Премини към съдържанието
RED ZONE 64

Може ли да се запои главен кабел на слушалки?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здр. Отново тоя калпавКитайски кабел се скъса. За 1 год. сменям 2 чифта слушалки, като причините ще са; Или развален говорител, или калпав главен кабел. На тея слушалки първо спря левия говорител, след известно време спряха напълно да не рабтят. Та на снимката се вижда какъв тип  е кабела, може ли да се запои? - Или направо нови да взимам.

PIC_0791.JPG

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може. Купи си жакче и запойвай на воля. Провери си каналите, да не завъртиш ляв/десен.

3.5.PNG

Няма да ти е много лесно, предвид дебелината на жичките, но ако имаш търпение и внимаваш, все ще го нагласиш. Успех!

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, обаче аз нямам и поялник в къщи така че ще ги дам на един приятел който се занимава с тея работи да ги запои. С тея  по-малки от милиметър жички ме съмнява че ще стане работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, RED ZONE 64 написа:

С тея  по-малки от милиметър жички ме съмнява че ще стане работа.

Понякога става, но понякога - не!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане. Но колко ще е здраво! Жичките се държат от дебелата пластмаса/изолация. Трябва да увиете или залепите някак, така че да не се опъват самите жички, иначе няма да изкара дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това зеленото ако се издялка на половината  с макетен нож и се пази кабела  и после се махне черната част и се покажат  трите малки жички  се заголват със запалка и  се навиват с  другат час и се запоява  аз не се занимавам със запояване просто ги усуквам една в друга и държан но не трябва да има   дърпане мож

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За можене, може, обаче тия жички са доста тънки. Най добре направи, както е написал Yvan Sergeev, само използването на запалка не препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги знаеса човек който си вади хляба с тея работи, да ми обясни дали може или не, и дали ще работят след тва като хоарата или ще се скапят след месец. Благодаря за съветите!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То май и същата букса може да се използва пак. Металната предна част се отделя от пластмасата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Friday, June 09, 2017 в 15:00, Yvan Sergeev написа:

това зеленото ако се издялка на половината  с макетен нож и се пази кабела  и после се махне черната част и се покажат  трите малки жички  се заголват със запалка и  се навиват с  другат час и се запоява  аз не се занимавам със запояване просто ги усуквам една в друга и държан но не трябва да има   дърпане мож

"Супер" и колко дена ще изкарат тея слушалки с оголения жак и усукан само кабел?

Ако не може да си запои нов куплунг или да ги дава на някой който може да го направи или

ако са някои евтини слушалки дето ремонта ще е по-скъп от тях -  да си купува нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария зелен жак се разрязва по дължина, разпояват се остатъците от кабелчета и се запомнят кой цвят къде трябва да е запоен. Запоява се наново кабела. После се слага една две капки епоксидно лепило и се слага обратно зеления жак и се пристяга докато стегне лепилото. След това се подбират две парчета термосвивяем шлаух, като едното по-тънкото /фи - 4-6мм./ да обхване тънката задна част на зелената букса и кабела към слушалките на 1-2 см. /тази термосвиваема шлаухка се поставя на кабела преди да запоим буксата/  с втора шлаухка с размер фи-8-10 мм. стягаме цялата дължина на зелената букса.

Така кабела ще стане като нов. Работата е за 10 мин. и слушалките са готови.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но не от теб. Понякога не си заслужава труда и усилията. Другият път да не си купуваш най-евтините боклуци и да констатираш че пак  се е скъсал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всичките са едни и същи, бе Филипов.

AGD, сигурен ли си че е работа за 10 минути ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Atanas Pachov написа:

Те всичките са едни и същи, бе Филипов.

AGD, сигурен ли си че е работа за 10 минути ?

Да, най-много време отнема стягането на епоксидното 4-5 мин. ако се ползва друго лепило или с по-малко втвърдител може и повече.

И слушалките на се едни и същи -хубавите слушалки са със меки гумирани кабели и букси. Горепосочените не са от тях и са с пластмасова букса, и както се вижда от снимката прекъсването е там където няма възможност за движение/огъване. Като сложиш термодвиваемия шлаух да хваща и част от кабала зад буксата, няма да се пречупва по този начин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Филипов написа:

Другият път да не си купуваш най-евтините боклуци и да констатираш че пак  се е скъсал.

Така ги правят, нима съществуват маркови слушалки които ги ползваш вечно и никога не се късат?- Няма такиа. И скъпи съм си взимал и проблема беше единтичен като с тези. 

П.С- Майстора ми обясни, че им трябвало много прецизно спояване и тва щяло да увеличи цената. Не гарантирал че няма се повтори цялата история на ново. Така че нещата отиват към нови слушалки.  Благодара за отговорите по темата!

