Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Вчера си пуснах компютъра, направи ми впечатление, че зареди бавно, при положение, че се стартира за 5-10 секунди. Днес го пускам и има сигурно 20-30 минути го чаках да зареди иконите. Цъкнах с десен бутон на работния плот, показа, че зарежда и така стоя 5 минути.. . Имам съмнения, че хард диска си отива, като преди месеци/година имах проблем с диска, но се оправи и от тогава не ми е правил проблеми. Мислех, че няма да се включи повече, но сега върви що-годе, но не е гаранция,че утре ще се пусне, затова се надявам някой да пише сега...   Ето някои от данните на компютъра: 

Windows 10 64 bit

4GB Ram

Intel Core 2 Quad Q6600

Nvidia GT640

ASRock G41M-VS3

Не е преинсталиран от година може би, ако го преинсталирам сега дали ще се оправи? ( въпреки, че не знам как ще запиша windows-a  като едвам работи...)  Искам да опитам всичко възможно да се опитам да го оправя, ако ли не, чак тогава нов хард диск... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes да видим дали хард диска е наред.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes да видим дали хард диска е наред.

Ще се опитам да го изтегля и да кача снимка. 

преди 7 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Какъв е бил проблема с диска?

Error Scan, Health и Transfer Rate отстрани.

Ами преди пак имаше подобно забавяне... Преди както стоеше и изведнъж забиваше курсора, а сега не забива курсора но като цъкна да отворя хром примерно, и минава време докато се отвори.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре провери го, после ще пишем да не става каша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях дал да сканира още и ми изписа от програмата - Critical hard disk temperature 229 градуса.. 

Редактирано от commoder (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш Еррор скан. Даваш резултата от този таб и от здравето също.За здраве май не се правеше скан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще успея да сканирам, както си сканира и непрестанно се появява съобщението за температурата... И програмата спира на моменти..  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Health pic  Не мисля, че ще успея да сканирам...  За 10 минути само 4 квадратчета е сканирало... 

Temperature - 229 градуса по целзии... Това ми го показва като прозорче на всеки 5 секунди.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри го сканирането!

Спрях го, от тук нататък какво следва?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаком и горещ процесор мисля на това лабаво дъно.

https://www.hwinfo.com/download.php

Можеш с това да си видиш температурите. След инсталиране ако може има и портативна версия от задния прозорец има бутон сензорс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Лаком и горещ процесор мисля на това лабаво дъно.

https://www.hwinfo.com/download.php

Можеш с това да си видиш температурите. След инсталиране ако може има и портативна версия от задния прозорец има бутон сензорс.

Тегля програмата. Значи, че може да идва от процесора, така ли? Аз не съм сменял термо пастата от повече от година, може ли това да е проблема? 

P.S. Download installer or Portable? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Какво ти е захранването?

Него мога ли да го видя с програма без да разглабям компютъра? Забравих му името.. 

Иначе Download Installer или Portable да изтегля за програмата за температурата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

което си избереш. Да не може с програма ама може да е менте? Това 229 градуса да не гръмне? Такова чудо за пръв път виждам.За колко пари го взе захранването.Направо го спирай компа ако е така и ходи на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

което си избереш. Да не може с програма ама може да е менте? Това 229 градуса да не гръмне? Такова чудо за пръв път виждам.За колко пари го взе захранването.Направо го спирай компа ако е така и ходи на сервиз.

Ще разглобя така както е включен, иначе после трудно ще се включи... И ще кажа какво е името, иначе и аз мисляя, че е някакво менте направено в гараж.. Сега само да видя температурите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване - ATX S500 500W, в нета се продава за близо 30 лв, смятай колко качествено е... След малко пращам снимки за температурата, че едвам успявам да снимам, много бави.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е софтуерен проблема а за сервиз.Колко можеш да отделиш за ново захранване и незнам кви поражения може да е нанесло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://store.picbg.net/pubpic/45/F5/fcf0235586ad45f5.jpg

http://store.picbg.net/pubpic/4A/47/d7425fc3077b4a47.png

http://store.picbg.net/pubpic/70/BF/94516eae1f6b70bf.png

Не мога ли да си взема друго захранване и да си го сменя аз? Не искам в сервиз, понеже искат много пари, а и могат да кажат, че проблема е друг за повече пари да ми вземат... И сигурно ли е, че проблема не е от хард диска, а е от захранването? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега компютъра стана точно както преди, работи си бързо, отваря си бързо.. Сякаш го е нямало този проблем... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от Potrebitel12376
      Здравейте,
      от около 2 месеца забелязвам странно поведение на екрана на лаптопа,когато е на батерия (изключен от захранването) - екранът премигва стабилно на приблизително равни интервали - 2,3 минути.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Какви са възможните причини за това? Може би драйвъри ?
      Малко за конфигурацията:
      ASUS R566U 
      GeForce 920M + Intel HD Graphics 520
      Intel Core I5 6200U
      6GB RAM
      DirectX 12.0
      Благодаря предварително
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте.
      Бих желал  ако е възможно да ми помогнете с решаването на проблем свърван с инсталацията на Windows 10. Преди известно време компютъра ми с Win10 даде черен екран винаги щом се опитам да го стартирам. Реших да го преинсталирам и всичко мина добре, но след като мине инсталацията и всичко си тръгне както трябва след 2-3 минути ми дава отново черен екран без да правя нищо. Опитах да го инсталирам отново и пак след 2-3 минути след цялата инсталация отново ми  дава черен екран.

Благодаря предварително!
    • от O.o o.O
      Здравейте, на Windows 10 от време на време (около 30мин) за много кратко премигва на екрана едно прозорче сякаш се отваря някаква програма,но веднага щом се покаже изчезва. Не можах да разбера и какво се опитва да отвори. Ще може ли някакви съвети да го оправя проблема, че е много дразнещо и понякога пречи на работата. Благодаря предварително!
    • от b3s7ch0
      Здравейте,
      през последните няколко дни забелязвам необичайно забавяне в системата си, която има достатъчно мощност, за да се справя с лекота с ежедневните неща, но въпреки това го прави с трудности. Чувствително забавяне след start-up, доста често наблюдавам натовареност на диска 100%, което не ми се е случвало до сега на тази машина. Изтеглих Malwarebytes и след стандартно сканиране вчера, програмата откри около 30-тина заплахи, които изчистих, но не усещам особено подобрение. Пействам логовете:

Addition.txt
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.