Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

danaya_konrad

Болка след извадени нерви на зъб

Препоръчан отговор

Здравейте!От около 1 седмица са ми извадени нервите в горен ляв 7ми зъб,каналите са запълнени и зъба е пломбиран.Болката обаче не спира и е пареща.Облекчава я само студено.Колко време след това лечение трябва да спре да ме боли или има нещо не както трябва в самото лечение?Прикачам и снимка след лечението.
Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Фейсбук има по-голям шанс да откриете зъболекар, който да погледне снимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упойки имаше ли по време на ваденето на нерва нерв или корен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допустимо е да те боли най-много в рамките на деня, в който е изваден нерва. Продължаващата болка означава, че част от мъртвия нерв е останала в канала и в момента се инфектира и прави гангрена. Веднага иди при друг стоматолог.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че каналите не са запълнени .

без чичо ми Арсен  не са ми вадили нерв сигурно е нова технология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми беше така.Оказа се лицев нерв.Дали след ваденето нещо е станало,или е съвпадение н.з.Ся така кара.Пази се от студа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/825/9027825a.png

не съм стоматолог но  виждам някакви  тъмни петна  в червеното  а тва отдясно мисля че така трябва да изглежда тъй логиката ми го казва може и да греша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, danaya_konrad написа:

Изваждането на нерва беше само с упойка,без арсен предварително

Да ти извадят нерв,който не е умъртвен-ще скочиш до тавана!Най добре иди до дърводелеца,който те е подредил и му кажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Воробянинов написа:

Да ти извадят нерв,който не е умъртвен-ще скочиш до тавана!Най добре иди до дърводелеца,който те е подредил и му кажи.

Нервите бяха извадени с упойка и нищо не усетих по време на ваденето......болката е сега-1 седмица след ваденето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

жена ли беше стоматоложката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даваха и некъв арабин за ниска цена слагал памук вместо там каквото трябва в каналите  трябва да се  внимава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Воробянинов написа:

И да дрънкаме тука няма файда.Трябва ти стоматолог.

Именно,но целта ми беше ако някой е имал същия проблем или разчете снимката да ме посъветва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Воробянинов написа:

Има такава техника от няколко години. Естествено, измислена от краварите, които гледат да печелят колкото може повече. Вместо да се умъртви нерва химически и да се извади при следващото посещение се поставя упойка, вади се живият нерв със специален инструмент, а не с обичайно използваните спирални игли и кореновите канали се запълват веднага. Смисълът на цялата галимация е да се икономиса едно посещение при стоматолога. Щото времето било пари...

Подобна простотия измислиха и при коронките. Вместо да се направи отпечатък, той да се прати на зъботехник, който да изработи метална коронка, тя да се пробва, да се коригира, да се върне на зъботехника, той да я покрие с керамика и накрая да се постави, което отнема 3-4 посещения, зад океана използват 3D скенер и нещо като фреза, които изработват изцяло керамична коронка на момента. Естествено, напасването не е като при класическата технология, което компенсират с излишък от лепило. В резултат - коронката се поставя с едно посещение. А ако трябва да се свали по-късно - чупи се и се прави нова. И уж евтиното и бързо излиза двойно по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Win_user написа:

Има такава техника от няколко години. Естествено, измислена от краварите, които гледат да печелят колкото може повече. Вместо да се умъртви нерва химически и да се извади при следващото посещение се поставя упойка, вади се живият нерв със специален инструмент, а не с обичайно използваните спирални игли и кореновите канали се запълват веднага. Смисълът на цялата галимация е да се икономиса едно посещение при стоматолога. Щото времето било пари...

Подобна простотия измислиха и при коронките. Вместо да се направи отпечатък, той да се прати на зъботехник, който да изработи метална коронка, тя да се пробва, да се коригира, да се върне на зъботехника, той да я покрие с керамика и накрая да се постави, което отнема 3-4 посещения, зад океана използват 3D скенер и нещо като фреза, които изработват изцяло керамична коронка на момента. Естествено, напасването не е като при класическата технология, което компенсират с излишък от лепило. В резултат - коронката се поставя с едно посещение. А ако трябва да се свали по-късно - чупи се и се прави нова. И уж евтиното и бързо излиза двойно по-скъпо.

Абсолютно така процедира и този стоматолог.....с едно посещение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига сте го плашили де - дори и пломбирани понякога си болят - независимо че няма нерви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтръгнат жив нерв - след изтичане на упойката си е било преживяване.
В края на двата канала се виждат аномалии (малки торбички), приличащи на зараждащи се възпалителни процеси.
Накратко - за незабавно посещение при стоматолог си.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

при стоматолог си.

