Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте търся помощ, а в случая можете да ми помогнете като ми дадете някаква работа. Като цяло още не съм на 18 и няма как официално и легално да бачкам за някаква фирма, занимавам се с уеб дизайн, но не динамичен.. т.е. без javascript. Пробвал съм в ThemeForest ако някой го е чувал там съм продал един HTML template и после нещо работата не потръгна качвах и други, но нещо не ми ги одобряваха. Пробвал съм и в Freelancer, но там хората с голямата репотация и опит взимат работата и за тези, които са нови в сайта няма никакъв шанс.. Та ако някой има някаква дребна работа или може да ме въведе малко по-навътре с нещата от Фреелансър моля да помогне.. Иначе нямам проблем просто, ако някой иска да му изградя някво сайтче, искам да подчертая, че съм по-добър в One page-овете тоест Landing Page и т.н.

(за цени и подробности ще се оправим по skype)

Ето един от моите проекти: http://ignatio.tk/Presto/Orangered/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължи да учиш. Само с HTML и CSS няма как да се развиваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза човека преди мен, продължи да учиш. Направи си портфолио, то ще ти бъде cv-то за бъдещите ти работодатели. Постоянно трябва да серазвиваш в тази насока, защото тя самата се развива всеки ден. успех ти пожелавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jesus Kostov написа:

Ето един от моите проекти: http://ignatio.tk/Presto/Orangered/index.html 

но не динамичен.. т.е. без javascript.

В страницата има JavaScript, нали не пишеше JS. Векторните икони ти ли ги прави на Photoshop/Corel Draw. Силно ми намирисва на теглен темплейт(плагиатство).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Stoyannnov написа:

В страницата има JavaScript, нали не пишеше JS. Векторните икони ти ли ги прави на Photoshop/Corel Draw. Силно ми намирисва на теглен темплейт(плагиатство).

Използвал съм bootstrap

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/6/2017 в 6:09, martiron написа:

Както каза човека преди мен, продължи да учиш. Направи си портфолио, то ще ти бъде cv-то за бъдещите ти работодатели. Постоянно трябва да серазвиваш в тази насока, защото тя самата се развива всеки ден. успех ти пожелавам!

Това успях да направя като Портфолио.. още не съм го довършил съвсем, но все пак дайде някакво мнение :)?

http://ignatio.tk/MyPortfolio/index.html

Редактирано от Jesus Kostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Jesus Kostov написа:

Това успях да направя като Портфолио.. още не съм го довършил съвсем, но все пак дайде някакво мнение :)?

http://ignatio.tk/MyPortfolio/index.html

Ами на мен ми е малко семпло, да ти кажа честно. Въпроса не е да цвъкнеш по една снимка, а да покажеш на евентуалния клиент, че той трябва да избере теб. Трябва да го заинтригуваш, защото уеб дизайн вече на всеки завой(друг е въпроса колко е кадърен) и всеки се бие за клиенти. Избери си дизайн който ще сложиш, погледни го отстрани, или го дай на някой твой познат, защото може твоя мозък да изкривява нещата(тип "Мойто гардже е лястовичка"), посещавай групи за Freelance. Няма да ти е лесно, но ако си упорит рано или късно ще се получат нещата. Не губи надежда(както аз направих преди много време с желанието да се занимавам с дизайн :( ), гледай постоянно да се информираш и развиваш, не се ограничавай само до един-два езика. Гледай ти да си правиш нещата(не да ги теглиш), защото хората ги грабва креативното.

Това е моето мнение, успех ;) Като станеш известен може пък да ми дадеш някой друг курс, че да се намърдам и аз :)

Редактирано от martiron (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, martiron написа:

Ами на мен ми е малко семпло, да ти кажа честно. Въпроса не е да цвъкнеш по една снимка, а да покажеш на евентуалния клиент, че той трябва да избере теб. Трябва да го заинтригуваш, защото уеб дизайн вече на всеки завой(друг е въпроса колко е кадърен) и всеки се бие за клиенти. Избери си дизайн който ще сложиш, погледни го отстрани, или го дай на някой твой познат, защото може твоя мозък да изкривява нещата(тип "Мойто гардже е лястовичка"), посещавай групи за Freelance. Няма да ти е лесно, но ако си упорит рано или късно ще се получат нещата. Не губи надежда(както аз направих преди много време с желанието да се занимавам с дизайн :( ), гледай постоянно да се информираш и развиваш, не се ограничавай само до един-два езика. Гледай ти да си правиш нещата(не да ги теглиш), защото хората ги грабва креативното.

