Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Оказах се в неудобно положение с кутията ми залман 11 плюс,в коята се оказа че новите части няма да се съберат вътре.Трябва да се модва,а аз не знам дали ще се справя. И сега ми трябва нова кутия.В нея ще се слагат Noctua NH-U14S,i5 6600k с клок до 4.4 най-много,Asus maximus VIII hero и с място за видео над 290мм.Залмана е с толкова и повечето по-големи видео карти не се събират,или опират в клетката за хард дискове,която е занитена и е много неудобно.Моля дайте съвети и предложения за кутия с добър въздушен поток която да може да охлади този хардуер.Имам около 200лв.като бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Fractal design r5 аз съм с такава и съм с къстъм водно един 360 и един 240 радиатор плюс помпа и 240 резервоар.Кутията е перфектна 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Найстина е много добра кутия.Ти както казваш си с водно.Аз ще разчитам на въздух,ще се справи ли с охлаждането на клокнат процесор и видео карта?

П.П.Някой да каже за тази кутия Thermaltake Suppressor F51 Window,заслужавали си 220лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, Димитър Христовов написа:

Найстина е много добра кутия.Ти както казваш си с водно.Аз ще разчитам на въздух,ще се справи ли с охлаждането на клокнат процесор и видео карта?

П.П.Някой да каже за тази кутия Thermaltake Suppressor F51 Window,заслужавали си 220лв.

Ще се справи, но за мен по-добрия вариант е да спестиш 30-на левчета и да си вземеш FD Arc Midi R2. По-стар модел(което е без значение), но по-добър. ТТ-то е жалко копие на FD и не си заслужава парите. А и е огромен кютук E-ATX. Не ти трябва такова чудо за твоята система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря,четох до сега за нея.И се оказва найстина с по-добър въздушен поток.Има ли модел без прозорец,аз не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Димитър Христовов написа:

Благодаря,четох до сега за нея.И се оказва найстина с по-добър въздушен поток.Има ли модел без прозорец,аз не намерих.

Има, но не се предлага от вносителя за България. Това да не те притеснява. И с тази модификация ще останеш очарован, но е хубаво да направиш някои корекции по интериора. Ако ще използваш HDD(1 брой) премахваш горната клетка за дискове и 2 от шейните на долната. Ако си само с SSD нещата заспиват. Махаш всички клетки, а SSD-та монтираш на гърба(до 2 броя). Ако ще ползваш вентилаторите идващи с кутията - демонтираш горния и го монтираш на предния панел(2x140mm отпред и един 140mm отзад). Връзваш ги към контролера идваш с кутията и ги пускаш на 7 волта. С цел тишина. 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да попитам още нещо ако може.С контролера на Фрактал, с този сплитер ще мога ли да закача още един внтилатор  https://това/ или ми трябва https://този/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9/15/2016 в 17:15, Димитър Христовов написа:

Здравейте.Оказах се в неудобно положение с кутията ми залман 11 плюс,в коята се оказа че новите части няма да се съберат вътре.Трябва да се модва,а аз не знам дали ще се справя. И сега ми трябва нова кутия.В нея ще се слагат Noctua NH-U14S,i5 6600k с клок до 4.4 най-много,Asus maximus VIII hero и с място за видео над 290мм.Залмана е с толкова и повечето по-големи видео карти не се събират,или опират в клетката за хард дискове,която е занитена и е много неудобно.Моля дайте съвети и предложения за кутия с добър въздушен поток която да може да охлади този хардуер.Имам около 200лв.като бюджет.

Phanteks Enthoo Pro - под 200 лв и ще ти свърши работа. Аз притежавам същата мога да кажа че кабел мениджмънта и всичко останало във нея е на ниво.

Моята я закупих от HL-Eshop. Meждувпрочем сайта им не работи и не знам какво става със въпросната фирма.

Oще една доста сериозна кутия:

http://sofiacomputers.net/kutii-za-komputri-ceni.php?id=9172

И Още една много добра:

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-MASTER-CASE-5

Aко няма наличен Фантекс никъде определено избора ми би се спрял на Case 5 на Cooler Master.

