Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със замунда

Препоръчан отговор

Здравейте като реша да вляза във сайта ми изписва това пробвах на лаптопа същата работа изключвах Защитната стена интернет си има 

Няма достъп до този сайт 

*** не отговаря твърде дълго време.

Изпробвайте следното:

Проверете връзката.

Проверете прокси сървъра и защитната стена.

Стартирайте мрежова диагностика в Windows

Проверете връзката към интернет.

Проверете евентуални кабели и рестартирайте евентуалния рутер, модем или други мрежови устройства, които ползвате за връзка към интернет.

В настройките на своята защитна стена или антивирусен софтуер позволете на Opera достъп до мрежата.

Ако браузърът вече е в списъка с програми с разрешен достъп до мрежата, опитайте да го премахнете оттам и да го добавите отново.

Ако използвате прокси сървър...

Проверете настройките на прокси сървъра или се допитайте до администратора на вашата мрежа, за да се уверите, че прокси сървърът работи изправно. Ако смятате, че не би трябвало да ползвате прокси сървър: От главното меню изберете >Настройки > Промяна на настройките на прокси сървъра... > LAN Settings (LAN настройки) и изключете „Use a proxy server for your LAN“ („Използване на прокси сървър за вашата локална мрежа“).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Здравейте като реша да вляза във сайта ми изписва това пробвах на лаптопа същата работа изключвах Защитната стена интернет си има 

Няма достъп до този сайт 

Явно имат някакъв проблем със сайта. Аз вчера опитах да си вляза в акаунта,... зарежда, и показва че ''Няма достъп до страницата''. Пишеш името, само че със .se накрая 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, NBS 9322 написа:

Явно имат някакъв проблем със сайта. Аз вчера опитах да си вляза ***,... зарежда, и показва че ''Няма достъп до страницата''. И накрая влязох в ***.se, пробвай и ти...

и във Se не влиза преинсталирах даже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно имат някакъв проблем със сайта. Аз вчера опитах да си вляза ***,... зарежда, и показва че ''Няма достъп до страницата''. И накрая влязох в ***.se, пробвай и ти...

При мен и при двата пише едно и също 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The-Walk!nG-Dead написа:

При мен и при двата пише едно и също 

Пробвай с друг браузър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг браузър.

И при Chrome го прави сега ще пробвам Firefox

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

И при Chrome го прави

Ааа, извинявай че те заблудих... сега отварям .Se, и ми изписва ''Няма достъп''. Апък вчера си работеше... Интересно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хакерска атака свали ***.SE и .NET

Злонамерена атака остави интернет потребители без достъп до българските торент сайтове *** и ***.SE. 

Ударен е доставчикът на двата сайта, като *** е недостъпен от събота, а .SE от тази сутрин, разбра OFFNews. 

Към момента не е ясно кога отново ще бъдат достъпни сайтовете. 

Появата на двете Замунди стана през пролетта на 2013 година. Тогава потребители осъмнаха с два сайта, като най-популярният - ***, бе откраднат от сисадмин, а реалните собственици създадоха ***.SE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Gregory House написа:

Хакерска атака свали ***.SE и .NET

Злонамерена атака остави интернет потребители без достъп до българските торент сайтове *** и ***.SE. 

Ударен е доставчикът на двата сайта, като *** е недостъпен от събота, а .SE от тази сутрин, разбра OFFNews. 

Към момента не е ясно кога отново ще бъдат достъпни сайтовете. 

Появата на двете Замунди стана през пролетта на 2013 година. Тогава потребители осъмнаха с два сайта, като най-популярният - ***, бе откраднат от сисадмин, а реалните собственици създадоха ***.SE.

Мерси за информацията по моя гледна точка net има винаги повече сийдъри 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

*** спря да работи

Към днешна дата най-популярният торент тракер в България - *** не работи.
Новините за любителите на пиратските филми, игри и програми не са обещаващи, защото не функционират и други родни торент сайтове. 
Освен ***, от днес не работят и конкурентните тракери ***.se и ***. 
Към този момент arenabg.com продължава да функционира, но някои потребители се оплакват от по-бавно отваряне на страниците. 
Причината за спирането на *** все още не е ясна.

Най-вероятната версия е сайтът да е станал жертва на масираната DDoS атака от 21 октомври, която предизвика сривове в достъпа до някои от най-посещаваните сайтове в света. Атаката е определяна за най-мощната в историята, като за пръв път са били използвани и устройства от категорията на "Интернет на Нещата". 
Целта на хакерите са били сървърите на доставчика на домейн имена DYN, а атаката е станала благодарение на бот-мрежата Mirai. 

