Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам питане относно обезщетенията от НОИ. Регистрирах се в бюрото по труда и ми беше отпуснато обезщетение за срок от 5 месеца. Ходя да се подписвам на датите, които са ми посочени в регистрационната карта. До тук добре, но вече за втори път от бюрото по труда ми звънят по телефона, за да ми предлагат работа. Първият път се явих и отказах. Днес се обадиха пак и ми казаха да се явя в днешния ден, за да ми предложат работа. Отидох и отказах отново. Служителите на бюрото по труда ми обясниха, че ако откажа още един път, ще ми спрат обезщетението ?! Нямал съм право да отказвам предлагана работа. Е аз им обясних, че си работя по специалноста, но просто ми трябват 4-5 месеца почивка за да си свърша отложени задачи. Просто се възползвам от обезщетението, което ми се полага законово и не търся работа в момента. Те ми предлагат нискоквалифицирана работа, като озеленител, чистач и т.н. и съм нямал право да откажа. Също така ми обясниха, че когато ми се обадят по телефона да ми предлагат работа, задължително трябва да се явя същия ден на място. Е аз им казах, че ако се намирам в другия край на България няма как да дойда, а те ми отвърнаха че не ги интересувало. Ако не съм се явил, веднага ми спирали обезщетението. Това истина ли е? Служителите от бюрото по труда е*ават ли се с мен нещо и какви са ми правата в този случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това благодарение политиката на управляващите, които и ти си си избрал - честито! Политиката е да се ограничат всички помощи и бюджетни плащания, както и да се отчете намаляване броя регистрирани безработни. Т.е. целта е да ти се отреже обезщетението. Ще искаш насочващо писмо с което отиваш при работодателя, където му обясняваш ситуацията и той ти парафира отказ. Така не могат да те пипнат и никога не заявявай пряко на служител на ДБТ, че не искаш работа! Друг е въпроса защо не искаш да работиш защото заплатата ти няма да е равна на едното обезщетение!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само, заради политиката на управляващите,  а и заради мижитурството на служителите. Като не е циганин човека - не ги интересува и ще направят всичко възможно, за да му резнат обезщетенията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се ебават на кофти служители си попаднал 

и аз съм минавал през тази процедура

трябва да ходиш на местата и да убеждаваш работодателя че не ставаш за тази работа 

и ти бие печат че не ставаш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Yvan Sergeev написа:

не се ебават на кофти служители си попаднал 

и аз съм минавал през тази процедура

трябва да ходиш на местата и да убеждаваш работодателя че не ставаш за тази работа 

и ти бие печат че не ставаш .

Демек да се унижаваш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На следващите избори питащия пак да гласува за същите!

Иначе вариантите са изброени и изчерпани, та отрване няма т.е. така ще да е до последно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Демек да се унижаваш 

какво  му е унижението в това да си следваш целите

ами да ходи и да каже че става да го назначат 

и да му спрат помощите  неунижителни .

бих го нарелък бюрокрация

щото реално може да минеш и без печат ако си решил да си следваш целите и да не се собразяваш с моралите измислени от някой друг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая държава трябва да се "цака". Не може само да иска, а трябва и да дава. Щом не иска да дава - цакане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sound написа:

не ги интересува и ще направят всичко възможно, за да му резнат обезщетенията. 

Не само това просто станаха май много такива хора на борсата а борсата. не искат такива хора, вече май който да точат 

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тия в парламента не ни ли точат достатъчно? Аз не искам да "точа държавата", а да получа минималното обезщетение за 3-4 месеца. Плащам си осигуровки, плащам си данъци и т.н. и да не мога да се възползвам от това, което ми се полага по закон. Познавам хора, които са работили в чужбина и се връщат тук, след това се регистрират в бюрото по труда и получават големи обезщетения в рамките на една година. А на мен ми направиха такъв голям проблем за минималното обезщетение и то за срок от 5 месеца... Ще се възползвам от съвета на "Кумчо Вълчо", а и един въпрос към него - Ако не съм гласувал, какво правим? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, FD GOD написа:

Ако не съм гласувал, какво правим? 

Правим ослуга на тези, които печелят изборите, но дефакто не сме ги искали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пък от моите пари да ти плащат на теб да си почиваш? Хората си вършат работата, предлагат ти работа. Нали са бюро по труда, а не курортна дирекция?

Хората работят по документи - ако си декларирал само завършена гимназия (както почти всички) каква работа за специалист очакваш?

на 25 Април 2017 г. в 1:02, FD GOD написа:

получават големи обезщетения в рамките на една година

Това е при над 25 години трудов стаж.. Ти сигурно си с 10 като си за 5 месеца.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Филипов написа:

Що пък от моите пари да ти плащат на теб да си почиваш? Хората си вършат работата, предлагат ти работа. Нали са бюро по труда, а не курортна дирекция?

Хората работят по документи - ако си декларирал само завършена гимназия (както почти всички) каква работа за специалист очакваш?

такива са законите обещетение за безработица взима човека

може и от комун  управлението да е останало това  когато дъравата осигурявала  работа за всички и ако няма работа държавата дава парички за хлебец .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2017 г. в 7:03, Филипов написа:

Що пък от моите пари да ти плащат на теб да си почиваш?

А - ето го големеца, от когото борсата вземала пари. Ами, че като не искаш от ТВОИТЕ пари да плащат на други, вземи закрий борсата и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, sound написа:

и, вземи закрий борсата и готово.