Избора си е твой.

Редактирано от КОЛЯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 17.09.2016 г. в 15:28, Димитър Христовов написа:

Искам да попитам още нещо ако може.С контролера на Фрактал, с този сплитер ще мога ли да закача още един внтилатор  https://това/ или ми трябва https://този/

Втория сплитер не го вземай от 5 парчета 2 са толкова кофти изляти пластмасите че не се задържа на дъното.

Този първия сплитер позволя да закачиш 2 фана на един слот независимо 3 или 4 пинови са фановете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9/19/2016 в 12:17, kyoshinn написа:

Ето 2 кутии, които ще ти свършат работа:

FD DEFINE R5 BLACK WINDOW 
    CM MASTER CASE PRO 5 

Define R5 не е нищо особено като кутия. По зле е от Arc XL. Не съм я предложил защото излиза прекомерно извън ценовия диапазон на автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако намериш ARC midi r2, изобщо не се колебай да я гепиш колкото и да ти струва! Невероятна кутия макар и не с толкова добра шумоизолация, но за К процесорите няма по добро решение от това! 

FD Define S е по бюджетна кутия, някой ден бих си я купил. Също може да се демонтират шкафчетата за дискове. Без прозорец и също много добър поток защото на една кутия вентилаторите които са отпред, трябва да са от вътре, а не да има 1000 филтъра и 500 прегради пред вентилатора. При вентилатори с монтаж духащи пред филтри и прегради, потока стига с много адски мъки до шкафчетата за дискове, да не говорим за опресняване на въздуха в кутията, почти нулев резултат от цялата работа според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, goodly написа:

Ако намериш ARC midi r2, изобщо не се колебай да я гепиш колкото и да ти струва! Невероятна кутия макар и не с толкова добра шумоизолация, но за К процесорите няма по добро решение от това! 

FD Define S е по бюджетна кутия, някой ден бих си я купил. Също може да се демонтират шкафчетата за дискове. Без прозорец и също много добър поток защото на една кутия вентилаторите които са отпред, трябва да са от вътре, а не да има 1000 филтъра и 500 прегради пред вентилатора. При вентилатори с монтаж духащи пред филтри и прегради, потока стига с много адски мъки до шкафчетата за дискове, да не говорим за опресняване на въздуха в кутията, почти нулев резултат от цялата работа според мен.

Arc Midi R2 - в Nikem. Аз лично бих посъветвал автора на темата да вземе големият събрат на Arc Midi R2Acrc XL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все пак има някакъв бюджет човека. Няма нужда чак толкова пари да се хвърлят за кутия с повече кубични см. Средната върши чудесна работа. Нямал съм я, нито съм я виждал на живо, но ФД кутиите им са уникални. Както казах и define S ще е напълно задоволяваща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, goodly написа:

Все пак има някакъв бюджет човека. Няма нужда чак толкова пари да се хвърлят за кутия с повече кубични см. Средната върши чудесна работа. Нямал съм я, нито съм я виждал на живо, но ФД кутиите им са уникални. Както казах и define S ще е напълно задоволяваща.

Аз му предложих Phanteks Enthoo Pro но HL ESHOP в момента преработват цялостно магазина си. И я предложих основно защото я притежавам и знам че е разкошна кутия. А предимствата на кутиите ФТ са във това че мястото винаги е в повече. И никога не е излишно човек да го има налично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не искам да те обидя по никакъв начин, но FD Define S e за предпочитане пред  Phanteks Enthoo Pro. Преградите и се разкачат и могат да се нагласят по собствено усмотрение. Няма прозорец което намаля няколко дицибела шум. А  Phanteks Enthoo Pro е шумна кутия от където и да я погледне човек, има много отвори отпред в страни прозорци и горе свободна решетка без капаци. FD е изолирана от където и да я погледнеш. Винаги съм се възхищавал на FD и според мен няма марка която да се опре на качеството и удобството, и шумоизолация. Отгоре на това кутията на FD идеално подлежи на домашно модване, допълнително още намаляне на шума със шумоизолация STP SPL04 Termo/Sound Insulator