Това е моето мнение, успех ;) Като станеш известен може пък да ми дадеш някой друг курс, че да се намърдам и аз :)

Само искам да кажа, че аз не тегля нищо.. това което използвам пак казвам е bootstrap това е css библиотека не мога да дам точно определение нещо такова е. Абе като jquery-то. Всичко съм си направил сам и да прав си семпло е защото няма какво да покажа много и какво да кажа за мен ама сега все още работя по страницата, а може да я зарежа и да направя нова с друг дизайн ще видя.. яко направя нещо ще пусна линк тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Jesus Kostov написа:

Само искам да кажа, че аз не тегля нищо.. това което използвам пак казвам е bootstrap това е css библиотека не мога да дам точно определение нещо такова е. Абе като jquery-то. Всичко съм си направил сам и да прав си семпло е защото няма какво да покажа много и какво да кажа за мен ама сега все още работя по страницата, а може да я зарежа и да направя нова с друг дизайн ще видя.. яко направя нещо ще пусна линк тук.

Отваряш някой чуждестранен сайт който ти грабва окото и гледаш какви сайтове правят. После влизаш в твоята страница и започваш да си правиш random index станици. Не е задължително да са реални сайтове(това трябва да го направиш по-късно за да покажеш на клиентите си, че имаш реализирани продажби и да сложиш хипервръзки към "Книжарница "Зад ъгъла""(примерно) или "Ресторант "Кривото гърло"" или каквото и да е. Всяко трябва да е коренно различно от другото, все едно различни хора са ги правили. Така на хората ще им светне, че "Ей, това момче използва различни начини, 'начи мисли преди да прави нещо." Не си зарязвай страницата, просто ще я подобриш. Няма нужда от великата или страхотна по фън-шуй смяна на темплейтите, или други простотии, трябва ти изчистена страница която да показва информацията която искаш да покажеш на хората, без лиготии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Jesus Kostov написа:

bootstrap това е css библиотека не мога да дам точно определение нещо такова е.

Как така използваш нещо, което не знаеш какво е? Не го приемай като заяждане. Естествено всеки работодател би питал какво е това(да те провери дали знаеш). jQuery не е като Bootstrap. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Stoyannnov написа:

Как така използваш нещо, което не знаеш какво е? Не го приемай като заяждане. Естествено всеки работодател би питал какво е това(да те провери дали знаеш). jQuery не е като Bootstrap. 

Bootstrap e framework

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва място, където да си качваш някакви временни проекти драсни едно ЛС.

CentOS 7, php 7.x, mysql 5.x 

Няма cpanel и т.н., файловете се качват през фтп-то... mysql бази и т.н. ако трябват, ще пусна един phpmyadmin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Jesus Kostov написа:

Bootstrap e framework

Научи се да описваш обстойно нещата! Не само 1 дума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Stoyannnov написа:

Научи се да описваш обстойно нещата! Не само 1 дума. 

За какво трябва да описвам bootstrapa подробно тук в тази тема.. като изобщо това не ми е целта?? Ако толкова се интерсувах щях да пусна тема "Разкажете ми за bootstrap"..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен нещата, които показваш не са никак лоши, но има някои моменти, над които трябва да поработиш:
- оптимизация - направи ми впечатление, че бавничко заредиха страниците и след бърз тест с PageSpeed тестера от Google - мнението ми се потвърди. Използваш огромни некомпресирани изображения в страниците, което е лошо когато става дума за оптимизация на сайтовете, което ще доведе до по-ниски класации от търсещите машини. (отделно не ми се мисли за колко време ще зареди всичко на телефона, с мобилен трафик)
- минавай от време на време кода си през W3 валидатора, защото можеш на места да да си пропуснал нещо по невнимание. Както например използваш неподреден списък, в който вместо да държиш span-овете в li таг, който е задължителен елемент, а директно шляпаш спанчетата вътре.
- използвай семантични елементи - изненадах се да открия, че сигнатурата на страницата е HTML5, а единственият семантичен елемент от цялата страница е <header>, което смятам за крайно ненужно. По принцип не са задължителни всички да се използват, но силно ти препоръчвам да разгледаш повечето, защото помагат отново за SEO оптимизацията и понякога за хората с увреждания (даже ако не се лъжа една от причинитие за създаването на семантичния уеб е за тези хора.)
- наблегни на цялостното пропорциоалното разположение, особено в мобилната версия - на места прекалено много си сбил всичко, докато на други през телефона сигурно ще се наложи да скролна 2 пъти ако екрана ми е по-малък.
- заигравай се повече с ефектите - със CSS3 можеш да постигнеш наистина много приятни и интересни анимации не само за цвят на текста, ами леки загатващи анимациики на елементи, които няма да се набиват на очи, но правят цялостното "преживяване" по време на скролиране по-приятно, предполагам черпиш идеи от one-page страници и знаеш за какво говоря.
- личен съвет - не използвай готови шрифтове свалени от Интернет. В повечето случаи не са оптимизирани или липсват файлове, които не се поддържат от определени браузъри и може да довете до грозна цялостна визуализация. Горещо ти препоръчвам да използваш Google Fonts!
- старай се да правиш дизайните си 1:1 под всички браузъри - ако не можеш да са 1:1 - поне колкото можеш
- както колегите по-нагоре са написали - задължително изучавай и други езици, особено javascript! Ако искаш да се занимаваш като front-end програмист - то там задължително търсят комбинацията HTML / CSS / JS, та даже и редовно PHP или друг сървърен език.