За сега съм се насочил към продавалника, решил съм че тоя път ще са сорта на Сони. Тапите не са ми по вкуса, вече събрал съм си пари за нови сега само ще сравня цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалките, особено, когато се ползват в движение, са рисков консуманатив.
Дъщеря ми си купи едни слушалки с 2 години гаанция - през първата година 5 пъти й ги сменяха и е все с нови слушалки. :) 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но при мен, издават Гаранционен срок единствено за електроуреди!. И в Техномагазините мисля че е същата история, макар че не ми се е налагало да ходя, винаги цените им са някви космически за дребни неща като слушалки + надценката и не ти дават никва гаранция за тях, казват ти "Имате касов бон, идвате ще ви ги върнем''. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.06.2017 г. в 12:37, simtech написа:

...Трябва да увиете или залепите някак, така че да не се опъват самите жички, иначе няма да изкара дълго.

Колегата носи моите при някакъв негов познат, който ги направи така :

http://imgur.com/duX8ZZt

Разстоянието между пружинката и кабела е запълнено със силикон. Засега е доста здраво, дано така си остане :D

преди 21 часа, Филипов написа:

...Другият път да не си купуваш най-евтините боклуци и да констатираш че пак  се е скъсал.

Не съм си купил най-евтините боклуци, но всичко се прави така, че да се скъса. Досега не съм имал слушалки, които да изкарат повече от два-три месеца.

преди 18 часа, AGD написа:

...И слушалките на се едни и същи -хубавите слушалки са със меки гумирани кабели и букси...

Уж меко и гумирано, но не е здраво :

http://imgur.com/AUFg3Xh

Направо ме е страх да се изръся повече пари за скъпи слушалки, защото вероятно и те ще се скапят. Не знам тия от по 500+ лева как са като здравина, но са ми извън бюджета.

Редактирано от badsector
Правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badsector написа:

Колегата носи моите при някакъв негов познат, който ги напправи

Човек, В каквито и шушилки да го обвиваш кабела, като е некачествен той се къса. Винаги централната  част където е жака там кабела  е най-калпав.  Ако не се скъса отдоло ще бъде отгоре, нали знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badsector написа:

Разстоянието между пружинката и кабела е запълнено със силикон. Засега е доста здраво, дано така си остане :D

Това не е здраво! С по-силно издърпване пружинката ще излезе от металната част заедно с кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RED ZONE 64 написа:

Човек, В каквито и шушилки да го обвиваш кабела, като е некачествен той се къса. Винаги централната  част където е жака там кабела  е най-калпав.  Ако не се скъса отдоло ще бъде отгоре, нали знаеш

Къса се там, където се огъва под най-голям ъгъл. Сега, както са ми го направили, няма чак толкова големи огъвания и се надявам да е по-здраво.

преди 3 часа, simtech написа:

Това не е здраво! С по-силно издърпване пружинката ще излезе от металната част заедно с кабела.

Така де, зависи дали търсим якост на огъване или якост на опън. В моя случай си нося телефона в джоба и кабелът предимно се огъва, а не го дърпам. Разбира се, с всяка такава техника човек трябва да се отнася възможно най-нежно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, RED ZONE 64 написа:

П.С- Майстора ми обясни, че им трябвало много прецизно спояване и тва щяло да увеличи цената. Не гарантирал че няма се повтори цялата история на ново. Така че нещата отиват към нови слушалки.  Благодара за отговорите по темата!

За сега съм се насочил към продавалника .....

Ако "майстора" ползва калайджийски поялник за улуци наистина това ще е трудна работа!!!

Елементарни спойки, които могат да се направят дори и от начинаещи ел.-ентусиасти.

От продавалника слушалки не се купуват!

Имам едни евтини AKG -K414P - ползвани са 7-8 години от едно дете което в момента е на 20 г. и нямат прекъснат кабел. Ами такива слушалки ще си купувате. Кабела е гумиран и много мек и буксата също е гумирана. Качеството е перфектно за парите които съм дал/40-50 лв. по спомени/.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AGD написа:

Ако "майстора" ползва калайджийски поялник за улуци наистина това ще е трудна работа!!!

По добре не може да се каже. 

На кой некадърник ги занеси, та ти говори тия тъпотии. Аз, като аматьор, съм запоявал и стават. Ей, вземете се в ръце бе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, AGD написа:

Качеството е перфектно за парите които съм дал/40-50 лв. по спомени/.

Вчера бях отишъл да провяра какви са цените в един офис за IT техника ''Комлекс 2000''. Едни наистина добри слушалки са до 20лв, и смятам тях да си взема. Иначе какви ли не съм си взимал, Mediatech, Sony, Beats by dre. Като първите ги ползвах 1 год. и единия им говорител отказа.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, AGD написа:

...Имам едни евтини AKG -K414P - ползвани са 7-8 години от едно дете което в момента е на 20 г. и нямат прекъснат кабел. Ами такива слушалки ще си купувате. Кабела е гумиран и много мек и буксата също е гумирана. Качеството е перфектно за парите които съм дал/40-50 лв. по спомени/.

Тия, които ми ги ремонтираха, са JBL, гумирани и даже има някакъв гумен "протектор" при влизането на кабела в буксата, който очевидно никаква работа не свърши. Струват 60 лева на промоция. Как да разпозная кои слушалки колко време ще изкарат? Като отново се скапят сегашните, просто ще се изръся 150 лева за горе-долу хубави безжични и ще се приключи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.