не по малко от 1,000...По-добре недей започвай спор там където не си компетентен.Нека да остане до тук темата засега с тези постове. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:D:D:D:D:D:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, KOCKAR написа:

И само незнам какво се учудваш за 1500 лв.. Аз само комплект читави семеринги за мотор са ми излизали около 250 лв ..А един нормален цилиндър струва около 440,а двигателя не по малко от 1,000...По-добре недей започвай спор там където не си компетентен.Нека да остане до тук темата засега с тези постове. ;)

Тос пък следващия...Зависи какъв е мотора. както за кола така и за мотор са скъпи чисто новите части за двигателя. Ама в темата става въпрос за пребоядисване на автомбил. Което мисля че ИЗОБЩо не е за пренебрегване.... Все пак не съм виждал зимата някой да кара двигател и шаси нали ? Повечето, които карат евтини но добри коли не искат да си ги дават. Струва си ремонта от човек който си разбира. Ти ако можеш другите 90 процента НЕ МОГАТ да си я подготвят и т.н. Естествено иска и време преди всичко, за да има време човек САм да си работи по колата, трябва и парички да има или да печели добре..... Аз примерно мога да си направя сам колата и да я боядисам долу горе...., но бачкам като луд и ми остава време едва да си видя жената и детето, И вечер след като заспят продължавам да работя...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, dafaweb написа:

Тос пък следващия...Зависи какъв е мотора. както за кола така и за мотор са скъпи чисто новите части за двигателя. Ама в темата става въпрос за пребоядисване на автомбил. Което мисля че ИЗОБЩо не е за пренебрегване.... Все пак не съм виждал зимата някой да кара двигател и шаси нали ? Повечето, които карат евтини но добри коли не искат да си ги дават. Струва си ремонта от човек който си разбира. Ти ако можеш другите 90 процента НЕ МОГАТ да си я подготвят и т.н. Естествено иска и време преди всичко, за да има време човек САм да си работи по колата, трябва и парички да има или да печели добре..... Аз примерно мога да си направя сам колата и да я боядисам долу горе...., но бачкам като луд и ми остава време едва да си видя жената и детето, И вечер след като заспят продължавам да работя...

Виж сега приятел аз този пост го написах тъй като едно време аз не бях съгласен да давам по 2000 лева за боя,която тази боя в Германия ще е клас - среден.Затова ходих и се учих и започнах с времето сам да си боядисвам колата с боя която може да ме изкара повече от 5 години,доколкото за моторчета и зимата си го карам,заклет моторист съм ама няма смисъл да говорим за това нали? :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.