Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, какво охлаждане бихте ми препоръчали за компютър с процесор I5-6500. Основната причина е, че стоковото охлаждане ми идва малко шумно при натоварване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

току-що, Mariyan Raynov написа:

Каква е кутията и бюджета разбира се

Кутията не е нищо особено, няма допълнителни вентилатори по нея. До сега винаги съм бил с BOX охладителите и не знам, какъв охладител и до какви пари може да ми държи нормални температури и шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ако кутията е кофти какъвто и да сложиш се тая!

И сложи един отпред и един отзад! Пластмасова ли е или метал?

Кутията е метална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи е добре и си преценяваш бюджета един отпред да вкарва и един отзад да изкарва. Може да има опция да вкарва отстрани да има решетка на кутията и да сложиш трети вентилатор. Бокса е достатъчен за неклокърски процесор.

Ма не от 5 лева вентилатори а поне от 15!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Значи е добре и си преценяваш бюджета един отпред да вкарва и един отзад да изкарва. Може да има опция да вкарва отстрани да има решетка на кутията и да сложиш трети вентилатор. Бокса е достатъчен за неклокърски процесор.

Ма не от 5 лева вентилатори а поне от 15!

Какви локуми разтягаш без отговор на въпроса не те знам. Марката и модела на кутията трябват плюс максимум пари които могат да се отделят за охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Mariyan Raynov написа:

Какви локуми разтягаш без отговор на въпроса не те знам. Марката и модела на кутията трябват плюс максимум пари които могат да се отделят за охлаждане.

Така става то тука с локумите.. знам аз :D. Марка и модел на кутията - няма... Бюджета е около 100 лв. казах каква е основната причина, а не това, че  вентилатор не смогва с температурата. Иска ми се да е малко по-тих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как няма бе човек, да не си направил кутията от шкаф за обувки? Поне хвани една линия и измери от дъното до капака, и прасни една снимка да се види къде може да се сложат вентилатори. Можеш да минеш с охладител и за 30-40 лева с още 2 вентилатора по 20 и с доставката ще станат 100. Проблема може да не е от охладителя на процесора само ( може да нямаш добър поток и за това да работи само на макс, а може и да си го нагласил да работи на макс)

Малко да се ориентираш към шума.

Whisper, rustling leaves 20 db

Breathing Barely audible 10 db

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SILENCIO-FP120-PWM-(SILENT)/  това е качествен безшумен вентилатор

http://nikem-bg.net/computer-components/ARCTIC-Freezer-i32/ това е качествен безшумен охладител 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отговорът, в общи линии, е елементарен. За процесора(макар и да е абсолютно излишно), можеш да си вземеш нещо от рода на Gammaxx 400, Hyper TX3 Evo, Hyper 212 X(последният си е овъркил за заключен процесор). За кутията следваш вече дадения съвет за една перка отпред и една отзад(съответно ниско и високо - вкарва хладен, изкарва топъл въздух). Размерите на вентилаторите за кутията ще трябва да си ги измериш сам, след като кутията е noname(според думите ти). Ако не можеш да сложиш 120мм перки, тогава ще си или с 92, или с 80мм, но имай предвид, че колкото по-малка е перката, толкова по-шумна се предполага, че ще бъде(по-малките перки имат нужда от повече оборот, за да бутат същото количество въздух, което бута 120мм с 1500RPM, например).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Mariyan Raynov написа:

Ти пък какво искаш? Да ги премери с линийка от дупка до дупка невярвам да сбърка дали е 80 92 или 120! Питай го и каква е на цвят?

Зор ти е ти да предложиш нещо и имаш потребност да се изявиш ли?

На Арктик са просто чудесни охлажданията ама ти пък откъде да знаеш!

http://www.dekada.com/catalog/index.php

Оттук може да избираш за проца! Те само Никем си знаят и папагалят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не пробваш да пуснеш silent  режима от BIOS? Освен това може да пробваш и с намаление на напрежението му, щом те дразни. Винаги има някакъв резерв от напрежение. Стига да имаш подобна опция на дъното де. 

Що се отнася до кутията...има охладители, които дори и без въздушен поток няма да мръднат оборотите на вентиалтора си с тоя процесор. Примерно CM612, Но тоя охладител е с височина 162 мм доколкото се сещам и не се побира във всички кутии, особено noname. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Май се мереше по диагонал!

В смисъл? Аз доколкото зацепвам от "височина", мери се от процесора до капака. Но за целта трябва да се свали бокса или пък приблизително да се вземе нулевата кота.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчета, започна да става сложно:D.  Кутията си е съвсем нормална (е да, не е от марките, които всички сме чували), просто е по-стара и си я ползвам , нормални размери ( АТХ дъно си влиза). Има и място за 120мм. вентилатор на страничния капак. Благодаря за мненията Ви, поне имаше 2-3 примера за охладители ( което и целях с пускането на темата, защото както казах на собствените си компютри съм ползвал стоковите охладители).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Tafkooo написа:

Момчета, започна да става сложно:D.  Кутията си е съвсем нормална (е да, не е от марките, които всички сме чували), просто е по-стара и си я ползвам , нормални размери ( АТХ дъно си влиза). Има и място за 120мм. вентилатор на страничния капак. Благодаря за мненията Ви, поне имаше 2-3 примера за охладители ( което и целях с пускането на темата, защото както казах на собствените си компютри съм ползвал стоковите охладители).

