Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След много години верна служба съм решил да сменя старият си Intel Pentium G2030. Сега съм изправен пред голяма дилема. Дали четирите ядра на Intel Core I5 4440 или новите технологии на Intel Core I3 6100. По принцип съм повече към I5, защото на повечето бенчмаркове е пред I3, но все пак искам и вие да си кажете мнението. Кое си струва повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, vakata02 написа:

След много години верна служба съм решил да сменя старият си Intel Pentium G2030. Сега съм изправен пред голяма дилема. Дали четирите ядра на Intel Core I5 4440 или новите технологии на Intel Core I3 6100. По принцип съм повече към I5, защото на повечето бенчмаркове е пред I3, но все пак искам и вие да си кажете мнението. Кое си струва повече?

Напиши цялата конфигурация. Най-новото невинаги е най-добро. Напротив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, vakata02 написа:

Дали четирите ядра на Intel Core I5 4440 или новите технологии на Intel Core I3 6100. По принцип съм повече към I5, защото на повечето бенчмаркове е пред I3, но все пак искам и вие да си кажете мнението. Кое си струва повече?

1. Зависи, с какъв бюджет разполагаш...

2. Зависи за какво ще се използва...

Ако го ползваш за сериозно натоварване с игри, се спри на i5. За сравнително леко натоварване, и i3 6100 не е толкова зле.... 

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете платформи ( защото трябва да се гледа като цяло платформата, а не само процесора) си имат своите предимства и недостатъци. i5 4440 работи на доста по-ниска честота от i3 6100. А ако успееш да клокнеш тоя i3 6100, разликата става още по-голяма. Или с цифри. i5 4440  работи на 3.1 GHz  при 4 натоварени ядра, каквито винаги имаме при игри. Тоест, ти не може да се надяваш на турбо режимите, макар че те са по-скоро символични, колкото да се каже, че ги има. i3 6100  работи на 3.7 GHz  винаги, което е 20% по-висока честота. Това ще окаже голямо влияние при игри, които разчитат главно на еднонишкова производителност. Освен това си го имаш и прираста от DDR4  паметта, ако вземеш i3 6100  с такава памет ( ако е DDR3  просто не си заслужава). Да добавим и още малко прираст от новата технология и изведнъж тоя процесор се оказва не толкова слаб с двете си ядра. Обаче там, където игрите могат да използват равномерно нишките на процесора, то i5 4440  би трябвало да има предимство. Но това е пирова победа. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата процесора са за различни Цокли Socket. I5 грее много към 90 градуса, хаби енергия, има ниска честота на работа и не поддържа DDR4. И няма hyper threading Единствения му принос е работа в много задачи (multi-threaded), но за сметка на горните характеристики.

I3 поддържа DDR4 има висока честота на работа, не хаби много енергия, не е много скъп, ако сравняваме с I5. Защото I5 има 4 ядра.  I3 има 2. На I3 му куца многото задачи multi-threaded. Но пък в едната му зададена задача се справя сравнително добре. И има hyper threading

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, XECUTIONER написа:

Към момента съм със следните:

CPU: Intel Pentium G2030 3.00GHz Dual Core LGA 1155

Motherboard: Asrock H61M - VG3

Ram : 4GB Kingston 1600mhz + 4GB Samsung 1600mhz

GPU: Nvidia GTX750TI Palit Dual Storm

HDD: 1TB Toshiba

PSU: Cooler Master 550W

Ще се използва на най-новите игри при сериозни натоварвания.......за сега мисля, че I5 е най-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, XECUTIONER написа:

А ти с FX8320 и Palit GTX950 откъде знаеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vakata02 написа:

Към момента съм със следните:

CPU: Intel Pentium G2030 3.00GHz Dual Core LGA 1155

Motherboard: Asrock H61M - VG3

Ram : 4GB Kingston 1600mhz + 4GB Samsung 1600mhz

GPU: Nvidia GTX750TI Palit Dual Storm

HDD: 1TB Toshiba

PSU: Cooler Master 550W

Ще се използва на най-новите игри при сериозни натоварвания.......за сега мисля, че I5 е най-добре

Няма как да сложиш i5 4440 на твоето дъно. Ще търсиш процесори със сокет 1155. И то нови няма да намериш. Естествено със заключен множител. Добри варианти са процесорите с архитектура ''Ivi Bridge'' като примерно тези два(i5 3570 и i7 3770).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Няма как да сложиш i5 4440 на твоето дъно. Ще търсиш процесори със сокет 1155. И то нови няма да намериш. Естествено със заключен множител. Добри варианти са процесорите с архитектура ''Ivi Bridge'' като примерно тези два(i5 3570 и i7 3770).

Аз дъно ще намеряя :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vakata02 написа:

Аз дъно ще намеряя :D:D

Нещо не разбрах, но както и да е. Искаш ли да сменяш платформата с нови части или ще купуваш всичко 2-ра ръка? При това ако няма да сменяш видеокартата не ти трябва кой знае какъв процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, XECUTIONER написа:

Нещо не разбрах, но както и да е. Искаш ли да сменяш платформата с нови части или ще купуваш всичко 2-ра ръка? При това ако няма да сменяш видеокартата не ти трябва кой знае какъв процесор.

