Премини към съдържанието

Анкета ,коя операционна система на Microsoft е ваш фаворит?  

53 гласували потребители

1. 1. Интересно ми е коя ОС на Microsoft е най-предпочитана и защо? (По-стари ОС от ХР не смятам ,че някой все още използва и считам ,че не е нужно да добавям)

Препоръчан отговор

Интересно ми е коя ОС на Microsoft е най-предпочитана и защо? (По-стари ОС от ХР не смятам ,че някой все още използва и считам ,че не е нужно да добавям) 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Голям таралеж в гащите си сложи приятелю. Освен това трябва да направиш опция за повече от един избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Голям таралеж в гащите си сложи приятелю. Освен това трябва да направиш опция за повече от един избор.

Защо таралеж в гащите? Аз не търся спор или нещо подобно ,просто ми стана интересно ,коя е най-предпочитаната ОС на Microsoft. Често виждам хората да искат препоръки на тази тема.

А защо да има повече от 1 избор? Човек може да ползва няколко устройства с различни ОС на Microsoft (както в моя случай) ,но все една ще му е фаворит по една или друга причина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

Защо таралеж в гащите? Аз не търся спор или нещо подобно ,просто ми стана интересно ,коя е най-предпочитаната ОС на Microsoft. Често виждам хората да искат препоръки на тази тема.

А защо да има повече от 1 избор? Човек може да ползва няколко устройства с различни ОС на Microsoft (както в моя случай) ,но все една ще му е фаворит по една или друга причина. 

Ще разбереш защо е таралеж като утре сутринта се посъбудят потрeбителите на форума, а въпроса за повече от един избор е ясен. Аз примерно използвам 2 версии на Windows, даже три. Windows XP и Windows 7 (32/64).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Емил Костов написа:

Ще разбереш защо е таралеж като утре сутринта се посъбудят потрeбителите на форума, а въпроса за повече от един избор е ясен. Аз примерно използвам 2 версии на Windows, даже три. Windows XP и Windows 7 (32/64).

Ооо несъмнено ще се намери ,за какво да бъда критикуван относно анкетата. Хора всякакви.

Колкото до ХР и аз го ползвам на старата ми (резервна) конфигурация. Може да се постави и друга ОС ,но хардуера е слаб и ХР е най-добрия избор. На компютъра ,който ползвам в момента ,съм с 64 битов 8.1. Обмислях и вариант да инсталирам 10 ,но при положение ,че 8.1 напълно ме устройва ,се отказах от идеята за 10-ка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Емил Костов написа:

А аз ползвам Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, acnekt написа:

А аз ползвам Linux

Тогава що щеш в тая анкета? И аз съм за множествен избор на ОС в анкетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Тогава що щеш в тая анкета? И аз съм за множествен избор на ОС в анкетата.

Как е формулиран въпроса? Коя система на Microsoft  е Ваш фаворит. А и чакам да пусне автора други системи.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък работя с каквото дал ... който дава.

Колкото до коментара, че "По-стари ОС от ХР не смятам ,че някой все още използва" - мотка се из дома една щайга - нищо повече от 98 не поема. И с такова се ползва.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 минути, acnekt написа:

Как е формулиран въпроса? Коя система на Microsoft  е Ваш фаворит. А и чакам да пусне автора други системи.

Е, го, те - първият таралеж. От кога Linux е ОС на Microsoft? Явно съм пропуснал...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

Е, го, те - първият таралеж. От кога Linux е ОС на Microsoft? Явно съм пропуснал...

Хубаво, че ми каза. Аз не знаех, че Линукс не е на Майкрософт. Все мислих, че има нещо общо с Линус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

Явно съм пропуснал...

Лошо Седларов, лошо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, jhoro написа:

Аз пък работя с каквото дал ... който дава.

Колкото до коментара, че "По-стари ОС от ХР не смятам ,че някой все още използва" - мотка се из дома една щайга - нищо повече от 98 не поема. И с такова се ползва.

А с каква цел се ползва подобна машина? Модерен браузер изобщо може ли да се инсталира на 98? Какви са характеристиките на този компютър? Аз подобна ОС не съм виждал от поне 10г. Иначе помня времената ,когато играех Age of Empires на машина с такава 98. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, acnekt написа:

чакам да пусне автора други системи.

Което явно няма да се случи, защото не го интересуват според отговорите му. А и според темата. А ти не се съобразяваш с желанието му и неуважително продължаваш да мажеш в темата му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Което явно няма да се случи, защото не го интересуват според отговорите му. А и според темата. А ти не се съобразяваш с желанието му и неуважително продължаваш да мажеш в темата му.

Сякаш няма други потребители. Какво, да направим ние които ползваме Линукс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, acnekt написа:

"Ние не пикаем във вашите пепелници! Затова, моля, не хвърляйте фасове в нашите писоари!"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

А с каква цел се ползва подобна машина? Модерен браузер изобщо може ли да се инсталира на 98? Какви са характеристиките на този компютър? Аз подобна ОС не съм виждал от поне 10г. Иначе помня времената ,когато играех Age of Empires на машина с такава 98. 

Най-накратко казано - електронна пишеща машина.

За модерен браузър - НЕ, за много други неща - също, но офис пакета си работи и това стига.

Параметри (доколкото си спомням) - чист Пентиум 133 MHz, 32 MB RAM, 2,5 GB HDD ... ей такива неща.

преди 3 минути, acnekt написа:

Споко бе, ша си пусним и нии една тема.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както виждаш Soviet Soldier вече станаха доста коментари, а анкетата не се попълва. Сега усещаш ли таралежа в гащите ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Емил Костов написа:

Както виждаш Soviet Soldier вече станаха доста коментари, а анкетата не се попълва. Сега усещаш ли таралежа в гащите ;)

А като се събудят и останалите Linux потребители... Темата ще стане на мармалад, точно като темата на Росен "Windows или Linux".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, niki292002 написа:

А като се събудят и останалите Linux потребители... Темата ще стане на мармалад, точно като темата на Росен "Windows или Linux".

Така е да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След любимата ми и до сега уиндоус2000профешънъл бях принуден да мина на експи(след сървизпак 1,дотогава бях пробвал експи и ...се върнах на 2000).Вистата не изкара общо 30 дни тестване от 3 инсталации - най-много се задържа една 64битова профешънъл(не ултимейт!).Уиндоус7 беше заместителят на експи(и 2000) и остава и досега.

8.0 също сподели съдбата на виста...по-малко от 30 дни тестване.

8.1 и в момента го ползвам/тествам пиратски активиран(на страничен харддиск,на който превключвам през БИОС-а)

10 също съм инсталирал предимно тестови версии,но не съм го тествал след anninversary update.

Редактирано от манол
    Гласувах и в анкетата:Уиндоус7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Емил Костов написа:

Ха ха ,да обичайно по подобни теми така се получава.

Иначе и от сегашния резултат в анкетата съм изненадан. Очаквах 8.1 и ХР да са фаворити. В крайна сметка ХР се задържа доста дълго ,като най-разпространена ОС на Microsoft ,дори и след излизането на 7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, niki292002 написа:

Евентуално бихми могли да покажем, че като Linux потребители сме ...

преди 2 минути, Soviet Soldier написа:

Иначе и от сегашния резултат в анкетата съм изненадан. Очаквах 8.1 и ХР да са фаворити. В крайна сметка ХР се задържа доста дълго ,като най-разпространена ОС на Microsoft ,дори и след излизането на 7. 

Да, ама не - ХР има много добри неща, но и много слабости. На първо място - не може да си търси драйверите.

btw  -и в момента се ползва - на корпоративно ниво.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Тя все още е най разпространената. А смешната десятка просто ще погребе майкрософт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ngdt
        Здравейте.
        Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!
      • от asdfj
        Здравейте! Имам лаптоп Lenovo G50 закупен с оргинален уиндоус 8 но го преинсталирах с 7цата.Сега отново искам да бъда на 8 обаче при инсталацията дава грешка.Тръгва логото и ми дава син екран с грешка с 2 уиндоуса пробвах и двата дават едно и също,тъй като не разбирам много се надявам някой да ми помогне и каква би била причината? Няма как да е несъвместим тъй като вече беше с 8 и вървеше идеално....,възможно ли е самия уиндоус да не е читав или пък моето записване също.При инсталиране на 7 нямам тези проблеми.И ако може препоръчайте ми кой уиндоус би бил подходящ за моя лаптоп последно пробвах с 8 про където изписва грешка.
        Благодаря ви !
      • от Nikola Piperov
        Здравейте, имам проблем с win 8.1 enterprise, с интел i3-7100 съм и ми дава това всеки път когато пусна windows http://prntscr.com/gxmwoo видях как се маха проблема, като се махнат  актуализациите започващи с КБ40...., но като ги махна ми дава грешка 0xc000007b, та имали начин да го махна прозореца, без да се появява тази грешка. 
      • от sanyo22
        Здравейте, колеги! Ще си купувам бас говорител Pioneer TS-W3003D4 и искам да питам какъв усилвател да си взема за нея. Искам пак да е Pioneer,  за да са комплект.  Плеърът ми е Pioneer DEH-1901UB. Благодарярително на всички!
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.