Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. От известно време телефона ми при рестартиране дава следния надпис "Android is starting.... Optimizing app.... of ....."" и така стои един час и превърта програмите от 1 до 108. Преди не беше така. Каква е тази толкова дълга оптимизация на програмите на телефона, как да я избегна и защо телефона ми започна да прави така. Преди не правеше такива оптимизации. Рестартирах го повече от 20 пъти и е все едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше писал с коя версия Андроид си, можеше и да получиш някакъв отговор.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андроид 5.1, рутнат, китайски телефон, куча марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, borisfx написа:

Андроид 5.1, рутнат, китайски телефон, куча марка.

Мисля, че с това си отговаряш сам на въпроса.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Мисля, че с това си отговаряш сам на въпроса.

Кое по-точно. Телефона си работеше идеално, то и сега си работи идеално. Просто при рестарт го дава това и върти един час да оптимизира приложенията. Мисля че телефона в случая няма никакво значение, хардуера си върви идеално. Нещо софтуерно се е прецакало, но какво? Това мисля че се получи след едно обновяване на приложенията на Фейсбук и Месинджъра и обновяване на SuperSu. Тогава го рестартирах и тогава почна да прави тези оптимизации по един час. Може ли да има връзка с обновяванията на Фейсбук и Месинджъра или пък с обновяването на SuperSu\?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, borisfx написа:

Кое по-точно. Телефона си работеше идеално, то и сега си работи идеално. Просто при рестарт го дава това и върти един час да оптимизира приложенията. Мисля че телефона в случая няма никакво значение, хардуера си върви идеално. Нещо софтуерно се е прецакало, но какво? Това мисля че се получи след едно обновяване на приложенията на Фейсбук и Месинджъра и обновяване на SuperSu. Тогава го рестартирах и тогава почна да прави тези оптимизации по един час. Може ли да има връзка с обновяванията на Фейсбук и Месинджъра или пък с обновяването на SuperSu\?

Андроид 5.1, рутнат, китайски телефон, куча марка - какво очакваш при това положение? Точно както си работят подобни телефони така и умират.

Варианта в момента е да му направиш хардуерен ресет. Ако и там нещата не се оправят се инсталира наново Андроид ОС. Ако и тогава не стане си избираш едно кошче и го хвърляш на боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Андроид 5.1, рутнат, китайски телефон, куча марка - какво очакваш при това положение? Точно както си работят подобни телефони така и умират.

Варианта в момента е да му направиш хардуерен ресет. Ако и там нещата не се оправят се инсталира наново Андроид ОС. Ако и тогава не стане си избираш едно кошче и го хвърляш на боклука.

Не е от телефона, а от просто операционната система ;) 

Android 5 е известен с този проблем, при 6 беше малко по-кратко, а при 7 изобщо го няма.  Кой точно е телефонът ? В сайта на Lineage OS има доста кучи марки и може и да се облажиш, пък телефона да литне с един LinOS 14.1... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Монката написа:

Не е от телефона, а от просто операционната система ;) 

Android 5 е известен с този проблем, при 6 беше малко по-кратко, а при 7 изобщо го няма.  Кой точно е телефонът ? В сайта на Lineage OS има доста кучи марки и може и да се облажиш, пък телефона да литне с един LinOS 14.1... 

Не може да се твърди със 100%. Дал съм вариантите, от постващия зависи какво ще прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Трябва да го Deodex/Odex-неш. Кажи си марката на телефона, иначе така си баем на сляпо и просто няма смисъл от темата ти.

Редактирано от Monk M (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Телефона е HomTom HT6, но не виждам това какво значение има. Телефона си работи идеално след като зареди, няма никакви проблеми. Проблема е с Андроида, че при рестарт си оптимизира някакви апликации и така един час ги оптимизира. Забележки по работата на телефона след като зареди, нямам никакви.

Въпросът ми е кое кара Андроида да оптимизира толкова дълго тези апликации и как да го накарам да съкрати това време. Някоя програма ли е, какво е?

Редактирано от borisfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това обикновено се получава, когато се изтрият ART/Dalvik Cache и Cache партишъните. Тогава андроидът оптимизира всички приложения наново.

Щом си руутнал телефона, съвсем спокойно можеш да си сложиш един TWRP с Flashify и да смениш андроида като цяло. Пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа в SuperSu. Последния ъпдейт на тази програма ми прецаква телефона. Махнах я и всичко тръгна добре. Сега въпросът е как да забраня на SuperSu да се ъпдейтва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

For devices running Android 5.1 Lollipop and older, you could experience dalvik-cache rebuilds on every single boot.

Ето къде ти е бил проблемът. В новите версии на SuperSU - 2.81 и нагоре(май). Стой на 2.79.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.