Друг добър стоматолог.* 

Декември месец изведнъж страшно ме заболя зъба, когато ям сладко, солено, пия нещо, абе от всяко нещо. Оказа се кариес, но въпроса е, че стоматолога ми е бил в отпуск и се връщал след 2 седмици. Както и да е, както стана ясно, тази болка не можеше да се трае и ходих при заместника му. (който се оказа некадърен стоматолог) Направи ми пломба и всичко добре, но, след 2-3 седмици започна адски да ме боли под пломбата. Оказа се, че заместника, НЕ е премахнал напълно кариеса и той е засегнал нерва. После беше доста мъчителен процес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жена хирург никога няма да намериш винаги са мъже и то уж доказани специалисти  . Аз миналата година лятото ходих при един дето ми го препоръчаха извадеми два корена и уж слага 2 упойки и пак не ме вханаха и после след като мина 1 седмица и мене ей така от време на време ме болеше и беше се отворила една дупка тоя направо еба мамата на корена после ми вика аз съм го прецакал .Та преди да отидите на хирирг поразпитайте а не при първия срещнат

И както казах тука работата не е за обикновен стоматолог а за хирург .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жените са по-добри терапевти и детски ортодонти.Мъжете-хирурзи,но да не им падаш в ръцете.Справка-http://chitanka.info/text/14550-zybolekarjat

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията ми....днес ще ходя при друг специалист да погледне снимката.Дано всичко да е наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 часа, danaya_konrad написа:

Здравейте!От около 1 седмица са ми извадени нервите в горен ляв 7ми зъб,каналите са запълнени и зъба е пломбиран.Болката обаче не спира и е пареща.Облекчава я само студено.Колко време след това лечение трябва да спре да ме боли или има нещо не както трябва в самото лечение?Прикачам и снимка след лечението.
Благодаря предварително

Здравей. Болката трябва да изчезне веднага! Където няма нерви, няма и болка. Може да има съвсем лека болка, при стискане на зъбите примерно, защото мястото все пак е травмирано от копаенето и шишовете, с които се вадят нервите. Това, че болката се успокоява от студено, говори за инфекция, въпреки че на снимката не се вижда такава.  Друго, което се вижда на снимката е, че каналите не са запълнени на 100%. На дълбочина са запълнени, но в близост до пломбата има празнини и на двата. Но болката със сигурност не е заради тях. Друго интересно е, че се вижда и корена на съседен зъб, който изглежда сякаш е с изваден нерв, но канала изобщо не е запълнен... Добре е да се види, дали всъщност проблема не е в него.

Иначе, няма никакво значение дали нервите са извадени живи или предварително са умъртвени с арсен. При умъртвяването има само едно малко предимство- че ако има локална инфекция някаква, то отровата дето убива нервите ще умори и животните наоколо. Докато арсена обаче трепе нерва (около 30- 40 минути след поставянето), може да изпиташ доста силна болка,която просто трябва да изтърпиш. Ето защо,доста зъболекари предпочитат упойките и да не се занимават с умъртвяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, adersa написа:

Жена хирург никога няма да намериш винаги са мъже и то уж доказани специалисти  . Аз миналата година лятото ходих при един дето ми го препоръчаха извадеми два корена и уж слага 2 упойки и пак не ме вханаха и после след като мина 1 седмица и мене ей така от време на време ме болеше и беше се отворила една дупка тоя направо еба мамата на корена после ми вика аз съм го прецакал .Та преди да отидите на хирирг поразпитайте а не при първия срещнат.

Напротив. Миналата година ми се наложи да ми вадят два корена на зъб. Беше се развалил носещ горен зъб на мост, под коронката бяха останали само корените. Отидох при позната стоматоложка, която е и много добър лицево-челюстен хирург. И я накарах да извади корените без упойка, за да проверя мога ли да медитирам толкова добре, че да се абстрахирам от сравнително силна болка. Тя в началото имаше възражения, но когато става въпрос за моите зъби, аз определям как ще се работят. Накрая стигнахме до консенсус - ако мръдна или изохкам, слага ми упойка. Жената разцепи венеца, извади двата корена с клещи, постави колагенов конус (за да не се свие после венеца) и го заши. А аз си умирах от кеф, че успявам да изолирам болката в част от съзнанието си и да я наблюдавам, но тя не ми действа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...