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, goodly написа:

Не искам да те обидя по никакъв начин, но FD Define S e за предпочитане пред  Phanteks Enthoo Pro. Преградите и се разкачат и могат да се нагласят по собствено усмотрение. Няма прозорец което намаля няколко дицибела шум. А  Phanteks Enthoo Pro е шумна кутия от където и да я погледне човек, има много отвори отпред в страни прозорци и горе свободна решетка без капаци. FD е изолирана от където и да я погледнеш. Винаги съм се възхищавал на FD и според мен няма марка която да се опре на качеството и удобството, и шумоизолация. Отгоре на това кутията на FD идеално подлежи на домашно модване, допълнително още намаляне на шума със шумоизолация STP SPL04 Termo/Sound Insulator

Изобщо не е вярно че е шумна. Моята е модела без прозореца. Има в нея цели 9 вентилатора Noctua и практически грам не ги чувам. Освен това кутията е хладна и проветрива. Докато Фракталите са една идея по тихи но за сметка на това държат поне едни 6-7 градуса по високи температури на хардуера в сравнение с Фантекс. Аз му предложих друг алтернативен вариант по горе в предишните си  постове -  http://nikem-bg.net/computer-components/CM-MASTER-CASE-5/

Само 7 лв над определената от автора сума и ще му свърши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, КОЛЯ написа:

Докато Фракталите са една идея по тихи но за сметка на това държат поне едни 6-7 градуса по високи температури на хардуера в сравнение с Фантекс.

Не знам как ги изчисли тия градуси ама не си прав. Логично погледнато Phanteks Enthoo Pro от всякъде зее което означава повече шум в сравнение FD, но по добър поток на въздуха. До като FD Define S е със капаци и шума ще е по малък в случая. Но какво се получава когато отвориш капаците на FD ? Сам си направи извода от цялата работа. Като гледам Phanteks кутиите ми става ясно че те се грижат за дизайна и за прзорци през които да гледаш частите си, и потока на въздуха. Идеята им за вентилатори които духат от долу на горе към видеото е добра при някои модели. Не е само кутия, зависи и от тишината на захранване, зависи колко тихо охлаждане за процесора, зависи също и от останалите вентилатори. От каквото и да зависи, аз бих избрал правилния избор на FD. Защото FD се грижат и за охлаждане и за шум. Като искаш тишина слагаш капаците. Като искаш добро охлаждане, махаш капаците. Ей тoва е предимството на FD!

Phanteks Enthoo Pro M  същата кутия без M е на същия принцип без прозорец. 

phanteks-primo-2-1280x1024.jpg 

Phanteks_Enthoo_EVOLV_Pro_20.JPG

6574_08_phanteks_enthoo_luxe_full_tower_

FD Define S Black

9644c5a3-8d27-f4c8-82a2-edfa984febb7.jpg

defines-11b.jpg

Fractal-Design-Define-S-Moduvent-panels.

maxresdefault.jpg

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, goodly написа:

Не знам как ги изчисли тия градуси ама не си прав. Логично погледнато Phanteks Enthoo Pro от всякъде зее което означава повече шум в сравнение FD, но по добър поток на въздуха. До като FD Define S е със капаци и шума ще е по малък в случая. Но какво се получава когато отвориш капаците на FD ? Сам си направи извода от цялата работа. Като гледам Phanteks кутиите ми става ясно че те се грижат за дизайна и за прзорци през които да гледаш частите си, и потока на въздуха. Идеята им за вентилатори които духат от долу на горе към видеото е добра при някои модели. Не е само кутия, зависи и от тишината на захранване, зависи колко тихо охлаждане за процесора, зависи също и от останалите вентилатори. От каквото и да зависи, аз бих избрал правилния избор на FD. Защото FD се грижат и за охлаждане и за шум. Като искаш тишина слагаш капаците. Като искаш добро охлаждане, махаш капаците. Ей тoва е предимството на FD!

