Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време имах Нокия с Уиндоус 8.1. С помощта на Update Advisor сам го надградих до Уиндоус 10. Сега имам Самсунг J3 с андроид  5.1.1. Отначало беше само 5.1 , вече два пъти се надгражда , единият път до 5.1.1 , вчера имаше пак нещо такова, но не виждам промяна нито във версията, нито функционално. В интернет има описани разни начини за надграждане на андроид 5.1 до 6.1 и по-късни, но са много мъгляви и не става ясно всичко. Искам да попитам, някой правил ли е това, и ако да, как? Защо от Андроид не предлагат по линията на актуализациите надграждане?

Screenshot_2017-06-02-14-18-28.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, за което говорите предполагам са Custom ROM-ове. За тази цел трябва да разбирате наистина или доста да прочетете, защото има шанс да омажете телефона окончателно. Погледнете в интернет за "How to install Custom ROM" например. J3 2016 би трябвало да има Android 6.0, но най-вероятно е само за USA, честно казано телефона ще лети с един Lineage OS 14.1 по мое мнение, но не препоръчвам всеки да го прави.

Редактирано от Монката (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Монката написа:

Това, за което говорите предполагам са Custom ROM-ове. За тази цел трябва да разбирате наистина или доста да прочетете, защото има шанс да омажете телефона окончателно. Погледнете в интернет за "How to install Custom ROM" например. J3 2016 би трябвало да има Android 6.0, но най-вероятно е само за USA, честно казано телефона ще лети с един Lineage OS 14.1 по мое мнение, но не препоръчвам всеки да го прави.

Лошото е, че J3  не се поддържа от LineAge
http://www.cyanogenmods.org/list-lineage-os-14-1-rom-samsung-phones/
https://forum.xda-developers.com/galaxy-j3-2016/development/lineage-os-samsung-galaxy-j3-t3553175

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай няма какво да направи, защото другите операционни системи не са читави според мен... Все пак Lineage се прави от истински програмисти.

Всичко, което се сложи няма да е Official Build и може да е пълно с бъгове и крашове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че не си заслужава поемането на рискове, благодаря за отзивите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено си заслужава, ако имате налична версия на Lineage OS и имате знания в тази област.

В случая не си.

Редактирано от Монката (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо-какъв косур намираш на лолипопа?Отвори 4pda и си намери модела,руснаците имат доста изписано по-тази тема.Има абсолютно всичко.Друг е въпроса,че трудно ще намериш читав ром.А и не очаквай,че ако сложиш андроид 6 телефона ще работи по-добре,не е с кой знае какви параметри и 6-цата ще му дойде малко по нанагорнище.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип 5.1.1 има проблем със спонтанно рестартиране, поне при мен де. Но ако не намираш някакви проблеми и всичко си работи както трябва не виждам нужда да ъпдейдваш до 6.0 или нагоре ако няма официални ъпдейти може сток да сложиш както е писано в темата ама освен нов интерфейс за теб не знам дали ще има някаква разлика и плюс това те са все още недодялани и с бъгове къстъм ромовете. Защото те не само оправят грешките от старите системи примерно 5.0 ами с всеки ъпдейт се наслагват нови и нови функции и всичко това не е перфектно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем прави сте. Андроид 5.1.1 си работи чудесно, но нали така беше и с уиндоус 8.1, пък сега сме с 10.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правенето на нещата на принципа " има ли ново , свалям и инсталирам " е възможно най-грешната практика . Новите неща се нуждаят от време за да се докажат дали работят коректно и добре . Стотици са случаите на умрели телефони , таблети , лаптопи и десктоп машини от тази мания на притежателите си . Това във всички случай коства , време , нерви и пари .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, B3M2W0 написа:

Преди време имах Нокия с Уиндоус 8.1. С помощта на Update Advisor сам го надградих до Уиндоус 10. Сега имам Самсунг J3 с андроид  5.1.1. Отначало беше само 5.1 , вече два пъти се надгражда , единият път до 5.1.1 , вчера имаше пак нещо такова, но не виждам промяна нито във версията, нито функционално. В интернет има описани разни начини за надграждане на андроид 5.1 до 6.1 и по-късни, но са много мъгляви и не става ясно всичко. Искам да попитам, някой правил ли е това, и ако да, как? Защо от Андроид не предлагат по линията на актуализациите надграждане?

Screenshot_2017-06-02-14-18-28.png

защото при андроид драйверите за хардуера са в кернела и всеки производител си компилира кернел с драйверите за съответното устройство. така се пестят ресурси... при windows част от драйверите са в кернела, други са външни и при ъпдейт може да продължи да си ползва външните драйвери.

отделно политиката на самсунг е ъпдейт за малко и после няма, дори хардуерно да е възможно... на обратната страна са apple, при които устройствата се ъпдейтват до колкото е възможно...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно всякакъв LinOS би тръгнал, имам предвид, че на S3 Mini съм слагал от S3 и върви 3-та година прилично, но не знам как е в момента и дали не е пълно с бъгове. В момента съм с LineageOS 14.1 на моя Moto E и няма бъгове и крашове, но има доста неща, които не работят и телефона като забие тотално се Reboot-ва сам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Философствате над устройство, което не е оособено популярно и най-вероятно не му е изградено дърво, по което да се разработват ROM-ове.

@ExaFlop http://www.cyanogenmods.org/ Този сайт няма нищо общо с LineageOS. Е, може и да са познали някои от поддържаните телефони, но останалата информация адски невярна. Гледа се тук или в xda/4pda.

@B3M2W0 https://www.sammobile.com/firmwares/ Тук търсиш последния фабричен фърмуер според точния модел на телефона, региона и оператора. Има инструкции как се инсталира, ако искаш да си освежиш устройството.

Надгражданеот към нова версия на ОС зависи изцяло от производителя на телефона ти(освен при Nexus/Pixel устройствата). В общи линии положението е следното: или получаваш ъпдейт от производителя(тежък, претъпкан), или се ориентираш към нефабричен андроид(лек, чист, вероятно с някои минуси).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.