Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Вече повече от 2 седмици имам проблем с интернета. Ще ви разкажа цялата (абсурдна) ситуация, отправяйки към вас отчаян зов за помощ! От 5-6ти май наблюдавам как интернета ми през половин час спира за по няколко минути. Понякога долу ми излиза триъгълничето, понякога не, след броени минути се връща сам, а през времето, в което го няма операторът отчита че всичко е изрядно.Проблемът не е от лаптопа, защото интернета изчезва и на телефона. На blizoo съм заради студентските оферти, и до скоро си бях напълно доволна но... Та свързах се с тях. Въпреки, че не ми повярваха изпратиха техник, който поне беше свидетел и предположи, че проблемът е от рутера. Смени го с чисто нов, но след като си тръгна цикълът с изчезването на интернета продължи :) Последва ново свързване с blizoo, при което някакво момче взе приятеля ми за балък и го накара да забрани и позволи безжичната връзка на лаптопа!?!? При първа възможност отново се свързахме с тях и ни изпратиха нов техник. За жалост, не беше толкова разбран като предния. Първо не ми повярва, докато сам не го видя (но дори тогава едва повярва). Имах чувството, че не ме слушаше...След като казах, че проблема не е от лаптопа щом в същият момент и телефона не може да се свърже...той започна да ме разпитва бил ли е скоро телефона на ремонт?!?!?!?! Накрая провери и контактите!?!?! И се съмняваше да не би някой друг телевизор в апартамента (а друг няма) да пречи на сигнала, и сигурна ли съм че няма?!?!?! Като за капак, ми каза, че отива да провери отвън по веригата да не би да има проблем...и всъщност си тръгна :) Пределно ясно ми е вече, че те няма, а може би и не знаят как да поправят този проблем, затова се обръщам към вас. Надявам се някой да знае каква може да е причината и как да я поправя сама :) 

П.П.: Учудвам се как така интернета не спря докато ви пиша :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много писане без грам съществена информация.

Населено място? Интернета по какво идва? По коаксиален кабел с кабелната ли? Ако да - тя как е? Някои аналогови програми да са със снежинки? Споменаваш

преди 7 часа, nina9_7 написа:

телевизор в апартамента

та вероятно е тоя случай. Ако е така е за тях -  някой сплитер по трасето е пил вода или усилвател сее е опекъл. Като боднат спектралния анализатор се вижда веднага. Ама трябва да дойдат другите екипи от кабелната. Има и вариант ако някой кабел минава през врати/прозорци да е наранен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се някой да знае каква може да е причината и как да я поправя сама :)

Проблема явно се разбира не е при теб.Продължаваш да ги притесняваш,докато си оправят нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В София сме. Да, интернета идва по коаксилен кабел, заедно с кабелната, но с нея нямаме абсолютно никакъв проблем. Най-странното е, че при тях не отчита да се губи интернет, а реално изчезва. 

Днес отново ще идва техник, но силно ме съмнява да поправи проблема, тъй като предишния път просто не знаеше какво да направи и си тръгна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем.

Оказа се куцо захранване на switch-a ако не се бъркам. Пуснаха му отделно захранване обратно по моя кабел и вече година е ОК. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, nina9_7 написа:

В София сме. Да, интернета идва по коаксилен кабел, заедно с кабелната, но с нея нямаме абсолютно никакъв проблем. Най-странното е, че при тях не отчита да се губи интернет, а реално изчезва. 

Днес отново ще идва техник, но силно ме съмнява да поправи проблема, тъй като предишния път просто не знаеше какво да направи и си тръгна...

Щом си с коаксиален кабел значи си на DOCSYS технологията. Преди рутера трябва да имаш модем. Когато интернета ти прекъсне виж индикатора cable дали премигва. Ако е така проблема е на Близу и са длъжни да го оправят. Не е задължително да прекъсва телевизията. Преди модема имаш сплитер, който разделя сигнала за приемника и за модема. Рутера, който ти е сложен няма нищо общо. И щом ти прекъсва интернета и на лаптопа и на телефона проблема не е при теб. Отдавна операторите на Близу ме разбиват с компетентността си.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си АНАЛОГОВИТЕ програми на телевизора. Всичките. Дали има някакви снежинки, или "надиране" на някои от тях. Цифрата е друга бира, там или има, или няма, в граничните случаи запецва. Може да се случи и 90% от цифровия пакет да е наред и само в 10% да има проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих обстойно всички канали и на цифровата, и на аналоговата - няма проблем с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Проверих обстойно всички канали и на цифровата, и на аналоговата - няма проблем с тях.

Можеш ли да кажеш какъв ти е модема? Това е устройството дето виза коаксиалния кабел в него.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, nina9_7 написа:

Остави каналите и телевизията. Виж когато ти прекъсне интернета какво се случва с модема. Кажи му и точния модел както те е помолил Exwol.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.