Phanteks Enthoo Pro M  същата кутия без M е на същия принцип без прозорец. 

phanteks-primo-2-1280x1024.jpg 

Phanteks_Enthoo_EVOLV_Pro_20.JPG

6574_08_phanteks_enthoo_luxe_full_tower_

FD Define S Black

9644c5a3-8d27-f4c8-82a2-edfa984febb7.jpg

defines-11b.jpg

Fractal-Design-Define-S-Moduvent-panels.

maxresdefault.jpg

Tова според моите скромни виждания е една сгъчкана кутия в която са направени компромиси с мениджмънта на кабелите.
    Освен това отстоянието на дъното от тавана на кутията е ужасно малко - крайно неудобно при замяна на вентилатори разположени именно във тази част на кутията. Ако ще си говориме за кутии които са тихи Zalman H1 определено е моят фаворит. Кутията е и тиха и няма загуба на ефективността на охлаждането - но е 265 лв.

Самите клапи на кутията се управляват ръчно или според задаения от фан контролера в горната част на кутията режим. Повдигането и свалянето им става единствено и само благодарение на въздушният поток на вентилаторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се.Реално се получава следното.Phanteks Enthoo Pro го няма налично в БГ в момента.Arc Midi R2 също не е налично.Питал съм за него вносителите от "под моста",изобщо не е влючена в списъците им за доставка  до края на годината.Arc Midi R2  Acrc XL ми идва голяма и малко по-скъпа,а и четох че по ревютата че кабела за звука е малко по-къс и трябва екстендър,което важи и за cpu кабела.Cooler Master 5 е/поне за мен/орязана версия на про и мейкара,и не си заслужава парите.Zalman H1 е ясно,парите в момента не стигат за съжаление.И то остана define r5 и define s,в краен случай Cooler Master 5.Какво бихте ме посъветвали сега,в тази ситуация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Димитър Христовов написа:

Благодаря на всички отзовали се.Реално се получава следното.Phanteks Enthoo Pro го няма налично в БГ в момента.Arc Midi R2 също не е налично.Питал съм за него вносителите от "под моста",изобщо не е влючена в списъците им за доставка  до края на годината.Arc Midi R2  Acrc XL ми идва голяма и малко по-скъпа,а и четох че по ревютата че кабела за звука е малко по-къс и трябва екстендър,което важи и за cpu кабела.Cooler Master 5 е/поне за мен/орязана версия на про и мейкара,и не си заслужава парите.Zalman H1 е ясно,парите в момента не стигат за съжаление.И то остана define r5 и define s,в краен случай Cooler Master 5.Какво бихте ме посъветвали сега,в тази ситуация?

Взимай r5 !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Димитър Христовов написа:

Ще се справи ли с клокнат процесор и с едно видео, да кажем 1060.

Да .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@КОЛЯ За define r5 определено поне по това което съм гледал,има около 3см за мениджмънта на кабелите.На S-ката мястото е също около 3см.там може би има лек компромис на мениджмънта на кабелите,заради факта че отзад се слагат всички устройства.Ти ако си с Phanteks Enthoo Pro ,определено ще ти се струват малки R5 и S. R5 найстина не е нещо супер особено,но погледнато реално за 200лв предлага качествени материали като изработка,шумоизолация,филтри отпред и отдолу без отгоре но там има капаци, пълно моделиране на  хдд и одд клетките,9 места за вентилатори,фан контролер на волтажа на вентилаторите.Също и добър мениджмънта на кабелите http://R5/. Има опция за ссд зад дъното.Шумоизолирана врата,която може да стои отворена за по-добър поток ако се иска.Според мен в момента на БГ пазара за тези пари аз незам коя друга е по-добра,затова и питам.

П.П.Ако някой си е вкарвал от Европа неща чрез фирма превозвач,може ли да сподели как точно става и дали си заслужава.

Редактирано от Димитър Христовов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.