Премини към съдържанието
KnoX

Възстановяване на система при WIN 8.1

Препоръчан отговор

От къде мога да проверя кога ми е последната точка за възстановяване, ако има таква разбира се и ако нямам как да направя такава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проверката: (part two) до 10-та стъпка (като видиш списъка не е нужно да продължаваш).

https://www.eightforums.com/tutorials/4692-system-restore-how-do-windows-8-a.html#option2

За създаването:

https://www.eightforums.com/tutorials/4690-restore-point-create-windows-8-a.html

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KnoX написа:

От къде мога да проверя кога ми е последната точка за възстановяване, ако има таква разбира се и ако нямам как да направя такава ?

По-добрият и по-сигурен вариант е не с точка на възтановяване,а със system image да се направи.Варианта с точка на възтановяване е доста несигурен и често връщането се проваля по някаква причина и.................увисваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от къде мога да видя как се прави ? Ако може дай линк да видя от къде се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега няколко пъти съм спасявал положението с използването на точка за въстановяване и считам, че тя е много полезно средство и трябва да се поддържа наличието й. Казвам поддържа, защото почистващите програми ( дори и помощната на Уиндоус" Почистване на диск" понякога изтриват точката. За да я виждаш и правиш можеш да използваш програма ( както за всичко в компютъра). Виж по-долу:

22.JPG

23.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KnoX написа:

Това от къде мога да видя как се прави ? Ако може дай линк да видя от къде се прави.

Контролен панел-файлова хронология-архивиране на системен образ(долу вляво).Добре е този образ да е на друг диск,или на друг дял(не системния).Може и да разучиш как става след това възтановяването от системен образ(при нужда).

Екранна снимка (15).png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B3M2W0 - Благодаря много, само не ми стана ясно това с програма ли го правиш или тя е има в самия windows и ако е програма, може ли да кажеш от къде може да се изтегли.

Слави Маринов - Благодаря и на теб, само искам да те попитам мога ли да си избера какво да ахривирам примерно от системния С към Д диска примерно или той директно архивира всички от системния. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да правиш system image,може да архивираш файлове,папки и каквото искаш,избираш какво да се архивира и после-къде,има и опции за периодично обновяване(на колко време)на този архив и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2017 г. в 13:37, Слави Маринов написа:

По-добрият и по-сигурен вариант е не с точка на възтановяване,а със system image да се направи.Варианта с точка на възтановяване е доста несигурен и често връщането се проваля по някаква причина и.................увисваш.

А защо не и с двете? :) Image-a си е Image. но то не е за ежедневно използване. Лично аз проблеми с връщане с точките поне в 8.1 не съм имал. В 7 се е случвало чат-пат, но в 8.1 не помня да съм имал такива случаи. Като цяло SR е главно за връщане на проблеми в регистрите (и настройките), а system image връща и копията на файловете, MBR сектора и други неща. Не виждам причина да не се използват и двете.

на 16.05.2017 г. в 14:53, Слави Маринов написа:

Контролен панел-файлова хронология-архивиране на системен образ(долу вляво).Добре е този образ да е на друг диск,или на друг дял(не системния).Може и да разучиш как става след това възтановяването от системен образ(при нужда).

Между другото, ако ще се прави Image е по-добре да се използва външна програма. Вградената на Windows често се проваля при възстановяването (не вижда създадения image) или други проблеми (лично съм ставал свидетел и то често). Бих препоръчал Macrium Reflect или AOMEI Backupper за целта. Разбира се има и други.

на 16.05.2017 г. в 14:37, B3M2W0 написа:

До сега няколко пъти съм спасявал положението с използването на точка за въстановяване и считам, че тя е много полезно средство и трябва да се поддържа наличието й. Казвам поддържа, защото почистващите програми ( дори и помощната на Уиндоус" Почистване на диск" понякога изтриват точката. За да я виждаш и правиш можеш да използваш програма ( както за всичко в компютъра). Виж по-долу:

Няма нужда от оптимизираща програма за работа със SR. Ако се изисква специализирана програма за SR по-добре да се използва малката и сладка => Restore Point Creator (аз лично я имам в колекцията си откакто е излязла).

https://www.kaldata.com/софтуер/restore-point-creator-90369.html

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, последно не разбрах кой е по надеждния начин да се направи ? Тъй като изчетох хиляди неща и всеки казва различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се остави System Restore включен (за обслужването му може да се използва вградените възможности на Windows или System Restore Creator програмата) + да се прави седмичен System Image с помощта на Macrium Reflect Free например + често запазване на важните документи на външни носители или облачни услуги.

