Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Извинявам се ако има такава тема, но вече ми омръзна да ровя по форумите за какви ли не решения. Проблемът е следния.

Преди 2 седмици си купих компютър. Дънна платка, РАМ, процесор, охлаждане за процесора, захранване, абе всичко необходимо. Закупих си intel i7 6700k , сглобих всичко, компютъра запали. След няколко дена обаче, докато играех на машината, играта заби, син екран иии влязохме в един омагьосан кръг на рестарти и поредица от грешки:  System Thread Exception Not Handled, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, DRIVER IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL . И така постоянно. Изрових интернета от къде може да е проблема, защото и преинсталация не поема да прави нито пък в windows влиза, изобщо. След обстойно четене и търсене, срещнах нещо доста притеснително, че може процесора да си е отишъл. Разглобих машината, свалих охлаждането, смъкнах процесора и видях, че два от пиновете на даното направо са направили точкова заварка върху процесора. Веднага ми мина през ума да се свържа с въпросният online магазин да им върна частите, но се сетих, че най-вероятно ще обвинят мен за грешно поставен процесор и с гаранцията съм просто до там. Тъй като нямам друго дъно и процесор от този тип няма как да тества дали поне едната част не работи все пак. Махнах заварената точица от процесора и посетих 2-3 сервиза, с надеждата там да могат да го изпробват. За съжаление ми отвърнаха с: "Оооо това е много нова технология няма да намериш къде да ти го тестват дали работи, но така като го гледам 99,9% съм сигурен, че процесора работи, но не го слагай повече на онова дъно." Еми добре, реших да се хвана за тези 99,9% и да поръчам доста по-евтино дъно, за да проверя дали процесора е жив. За съжаление, обаче се оказах от онези 0,1%. Отново същите грешки и аз се оказах с едно дъно повече. РАМ паметта със сигурност не е, защото и пуснах тест, от дъното вече липсват 2 пина. От сервизите ми казаха, че най-вероятно самата дънна платка е дошла дефектна. Въпросните пинове са биле по-близко един до друг и от високото напрежение са се стопили и са направили заварката. Твърдя си убедено, че грешката не е в мен, защото това не ми е първото поставяне на процесор. Казаха ми, че повредената част на процесора можело да отговаря за 2 от слотовете на РАМ паметта, еми добре сложих ги на другите два слота и пак същото. Казаха ми, че имало някакви лакове, които се нанасяли на процесора, за д анаправи пак хубав кантакт с дъното. Ако имате някакви идеи споделете, моля. Или поне да замаскирам отлюпената част и да се опитам да го върна, че да ми го заменят.

П.С. Като се включи дъното не пищи на изгоряла част и като вляза в BIOS си засича всички ядра на процесора.

DSC00729.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се ако си го написал но не разбрах кой сервиз какъв е но ходи ли там където си го купил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблемното дъно е gigabyte h170-gaming 3, а новото, което купих за тест е ASUS B150-PLUS 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не вярвам в магазина да ти кажат, че си монтирал процесора грешно и от там е дошъл проблемът. Това никой нормален сервизен техник не бива да ти го казва. Ако беше направил нещо грешно с процесора, въобще нямаше да ти хареса резултатът още при затварянето на капачката, слагането на охладителя, не дай си боже стигнеш и до стартиране на компютъра. Ходиш и си сменяш дъното и процесора гаранционно. Това е производствен дефект. Тия 2 пина на дъното не правят подобни заварки по вина на потребителя. Те изначално са били криви.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми се коментират дъната ... няма и да питам за охладителя и захранването ...

Сглобяваш всичко както си беше , носиш го от там където си го взел и се правиш на тъп - "ами всичко си работеше до като си цъках фейса и спря" нищо повече не се обясняваш и не коментираш какво си барал пипал или чел. КОЛКОТО ПО ТЪПО ГОВОРИШ толкова по-добре ;)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То по време на игра е станало и може да си е драйвер проблема. Незнам защо правиш тези работи. Стигаш ли до уиндоус и каква е видеокартата и откъде свали драйвера? Ако беше процесора доникъде няма да стигнеш.

