Премини към съдържанието
Cvetanov Posveteniat

Имам проблеми с колата, моля, помогнете!

Препоръчан отговор

След несъобразена скорост на път, по който няма абсолютно никакво движение, неуспешен взет завои и се случи това:

Колата е Fiat Bravo GTD 1.9 100hp. Купих броня, но се оказа, че има други по-сериозни проблеми. Едвам успявам да запаля автомобила, пробвам около 5 мин. (този проблем си го е имало и преди удара, казаха ми че някакви свещи били за смяна). По време на опитите и след като запали, кабелите на акумулатора се топят. Може би от някакво късо съединение. Има един кабел/маркуч отдолу, който се е скъсал, и това, което оградих на снимката, не знам как се казва. Може би е от него. Моля ви, помогнете ми. Нищо не разбирам от коли, а няма как да я откарам на сервиз.

Какъв е проблемът, колко г/д може да ми изляза частите и ремонта.

Благодаря предварително :)

8973245F.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не можеш да идеш на собствен ход до сервиза (още повече в това състояние на автомобила), можеш да обясниш в сервиза за какво става дума и ако и те не могат да докарат колата да се обадиш на някой номер за  пътна помощ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сервизи, които ще изпратят хора, ще ти натоварят колата и ще я транспортират до сервиза.

За колата на брат ми, дойдоха от друго населено място, на около 20 км, натовариха я, транспортираха я до сервиза, оправиха я, и той си я прибра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След такъв удар може да е какво ли не, че дори отключен проблем на място което въобще не е било в контакт! Опитите да  подкарате и възникналите при това проблеми могат само да доусложнят нещата! Изхода е сервиз. Скъпичко ще да е, но тарикатлъците се заплащат в един мил момент. Няма как.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Cvetanov Posveteniat написа:

което оградих на снимката, не знам как се казва. Може би е от него

Казва се интеркулер и не е от него. Само в сервиз могат да ти кажат какво и колко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами....  ако разбираш от електричество и електроника правиш еди  пробник за верига  махаш акумулатор махаш всичко що  харчи ток и започваш да прослушваш кабелите за дали светка от  единия край до другия и  дали светка с другите кабели ако всичко е наред ( което ме съмнява) закачане на консуматорите 1 по 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Cvetanov Posveteniat написа:

След несъобразена скорост на път, по който няма абсолютно никакво движение, неуспешен взет завои и се случи това:

Колата е Fiat Bravo GTD 1.9 100hp. Купих броня, но се оказа, че има други по-сериозни проблеми. Едвам успявам да запаля автомобила, пробвам около 5 мин. (този проблем си го е имало и преди удара, казаха ми че някакви свещи били за смяна). По време на опитите и след като запали, кабелите на акумулатора се топят. Може би от някакво късо съединение. Има един кабел/маркуч отдолу, който се е скъсал, и това, което оградих на снимката, не знам как се казва. Може би е от него. Моля ви, помогнете ми. Нищо не разбирам от коли, а няма как да я откарам на сервиз.

Какъв е проблемът, колко г/д може да ми изляза частите и ремонта.

Благодаря предварително :)

8973245F.jpg

Най вероятно става въпрос за подгревните свещи.Ако не са в изправност може да въртиш много и да не запали.От многото въртене на стартера ще има голяма консумация на ток и затова и кабелите ще ти греят(от продължително въртене).За тази работа си иска специалист.Има си форум http://www.fiat-bg.org/index.php

за такива въпроси.По-добре опитай там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно че е необслужена. Да не искаш търговецът на скрап да даде няколкостотин лева вместо теб? Задълцително е като си купуваш каруца да смениш ангренаж, ролки, масло и филтри. И други неща при нужда. Ако ще и оня да ти обяснява че го е направил и всичко е "пИрфектно". :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.