Премини към съдържанието
turbox

Как станахме колония на СССР.

Препоръчан отговор

Русия отдавна планира обезглавяването на българската нация.

Едно уточнение-комунистическата сган не са наши сънародници, те не са българи-и по ум, и до голяма степен -по произход. Те имат задача да унищожат изключителния български ген, смесен с православието. За това получават кървавите си пари. Но има Бог!

http://periscop.bg/the-other-story/item/2422-как-станахме-колония-на-ссср.html

Съветската окупация от 8 септември 1944г. и подтикнатия от нея “Отечественофронтовски” преврат на 9-ти септември стават, след като в Москва решават, че по друг начин властта не може да бъде заграбена. Планът за поробване на България започна да се осъществява. Той включва изтребване на българския елит и стопанско поробване на държавата.

Под турско робство се строяха църкви и манастири. Под съветско робство се рушеха църкви и манастири.
    В Османската империя взимали на 5 години по едно момче от семейство и го правели еничар. В Съветската империя за 5 години взеха един милион българи от Македония и ги направиха еничари.
    По турско имало вездесъщи паши. По съветско имаше вездесъщи партийни секретари.
    По турско агите си взимали българки за жени. По съветско директорите си взимаха българки за секлецарки.
    По турско, раята работела ангария. По съветско, ученици и студенти работеха ангария.
    По турско било почти невъзможно да осъдиш мюсюлманин, особено ако е имотен, да не говорим ако е паша. По съветско беше почти невъзможно да осъдиш комунист, особено ако е активен борец, да не говорим ако е партиен секретар.
    В Османската империя границите били отворени. В Съветската империя границите бяха затворени.
    В Османската империя много българи, подложени на тормоз, са се изселили. В Съветската империя много българи, подложени на тормоз, са емигрирали с риск за живота си.
    В Османската империя черни арапи отвличали българки. В Съветската империя черни студенти си купуваха българки.
    В Османската империя имало бунтове и чети. В Съветската империя имаше бунтове и горяни.
    Османците, при разширяването на империята, избивали аристокрацията. Комунистите при разширяването на империята избиваха интелигенцията.
    Османската империя е феодална, с порядки от мрачните средни векове. Съветската империя е тоталитарна, с порядки от мрачните средни векове.
    Когато руснаците влезли в България през 1877 г., останали потресени от хубавите домакинства на българите. Когато европейците влязоха в България през 1990 г., останаха потресени от мизерните домакинства на българите...
    Въобще... за 45 години комунистите съсипаха България, както турците за 500 не можаха.

Не селендури от гората водеха политиката на ситите роби през социализма, а чуждородци. Те инфектираха с генетичноприсъщата им зараза и една значителна част от българите родом, които им служеха без да ги разпознават като „чужди“.

Редактирано от turbox (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде поредния!
    @Миро20 да застъпва щафетата.

И Путин да не пропуснете накрая да споменете, ще ме разочаровате много.

• Харесва ми 16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предната тема за тайните служби на СССР, не я ли пусна ти .Защо пускаш още една?.Аман от политически боклуци.Закривайте темата.

• Харесва ми 14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, turbox написа:

Днес пак такива чуждородци заедно със заразени неуки примитиви унищожават народа и държавата ни.

Ай ся да ги изброиш поименно,иначе ти режем главата.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам усещането, че Минджев е открил начин да се "вселява". Или пък болестта му е заразна...

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, turbox написа:

Едно уточнение-комунистическата сган не са наши сънародници, те не са българи-и по ум, и до голяма степен -по произход. Те имат задача да унищожат изключителния български ген, смесен с православието. За това получават кървавите си пари. Но има Бог!

Съветската окупация от 8 септември 1944г. и подтикнатия от нея “Отечественофронтовски” преврат на 9-ти септември стават, след като в Москва решават, че по друг начин властта не може да бъде заграбена. Планът за поробване на България започна да се осъществява. Той включва изтребване на българския елит и стопанско поробване на държавата.

Не селендури от гората водеха политиката на ситите роби през социализма, а чуждородци. Те инфектираха с генетичноприсъщата им зараза и една значителна част от българите родом, които им служеха без да ги разпознават като „чужди“. Днес пак такива чуждородци заедно със заразени неуки примитиви унищожават народа и държавата ни.

Ех,Сталински камшик за тебе! Да си чувал за Коминтерн?Как да си помислиш,че руснаци ни кроят шапка!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"По време на турското робство на българите било забранено да напускат България. Родината била опасана с телени мрежи, а заптиетата застрелвали в гръб всеки българин, който се опитвал да мине през мрежите. Който го залавяли жив, го хвърляли в зандана.

България паднала под турско робство на 9 септември 14 век, след като била окупирана от триста хиляден военен турски окупационен корпус. Местното население било задължено да го издържа, а издръжката му била по-голяма от бюджета на царство България. После населението плащало и репарации, а турците произволно изземали от местното население добитък, инвентар и прочее.

По време на турското робство на българите било забранено да имат собственост. Нивите им били иззети и те били принудени да работят ангария за едрите феодали. Нямали право да имат собствена техника за обработване. Тя принадлежала също на феодалите. По време на турското робство в българските училища бил въведен като задължителен втори език за изучавани турския език. За да успее един българин по време на турското робство , единственият му шанс е било да стане еничарин. Турската империя създала специална еничарска организация, в която записвали част от местното население след подбор за вярност. По време на турското робство нямало частна собственост. На българите било забранено да имат собствени манифактури, фабрики, ниви. Турската империя изкупувала земеделската продукция на българите на безценица, принудила ги да използват само скапана турска техника, която изплащали скъпо и прескъпо. В резултат на това, след като паднало турското робство, България осъмнала като най-бедната държава в Европа, с най-ниски пенсии и заплати.

По време на турското робство никой нямал право да се шегува със султана, везирите и еничарите. За виц вкарвали в зандана. В зандана вкарвали и всеки, който се опитвал да се противопостави на турското робство и еничарите. За целта веднага след налагане на турското робство били създадени специални концлагери....

Оффффффф...извинете, забелязах, че съм допуснал досадна грешка, лапсус един вид. Нямам време да редактирам текста, затова навсякъде вместо "турско", четете "руско"."

Редактирано от turbox (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ееее турбо, недей да лъжеш. Няма нито една разрушена църква или манастир  от комунягите. Ся, че доста от тях не се поддържаха добре, е съвсем отделен въпрос.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поредният трол с поредната тролска тема. Няма смисъл да му се връзвате.

• Харесва ми 14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към   turbox:няма да те цитирам.Става дълго.Какво точно казваш?

Имат конспирация за нас,изглежда несериозно,не че нямат апетити!

turbox

turbox

turbox

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, hristo58 написа:

Ай ся да ги изброиш поименно,иначе ти режем главата.

Чакам имената на чуждородците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, turbox написа:

"По време на турското робство на българите било забранено да напускат България. Родината била опасана с телени мрежи, а заптиетата застрелвали в гръб всеки българин, който се опитвал да мине през мрежите. Който го залавяли жив, го хвърляли в зандана.

България паднала под турско робство на 9 септември 14 век, след като била окупирана от триста хиляден военен турски окупационен корпус. Местното население било задължено да го издържа, а издръжката му била по-голяма от бюджета на царство България. После населението плащало и репарации, а турците произволно изземали от местното население добитък, инвентар и прочее.

По време на турското робство на българите било забранено да имат собственост. Нивите им били иззети и те били принудени да работят ангария за едрите феодали. Нямали право да имат собствена техника за обработване. Тя принадлежала също на феодалите. По време на турското робство в българските училища бил въведен като задължителен втори език за изучавани турския език. За да успее един българин по време на турското робство , единственият му шанс е било да стане еничарин. Турската империя създала специална еничарска организация, в която записвали част от местното население след подбор за вярност. По време на турското робство нямало частна собственост. На българите било забранено да имат собствени манифактури, фабрики, ниви. Турската империя изкупувала земеделската продукция на българите на безценица, принудила ги да използват само скапана турска техника, която изплащали скъпо и прескъпо. В резултат на това, след като паднало турското робство, България осъмнала като най-бедната държава в Европа, с най-ниски пенсии и заплати.

По време на турското робство никой нямал право да се шегува със султана, везирите и еничарите. За виц вкарвали в зандана. В зандана вкарвали и всеки, който се опитвал да се противопостави на турското робство и еничарите. За целта веднага след налагане на турското робство били създадени специални концлагери....

Оффффффф...извинете, забелязах, че съм допуснал досадна грешка, лапсус един вид. Нямам време да редактирам текста, затова навсякъде вместо "турско", четете "руско"."

Ма ти знаеш ли кво е"лапсус"?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак напече жегата и резултата е налице! Троловете пак ги гонят руснаците  :hush::angry: 

П.П Не знаех, че сме били  станли колония на СССР. Този исторически факт ми е убягнал :)))))

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От окупацията до сега - какво се случи.

http://frontalno.com/342/

http://frontalno.com/wp-content/uploads/2014/06/18540389-ApokrifnaIstoriaBG19442008.pdf

https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54148

1990 година заварва българското село опустошено,обезлюдено както и чумата не може да обезлюди.

Първото унищожаване на Българското село е в края на 40-те години, когато тогавашната власт заграби земята на хората и ги отдели от основния поминък. Такъв обир върху тях, не бе правен и по турско. Освен земята на хората им бе взето и добитък, техника и за по заможните и сгради и къщи. Ограбвайки всичко комунистите създадат БГ колхози наречени ТКЗС. Там отговорни другари пазеха заграбеното и експлотраха за жълти стотинки нещастните хорица. Вследствие на некадърно ръководене на другарите НРБ започна да внася дори картофи и лук. Поради неправилното управление в помощ на ТКЗС идват бригадите на ученици и студенти. В загнилия капитализъм с всяка година продукцията се увеличава вследствие бързата модернизация на селскостопанската техника. След 1989г. партийните секретари и прецедателите на ТКЗС-та заграбват останалата техника и избиват или открадват останалия добитък. С помощта на тройната коалиция законно бе извършени заменки и без пари бяха трети път заграбени от хората законната ум собственост. Днес същите тези другари са хванали топлите места в министерство на Земеделието и задушават развитието на Селското стопанство, като не дават свободен достъп на хората до Евросубсидии. Други другари са направили обрачи от фирми и изкупуват без пари реколтата на хората.

Социализмът обрече и унищожи българското село. Врели некипели пишете. Българинът винаги бил свързан със земята. Собствената си земя, която е обработвал и пасял стадата си на нея. До 1944 страната е била основно аграрна с 80% селско население, което се е издържало (себе си и държавата чрез данъци) от СОБСТВЕНАТА си земя. Какво правят вашите любимци, предполагам много добре знаете. Изземват с репресии и убийства всичката земя и добитък на хората и създават така наречените кооперативи. Хората естествено се съпротивляват на това безумие и възниква горянското двжение, в което участват хиляди. На комунягите им трябват дълги години да го сломят, защото е имало силна подкрепа именно от селското население. Та да се върнем на земята. Когато нямаш земя, ти каква работа имаш на село? Когато си имал 2000 - 3000 глави добитък и солиден доход, какво ще правиш в ТКЗС-то за жълти стотинки? Марксистката идея винаги е била свързана с работника и неговите нужди, а не дотолкова със селянина, който е разглеждан като донор на храни за работниците. Ето защо и голяма част от селяните, след като останаха без земя и съответно корените си, бяха набутани по панелките в градовете, за да работят по фабриките, които не произвеждаха нищо конкурентно и модерно. От тук произлиза дисбаланса в селското население и се оказа, че няма кой да обработва земята и затваря консерви. Затова, скъпи другари, вие ходихте по бригади и вършехте тази работа "в ползу роду". А с какво качество, само вие си знаете. И ето днес селата са празни, защото хората се отучиха да обработват земята и не им остана нищо друго, освен да се наливат по селата. Някой път попътувайте и разгледайте селата на Унгария, Чехия, Словакия, Полша. Там не е имало такава дивашка болшевишка национализация и затова в селата им кипи живот.

Ще ти отговоря в твоя профански стил, присъщ шумкарин, който и за чеп за зеле не става: Комунистимески тъ*па*к, живей си у панелката и се радвай на кренвиршите, това достижение на ТКЗС-то и соц хранителната промишленост. Дядо ти сигурно после на слама е спал, щот и пружинката са му взели.

Аз казвам нещата такива, каквито са били, защото имам представа. А вие си лайте и мечтайте отново да сте безимотни. Явно ви харесва.

А вие изначално сте сб*ър*ка*ни и просто не можете да проумеете за какво говоря. Ясно си личи повредата, нанесена ви от колхоза.

Обезлюдяването на селата започва през1952 след насилствената колективизация и заедно с това намаля и броя на родените деца в семействата.

До 1944-49-та все още има семейства с по 5-6 деца и постепенно с голямата миграция към града се утвърждава моделът с едно или най-много две деца.

Ти знаеш ли какво е ТКЗС. Чул ли си, че надницата беше 1.50 лв на ден! Да! Един лев и петдесет стотинки.

Нима някой можеше да избира къде да живее? ТКЗС-то беше единствен избор. Къщите еднакви, нямаше право на избор. Партийният секратар колеше и бесеше наред с кмета и председателя на ТКЗС-то. Никой не смееше да се оплаква. Сега имаш право да строиш къща по избор. Да живееш където си избереш. Обзавеждането на домовете като в градските. Днес всички се оплакват от всичко, вече не се страхуват. Хората със селски произход не са по различни от тези в големите градове. Липсва обаче ред, работа и ученолюбие. И причината е в нас самите, в нашата неспособност да носим отговорност за себе си. Имам сантимент само към отминалата младост и никаква към отминалите дни.

Проверих в тълковния речник какво точно означава думата
    Разкош:
    1.Прекомерно богатство; излишество, разточителство. Тъне в разкош.
    2. Пищност, прекомерна и разточителна красота. Този разкош ме потиска.
    3. Разг. Материална придобивка, която е желана, но труднодостъпна за някого поради финансови причини.
    И аз съм живяла на село, но чак пък " разкошно " не си спомням да е било! Да, беше спокойно, но само това. Отидете, уважаеми госпожи и господа в някое село в Германия, Австрия или дори в Унгария и вижте какво означава " Разкош " - на село! За социалистическата мизерия в нашите села въобще не искам и да си спомням!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спри!!! Никой нищо не заварва. Селата бяха опустошени от самия българин. Той лично участваше в ликвидационните съвети и разрушаваше всичко. Нека да не обвиняваме СССР, USA, БОГ и който там се сетите. Ние сами си съсипахме всичко. И сега продължаваме да го правим. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

" От окупацията до сега - какво се случи. "   Еееее, ми! Случи се, че вече не се наблюдават хората с психически отклонения, зависимите от алкохол и наркотици! Ужас. Лоша работа! Чак се чудя дали не пиша сам за себе си защото не мога да проумея това  - " От окупацията до сега"  Не виждам нещо окупаторите! От години гледам телевизия и чета и как така съм изпуснал факта, че сме под руска окупация:no-no:

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, turbox написа:

Под турско робство се строяха църкви и манастири. Под съветско робство се рушеха църкви и манастири.
    В Османската империя взимали на 5 години по едно момче от семейство и го правели еничар. В Съветската империя за 5 години взеха един милион българи от Македония и ги направиха еничари.
    По турско имало вездесъщи паши. По съветско имаше вездесъщи партийни секретари.
    По турско агите си взимали българки за жени. По съветско директорите си взимаха българки за секлецарки.
    По турско, раята работела ангария. По съветско, ученици и студенти работеха ангария.
    По турско било почти невъзможно да осъдиш мюсюлманин, особено ако е имотен, да не говорим ако е паша. По съветско беше почти невъзможно да осъдиш комунист, особено ако е активен борец, да не говорим ако е партиен секретар.
    В Османската империя границите били отворени. В Съветската империя границите бяха затворени.
    В Османската империя много българи, подложени на тормоз, са се изселили. В Съветската империя много българи, подложени на тормоз, са емигрирали с риск за живота си.
    В Османската империя черни арапи отвличали българки. В Съветската империя черни студенти си купуваха българки.
    В Османската империя имало бунтове и чети. В Съветската империя имаше бунтове и горяни.
    Османците, при разширяването на империята, избивали аристокрацията. Комунистите при разширяването на империята избиваха интелигенцията.
    Османската империя е феодална, с порядки от мрачните средни векове. Съветската империя е тоталитарна, с порядки от мрачните средни векове.
    Когато руснаците влезли в България през 1877 г., останали потресени от хубавите домакинства на българите. Когато европейците влязоха в България през 1990 г., останаха потресени от мизерните домакинства на българите...
    Въобще... за 45 години комунистите съсипаха България, както турците за 500 не можаха.

Не селендури от гората водеха политиката на ситите роби през социализма, а чуждородци. Те инфектираха с генетичноприсъщата им зараза и една значителна част от българите родом, които им служеха без да ги разпознават като „чужди“.

Не, не е Русия, а е самата българска нация. Тя сама се обезглавява. Ако искаш да ти дам примери, доказателства картинки. Не намесвай Русия, САЩ или някой друг. Българина сам си гази в ла**ата и обвинява друг затова. Докато кара в тази посока винаги ще е на дъното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Кумчо вълчооо написа:

" От окупацията до сега - какво се случи. "   Еееее, ми! Случи се, че вече не се наблюдават хората с психически отклонения, зависимите от алкохол и наркотици! Ужас. Лоша работа! Чак се чудя дали не пиша сам за себе си защото не мога да проумея това  - " От окупацията до сега"  Не виждам нещо окупаторите! От години гледам телевизия и чета и как така съм изпуснал факта, че сме под руска окупация:no-no:

1ffa195cdeeb76f2d2a1684583cdd193_XL.jpg

Описаните от теб лица се возят отгоре на танковете.

преди 19 минути, Емил Костов написа:

Спри!!! Никой нищо не заварва. Селата бяха опустошени от самия българин. Той лично участваше в ликвидационните съвети и разрушаваше всичко. Нека да не обвиняваме СССР, USA, БОГ и който там се сетите. Ние сами си съсипахме всичко. И сега продължаваме да го правим. 

Всички военни и милиционери в НРБ и всички БКП и ОФ членове даваха клетва за вярност към СССР и КГБ.  Ето Ви и доказателство. 

преди 1 час, turbox написа:

. По време на турското робство в българските училища бил въведен като задължителен втори език за изучавани турския език. За да успее един българин по време на турското робство , единственият му шанс е било да стане еничарин. Турската империя създала специална еничарска организация, в която записвали част от местното население след подбор за вярност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Турбото му се е откачило яко на тоя писател.Няма да му се връзвам повече на глупостите.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 54 минути, turbox написа:

Обещавам за в бъдеще да не пускам толкова дълги текстове.

Ти поне четеш ли ги преди да ги пуснеш ?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, Емил Костов написа:

Ами самообвинението е характерен начин за манипулиране на хората . Не твърдя че нямаме вина за това което ни се случва но да поемем цялата отговорност за него е повече от прекалено.

Цитат

9. Засилване на чувство за вина. Да се застави отделният човек да вярва в това, че самият той е виновен за собственото си нещастие поради липса на умствени способности, умения или усилия. В резултат, вместо на бунт срещу икономическата система, човек започва самостоятелно да се занимава със самоунижение, самоунищожаване, да обвинява за всичко себе си, което го води неминуемо до тотална и нескончаема депресия, като всичко това води към апатия и бездействие.

http://frognews.bg/news_50239/CHomski_10_nachina_za_manipulirane/

Не зная дали си манипулиран да мислиш по този начин или се опитваш да манипулираш останалите но това което пишеш постига само този ефект - засилване чувството на вина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.