кат зема властта  го закривам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами цакайте, а после се оплаквайте че все другите виновни че няма оправия в държавата... Те с такова мислене държавата е на такова дередже, а после само циганите и еди кои си били виновни.... пффф... Още от едно време си върви тази практика на манталитета български... Цакай държавата, цакай всеки  , и реви ако не стане че други все са виновни , и се бийте в гърдите иначе че сте голямата работа, и че ще правяте тази държава...  Тарикатското мислене води до под кривата круша само...Социалното осигуряване не е измислено с цел да хрантути търтеи като цяло, а да помага на хора наистина нуждаещи се, и в неравностойно положение .... какъвто народа, такива и избранниците му.... 

П.С Законите за подпомагане са с идея да се насърчава търсенето на работа, в условията на съвременните икономически условия, не очкавайте държавата да ви води за ръчичка и да ви намира работа, това не е нейна задача както едно време... Ако си кадърен и пробивен ще намериш и сам изход, а не само да чакаш наготово да ти сипят с лъжичка в устата.... А ако не си, ще си като същите тези цигани, от които се оплакваш, и се чудиш на кого са се метнали, или по точно на кого си се метнал ти самия ....И да, лесно няма, ако трябва ще почнеш от нулата,ако не, ще се биеш в гърдите  и фасони за качествата си тогава ще ги показваш на някои други .... пффф... 

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам тей - като се бориш за собствените си пари и законните ти права, пак се оказва, че цакаш държавата. Изобщо, ако не се дупиш на държавата, то при всички други положения, излизаш тарикат. 

Сергеев - при следващите избори в коя листа си, ша гласувам за тебе и я закривай тази вмирисаната борса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Sinbad_ написа:

..не очкавайте държавата да ви води за ръчичка и да ви намира работа...

А защо тогава ни води за ръчичка и ни намира образование? Защо държавата субсидира в пъти повече места за студенти, отколкото реално има нужда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.05.2017 г. в 21:59, badsector написа:

А защо тогава ни води за ръчичка и ни намира образование? Защо държавата субсидира в пъти повече места за студенти, отколкото реално има нужда?

Ти остави това, ми не ми е ясно защо субсидират работодатели по разни програми и програмчета. Гнерира се скрита измислена / заетост и се "папкат" едни парички здраво! Защо трябва да се дообучават току що завършили. че нали за това уж са учили до онзи ден!?  Аз пък не искам моите пари да "ходят" за това!

А за цакането ще се цака докато работодателите не се научат да плащат редовно и достойно, докато държавата не се научи, че освен да взема то трябва и да дава!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Кумчо вълчооо написа:

...Защо трябва да се дообучават току що завършили. че нали за това уж са учили до онзи ден!?...

О моля ти се, ти да си виждал някой завършил студент да започне работа по специалността? Или дори да започне такава, да има необходимите знания да я върши. Висшето ни образование е толкова брутално зле, че няма смисъл от него. По-добре университетите да се преквалифицират в места за курсове на международно-признатите компании, поне да има реална полза от тях за учещите.

Колкото до бизнеса, там работодателите няма да се научат да плащат, затова ще получават некадърни кадри, бизнесът им няма да се развива и ще са в постоянна заплаха от ликвидиране от конкуренцията. Другият вариант е да се образуват картели, както се случва обикновено. Не знам защо самата държава не стане инвеститор и не започне да конкурира частния бизнес.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От бюрото ми казаха, че следващият път като отида на подпис ще бъда насочена към конкретен работодател. Знам, че нямам право да отказвам предложения, но искам да изкарам няколко курса за преквалификация докато съм на бюрото, защото не ми се ще да работя пак в производство. Мога ли да го изтъкна това като довод за да избегна връчването на писмо. Задължително ли трябва да приема такова писмо или имам право да го откажа преди да съм го разписала и как точно да откажа връчването на това писмо. Има ли закон, с който да откажа да подпиша писмо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имал съм си вземане даване с бюрото няколко години

1 трабва където и да отидеш да четеш правилата

2 мисля че имаш право 2 пъти да откажеш ако не са променили правилата

3 като бъдеш насочена към конкретен работодател може да се представиш зле на интервюто

като неподходящ кандидат за работата

и да ти удари  работотеля един печат негоден и те връщат в бюрото 

примерно удраш 100-200-300 грама мастика и отиваш приработодателя да те освидетелства 

4 за да преминеш курс от бюрото трябва да си с връзки

за да те приемат на курс

5или да няма желаищи за този курс и да си представиш по- добре от другите желаещи обърни си  внимание на визията и не пий мастика

6  бг работодателите се мислят за свещенни крави

за да се представиш зле може и да говориш  лоши работи за предишния си работодател    само лошо и нищо добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иван Сергеев, благодаря Ви за бързият отговор. Днес бях на подпис, там са ги стегнали много (в София живея). За следващият път ми е писала в картончето, "насочване към конкретен работодател", което може би означава връчването на това писмо. Аз ѝ казах, че от утре започвам обучение в магазин за бижута в мола. Тя настоя да ѝ кажа името на фирмата иначе още веднага искаше да ме насочи. Дадох ѝ името и това ме отърва. Мисля да работя там няколко месеца и после лятото бих искала да използвам оставащата част от полагащото ми се обезщетение. След това аз сама ще си намеря хубава работа, работа наистина има и се намира. Просто не ми се оставят на държавата парите, които съм внасяла за Фонд безработица толкова години. А и искам лятото да си ходя на море, да си почина и после да започвам работа. За курсовете ми каза, че имало курс за компютър Февруари, но аз пък сега започвам тази работа. Има ли начин ако после като се върна на бюрото след няколко месеца, да им кажа, че искам да карам курсове за да избегна връчване на писмото ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става

щом ще работиш ще  трябва да се отпишеш от бюрото а с това ти отпада и обещетението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И гледай да се отпишеш, щото инак има административно наказание и няколко години ще си без право на борса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...