Искам да си сменя процесора, дъното и рамта......видеото си остава 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, vakata02 написа:

Хубаво, но нови ли ги искаш? Напиши бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, XECUTIONER написа:

Няма как да сложиш i5 4440 на твоето дъно. Ще търсиш процесори със сокет 1155. И то нови няма да намериш. Естествено със заключен множител(Хайде де,сериозно?2500К,3570К,3770К-няма ли да тръгнат?!. Добри варианти са процесорите с архитектура ''Ivi Bridge'' като примерно тези два(i5 3570 и i7 3770).

преди 25 минути, XECUTIONER написа:

преди 13 минути, vakata02 написа:

За първи път тролчето @XECUTIONER да каже нещо смислено,ама някои неща не ги знае,защото е имал само Атлонче и ФХ.Да,само един процесор е достатъчно да се смени,но какъвто намериш 4 ядра с 4 или 8 треда и независимо дали е Айви или Санди и без значение с К или без-при добра цена (тия тънкости на тролчето не му са ясни).За 4440 и 6100 (дъно за DDR3) трябва ненужно да сменяш дъното,но няма да получиш нищо повече от това,ако сложиш един Санди или Айви-2400,2500,2500К,2550K,2600,2600К,3350P,3470,3570,3570К,3770,3770К .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Кюнко написа:

За първи път тролчето @XECUTIONER да каже нещо смислено,ама някои неща не ги знае,защото е имал само Атлонче и ФХ.Да,само един процесор е достатъчно да се смени,но какъвто намериш 4 ядра с 4 или 8 треда и независимо дали е Айви или Санди и без значение с К или без-при добра цена (тия тънкости на тролчето не му са ясни).За 4440 и 6100 (дъно за DDR3) трябва ненужно да сменяш дъното,но няма да получиш нищо повече от това,ако сложиш един Санди или Айви-2400,2500,2500К,2550K,2600,2600К,3350P,3470,3570,3570К,3770,3770К .

Като цяло ми се иска ново поколение процесор.....поне 4та серия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, vakata02 написа:

450лв.

За тези пари нови единствено най-евтината i3 1151 + 8 GB RAM + супер бюджетно дъно. За втора употреба не се наемам да предлагам, тъй като не се занимавам. Но при положение, че имаш 2 x 4 RAM на 1600 можеш да вземеш нови i3 4170 + качествено дъно + още 2 x 4 RAM. Ти решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя си работа,но доста от изброените Санди и Айви са по-добри от i5 4440,освен това някои от тях са и с 8 треда,а съм пропуснал и i7 2700K.Това са динозаври,които и без клок,че дъното ти не може,са много над 4440 и 6100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванко,не се бъркай с АМД процесорите,отделно Санди и Айви се намират за без пари втора ръка и много рядко някой да е проблемен,а и като са на стокова честота,е ли да е слабо дъното-какво ще му е.

Бях забравил,че 1155 носят и Ксеони,сетих се,че сега погледнах страницата на дъното,отделно поддържа всички процесори независимо с кой биос е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен свърши ъпгрейдите при Интел отдавна и трябва се скача на нова платформа нали Кико?;)

В ОХЛ има мошенници.

Ми щом един G процесор е издържал толкова години при теб ще издържи и един i3. Такава карта имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, XECUTIONER написа:

За тези пари нови единствено най-евтината i3 1151 + 8 GB RAM + супер бюджетно дъно. За втора употреба не се наемам да предлагам, тъй като не се занимавам. Но при положение, че имаш 2 x 4 RAM на 1600 можеш да вземеш нови i3 4170 + качествено дъно + още 2 x 4 RAM. Ти решаваш.

Единствено твоето решение е логично и възможно.......ще видя какво мога да направя :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих взел на новата платформа да знам, че дъното не е нищо особенно но ще върши работа. http://nikem-bg.net/cart/55867p1r54936p1r52363p1rf.html

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Кюнко написа:

Хайде да не се обиждаме на тролчета или нещо подобно. Това, че не си съгласен с мнението на даден потребител не ти дава право да го обиждаш. Това важи за всеки.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Емил Костов написа:

Хайде да не се обиждаме на тролчета или нещо подобно. Това, че не си съгласен с мнението на даден потребител не ти дава право да го обиждаш. Това важи за всеки.

"Каквото повикало-такова се обадило.","Кой каквото дроби,такова сърба." и ред други народни мъдрости.За мен си е един комплексиран идиот,който,освен това-няма място в хардуерния раздел.И Вие,г-н Костов,многократно сте бил обиждан от него,но за разлика от Вас,аз не съм нито модератор,нито с Вашето възпитание,а и му обещах,че вече няма да минава метър. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.