Като цяло това са съветите ми към теб. Вярвам, че с хъс можеш да постигнеш много, но определено не трябва да се лимитираш до тези 2 езика, отделно че за да се развиваш трябва да си даваш за цел да правиш все по-трудни и по-трудни неща. Намери някой готин сайт, виж го какво може и се опитай да изградиш подобно, но БЕЗ да гледаш примерно кода на въпросния сайт - така ще си помогнеш на себе си да развиеш правилно мисленето си и само с един поглед да ти минават няколко варианта за конструиране. Поздрави, дано всичкия този текст ти бъде от полза! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/15/2017 в 7:22, streleca_stz написа:

Според мен нещата, които показваш не са никак лоши, но има някои моменти, над които трябва да поработиш:
- оптимизация - направи ми впечатление, че бавничко заредиха страниците и след бърз тест с PageSpeed тестера от Google - мнението ми се потвърди. Използваш огромни некомпресирани изображения в страниците, което е лошо когато става дума за оптимизация на сайтовете, което ще доведе до по-ниски класации от търсещите машини. (отделно не ми се мисли за колко време ще зареди всичко на телефона, с мобилен трафик)
- минавай от време на време кода си през W3 валидатора, защото можеш на места да да си пропуснал нещо по невнимание. Както например използваш неподреден списък, в който вместо да държиш span-овете в li таг, който е задължителен елемент, а директно шляпаш спанчетата вътре.
- използвай семантични елементи - изненадах се да открия, че сигнатурата на страницата е HTML5, а единственият семантичен елемент от цялата страница е <header>, което смятам за крайно ненужно. По принцип не са задължителни всички да се използват, но силно ти препоръчвам да разгледаш повечето, защото помагат отново за SEO оптимизацията и понякога за хората с увреждания (даже ако не се лъжа една от причинитие за създаването на семантичния уеб е за тези хора.)
- наблегни на цялостното пропорциоалното разположение, особено в мобилната версия - на места прекалено много си сбил всичко, докато на други през телефона сигурно ще се наложи да скролна 2 пъти ако екрана ми е по-малък.
- заигравай се повече с ефектите - със CSS3 можеш да постигнеш наистина много приятни и интересни анимации не само за цвят на текста, ами леки загатващи анимациики на елементи, които няма да се набиват на очи, но правят цялостното "преживяване" по време на скролиране по-приятно, предполагам черпиш идеи от one-page страници и знаеш за какво говоря.
- личен съвет - не използвай готови шрифтове свалени от Интернет. В повечето случаи не са оптимизирани или липсват файлове, които не се поддържат от определени браузъри и може да довете до грозна цялостна визуализация. Горещо ти препоръчвам да използваш Google Fonts!
- старай се да правиш дизайните си 1:1 под всички браузъри - ако не можеш да са 1:1 - поне колкото можеш
- както колегите по-нагоре са написали - задължително изучавай и други езици, особено javascript! Ако искаш да се занимаваш като front-end програмист - то там задължително търсят комбинацията HTML / CSS / JS, та даже и редовно PHP или друг сървърен език.

Като цяло това са съветите ми към теб. Вярвам, че с хъс можеш да постигнеш много, но определено не трябва да се лимитираш до тези 2 езика, отделно че за да се развиваш трябва да си даваш за цел да правиш все по-трудни и по-трудни неща. Намери някой готин сайт, виж го какво може и се опитай да изградиш подобно, но БЕЗ да гледаш примерно кода на въпросния сайт - така ще си помогнеш на себе си да развиеш правилно мисленето си и само с един поглед да ти минават няколко варианта за конструиране. Поздрави, дано всичкия този текст ти бъде от полза! :)

Благодаря ти много за това, че отдели толквоа време за мен тези съвети са много ценни за мен особенно точно в този момент !!
Като цяло ще се старая да правя това което си ми казал за гугъл фонтовете и за снимките и т.н. иначе за javascript-та нещо не ми се получава изобщо :/ смисъл труден ми е както и PHP-то.
Все пак искам да ти покажа и други странички които съм правил преди и то все one page-ове:
http://ignatio.tk/Webby/index.html

http://ignatio.tk/Ignatio/index.html  (с анимацийки)

http://ignatio.tk/Hubbi/index.html

http://ignatio.tk/Presto/Orangered/index.html (имам 4 продажби на това и спечелих $28)

http://ignatio.tk/AVANTA/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което мога да кажа е, че имаш определено нужда повече да експериментираш с шаблоните - използваш винаги едни и същи начини на структуриране, което предполагам е, защото се чувстваш комфортно с тях, но пробвай различни вариации. Не за всеки проект би било удачно да има един огромен fullscreen слайдер! :) Като цяло за всички останали важат написаните от мен препоръки от предходния ми пост. И сега не можеш да не отречеш, че със ненатрапчивите анимации от темплейта на Ignatio изгелжда много по-добре отколкото останалите! ;) Продължавай да се упражняваш, да правиш различни експерименти на един и същ шаблон и ще успееш.