Блокирани са били сайтове като Twitter, Reddit, The New York Times, Fox News и още много други новинарски сайтове. Някой виждат конспирация, според която хакерите са искали да попречат на хората да прочетат изтеклите имейли на Хилъри Клинтън в Wikileaks, а според други са замесени руснаците.
Въпреки това, изброените по-горе сайтове вече са достъпни, а блокирането на другите български тракери близо 2 дена след това на *** не се вписва напълно в теорията за DDoS атаката. Освен това *** работеше нормално на 21 октомври.

Другата основна версия предполага координирани действия на ГДБОП против торент сайтовете, като все пак този вариант е по-малко вероятен.

Dir.Bg следи темата.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато стана гафа, имаше ъпдейт на някаква програма, свързана с интернет. Не си направих труда да запомня името, но бе свързана с Intel. Изненадах се, че на 21-ви се е инсталирала, след като аз нищо не съм правил. Изчезна ми интернета към 95% от сайтовете, Калдата се отваряше бавно, както и You Tube. С Chrome  нещата ставаха по-бързо. Сетих се, че променях предния ден една настройка за разпознаване на местопложението, та рекох, да не би там да се е объркало нещо. Не беше. Опера отваряше един сайт само, останалите зареждаха до безкрай. Затова изтрих тая ъпдейтната програма 9 предполагам е било ъпдейт, а не първоначална инсталация). Тогава изцяло ми изчезна връзката към рутера. Рестартирах и всичко се оправи. Без Замунда, където по някое време ми илзезе надпис, че има проблем със сайта, но не надпис от браузера, а от самия сайт. Та си мисля...да го еба...дали някой нарочно не ни е пуснал с ъпдейт  нещо. Не е случайно това. Ъпдейт и хоп, няма нет! Проверете си какво се е инсталирало на 21-ви октомври или около тая дата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе човеко ти не разбираш ли , че на 21 целия свят е нямал достъп до 90 процента от сайтовете от които си нямал достъп и ТИ пфуу как да се обясни на българина незнам .Но лично аз незнам в кой часови интервал е била атаката защото аз до 00 : 30 на 21 си бях на лаптопа и нямах никакъв проблем с сайтовете .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adersa написа:

Абе човеко ти не разбираш ли , че на 21 целия свят е нямал достъп до 90 процента от сайтовете от които си нямал достъп и ТИ пфуу как да се обясни на българина незнам .Но лично аз незнам в кой часови интервал е била атаката защото аз до 00 : 30 на 21 си бях на лаптопа и нямах никакъв проблем с сайтовете .

А ти не разбираш ли, че оправих нещата едва след деинсталация и рестарт? След рестарт Windows  явно  си изтегли каквото му трябва и тръгна интернета веднага! Как да ти го обясня ясно? Преди тъова рестартирах няколко пъти, пробвах някои неща, но не ставаше. Искаш да кажеш, че в промеждутъка от две минути, през които деинсталирах тоя софтуер за мрежовата ми карта интернета се е оправил, а аз точно тогава съм направил рестарт? Айде стига!

Целия свят нямал интернет. Е да го ЕБА тоя свят, дето само до Калдата имаше!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, nikolela написа:

Няма нет, няма се! И двете замунди вече не бачкат.

Може и да ги пуснат знае ли човек :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започвам вече да си мисля че гдбоб тайно са ги спрели айде бе уж админи а вече 4 дена да не работи а друго всичко работи след атаката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалкото е, че Арена няма сийдъри и не мога да си тегля това, което искам. Навремето се сещам, как бе невъзможно човек да се регистрира в Арена... Ако обаче скапването на замундите продължи, надявам се всики да се пренасочат към Арена :)  И сега като заговорихме за заподозрените, аз пък си мисля, че не са ГДБОП  нито ФБР, а точно Арена :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Кико написа:

Жалкото е, че Арена няма сийдъри и не мога да си тегля това, което искам. Навремето се сещам, как бе невъзможно човек да се регистрира в Арена... Ако обаче скапването на замундите продължи, надявам се всики да се пренасочат към Арена :)  И сега като заговорихме за заподозрените, аз пък си мисля, че не са ГДБОП  нито ФБР, а точно Арена :P

Se работи вече :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Кико написа:

Жалко, аз там нямам акаунт. 

То става да влезеш във този от net май 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване