Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взехме компютър втора ръка, но след време почна да прави проблеми хард диска(SATA 500GB 7200RPM) не го намираше, затова сложих друг хард диск(ATA 320GB 7200RPM) от старият ни компютър, и добавих и 2ГБ ram от старият компютър към новият. Така новият компютър стана 4ГБ, а преди  това беше 3ГБ като стойностите не се съвпадат в MHz)

* Сега започна да прави проблеми и хард диска от старият компютър, който съм го сложил на новата машина.

С HD Tune го пуснах да го провери за лоши сектори и намери, но не ми дава целият HDD да го прочете през програмата като стигне лошите сектори забива и излиза син екран и се рестартира. Също така като пусна някоя по-тежка игра като World of TANKS отвреме навреме пак прави същият проблем. Първо се чува един прещракващ звук,забива, син екран, рестартира се и после не открива хард диска. Като го изключа от захранващият бутон тогава се появява, че засича хард диска и си работи нормално компютъра. Като се има на предвид, че на старият компютър от който е взет този HDD му изгоря дъното да не би и да се е повредил HDD. Възможно ли е новият компютър да има някакъв проблем и да поврежда хард дисковете?

Засега пали HDD и мога да си спася информацията, но се чудя дали ако сложа нов HDD пак няма да стане като предишните 2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай през пограмата HDD regenerator, като я пуснеш едно времено да поправи и открие лошите сектори ето и видео 
Изтеглия от Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, shizzaw написа:

Взехме компютър втора ръка, но след време почна да прави проблеми хард диска(SATA 500GB 7200RPM) не го намираше, затова сложих друг хард диск(ATA 320GB 7200RPM) от старият ни компютър, и добавих и 2ГБ ram от старият компютър към новият. Така новият компютър стана 4ГБ, а преди  това беше 3ГБ като стойностите не се съвпадат в MHz)

* Сега започна да прави проблеми и хард диска от старият компютър, който съм го сложил на новата машина.

С HD Tune го пуснах да го провери за лоши сектори и намери, но не ми дава целият HDD да го прочете през програмата като стигне лошите сектори забива и излиза син екран и се рестартира. Също така като пусна някоя по-тежка игра като World of TANKS отвреме навреме пак прави същият проблем. Първо се чува един прещракващ звук,забива, син екран, рестартира се и после не открива хард диска. Като го изключа от захранващият бутон тогава се появява, че засича хард диска и си работи нормално компютъра. Като се има на предвид, че на старият компютър от който е взет този HDD му изгоря дъното да не би и да се е повредил HDD. Възможно ли е новият компютър да има някакъв проблем и да поврежда хард дисковете?

Засега пали HDD и мога да си спася информацията, но се чудя дали ако сложа нов HDD пак няма да стане като предишните 2?

Бил е с 3ГБ рам и си добавил 2 и стана с 4.... 

Както и да е. Харда ти е тръгнал да умира. (прецъкването на главите показва това много категорично) Може и да го закрепиш с някой регенератор, но много скоро мястото му ще е в кофата. А и това е все пак доста стар компонент, дето си е изкарал живота в работа и му е време да премине в пенсия. Съвет - прехвърли си ценната информация на друг носител, докато все още можеш, а чак тогава човъркай с разни програми. Да не вземе да умре внезапно.

SATA диска пробван ли е на друг компютър? Че ако там проблема е само в засичането на харда от системата, то може да е кабел или буксите на харда или дъното или дори самото дъно да има проблем.

Дъното не може да ти скапе харда. Виж захранването е друга тема, ама и там е съмнително щом иначе всичко си работи нормално. Иначе много лесно се скапват механичните ако работят и ги удариш или падне кутията или нещо подобно. Лично съм убил два диска в разцвета на силите си по този начин. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намери къде са лошите сектори и  му преформатирай дяловете и там където не става го направи  unallocated space 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/17/2017 в 5:35, Yvan Sergeev написа:

намери къде са лошите сектори и  му преформатирай дяловете и там където не става го направи  unallocated space 

Това е временно решение!

В такъв случай с HDD Regenerator се възстанвяват лошите сектори, информацията се спасява, и диска отива в кошчето. Това е най-правилното решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,помествам снимка на теста на моя хард тук,щото ми се струва умрял.Ще се радвам да чуя мнения...

20170629_200731.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

May he rest in peace.

Копирай си важната информация, докато не е ритнал камбаната. Възможно е да имаш повредени файлове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам информация на диска,мислех дали става за нещо въобще иначе отива на боклука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, G.I.Ganev написа:

Нямам информация на диска,мислех дали става за нещо въобще иначе отива на боклука

Kaчи и инсталирай CrystalDiskInfo, после дай една снимка с данните тук. Понякога HDTune дава доста неточни резултати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност диска даваше проблем отдавна,от старата конфигурация на компа е 2008 година,мислех да му инсталирам линукс но конфигурацията нещо не е наред>не се появява картина може би и видеото е заминало(Нвидия ге форс 9800 гт-512мб).Снимката от теста направих с Hirensboot,от другия комп,не смятам да го мъча повече диска чвно е поумрял.Просто исках мнение....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

презапиши уиндолса и провери за грешки 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.