Относно javascript - може и да не е толкова лесно, но пък няма и как да искаш да си изкарваш хляба с това, а да не положиш усилия, нали така? :P Най-масовата библиотека е jQuery, която не е чак толкова трудна, особено за по прости анимации и разни ефекти, които javascript езика предоставя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.06.2017 г. в 11:44, Jesus Kostov написа:

Приятели одобриха още един мой HTML темплейт и това е AVANTA - https://themeforest.net/item/avanta-portfolio-template/20126997

Здравей,
Написал си HTML5, а използваш само header тага. Погледнах и в другите ти дизайни е същото. Така си свикнал да пишеш или? Според мен ако наистина е HTML5 дизайн направи го по стандарта на 5-цата.

Продължавай да учиш нови неща и успех с продажбите :wink12:!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dipsuchos
      Здравейте, симпатични хора,

Направих една уеб-страничка, вместо да създавам документ на MS Word, да речем. Ей тъй, за разнообразие. Е, да, ама малко късно се усетих, че този линк мога да си го гледам само аз. 
      Как да го направя разпространим и видим за всички?

file:///C:/Users/mkker/Desktop/Conv1nce.html
    • от Магдаленаг
      Please guys if u have time to spare I'd be extremely and beyond greatful
      Да се разработи уеб сайт по тема музикални изпълнители. 
      Сайтът трябва да съдържа поне 4 страници, всяка от които да отговаря на:
      Задължително трябва да се предвиди версия за ниска разделителна способност на екрана (800 x 600 пиксела) и реализирана с CSS; за този случай може да се използва свободно избрана и 
      независима схема за разположение, като единственото изискване е за запазване на 
      използваемостта.
      Сайтът трябва да включва всички технологии - HTML/XHTML, 
      CSS, DOM, JavaScript.
      Всички страници трябва да се валидират по HTML5. Допустимо е да има минимален брой 
      грешки от валидацията.
      Сайтът трябва да бъде придружен от документация, която да включва:
      1. Заглавна страница.
      2. Задание с посочените варианти:
      /списък на елементите :
      1. Меню, съдържащо rollover бутони, реализирано чрез JavaScript. При посочване на бутон да 
      се променят неговите цвят на фона и цвят на текста. Използването на изображения за 
      бутоните е по желание на студента.
      3. Номериран списък с римски цифри и форматиран със CSS, така че всички нечетни редове 
      да бъдат в курсив (наклонени).
      4. Неномериран списък, използващ собствено изображение подредба на елементите по 
      хоризонтал (т.е. елементите да не са на нов ред).
      6. Формуляр, съдържащ текстови полета за въвеждане на собствено име, фамилно име, email, 
      голямо поле за съобщение, избор чрез радио бутони на приоритета на съобщението –
      „нисък”, „среден” или „висок” и два бутона – „Изпрати” и „Изчисти”. Чрез CSS на 
      текстовите полета и бутоните да се зададе цвят на фона и цвят на текста./
      3. Използваните HTML и CSS код, с които е реализирана зададената схема на 
      разположение:
                            header
                        навигация
                Осн                              За
      съдържание               контакти
      4. Използваният или собствен JavaScript код. 
      5. Резултати от валидацията на отделните страници.
      6. Списък на източниците, от където е заимстван готов код, текст или снимки.
    • от dipsuchos
      Здравейте,

Не знам в коя графа да категоризирам проблема си, но се радвам, че го има, защото отдавна не съм имала музата да науча нещо ново.
      Не ми излизат графики и повечето от информацията не е достъпна. Проблемът го имам само в YouTube, тъй че вероятно не е в CSS кодът. И все пак... Споделете вие. :)))

• от dipsuchos
      Hелоу Pийпс,

Правя някакви начални стъпки в HTML писането, ама кирилицата не ми я разпознава. Дали проблемът е в незнанието ми (би трябвало, щом има кирилизирани сайтове)?

Мерси за дискусията, която ще се заформи след 3... 2... 1! Старт!

* Песничката е на Антибиотика, идеална е за дизайнване на сайтове, олдскул, детство.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.