Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, наскоро реших да си сглобя нов компютър на разумна цена. Бях решил да взема Gigabyte RX 580 8GB, но дори с пре-поръчка количествата бяха изчерпани. Въпросите ми към вас са дали си заслужава и къде да търся от 570/580 8GB или 470/480 8GB понеже всичко е изчерпано. За цените на които се предлагат мисля, че си заслужават сравнени с 1060 6GB. За момента имам закупено само дъно Asus Prime H270-PLUS. Обмислям за процесор да взема I5-7400. Моля за адекватно мнение и нямам възможност за видеокарти над  630-650лв.

Също и въпрос дали ако си заслужава бранда на Sapphire дали са добри и ако да за Nitro+/Pulse

Редактирано от Ivan Zlatev
грешки, добавки (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото защо ги няма, а относно търсенето бях ги погледнал всички и безнадежно. Изглежда ще трябва да се чака. Добре, а самите видео карти щом се използват за криптовалута да подразбирам ли, че е по-добре да взема 1060 ?

Редактирано от Ivan Zlatev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Ivan Zlatev написа:

Добре, а самите видео карти щом се използват за криптовалута да подразбирам ли, че е по-добре да взема 1060 ?

Не, RX 580 8GB е по-доброто. Но, има някои игри в които 1060 е напред. Ако обаче говорим като цяло, 580 е по-доброто. 

Обаждаш се някъде и с предварителна заявка, иначе не виждам поне в близките 2-3 месеца да има добра наличност от 580. Друг вариант е да се търсиш извън България, ти си решаваш.

Ако пък решиш на 1060 да минаваш трябва се разгледа коя има най-висок клок фабричен и тя да се търси. Ей тука долу в таблицата: https://www.techpowerup.com/gpudb/2862/geforce-gtx-1060-6-gb

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре и мерси много. Относно производителите Gigabyte и Asus ли могат да се считат като най добрите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Ivan Zlatev написа:

Добре и мерси много. Относно производителите Gigabyte и Asus ли могат да се считат като най добрите

Не само. Например ZOTAC не е лошо, а често имат и по 5 години гаранция, докато другите са с 3. Gainward Phoenix не е лошо. Гледай само да избягваш EVGA, нищо че са с висок клок. Аз лично препоръчвам и MSI.

Не си писал какво ти е захранването. Имай предвид, че 1060 е 120, пиково 150w, а RX 580 е 220, 240w. Провери го.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750W ми е захранването, забравил съм. Би трябвало да е предостатъчно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Julius Decimus написа:

Абе не ми се искаше да се намесвам в споровете ви, но това доказва само едно - АМД не правят видеокарти за игри,  а за съвсем други неща. Ето защо изобщо не си заслужава да се купува тяхна карта. Ей така като си копаят валутата, така АМД няма изобщо да обърнат внимание на геймърите, щото няма да има смисъл. Знам, че не си съгласен, щото ти с почти нищо не си съгласен, но това е положението. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, bildera_ написа:

Ето защо изобщо не си заслужава да се купува тяхна карта. Ей така като си копаят валутата, така АМД няма изобщо да обърнат внимание на геймърите, щото няма да има смисъл. Знам, че не си съгласен, щото ти с почти нищо не си съгласен, но това е положението. 

Спокойно, сега нека се надъхват и да купуват, накрая някой китаец ще изкара 10 милиона да направи лудата машина и тия дребните риби бързо ще изпукат и обезценят ;). Но, важното за АМД-то е че им направиха оборот по един или друг начин.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Julius Decimus написа:

Спокойно, сега нека се надъхват и да купуват, накрая някой китаец ще изкара 10 милиона да направи лудата машина и тия дребните риби бързо ще изпукат и обезценят ;). Но, важното за АМД-то е че им направиха оборот по един или друг начин.

Точно. Но ти би ли си купил примерно Пежо Партньор или Бокстер, щото се продава? Лично аз не, освен ако не разнасям банички. Те това е и с АМД. Купувам да копая и за нищо друго. Аз попитах в една друга тема - оправиха ли си АМД вървежа в PCars? Ако не са, за какво са ми? Ами то скоро излиза двойката и ако се нашия с такава карта какво правим? А отговори ми!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се поинформирам повечко по тия теми... Добре от последните коментари да разбирам ли, че ако не намеря скоро АМД карта както се изкупуват за копаене е по-добре направо 1060 да взема? Четох и все пак 580 я води, но ако трябва да се чака 2-3 месеца... Мен основно и цената ми е проблемна, а хубавото на AMD е точно това, че за ниска цена взимаш добро/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Ivan Zlatev написа:

Трябва да се поинформирам повечко по тия теми... Добре от последните коментари да разбирам ли, че ако не намеря скоро АМД карта както се изкупуват за копаене е по-добре направо 1060 да взема? Четох и все пак 580 я води, но ако трябва да се чака 2-3 месеца... Мен основно и цената ми е проблемна, а хубавото на AMD е точно това, че за ниска цена взимаш добро/

За да ти се отговори най-коректно, кажи какви игри играеш основно. Ясно, ще пробваш от всичко по малко като излезе, но все пак има някои дето ще играеш повече от други. ЦС ГО например, или нещо такова. Веднъж знаейки това трябва се погледнат резултатите за съответните игри и да наклониш везните към едната или другата карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Witcher 3, BF1, Dishonored 2, Rise of the Tomb Rider и рядко GTA V... Това са основно, те ЦС ГО и Overwatch и т.н са по-леки така че при тях не е проблем по принцип особено ЦС както я цъкам с Low графики квото ще да става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ivan Zlatev написа:

Ами Witcher 3, BF1, Dishonored 2, Rise of the Tomb Rider и рядко GTA V... Това са основно, те ЦС ГО и Overwatch и т.н са по-леки така че при тях не е проблем по принцип особено ЦС както я цъкам с Low графики квото ще да става

Така, ето ми мнението: Вещера (Witcher 3) върви леко по-добре на Нвидиа, особено с Hairworks опцията пусната. Но, разликите са 2-4 кадъра да речем.

Battlefield 1 е на кантар. Тука мисля ще ти е по-важно процесора дали ще може да натовари картите. Но, върви почти еднакво.

Tomb Rider върви по-добре на 580. 6-8 кадъра отгоре. 

GTA 5 върви по-добре на 1060 от това което виждам. Пак 4-5 кадъра отгоре.

На ЦС ГО ще зависи от процесора на ниски графики щом е.

Ако решиш да чакаш, според мене 580 е по-добрата карта. Но и 1060 не е лошо ако не ти се чака. Например тази е добре клокната, налична и така: http://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1060-phoenix-gs-3736  Асуса е 100 лева отгоре, както и MSI-то. Не мисля че си струва, при все че клока на тази е даже по-висок.

Иначе от 580 си харесваш, обаждаш да поръчваш и чакаш когато им докарат. Ако чакаш да се появи по сайтовете няма да е, защото те първо ще пратят на предварително заявилите и така няма да се вредиш. Но, задължително гледай 8GB, не 4.

Ето ти тестове да гледаш (плейлиста е), специално от тоя са сравнително верни. Има на всичките тия дето си изброил, без Dishonored 2 май... Процесора му е по-мощен, но като цяло за тестовете само на картите да гледаш става: 

Spoiler

И другото, Ундоуса какъв ти е ? Ще ползваш ли 10 за DX12 графика ? И не на последно място 580 ще има по-добра подръжка на драйверите във времето. Да речем след 2 години съпорта при 1060 ще намалее за най-новите заглавия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да видя от кой сайт за предварителна като се прибера ще търся. Windows 10 съм точно за гонене на Dx12. Мерси за препоръките все още съм строго за 580 8ГБ понеже 4ГБ е безмислена... 4-5 кадъра в игрите не е файда, но имаш право за съпорта на АМД драйверите... Нвидиа по принцип бързо зарязват съпорта на по-стари. Ще търся довечера надеждни сайтове с гаранции за 580-ката и ако имат предварителна поръчка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/6/2017 в 13:18, Julius Decimus написа:

...

Да попитам само понеже имам Intel Xeon W3680 има ли смисъл изобщо да сменям процесора към Intel I5-7400? Ето и снимка BAp9UcL.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Ivan Zlatev написа:

Да попитам само понеже имам Intel Xeon W3680 има ли смисъл изобщо да сменям процесора към Intel I5-7400?

Лично според мен не.

7400 е по-бърз с 15-20% на ядро. А Xeon-а е с 20-25% повече при 100% натоварване. Значи ако играеш стари игри Call of duty 1,2,4 ще е по-добре 7400 да. В случайте с новите игри не. Това е мое мнение ама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а самия Xeon понеже поддържа DDR3 Ram, това значи ли, че е по-добре просто да взема нова дънна платка за DDR3, за да ми поддържа видео картата и да пасва с процесора и ако да каква тогава.

преди 11 минути, Julius Decimus написа:

Лично според мен не.

7400 е по-бърз с 15-20% на ядро. А Xeon-а е с 20-25% повече при 100% натоварване. Значи ако играеш стари игри Call of duty 1,2,4 ще е по-добре 7400 да. В случайте с новите игри не. Това е мое мнение ама.