То охладители има, но е важно и да ли ще се побере. Иначе аз бих ти препоръчал CM612  за около 80 лева. Дори може да си го пуснеш с намалени обороти, примерно 500 и изобщо да не разбираш, че има охладител. Дори на 1000 оборота охладителя едва се чува. Но за да си вземеш нещо такова с височина 162 мм, ти трябва и достатъчно широка кутия. Винаги може приблизително да измериш разстоянието. Историята обаче помни и случаи с отрязани странични капаци, за да се побере закупения без мисъл охладител. Не е толкова проблем при стара кутия - дали с капак или с отрязан капак, все тая. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако кутията има много отвори и прозорци, от там идва също шума. Но тъй и тъй я има. Стоковия охладител най вече за i5 си е шумен в такава и бодобна кутия. Но след като смениш охладителя, да не стане тъка че да чуваш шума от захранването? И колкото по скъп, толкова по качествен и по малко натоварване, и по-малко шум. В случая за GAMMAXX 400 си е 30 дицибела макар и да е ефтин. Едно е до 24,5dB при пълно натоварване което се води Sone-3, друго е 5,5dB отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, аз не мога да разбера какъв е проблема да кажеш каква е кутията ? Ако не знаеш пусни 1 снимка тук, все някой ще я е виждал... Няма как да ти предложим охладител при положение, че не знаем какви са размерите и като цяло дали в BOX-a е проблема. Вземи дай малко снимки поне, ако не знаеш кое къде да търсиш

П.С По-горе са ти написали възможни причини защо този охладител шуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, kyoshinn написа:

Добре, аз не мога да разбера какъв е проблема да кажеш каква е кутията ? Ако не знаеш пусни 1 снимка тук, все някой ще я е виждал... Няма как да ти предложим охладител при положение, че не знаем какви са размерите и като цяло дали в BOX-a е проблема. Вземи дай малко снимки поне, ако не знаеш кое къде да търсиш

П.С По-горе са ти написали възможни причини защо този охладител шуми.

Няма проблем да снимам и да пусна снимки, просто не мисля, че се налага. Знам, че причината е в BOX-a и съвсем ясно казах, че ми се иска да е една идея по-тих. Проблема не е в кутията, защото знам какви са охладителите на интел и т.н. Моята идея беше някой, който е ползвал такъв тип охлаждане да даде препоръка за марка и модел :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз съм с такова боксова охлаждане Coolermaster N300 кутия две перки 120мм и бокса не се чува. Процесора не вдига повече от 60 градуса ако го натоваря с нещо.

Хубави и евтини охладители които ползваме;

DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 35.60лв.

Zalman Охлаждане CPU Cooler CNPS10X OPTIMA 45.60лв.

Arctic Cooling Охлаждане Freezer 13 - 46.30лв.

EVERCOOL CPU Cooler VENTI DirectTouch 120mm PWM - 48.20лв.

като има значение каква е кутията колко високи събира и много елементарни кутии нямат изрязано под дъното за захващане ако е със долна планка охладителя. Без да се знае каква е кутията няма как да ти се предложи охладител освен Arctic Cooling Охлаждане Freezer 13 - 46.30лв. който става на всички кутии ако не са легнали.

Ако искаш да ти се помогне и те пита някой нещо просто отговори защото такива дето нищо не отговарят  са най-хубавите ми клиенти дето много знаят и си купуват по 2 охладителя за 1 ден,

успех

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпроса е и колко големи охладители събира кутията.

Примерно подобен може да завреш във почти всяка кутия независимо дали паметта е със стърчащи радиатори като твоята и т.н. - 

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=5998&sort=p.price&order=DESC

Ако кутията е от по-нормалните може този -  http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=11671&sort=p.price&order=ASC

преди 1 час, Tafkooo написа:

Няма проблем да снимам и да пусна снимки, просто не мисля, че се налага. Знам, че причината е в BOX-a и съвсем ясно казах, че ми се иска да е една идея по-тих.

Проблема не е в кутията, защото знам какви са охладителите на интел и т.н. Моята идея беше някой, който е ползвал такъв тип охлаждане да даде препоръка за марка и модел :) .

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При кутия с отвори и прозорци, трябва да си платиш по висока цена ако искаш да убиеш шума до минимума. Тъка че си помисли колко пари ще дадеш за охладител и каквъв ще е крайния резултат. Да не се окаже че от ефтиния дето си го купил, със стоковия на процесора ти, да се окажат от една партия ;) 

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.