Защо да не питаш за захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, _Alex&Vanko_ написа:

То по време на игра е станало и може да си е драйвер проблема. Незнам защо правиш тези работи. Стигаш ли до уиндоус и каква е видеокартата и откъде свали драйвера? Ако беше процесора доникъде няма да стигнеш.

И как по-точно драйвър ще предизвика физически контакт между пинове в сокета?? Не виждаш ли, че половината пластинка вече я няма? Пак казвам, това не е софтуер, а производствен дефект. Рядко срещан при това.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

System Thread Exception Not Handled, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, DRIVER IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Според процесора си работи и проблема се вижда, че не е в дъното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изобщо не стига до WIndows, видеокартата е nVidia GTX 970. Охлаждането на процесора е CoolerMaster Hyper 212X, а захранването е на Corsair 600W

А иначе частите са купени от mallbg, но като носих процесора в сервизите за тест ми казаха, че дори и да го изпратя най-вероятно нямало да ми признаят гаранцията. 

Редактирано от fifka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, _Alex&Vanko_ написа:

System Thread Exception Not Handled, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, DRIVER IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Според процесора си работи и проблема се вижда, че не е в дъното!

Думи нямам...

Добре, замисли се, драйвърът указва на операционната система как да достъпи до адрес в рам паметта. Как смяташ, че ОС ще достъпи до където иска, когато половината контактна пластина на процесора липсва, пиновете един бог ги знае в какво състояние са, и вероятно липсва физически контакт, по който да мине сигнала? Проблемът не е в това, че драйвърът насочва някакъв сигнал на някъде. Проблемът е, че тоя сигнал вероятно НЕ МОЖЕ ДА МИНЕ!

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тва нещо да не си го купил от olx че до сега не си го занесъл за гаранция ами обикаляш други сервизи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От mallbg са купени частите. Сервизите са им в София, а аз не съм там. Мъчих се 2 дена да се свържа с тях, но отговор нямах и за това реших да отида поне процесора да тествам. След това получих отговор от въпросните като ми говориха, че проблемът най-вероятно бил в харда или РАМ паметта, дрън-дрън. И тъй като днес е събота, утре неделя. Дъното и процесора ще бъдат изпратени в понеделник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като "експертното" мнение е, че проблемът е софтуерен(понеже стигаш до биоса), направи си една флашка с kaspersky rescue disk и се опитай да заредиш от нея. Виж до къде ще стигнеш. Давам прост пример да си направиш флашка с жива дистрибуция и да видиш как ще се държи. Ако порблемът наистина е в драйвър, което абсолютно не го вярвам, няма да имаш никакви проблеми да заредиш дистрибуцията от флашката.

http://support.kaspersky.com/8092

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

най-добре и повече не го пускай че може да има някви много ситни елементи от загара по сокета да не стане по зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъното от дни стои като паметник на шкафа, изобщо не си и помислям да го пускам :D , а процесорът само днес го тествах на новото дъно, но то отиде обратно в кутията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Can Oa написа:

най-добре и повече не го пускай че може да има някви много ситни елементи от загара по сокета да не стане по зле.

Е що, нали експертът горе твърди, че проблемът е в някакъв драйвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стигам до там, където излиза емблемата на Windows и отдолу се зарежда и  БАМ син екран с грешка. Грешките са различни не е всеки път една и съща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, hudyr написа:

Е що, нали експертът горе твърди, че проблемът е в някакъв драйвър?

Има ли такова нещо наполовина работещ процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с драйвера го четох, но до колкото разбрах трябва да успееш да влезеш в ОС, а аз ИЗОБЩО не стигам до нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, fifka написа:

Стигам до там, където излиза емблемата на Windows и отдолу се зарежда и  БАМ син екран с грешка. Грешките са различни не е всеки път една и съща. 

Добре а в сейф мод може ли да влезеш като помпаш клавиша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.