Поствам и дънната платка каква ми е в момента 

MSwrcG8.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ivan Zlatev написа:

Добре, а самия Xeon понеже поддържа DDR3 Ram, това значи ли, че е по-добре просто да взема нова дънна платка за DDR3, за да ми поддържа видео картата и да пасва с процесора и ако да каква тогава.

Е добре, тоя Ксеон нямаш ли го функциониращ в момента ? С дъно и рам. Това е сървърен процесор, няма платки под път и над път за него. И друго че е от 2011. Ако тепърва дъно и рам трябва търсиш, мини на 7400. Аз мислех че Ксеона си го имаш работещ в момента и питаш дали да сменяш платформата цялостно и да слагаш 7400. 

И друго важно, каквато и карта да вземеш смяташ ли да играеш с вертикални синхронизации (Vsynch) ? Ето защо питам: Ксеона ще ти даде стабилни кадри, но като цяло ще са по-високи при 7400. Та за някои игри с Ксеона може имаш спадове под 60 на места и оттам ще лагва ако играеш със синхронизации. Ако играеш с такива 7400 е по-доброто. Помисли и над това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работещ е ама не бях много информиран какъв ми е самия процесор понеже компа с който съм в момента поради лични причини не го бях ползвам поне година и изобщо комп. Сега както се завърнах към гейминга от 2месеца гд и ми се развали старата карта предположих, че е най-добре нов комп докато не видях процесора. Иначе и дънната платка и процесора вървят само дето съм със слаба видео карта в момента. Играя без Vsync по принцип. Интересно ми е дали е нужно да сменям изобщо платка и процесор... За процесор май май няма

Ако се насочвам към 580 8гб в случея дали със старата платка и процесор ще върви перфе... Платката лично мисля, че би трябвало и се пак да попитам понеже не съм много запознат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Ivan Zlatev написа:

Платката лично мисля, че би трябвало и се пак да попитам понеже не съм много запознат.

Добре, ако имаш Ксеона с дъно и рам и си работи в момента какво му е ? За профилактика ли да сменяш дъното ? Ако си работи и нищо му няма не го пипай. Това в случай че не си решил да минаваш на 7400.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Julius Decimus написа:

Добре, ако имаш Ксеона с дъно и рам и си работи в момента какво му е ? За профилактика ли да сменяш дъното ? Ако си работи и нищо му няма не го пипай. Това в случай че не си решил да минаваш на 7400.

Не съм решил. Всичко е перфе просто понеже не разбирам и мислех, че новите видео карти няма да станат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Няма как 7 годишен процесор колкото и добър да е бил някога да се представи добре сравнение с актуален.

2. Няма как да минеш на I5-7400 без да смениш и дънната платка а и паметта. 

п.с. Дори да решиш да го правиш Интел е лоша идея при наличието на по-добри процесори от АМД в момента.

Колкото до видеокартите RX 580 е по-добра от GTX 960 а кой за какво си използва хардуера няма никаква връзка.

Твоя проблем е че няма да я намериш картата понеже народа е изтрещял да троши орехи с чук за 500 лв. и си мисли че ще спечели пари така.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

1. Няма как 7 годишен процесор колкото и добър да е бил някога да се представи добре сравнение с актуален.

2. Няма как да минеш на I5-7400 без да смениш и дънната платка а и паметта. 

п.с. Дори да решиш да го правиш Интел е лоша идея при наличието на по-добри процесор от АМД в момента.

Обмислях го и смятам, че като процесор AMD Ryzen 5 1600 си е доста добре. Въпроса е обаче дънна платка на цена 200-240 каква да подбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за I5-7400 и по-евтиния R5 1400 би бил по-добре а за игри реално R5 1500X е идеалния вариант.

От 1600 нужда няма освен ако не се занимаваш и с други дейности или целта е да изхарчиш повече пари...

п.с. Дъно за 150 лв. е напълно достатъчно освен ако не държиш на куп безполезни екстри.

http://www.vario.bg/asrock-ab350m-90-mxb580-a0uayz

Дори да говорим за клок дъно за 200 лв. с повече фази няма (виж с по-малко има) а всичко останало са интерфейси.

Куп портове за вградена графика каквато очевидно няма в тоя клас процесори. За какво са ти?

Повече от 2 слота за рам при наличието на 16ГБ модули? Поддръжка на две видеокарти... моля ви се! :no-no:

Искаш по-добро аудио? Ами купи си за стотина лева външна аудиокарта вместо да даваш пари за по-скъпо дъно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.