Инструкции за създаването на Image с Macrium:

http://kb.macrium.com/KnowledgebaseArticle50074.aspx

Инструкции за връщането на Image с Macrium:

http://kb.macrium.com/knowledgebasearticle50079.aspx

Тъй като връщането не може да стане под Windows е добре да се добави Macrium-a в Boot менюто:

http://knowledgebase.macrium.com/display/KNOW7/Adding+a+boot+menu+option+for+Reflect+recovery

или да се създаде спасителен диск:

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=create+macrium+rescue+cd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Между другото, ако ще се прави Image е по-добре да се използва външна програма. Вградената на Windows често се проваля при възстановяването

Аз  пък съм правил поне 5-6 връщания в 8.1 и никога не съм имал проблеми,разбира се ползвам и външна като застраховка-Acronis True Image,но версията която се стартира от буут флашка.Там обаче съм клонирал системния диск(ссд),който е с две ОС(8.1 и 10),така че мога да избирам(според случая)какво да използвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 16.05.2017 г. в 15:29, KnoX написа:

Благодаря много, само не ми стана ясно това с програма ли го правиш или тя е има в самия windows и ако е програма, може ли да кажеш от къде може да се изтегли.

Това е външна програма, човек, дето има Гугъл, трябва само да напише какво търси... Ако не искаш да се моташ с разни програми, отвори контрол панел-система-защита на системата. Трябва да я включиш за дял С. За да провериш дали имаш точка за въстановяване, задействай процедурата "Въстановяване на системата" и тя ще ти покаже с какво разполагаш.Ако няма, с бутона "Създаване" можеш да си направиш нова точка. И недей слушай полуфукльовците, че уиндоуската защита на системата не работела добре- работи и още как. Стига компютърът ти да не е бракма със съмнителна инсталация . Разгледай внимателно всичко , свързано със защитата на системата и няма начин  да не успееш. И пак ти препоръчвам-често проверявай за наличност на точка за въстановяване, тя може да ти спести преинсталиране, нали знаеш, че всичко се случва...

11.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-а ми попринцип си ми е оригинален, купен, така че не смятам, че ще има някакъв проблем. Вече съм направил точна на възстановяване, объркването дойде от там, че Вие сте с 10-ка, а аз не успях да се ориентирам, тъй като питам за 8.1. Мерси на всички за помоща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, B3M2W0 написа:

Това е външна програма, човек, дето има Гугъл, трябва само да напише какво търси... Ако не искаш да се моташ с разни програми, отвори контрол панел-система-защита на системата. Трябва да я включиш за дял С. За да провериш дали имаш точка за въстановяване, задействай процедурата "Въстановяване на системата" и тя ще ти покаже с какво разполагаш.Ако няма, с бутона "Създаване" можеш да си направиш нова точка. И недей слушай полуфукльовците, че уиндоуската защита на системата не работела добре- работи и още как. Стига компютърът ти да не е бракма със съмнителна инсталация . Разгледай внимателно всичко , свързано със защитата на системата и няма начин  да не успееш. И пак ти препоръчвам-често проверявай за наличност на точка за въстановяване, тя може да ти спести преинсталиране, нали знаеш, че всичко се случва...

Това вече е написано от мен по-горе. И не съм казал, че System Restore не работи добре...това го каза Слави Маринов. Аз казах, че функцията за създаване на огледални образи не работи коректно, защото при възстановяване не вижда създадения образ (иронично нали)? Аз не знам дали съм "полуфукльо", но поне не съм пишман майстор и не използвам програми за оптимизация. Човек, който е наясно би трябвало да знае колко са безполезни.

По темата съм казал да се използва и System Resore + System Image + допълнително копиране на файловете на външен носител или облак.

Винаги съм бил привърженик на System Restore-a, защото дори дадена точка да е заразена пак е по-добре да се върне такава, отколкото да имаме незареждаща система. System Restore се налага да се изключва доста рядко и то главно при борба с полиморфните вируси.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.